Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lamarika
3. pro 2009

matja: Co jsou to amarantové perličky? To neznám?

evinkaa
3. pro 2009

lamarika: V sušenkách Hero Baby Prebioticum není ani vejce, ani cukr, přijde mi to jako nejmenší zlo, co jsem sehnala. Koupila jsem je v DM.

lamarika
3. pro 2009

Já bych mu toho klidně dala víc, ale malej se ke konci jídla už nudí a začne dělat kraviny (např. se neustále točí, hopsá, plive jídlo, snaží se sestřelit lžičku rukou,...). Jinak jí moc pěkně, ale u nás to není na dlouho. I když uděláme akademickou pauzičku, tak to prostě nepomáhá. Takže když by to jídlo bylo sytější, tak by nám to moc pomohlo, proto uvažuju nad nějakýma keksama nebo tak

cka
4. pro 2009

Ahojte,
chcem sa spytat, ze odkedy ste davali prikrmy, ci ste cakali na ukonceny 6 mesiac alebo nie. My sme narodeny 6.6. a sa mi zda, ze sa casto kojime, ako keby jej nestacilo. Neviem, a mam este chaos v tom, kedy vlastne je u nas ukonceny 6 mesiac, ci teraz 6.12. alebo az 6.1. 🙂)

rimmel
4. pro 2009

cka teraz 6.12 😉

my sme zacali tiez ked mal 6m a dovod je ten ze po 6mesiacoch kojenia sa z mliecka zacina vytracat vsetko vyzivne resp uz mu nestaci ako jediny zdroj potravy.

katy2
4. pro 2009

cka, aj my sme 6.6. 😉 ukonceny 6.mesiac budeme mat v nedelu 😉 My uz prikrmujeme mesiac ale mala je na UM.... Podla mna uz zacat mozes spokojne aj ty... drzim palce 😉

ava
4. pro 2009

cka - to ne naprosto individualni. Ja jsem hned prikrmovat nezacala, maly mel pres 8 kg, byl spokojeny s kojenim..doted zatim jen ochutnava, aby vedel, ze existuje i neco jineho nez moje mlicko. Ale uz je pripraveny papat, protoze otvira pusinku a chechta se, kdyz mu neco navarim 🙂

cka
4. pro 2009

dakujem zienky.... tak smusime v sobotu mrkvu, uvidime, co bude robit....tesim sa, ze pri tom bude aj manzel. 🙂

katy2, pozeram, ze ano, presne, a ze pises, ze mate doma zazrak....da sa povedat, ze aj my, napriek reciam lekarov sa stal zazrak 🙂) len tak 🙂)

emanka
5. pro 2009

baby, prosím, poraďte, viem, že už tu niekto niečo také písal, ale neviem to nájsť. Ide o to, že naša malá papá 4x za deň, niekedy 5krát a raz v noci.
8.00 - 9.00 raňajky UM
12.00 -13.00 obed mäso+zelenina
15.00 -16.00 olovrant UM
18.00 -19.00 kaša, a niekedy si dá ešte v noci UM a niekedy, podľa toho ako vstane, tak má aj desiatu UM, ale to asi 1xza týždeň. Chcem jej začať dávať na olovrant ovocie, ale potom bude strašne málo mliečka papať, v podstate iba ráno a v noci a niekedy na desiatu, ale zdá sa mi to strašne málo, lebo viem, že mliečko je pre ňu ešte dôležité, tak neviem, ako to mám urobiť. Lebo ak v noci nebude papať a ani na desiatu, tak bude mať mliečko iba na raňajky a ostatné už budú príkrmy, nevadí to?

K Dr. ideme až v januári, tak prosím, napíšte svoje názory, rady... 🙂 🙂 🙂

matja
5. pro 2009

emanka, ja by som s ovocím ešte počkala do 7. mesiaca.
ináč môj malý sa celých 8 mesiacov tiež budil raz za noc a potom sa začal budiť častejšie, teraz je to takmer stále 4x. Mne to moc nevadí, viem, že je to pre neho prospešné, lebo pije takto dosť mliečka. Pije MM, ale cez deň tiež už moc nechce, iba sem-tam pocucká.

saska.t
5. pro 2009

emanka a aku dlhu dobu uz prikrmujes?
dieta medzi 6-9 mes. ma vypit okolo 700-900 ml mlieka, medzi 9-12 mes. 500-700ml mlieka takze v dnesnej dobe by ste mali mat zeleninkovy alebo zeleninkovo-mäskovy prikrm a ostatne by malo byt mliecko 😉
Ak prikrmujes aspon mesiac ovocie mozes zaradit, ak nie ,moc by som neriskovala sladke ovocie aby sa ti nestalo ze bude odmietat zeleninku 😉

dm1
5. pro 2009

emanka podla mna je dolezite kolko ti vypije toho mlieka aj ked len tak malo krat. ved niektore deti piju sice castejsie ale zase menej ml tak sa to vyrovna

petreva
6. pro 2009

Matja, mohla bys,prosím, napsat, jak baštíte přes celý den?? Já myslela, že máte zařezený 3 přírkmy? A ještě jsem se chtěla zeptat, jak děláš zel. kaše?? To do normál kaše přidáš jen zeleninku nebo zeleninu rovnou naředíš MM? My zkusili jáhlovou a pohankovou, měla velký úspěch,ale k lepšímu spánku rozhodně nepřidala, spíš mi přijde naopak. Zkusím jí zařadit ne před spaním, ale kolem šesté, jeslti to bude lepší 😅
SAŠKA, to je pěkný, ty ml 😅 ale jak to zajistit při kojení 😅

saska.t
6. pro 2009

petreva pri kojeni sa tym netrap elenka si potiahne presne tolko kolko potrebuje 😉 uz zasa moc rozmyslas 😀
hlavne nevytahuj uz vahu 😀
inak u nas mali domace kase presne taky isty ucinok budila sa v noci castejsie, skus zaradit kasu skor a potom neskor nakoj 😉

aponchie
6. pro 2009

emanka mate malo mleka v tom 24h cyklu.. 😎

emanka
6. pro 2009

baby, dík, aj ja si myslím, že málo mliečka papá...od narodenia je na UM, takže zeleninu som jej začala dávať presne od ukončeného 5.mesiaca a mäso presne od ukončeného 6. mesiaca. Kašu som jej začala dávať asi 2 týždne od zeleniny, takže v 5,5 mes. Takže príkrmy jej dávam už nejakých 7-8 týždňov, preto som chcela začať už s ovocím. Včera som jej dala jablčko (hipp) asi 2hodiny po olovrante a nechcela to, tvárila sa, akoby som jej dávala citron, zjedla možno 3 lyžičky a viac nechcela 😀 😀 😀 Asi je teda ešte čas, sama si povie, kedy.
No a mliečka vypije 180ml a podľa tabuľky by mala už tuším 240. Ale raz som sa pýtala dr. či to nevadí, že pije menej a ona, že nie, keď jej to stačí a prospieva, tak sa vôbec nemám pozerať na tabuľky, že každé dieťa je iné, tak som to potom už vôbec neriešila 🙂

Dnes napr. v noci nejedla, až ráno o 6.00, takže potom aj o 9.00 mala mliečko, na obed zeleninu, olovrant-mlieko, večera kaša - takto by to asi malo byť, ale čo s ňou, keď je to stále inak?

matja
6. pro 2009

petreva, príkrmy dávame približne takto:

desiata - medzi 9 - 10 hod. - ovocie
obed - medzi 11.30 - 12.30 - mäsovo-zeleninový príkrm (alebo so žĺtkom)
večera - 17.30 - zeleninový príkrm alebo ovocná kaša s MM

niekedy dostane ako olovrant chlebík alebo nesolené kukuričné alebo ryžové chrumky. Ináč sme olovrant ešte nezaradili, ten zaradím definitívne až vtedy, keď drobček prejde z 3 spánkov na 2 spánky denne.

mimo toho dojčím na požiadanie...

Nám tiež večere nepomohli na lepší spánok, pravdu povediac som to ani nečakala. Niekedy dokonca kaše môžu spánok ešte viac narušiť, ak zaťažia bruško. Drobček večeria o 17.30, o 18.30 dostane ešte mliečko pred spaním.

zeleninové kaše - buď s MM, alebo bez, uvarená zelenina s pohánkou, so zemiakmi, so pšenom, s ryžou...

kessiee
7. pro 2009

ahojte maminy, mam taku mozno trosku blbu otazku - zaciname teraz zo zeleninkovymi prikrmami, vcera malinky spapal na obed dve lyzicky mrkvicky, dnes styri, ide mu to pekne, strasne ma to tesi, ale spytat som sa chcela ine, a to na trvanlivost jednej tej kupenej vyzivky (konkretne hami prva lyzicka). na obale je napisane spotrebovat do 42h po otvoreni, ale citala som, ze ta vyzivka sa papka na tri krat, teda tie dve lyzicky, potom styri a potom dopapat celu, samozrejme doplnit davkou mliecka, tak neviem, ci to mam teraz uz vyhodit a zajtra mu otvorit novu alebo to moze dopapat...

rimmel
7. pro 2009

vyhod.ak pisu do 42h tak toho sa drz.

aponchie
7. pro 2009

kessiee je to narocne na zacatku se to trosku prodrazi bohuzel nez se nauci..ja to mela na dvakrat tu prvni lzicku me to snedla kdyby mohla cele ,ale treba tu velkou mela na 3x a ted to ma na 2x nikdy nic nesni cele a ja ji to ani davat nechci ..nicmene je lepsi si odebrat polovinu tu druhou dat do lednice hned a to co pak nedoji uz bych neskovavala stejne je to pidi mnozstvi.ale urcite dele jak ty dva dny to nenechej radsi den

dadule4
7. pro 2009

kessiee, určitě bych taky nedávala dýl po otevření než píšou na obalu..
jinak náš malej je taky na UM a baští tak jak kdy - ráno okolo osmé snídaně, okolo jedenácté zel. příkrm, který ještě občas zapije mlíčkem - jen tak 60 ml ale musí je prostě mít, odpo okolo druhé až třetí dáváme ovoce, okolo šesté zase 240 ml a v noci se budí 1x až 2x někdy taky vůbec, prostě někdy mu to stačí někdy ne, myslím si, že nejde přesně naplánovat kolik toho má pít. kolik potřebuje tolik si vezme

jinak mám taky dotaz, náš malej baští opravdu pěkně a tak nějak mi je proti srsti ho po obědě - kdy těch 200g zbaští úplně v pohodě - dávat mu po tom ještě UM. myslím si, že to pije jen na žízeň, bohužel ale do něj nemůžu dostat vodu ani jakýkoliv čaj :( nemáte prosím nějaký tip jak na to? nebo zkusit nějakou ovocnou šťávu? jakou??

mata1976
7. pro 2009

ahojte baby, my o chvilu tiez zacneme prikrmovat. Stale uspesne kojime a pekne priberame. Chcem sa ale spytat ako zacat prikrmovat??? Co sa typu prikrmov tyka to uz mam nastudovane ze co kedy zacat davat ale neviem ako casto pocas dna, ci davate nieco aj pit alebo len MM na poziadanie???

lamarika
7. pro 2009

dadule: manžel tuhle koupil malýmu hotovou šťávičku od hipp a malej se po tom mínil utlouct. Výjmečně to jde, ale kdybys to měla kupovat pravidelně, tak by se ti to asi prodražilo. . .

aponchie
7. pro 2009

mata ja byt tebou kdyz pribirate bych jeste pockala 😎 ale mala mi vetsinou jedla tu prvni lzicku kazdy den trosicku kolem obeda,ale cas presne na 12 nedodrzuji a ani to nejde..nebudu ji budit preci,ale udelala jsem to jinak nez se pise s tim casovanim..rano v 7kojim pak v 9kojim a jde spat,obudi se na 10 a ma mini sklenicku ovoce vetsinou jedu dokola jablko merunka pak ju pred 10nakojim poradne a jde spat a pak jak se obudi ma pul sklenicky velke jidla zelenina nebo zel.s masem a do vecera uz jen kojim a celou noc taky..ja chci at ma mezi prikrmama kojeni a ne hned na ovoce zeleninu prave

emanka
7. pro 2009

mata, ešte máš čas na príkrmy, veď Emmka má len 5 mes., kľudne začni až o mesiac 🙂

mata1976
7. pro 2009

Emanka, jasne ze az od ukonceneho 6eho mesiaca, ja len zatial zistujem vsetko okolo prikrmov...

janulla84
8. pro 2009

Holky jak dlouho muzu nechat zamrazeny prikrm????3 mesice nebo jenom mesic?????At vim kolik si toho muzu delat dopredu.Moc dik za odpoved a hezky vecer 😉

rimmel
8. pro 2009

3 😉

rimmel
8. pro 2009

inak co sa tej "prvej lyzicky tyka" tak moj si pamatam nemal ze jednu ale aspon 6 😀 😀

emanka
8. pro 2009

rimmel, moja mala prvú lyžičku pol pohárika, na druhý deň trištvrte a na tretí už celý 😀 ....veeeľmi jej chutí, tak sa vytešujeme 😉