Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aponchie
13. led 2010

jestli vam chce pit a umi z falsky tak davejte klidne z flasky to bych nevidela jako silenej problem a tu mrkvicku klidne posun o mesic probuh je to silene brzo ikdyz chytre prirucky to dovoluji neni kam spechat 😎

rimmel
14. led 2010

chruminka 😕 😕 😕 a to ako preco tak skoro? to uz teraz vies ze ti nebudu dobre priberat 😕 🙄

chruminka
14. led 2010

rimmel a preco nie?Ked sa moze zacat v 4 mes. tak preco by sme po lyzickach nezacali,vsak kto vie ako im to bude chutit a mozno sa potrapime s jednou lyzickou aj niekolko tyzdnov...vsak im nevynecham hned jednu davku mlieka a stym priberanim som to nepochopila 😕 ja som nepisala nic ze nebudu priberat!
Vsak budu papkat presne ako predtym UM len k tomu dostanu okolo obeda prve lyzicky mrkvicky....
Aj tak sa ma zacinat s prikrmom az po napapani babetka tj. vy co kojite az po kojeni a my az ked dopapaju UM takze hladovat urcite nebudu!

rimmel
14. led 2010

nuz preto lebo do 6m brusko babatka jednoducho nieje pripravene na inu stravu ako mliecko..iba im tym uskodis..zaludok proste neni vyzrely nato..neni pripraveny, je priliz mlady......

ja som zacala prikrmovat v 6mesiacoch a vtedy stale, moje mliecko bolo to najdolezitejsie. a tak to ma byt.

rimmel
14. led 2010

ked sme zacli prikromvat v tom 6mesiaci, kojila som presne tak isto casto ako pred prikrmami...

paja2180
14. led 2010

Holky, nasi male je za pet dní 6. mesicu a zatim jen a pouze kojim. Jsem v soku, ze nektere davaji mrkvicku a vsechno mozny od 4m. Chudak malinky zaludecek. Dejte si radsi se vsim nacas, neni kam spechat! My zacneme s mrkvickou az nejdriv za tyden, az se poradim s dr.

Chci se zeptat -vy vsechny vite kolik gramu prcci spapaji, vy kazde jidlo vazite? Ja totiz nemam kuchynskou vahu, vzdycky delam vsechno od oka...Je potreba prevazovat tu porci, abych vedela kolik toho sni???? diky

chruminka
14. led 2010

rimmel mam kamosky co nekojili a zacali s prikrmami v 4 mes. a deticky su zive zdrave vesele spokojne....keby to nebolo vhodne tak by to pediatri neodporucali a odporucalo by sa zacat az v tom 6 mes.
ano je vseobecne zname ze kojene deti maju zacat s prikrmami az okolo 6 mes.a tie co su na UM mozu zacat okolo 4 mes., ale presne ako moja sesterka sa spytala pediatricky kedze kojila ,ze ak mozu deti na UM dostat prvy prikrm v 4 mes. preco by jej dcera nemohla tiez? a vobec nic sa malej nestalo,dokonca je to strasne velka papkacka krasne papka nikdy nemali problem s papanim,na rozdiel od jednej kamosky co zacala s prkmnami az po 6 mes. malej nechutilo a tak skusila zasa o mesiac....a takto sa to tahalo az zistila ze mala ma skoro rok a nic okrem MM nechce papat!!!
ja netvrdim ze presne uderom 4 mesiaca sup ideme na to....ale urcite zacneme pomaliky skusat v 4 mes. a kedze ja mam deti dve tak to bude celkovo narocnejsie...

chruminka
14. led 2010

rimme a este nieco ver tomu ze som nenormalne strasne chcela obe moje dcery kojit,ale zial my to nevyslo a ver tomu ze sme to prve tyzdne skusali a trapili sa,ale ked to nejde tak to nejde aj napriek UM su krasne zdrave a spokojne.

evitkamalicka
14. led 2010

my sme zacinali s prikrmami v 4. mesiacoch kedze sme boli na UM a este nikdy sme neboli chori, ani len sopliky sme nemali

aponchie
14. led 2010

sak muzete davat nutros misto mrkve preci jeste dva mesice ne? 😎

rimmel
14. led 2010

chruminka, to ze niektore deti maju problemy spapanim resp nechcu papat alebo naopak im chuti, nema nic spolocne s tym kedy zacali..moj zacal v 6m a je velky papkac a to nie preto, lebo sme zacali vtedy ci vtedy. 😉

jednoducho, nevedela som ze ste na um, ale to nic nemeni, ako to tu uz niekto spomenul, i babatka na um mozukludne pockat do 6m nakolko, kojene, ci nekojene, bruska maju rovnake a ver mi, mozes im uskodit.

dieta ma zacat s prikrmami az ked je pripravene. tj ked pozoruje so zaujmom rodicov pri jedeni, natahuje sa za papanim, vyzaduje mliecko castejsie, nez predym, v noci sa moze castejsie budit nakolko je hladne, atd atd atd..to neni len tak, ze sme na um, tak mozeme zacat od 4m!! riad sa dietatom, nie tabulkami ci doktorkami z doby kamenej! ak ti ale babatka dobre nepriberaju, ano musis zacat prikrmovat, to je jasne, no inakv tom nevidim ziadny vyznam 😕

evitka neviem co si tym chcela povedat ale je uz hadam vsetkym jasne ze imunita dietata nezavisi iba od kojenia ... ale od genetiky, zivotneho stylu...a celkovej,prirodzenej imunity babatka.. 😉

rimmel
14. led 2010

paja ja nic nevazim a ani nikdy nebudem ..naco? maly mi vzdy vie dat najavo ci ma dost alebo ci chce este viac.

evitkamalicka
14. led 2010

rimmel nic, len to ze je normalne zacat s prikrmami v 4. mesiacoch

rimmel
14. led 2010

ja si to nemyslim.

a ako sa tu vsetci zhodneme co doktorka to nazor..o stranu dozadu tusim jednej holke doktorka povedala ze okrem soli a korenia moze 6mesacnemu babatku dat hocico 😕

rimmel
14. led 2010

evitka a ako mi oddovodnis fakt ze brusku nieje takto skoro nato pripravene??

evitkamalicka
14. led 2010

rimmel nech si kazdy urobi ako chce, nemam rada ked niekto niekoho presviedca o svojej pravde, ked niekto chce nech da 4 mesacnemu a niekto nech zacne v 10 mesiacoch, je to kazdeho vec

rimmel
14. led 2010

evitka mas pravdu, kazdeho vec 😉 len mozno kebyze vsetci mali dostatok informacii nemuseli by sme sa tu vadit 😀

evitkamalicka
14. led 2010

ja sa nevadim, ja len konstatujem, take nieco ma vytocit nemoze 😉

rimmel
14. led 2010

evitka este si mi neodpovedala na otazku 11.01 😉

evitkamalicka
14. led 2010

a preco by nemalo byt u nekojenych deti pripravene ked vsade na nete sa pise, ze nekojene od ukonceneho 4.mesiaca?

rimmel
14. led 2010

pretoze ak zacnes priskoro riskujes tym choroby bruska, alergicke reakcie, a jedlo moze mat skodlive ucinky pre nevyzrety zaludok.

evitkamalicka
14. led 2010

priskoro by bolo v 2 mesiacoch

evitkamalicka
14. led 2010

ked je napisane v 4 mesiacoch tak zacnem v styroch, asi to nepisu a nehovoria len zo srandy

evitkamalicka
14. led 2010

mojmu malemu uz UM nestacilo

aponchie
14. led 2010

a proc tak striktne nasledovat co se pise namisto sveho rozumu? 😎

paja2180
14. led 2010

ale proc ty prikrmy zbytecne urychlovat, kdyz do 6.mesice staci mlicko?????

rimmel
14. led 2010

a to ze v detskej vyzive pre 6mesacne babatko najdes ceresne ci jahody ci v 7mesacnej rajciny je tiez podla teba ok lebo sak to vyrabaju tak to musi byt ok? nebud taka naivna 😉 a daco si o problematike precitaj z poriadnych zdrojov.

evitkamalicka
14. led 2010

rimmel mna to nezaujima, keby som pozerala co vsetko aj my dospeli mozeme a nemozeme, tak by sme zili asi zo vzduchu a viac sa k tomu nebudem vyjadrovat, kazdy nech si robi ako mysli, my sme napr uz po roku na kravskom mlieku na odporucanie dr.

rimmel
14. led 2010

no vidis ani nemas poriadny argument evitka..maj sa

paja2180
14. led 2010

evitka...a s temi prikrmy jsi zacala, protoze jsi videla, ze melo mimco vetsi hlad, casteji pilo mlicko, v noci se vickrat budilo nebo jen tak, ze dosahl 4.mesicu?