Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
26. bře 2007

Já jsem malýmu dala do obídku taky petržel (kousek) a teď až mu budu zavářet dám kousek celeru, my doma do polívky dáváme obojí 😉

Jinak malej pořád nemá zájem o jídlo, obědval půl hodiny půl skleničky a vyváděli jsme u toho celá rodina 😒

isacek
26. bře 2007

Já taky do polévky pro nás používám oboje.Třeba jsou to už fakt zoubky.

ijetka
26. bře 2007

No možná jsou to zoubky, holky se mi už smějou 😀 páč čekám a furt nic 😅

carodkaa
26. bře 2007

ijetak-teda uz aby vam nakej ten zub vyrost,fakt 😀 😀

raculka
26. bře 2007

isacek- petržel se hodně doporučuje 😉 , ale my ho zatím nezkoušeli,tak uvidíme,jak mu bude šmakovat 😉
ijet,zakarin- díky za tipy s hrnečkem.On už z jednoho pít umí,ale sám ho zatím nedrží a tak jsem jak kvůli cestování,tak i tomu tvaru a držáku koupila ten Avent a ono prd 😒 . Dírky to má tři,ale jak je tam ten ventil proti vylití,tak se to musí víc nasát a to se tomu lenochovi moc nechce. 😅 . Ale budeme pilně trénovat.
ijet-nebude to už puberta?! 😀 . My teď dva dny zase papáme pěkně,celou porci.Asi prostě někdy nemají náladu na jídlo 😕

raculka
26. bře 2007

Zkoušely jste některá už třeba červenou řepu,cuketu,černý kořen nebo mangold? Slyšela jsem na ně chválu,ale ani nevím,jak třeba takový mangold nebo černý kořen vlastně vypadá?

ijetka
26. bře 2007

carodkaa
😀 😀 😀

raculka
jé to se máte s tím papkáním 😅 , hrneček si taky podrží brzy sám 😉

to jídlo co píšeš jsem ještě nezkusila a taky nevím jak to vypadá 😅 myslím že naše klasika bude nejlepší 🙂

jita2
26. bře 2007

ijetka,
my máme poslední dva dny taky období, kdy nepojí celé mlíčko, což je velmi zajímavé, páč ona vždycky mlíčko milovala nade vše...tak 60 ml nechává ze své dávky, ale to vůbec neva, páč je jí dosti 😉
Takže s Kubíkem se to taky spraví, podvýživený není, tak mu to určitě stačí 😉

raculka,
cuketa se doporučuje už od začátku, ale neměla jsem ji, měla jsem jen dýni, ta jí chutnala, jinak mangold říkali, že je lépe stravitelný, než špenát...někdo to tady psal, ale nevím, jestli se to dá koupit někde...

Petržel dávám už dlouho do jídla...

ijetka
26. bře 2007

Dýni jsme taky měli v nějakým jídle a docela baštil 😉

jita2
26. bře 2007

Dostali jsme právě od kamarádky nějaký kupovaný skleničky, páč ten její to nejí, tak třeba dnes jsme měli skleničku a ona ji zbaštila celou, ale tu větší 😕 , zkrátka to kupovaný jí chutí víc...tam jsou věci, který by mě tam nenapadly dát 😖 😉

ijetka
26. bře 2007

No mě taky některý chutnali, ochutnávala jsem když jsem to ohřívala 😕

Já mám poslední skleničku na zítra, tak budu zase zavářet (holka šikovná), tentokrát udělám hovězí a jsem zvědavá jak dlouho to budu vařit 😒

jita2
26. bře 2007

No vidíš, to já ještě nevařila, ale už by mohla testovat...musím koupit něco libovýho..jakou část masa máš, kotletku?

jita2
26. bře 2007

Já jsem ale popleta, já myslela na vepřovou kotletu...já ji zkusím koupit vepřové 😉

ijetka
26. bře 2007

No to já nevím poslala jsem manžílka ať něco koupí a on neví co vzal ☹

Hovězí jsme měli už v kupovaný a moc mu chutnalo, tak jsem zvědavá 😕

macejka
26. bře 2007

Ahojky

tak abych pravdu řekla ten mangold jak psala raculka taky neznám 😅 Ale cuketu už jsem dala do jídla několikrát a petržel tam dávám snad pokaždé.Snažím se to malýmu střídat ale téměř pořád kombinuju brambory,květák,cuketu,celer,mrkev,brokolici,pórek a vždycky to nějak prostřídám nebo přidám rýži.Nic jinýho jsem zatim nezkoušela.A maso střídám kuřecí,krůtí a telecí.Hovězí jsem mu dala zatím jen jednou a kupovaný (Hami ) to nemám v mrazáku.
Ta řepa by mě taky zajímala,prý je hodně zdravá a co rajčata?

raculka
26. bře 2007

Macejka-a tu cuketu vaříš stejně dlouho jako ostatní zeleninu,vaříš jí s tím ostatním dohromady nebo jak ji připravit??
Řepa je prý opradu dost zdravá,ale taky nevím,jak dlouho jí vařit nebo připravit.Rajčata nevím 😒

ijetka
26. bře 2007

Já teda nevím ale rajčata asi až pozděj hrozí totiž osypání, nebo ne???

pórek jsem ještě nezkusila a rýže u nás nic moc 😒

macejka
26. bře 2007

raculka

cuketu vařim s ostatní zeleninou a změkne to vcelku rychle,asi jako mrkev.A ty rajčata asi fakt až později jak píše ijetka.Prodává se řepa normálně v zelenině?Já si ani neuvědomuju,že bych jí tam viděla,ale to je tim,že jsem jí nepotřebovala 😉

ijetka
26. bře 2007

Jo v zelenině jí mají, ale nevím jak na to ☹

raculka
26. bře 2007

Máš pravdu Ijet,rajčata nejsou vhodná pro děti,kterým hrozí alergie.V rodině máme případ,že zrovna po přesnídávce s rajčat protlakem se mimi osypalo 😒
Já teda pórek zatím radši zkoušet nebudu,myslím,že pěkně nadýmá a ten náš na prdíky hodně trpí 🙄

ijetka
26. bře 2007

Pórek nadýmá, no zase jsem o něco chytřejší 🙂
Jak to že trpíte na prdy, už jste velký a hodně se hýbete, chudínek malej 😢

raculka
26. bře 2007

macejka- tu řepu jsem viděla prodávat v nějakém supermarketu a taky v biobchodě(já teda nevěděla,že to je řepa,ptala jsem se,co je to zač 😅 )

raculka
26. bře 2007

no tak nevím,ale mně teda pórek nadýmá 😅
Ale jo,prdíky už vykopeme,ale někdy si myslím,že když leží v kočárku,tak ho bolí bříško a pak ho to probudí 😖

ijetka
26. bře 2007

co všechno už papáte?

raculka
26. bře 2007

no zatím klasiku-já musím kvůli tý blbý alegický prevenci čekat trochu dýl na případnou reakci,takže máme jedno jídlo více dnů-zatím papáme bramb,mrkev,brokolku,hovězí a kuřecí.A večer kaši.
Teď začnu asi dávat banán,lepší je asi nejdříve začít dopol svačinkou,nebo ne?
A co dáváte na tu odpolední sváču?

ijetka
26. bře 2007

No dej ho odpo jako sváču 🙂
No malej teď nechce jíst tak to do něj vyloženě rvu, pořád by jenom cucal to neodmítá 😀
Odpoledne jsem dávala ovoce nebo přesnídávky 🙂

raculka
26. bře 2007

bezva,a proč píšeš dávala ?? ty už sváčy nedáváš ?? 😀

ijetka
26. bře 2007

no když se mi poštěstí to do něj nacpat tak jo ale jinak raděj vytáhnu cecek ať je klid ☹
Jak často kojíte?

dashak
27. bře 2007

Čau holky, já jsem nemocná, tak vás ani nečtu ☹

Jen jsem si všimla, že Jiťa chce dát Marušce vepřové? To mimi nemají do roka papat, ani rybky a hovězí. Jen krůtí,kuřecí, telecí,králičí

jita2
27. bře 2007

macejka,
já jsem omylem koupila skleničku od 9. měsíce, byl tam rajčatový protlak, a říkala jsem si, no tak co, páč jsem neměla nic uvařené, tak jsem jí to dala, a úplně v pohodě...ale normálně zařadím rajčátka, až budu mít svoje na zahrádce, páč kupovaná rajčata bych jí nerada dávala... 😉

raculka,
měly by se dávat zatím jen dvě jídla, dopoledne ovoce, napoledne zelenina, maso, takže odpoledne máme jen mlíčko, večer taky mlíčko, kojenci toho mlíčka potřebují zatím hodně...takže ho postupně vůbec nevyřazuj...zatím by ti měly stačit dva příkrmy 😉 😅

dashak,
já to beru spíš tak, že je to věc názoru, je jich opravdu spousta, ale hodně doktorů říká, že od 8. měsíce 1x týdně vepřové a 1x týdně hovězí se může...nehledě na to, že Hami vyrábí vepřové, hovězí, jehněčí od 8. měsíce, ale nebudu to přehánět. Já to mám zrovna teď v hrnci a vařím vepřové a přitom čtu tvůj příspěvek, budu z toho mít asi 4-5 skleniček, a budu je dávat 1x týdně a pak přejdu radší na bílé a budu to jinak zkoušet opravdu až po roce 😉