Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
7. bře 2010

Berusko, to máš teda fakt náročné... Je fakt, že většina počátečních kaší je rýžová, ale to se týká i mléčných, takže ani těmi by se ti to nevyřešilo. Nevím, kolik je tvojí malé, ale pokud už chceš zkusit lepek, tak zkus klidně obilninovou. Nebo kup ve zdravé výživě nějakou bezlepkovou - mívají pohankovou (ale ta mi nechutná, má příliš výraznou chuť, bléé 😝 Přitom pohanku samotnou mám ráda 😅 ), někdo tu myslím zmiňoval, že kupoval kukuřičnou...

aponchie
7. bře 2010

me by mala jedla jogurt snad od rana do vecera 😝

dm1
7. bře 2010

shaula ja som prave narazila v obchode na kukuricnu krupicku od Nestle - taka ista ako pouzivas na zahustovanie ty tak mozno to by mohla beruska vyskusat

alebo nemliecne ma aj DM - almatura napr. prosovu, 3-zrnnu

beruska24.9.
8. bře 2010

shaula - přibližně 5,5 m. Jinak Dr. mi řekla, že kvůli lepku můžu malé dát od 6m. starý rohlík nebo kůrku chleba, aby si ho ´´žvýkala´´

dm - díky, alespoň vím, že je šance něco zkusit.

ksivcova
8. bře 2010

aponchie,a ked daš jogutr nevracia sa jej to potom spat

aponchie
8. bře 2010

vubec..miluje chocensky..davam ji denne jeden kelimek pac nepije umele mleko pres den s emoc nekoji jen v noci nic jineho nechce tak ji doplnuju mlecnou davku takto.. 😉

shaula
8. bře 2010

dm1 - tu jsem ještě neviděla, to je zajímavý tip, pokoukám.

ksivcova
8. bře 2010

muj malely taky nechce přez den mliko,jen v noci do neho dostanu tak kolem 300ml,jenže jogurty se mu vraci spatky a hrozne to pak smrdi,nechce ani kaše no skratka nic co se mleka tyče ☹

aponchie
8. bře 2010

hele nemusi byt mlecnej..ja to srovnavam s prvni dcerou ta zila na mliku porad ..denne 500ml jen tak na zizen pak jest ekase a jeste syry tvaroh jogurty doted pije mlicko studene ma to rada a M ta asi moc ne teda tak sem se ptala laktacni a ta rikala,ze aspon tech 400-450ml mleka by mela dostat ve forme kase mleka jogurtu coz splnujeme kdyz este kojime 3-4x za noc,ale i tak je to nezvyk videt,ze nechce 😖

mirip
8. bře 2010

ahojte chcem sa spýtať kedy začať s príkrmami, máme 4mesiace a 3týždne v sobotu máme 5mesiacov sme na umelom papáme nutrilon a k dr ideme do poradne až 29ho to budeme pomaly už končiť 6mesiac a vraj potom sa začneme debatovať o príkrmoch, zatial nie a nám zjavne už mlieko nestačí, lebo spapáme ovela viac na jednu dávku ako by sme mali a navyše častokrát nevadržíme to mimimum tri hodiny odstup od jedenia

mirip
8. bře 2010

? to nikto neporadí? 😕

xaxa
8. bře 2010

Mirip,nakolko viem,tak deticky na UM zacinaju s prikrnani skor-od ukonceneho 4 mes.Ak nevies si rady,tak radsej zavolaj svojej dr a opytaj sa ci uz mozete...ale ja si myslim,ze ano. ;)

sunea
9. bře 2010

Mirip, my sme boli ciastocne na UM, ciastocne kojenie, tiez papal denne davky vyssie, kludne po dvoch hodinach. S prikrmami sme zacali ale az po ukoncenom 6. mesiaci. Ide o to, ci ti dcerka pribera a ci je celkovo spokojna. Tiez zalezi, ci celkovo za den vypije viac ako liter UM.

beruska24.9.
9. bře 2010

mirip - já kojila, pak jsme zkončili na UM, teď má malá přibližně 5,5m., začínáme asi týden s příkrmy (po poradě s Dr.), ale stejně máme pořád stejnou dávku UM a dokonce vyšší než je doporučené dávkování. Jinak mezi dávkami UM nechávám min. 2h., záleží na tom, jak má hlad.
Takže být tebou, radši se poradím s Dr.

mirip
9. bře 2010

dakujem, xaxa ved práve moja Dr nám nič nepovie ani nepovedala povedala že s príkrmami sa začína az v 6mesiaci a dosť darmo som jej hovorila že nekojíme a nestačí nám mlieko ona že a kde sa ponáhlate, tak nás odbila tak ako iné baby tu u nás začínam sama...........a dúfam že nič nepos..............iem, mrkvová nám príliž nechutí ale tú prvú kašu z nutrilonu čo obsahuje nutrilon mlieko sa len tak zalizuje a nai sa velmi nezagebríme, hlce akoby nikdy nejedla akoby sme ju nechali v hladomorni 🤐

mili84
9. bře 2010

Ahoj holky, Toníkovi je 7 měsíů a 1 týden - dle dr. bych už za týden mohla dát bílý jogurt, dle kojeni.net až 8-9m....Kdy byste daly jogurtík vy??

lily1983
9. bře 2010

ahoj mili, my davame biely jogurt tri dni..mala papa, tak sa moc tesim, davam jej tam aj sušenky a banan. najprv som jej dala len päť lyžičiek, potom polku a dnes trištvrte..zajtra dame cely, lebo dnes jej velmi chutil..tak držim palce aby aj vam chutilo 😉

uzovicka
9. bře 2010

Ahojte. Mozete mi prosim poradit, co vsetko moze jest 7mesacne babo? Ma ovocnu desiatu, masovozeleninovy obed a vecer kasu. Pomedzi to kojim. Co este moze papat a pit? Ake druhy zeleninky su najlepsie. Jasne zemrkva, zemiak, brokoli. Co este? Dakujeeeeem velmi pekne.

saxana123
9. bře 2010

Ahojte dievčence, dúfam že sa smiem pridať, som tu nová.By som chcela počuť váš názor na prikrmovanie môjho 3,5 mesačného Tomáša-kojili sme sa tiež prvého 2a pol týždňa a odvtedy je na Nutrilone, čo mu doteraz vyhovovalo, robil si v noci kráásne pauzy medzi papaním, aj 5 či 6 hodín kým si vypýtal ďalšiu dávku no za posledný týždeň si aj cez deň aj v noci skracuje ten čas kŕmenia, pýta každé dve hodiny a vypije na šupu min. 150 ml. No vydrží max 3hodiny. Viac nie. Myslíte že by som mala skúsiť prikŕmiť? Lebo ja osobne mám z neho dojem ako keby mu to už nejakým spôsobom prestávalo stačiť, ako keby som hladnému vody dávala napiť 😒
Tak neviem, čo myslíte vy? Tomino je moje prvé mimčo, mamča mi tvrdí že tým nič nepokazím a svokra hovorila že môj muž ako trojmesačný už jedával polievočky a kašičky jedna radosť, vraj bol neskutočný jedlík-tak poraďte.
Vďaka

erinbrock
9. bře 2010

saxana - porad s s doktorkou, ja bych vydrzela byt tebou alespon do ukonceneho 4. mesice - teda jeste nejmeme 14 dnu...pokud pribira....v noci je normalni ze se mimca budi co tri hodky...to se casem zase srovna....mozna 😀

a ja mam dotaz - kolik ml kase cca davate na noc a v kolik hodin - dokojujete jeste? mame za sebou poledni zeleninu, dopoledni ovoce, tak uz chci zkouset kasi navecer...dekuji 🙂

iluss
9. bře 2010

uzovicka, moje lucinka papala v 7 měsících toto:
ovoce - jablka, banány, hrušky, mango, meruňky
zelenina- mrkev, brambor, brokolice, květák, cuketa, lilek, petržel

saxana: myslím že ve třech a půl měsících je na přikrmování strašně brzo. Měla by mu v této době stačit mléčná dávka. Oběcně u kojených dětí se začíná s příkrmy až po půl roce věku. U dětí na UM jsou dva názory - buď také začít přikrmovat až po půl roce věku (mléčná dávka by měla stačit) a nebo začít s příkrmy dřív, ale nejdříve od ukončeného 4.měsíce (to znamená jakoby začínající pátý měsíc).

mirka907
9. bře 2010

Saxana mne to pripada akoby ste teraz mali rastovy spurt. Zvykne byt okolo toho 3tieho mesiaca a vtedy si dieta pyta viacej papat, lebo rychlo rastie. Ja by som s prikrmami este pockala. Kedze ste na umelej tak aspon do toho ukonceneho 4 mesiaca.

paulla
9. bře 2010

saxana - já bych ještě počkala, aspoň ještě měsíc nebo dva, přece jenom je mu teprve 3,5 měsíce. Dřív se přikrmovalo od 3.měsíců i my jsme jako mimina dostávali polívečky už tak brzo, ale dnes se to nedoporučuje. Nejdřív se doporučuje příkrm od ukončeného 4. měsíce. Zkus vydržet, určitě má růstový spurt, tak chce papat častěji.

iluss
9. bře 2010

uzovicka: a ještě k tomu pití - já jí dávám pít buď převařenou čistou kojeneckou vodu a nebo dětský bylinkový čaj v sáčcích (proti těm granulovaným mám nějakou averzi, přijde mi to umělé)

erinbrock: moje malá sní v půl šesté cca 170ml kaše, zapije to troškou vody nebo čajíku. A v sedm ještě nakojím a jde spinkat.

paulla
9. bře 2010

iluss - tak to ti Lucinka papala pěkně v 7.měsících, moje malá nechce vůbec ovoce ani doma dělané ani kupované ve skleničce. Strašně se u toho šklebí a plive. Papá jen v poledne zeleninku, týden už zkouším dávat i maso a večer papá kaši. Jinak ovoce nechce, tak asi ještě počkám. Jinak malá pije krásně vodičku.

iluss
9. bře 2010

paulla: ovoce mi zpočátku taky prskala. ty skleničkový ovocný přesnídávky od hami jí chutnaly, ale jiné skleničky nebo čerstvé nechtěla, ale pak si zvykla a už dlabe krásně 😉

uzovicka
9. bře 2010

Iluss, dakujem Ti velmi pekne za rady. Som tu dnes prvykrat a mam neskutocne malo moznosti pisat sem, kedze moj maly patri k tym narocnym babatkam, ktore nemozes odlozit z narucia, nezabavia sa nijakou hrackou. Aky je Tvoj nazor na kupovane prikrmy napr. Hami, Hipp? Da sa verit tomu, ze zeleninka tam je kontrolovana na dusicnany a skodliviny? Alebo som zla matka, ked nestiham uvarit zeleninku zo zahradky? Strasne rada by som, ale niekedy to naozaj nejde a tie pohariky su pre nas zachrana. Aky mate nazor na kupovane kase na vecer pre babo? Okrem ryzovej mozem dat este nejaku v 7 mesiacoch? A co ochutene kase od Nestle? alebo su ine lepsie???? Dkujem

paulla
9. bře 2010

iluss - tak to hami taky zkusím, třeba jí zachutná. Nevíš, do kolika měsíců se má ovoce dusit, kdy už stačí syrové postrouhat jen na jemném struhadle?

blka
9. bře 2010

Paulla, u nás ovoce taky nemělo ze začátku úspěch. Prvním úspěchem byla sklenička jablko s mrkví a také ty kelímky se 100% ovocem. Ty nejsou tak řídké, jak skleničky 😉

Uzovicko, skleničky na škodliviny zřejmě kontrolované budou, ale raději se vždycky podívej na složení. Ne vždy je tam to, co děti již můžou. Mamča mi koupila zeleninové rizoto pro děti od 5. měsíce a je tam rajčatový protlak. Teď mám nějaký kelímek rýže se zeleninou, kde je cibule. V některých skleničkách jsem dokonce viděla sůl 😠

blka
9. bře 2010

Paulla, ovoce jsem podusila jen poprvé jablíčko a poprvé hrušku a potom už ne. Strouhám mu ho na skleněném struhadle, udělá to krásně jemné pyré.