Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
12. kvě 2010

lidl obcas prekvapi 😀

ewana73
12. kvě 2010

no to teda hej .. asi tam zacnem chodit pravidelne .. 😀

sussanah
12. kvě 2010

Aaronka: ja malemu krupky davam a nestavi ho to a to on miva pomerne kvalitni problemy se stolici. Samo ze mu jich nedava 10 najendou, ale tak 5 behem dne sni. Nebo zkuz kukuricove a jahlove (ty mu extra chutnaji), ale je treba pohledat ve zdrave vyzive, at tam neni nic, krome te prislusne mouky a vody. a teda jsou super,protoze mimco se na nich nauci krasne zvykat a nemusis mu davat chleba nebo rohlik 🙂

sussanah
12. kvě 2010

Dusanka: Zkus jak rika rimmel krmit rukou, resp. prstama. Ja jsem mu proste dala vzdycky na prstu kousek do pusiny, on to ochutnal a po par "prstech" jsem zase zkusila lzicku a slo to. Nekdo mi rikal, at to zkusim dat treba na dudlik, ze to potrebuje jen ochutnat, ale to se u nas neosvedcilo. Treba ji to taky jenom nechutna ze zacatku. Co ji varis? U nas jeste zabralo, kdyz jsem malemu primichala do zeleniny trochu mlecne kase, co mival na veceri, ze to bylo sladsi to papal bez problemu. A nemusis se bat, zeby potom chtel jen sladke, proste jsme to postupne snizovali a ted ji temer vsechnu zeleninu samotnou a bez problemu. No proste vyzkouset 🙂

aaronka
12. kvě 2010

sussanah tak to jste dobří že jich sníte 5. Naše malá vůbec neví, že to má jíst, ona teda všechno strká do pusy, teda i toto, ale vyplivuje to. No to je taky ten problém že se nesnaží kousat. Najíždíme na příkrmy kde už jsou kousky a to je teda síla - vůbec to nechce, dusí se tím a bojí se to polknout, tak jí to zatím mixuju ☹

sussanah
12. kvě 2010

aaronka me to taky nejprve vyplivoval a asi po tydnu, mozna dvou na to prisel a ten tu chrupe jedna radost. Ale prikrmy s kousky to je to same u nas 😒 Onehda jsem mu uplne domekka uvarila ryzi a on se tim dusil. Takze jsem zas musela rozmixovat. Ted mu davat instatni vlozky jahlove a pohankove, ze teda je to uplne mekke ale ma to alespon nejakou strukturu to jidlo a uvidime. Verim tomu, ze az bude maturovat, tak uz nebude jist jen rozmixovane 😉

aaronka
12. kvě 2010

to je pravda, kousat se jednou naučit musí 😉 Teď jsem to řešila s kamoškou a její malý nekousal do roku, jedl jenom takové věci bez kousků jako špenát atd.. takže už to tak neřeším 😉

ajulinek
12. kvě 2010

Ahojky, můžu se zeptat?...malý má 6 a půl měsíce a dala jsem mu ty kukuřičné křupky, ty ho baví žužlat, ale přečetla sem si ve složení, že obsahují sůl, nevadí to?

latvia
12. kvě 2010

vadi, su aj nesolene,tak kup tie 😉

ewana73
12. kvě 2010

no ja som dnes dala malemu brokolicu(flastickovu) a so sladkym zemiakom.ked uvidel misticku sa tak tesil az mu ocka blyskali a ked ochutnal,ste mali vidiet ten kysly ksychtik som sa tak smiala 😀 😀 😀 no ale ta brokolica flastickova od hami je taky hnus 😝 .viac ju nekupim. a este sa chcem spytat o akych chrumkach ci co,to tu vsetky hovorite? to uz aj ja mozem malemu dat ked este len teraz zacal papat zeleninku?

lenam
12. kvě 2010

Kamarádka byla se synem u zubařky a ta ji proti těmto křupkám varovala. Prý se to hodně lepí na zuby a dásna a děti mohou mít problémy se zuby.

latvia
12. kvě 2010

hej, krupky mozu poskodit zuby, rovnako ako sladke veci, hopsadlo a choditko pokrivia chrbticu a nohy, maso a zelenina su alergeny....vsetko to je pravda, ale zalezi na kazdej ci nieco da alebo nie

latvia
12. kvě 2010

to bola len taka recnicka miniproza 😀 vsetko s rozumom samozrejme 😉 co v podstate nekazi zuby? aj ovocie kazi

lenam
12. kvě 2010

Já jen napsala určitý názor. Nenapsala jsem, že se to nemá dávat, jen že je tu riziko 😒

lenam
12. kvě 2010

Tedy já neznám nikoho, kdo by měl alergii na maso, ne, že by to nemohlo být, jen, že s tímhle jsem se tedy ještě nesetkala. A o chodítku apod. tu není snad ani řeč 😀

latvia
12. kvě 2010

lenam 🙂 prepac mi, ten moj komentar asi vyznel trochu hnusne, ale vobec to nebolo myslene v zlom a na teba 😉

ewana73
12. kvě 2010

obidve mate pavdu ale mohli by ste mi aj odpovedat .. 😀 😀 nema sa nahodou s kukuricou zacinat az v 8 mesiaci? a este som chcela vediet,ze co je to ta JAHLOVA kasa ci muka?

latvia
12. kvě 2010

jahly su pšeno, vyzera to ako proso pre andulky 😀
a ja som davala jednu denne cca chrumku, len tak aby sa mal s cim hrat a co objavovat.pozuzlal, polepil sa od hlavy po paty a bol spokojny 😉 kukurica sa moze od 6m, rimmel ti bude tvrdit nieco ine 😀

lenam
12. kvě 2010

Někde jsem četla, že s kukuřicí (mouka, krupice) se může začít už od 6. měsíce, tak asi i s těmi kukuřičnými křupkami. Asi záleží jen na tom, zda má dítě zuby, aby to trochu rozkousalo 😀 Ale asi se to může nechat i jen "rozpouštět" v puse. Já osobně počkám na zuby. 😉

latvia
12. kvě 2010

hej, tie chrumky sa rozpustaju v puse 🙂

rimmel
12. kvě 2010

latvia!! 😀

latvia
12. kvě 2010

http://www.bio-obchod.sk/produkt-788/bio.htm

teda je to vlastne proso 😀 takze ked dietatu nechuti a mate doma vtacika, tak isto nevyhadzovat 😎

latvia
12. kvě 2010

😀 😀 😀 aha ju! tu jeeeeee, kde si sa skryvala?? 😀 😀

rimmel
12. kvě 2010

v kuchyni! 😉 a uz aj miziiim 😀

latvia
12. kvě 2010

no nic, tak odprednasam za teba 😀
kukurica je silny alergen, mala by sa papat az po roku veku dietata 😎 rimmel, snad som to povedala dobre 😕 😀 😉

rimmel
12. kvě 2010

😀 perfektne!! ale je lepsie ked sa s nou pocka do 5 roku dietata..vies, pre istotu 😉 😀

latvia
12. kvě 2010

prelozim to do slovenciny : nejedzte kukuricu, dozijete sa stovky! 😀

rimmel
12. kvě 2010

😀 😀

editah222
12. kvě 2010

Takt to je super zpráva, budou mě muset zastřelit 😀 😀

latvia
12. kvě 2010

editah 😕 no pockaj, este sme neskoncili s alergenami 😀 urcite nieco najdeme aj pre teba, aby usetrili municiu 😀