Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zabka4
14. kvě 2010

latvia idem k tebe opat na radu....eliske som dnes urobila mrkvovo zemiackovu polievku bez soli samozrejeme a popucila som jej to...papala alemoc jej to nechutilo. a vypluvala to ale zjedla asi tak 7 lyziciek...mozno aj viac...ale sem tam ju este napina....kedy jej to prestane kedy asi sa nauci prehltat a posuvat potravu jazykom? zajtra jej chcem dat este tu polievocku a pozajtra jej urobim novu a pridam jej don brokolicu idem na to dobre?

beruska24.9.
14. kvě 2010

evatk - přikrmuji víc jak 2,5 měsíce zeleninou a sní max. 100 g.
Ovocné přesnídávky, kterou má tak měsíc a půl sní klidně 150-200g.
Nevážím, sní co sní, takže ta váha je odhad (přesnídávky jsou ve 100g kelímkách, zeleninu jsem vážila jednou).

beruska24.9.
14. kvě 2010

Od začátku jsem dávala UM nejdříve půl hodiny po pokusech o krmení.
Teď jí každé 2-2,5h. 2příkrmy denně, jinak UM.

brusinka.pusinka
14. kvě 2010

tak my dáváme sušenky a moc nám šnakují a myslím že trochu cukru žádné dítě nezabije a nezmění mu chuť k jídlu 😉 jen se musí dát s rozumem 😀
Zabka zkuz to to uplně rozmixovat a přidat 2 odměrky mlíčka nebo trochu svého a dej do lahvičky 😉 Naše děti to milovali i Latvi mimis to měl rád 😀

beruska24.9.
14. kvě 2010

zabka - a tobě malá zvládne polívky?? Já stále zeleninu mačkám jakoby na kašičku, ani tekuté (to jí teče z pusinky) ani husté (to se jí blbě polyká).

beruska24.9.
14. kvě 2010

brusi - tak to abych začala sladit zeleninu 😀 Někdy nepomůže ani přimýchaná přesnídávka, kterou má samotnou móóóc ráda.

brusinka.pusinka
14. kvě 2010

Berusko né jen zkuz přidat kousek ovoce do zeleninky a uvidíš bude jí váíc šnakovat 😉

latvia
14. kvě 2010

zabi, si jej to kludne mohla pomixovat nahladko 🙂 moj maly nevedel papat rozpucene veci asi do 8/mesiaca. a mohla si pridat aj umele mlieko do toho, malo by to sladsiu chut 😉 a mozes kludne pridat aj brokolicu a neboj sa to rozmixovat uplne nahladko, ona je este malicka, sice mudre hlavy radia nemixovat od zaciatku, ale papat kusky sa ti neskor nauci 😉 toho sa bat nemusis vobec
jj, jak brusi hovori, tu polievku sme mali od nej 😀

berus, tak u nas sa papa vsetko, neodmieta ani zeleninu ani ovo ani maso, takze ja si tie susenky asi mozem dovolit 😅

beruska24.9.
14. kvě 2010

brusi, jasně že nebudu sladit, takévý blázen nejsem.
Dřív zabírala přimýchaná přesnídávka nebo přimýchaný rozmačkaný banán. Přesnídávka už nezabírá a banán doma nemám.

zabka4
14. kvě 2010

beruska to v com som je vyvarila zeleninku spolu s nou som popucila a sice jej to tieklo ale ked prehltla islo jej to vsetko a lahsie sa jej prehltalo samotna kasicka z mrkvi nam nechutila ja som jej ju nemixovala nemam na com a takto aspon nebude rozmaznana ze jej vsetko budem davat na kasu...nech si zvyka...

brusinka.pusinka
14. kvě 2010

berusko ale když povaříš jablko nebo hrušku v zelenině chytne to uplně jinou chut než přimíchaný banán či přesnídávka 😉

zabka4
14. kvě 2010

no len ja nemam mixer..iba rucny bez motora a keby to chcem nahladko mixujem to pol dna taky kusok

beruska24.9.
14. kvě 2010

Nám to zpočátku moc nešlo (od5.m.), pak se zeleninu papat naučila, přidala jsem 2.příkrm ovoce (od6.m.)a najednou jí zelenina přestala chutnat. Asi je na sladké po mamince. A to jsem v těho sladké vůbec nejedla, chutnalo jak písek 😝

latvia
14. kvě 2010

zabi 😀 spartanska vychova? 😀 kludne rozpuc zeleninu tym dusitkom ked robis zemiakovu kasu, mne to vidlickou vobec neslo 🙂

brusinka.pusinka
14. kvě 2010

žabi tak přepasíruj přes jemné sítko a pak nařeď 😉

beruska24.9.
14. kvě 2010

zabka- však já dělám ze zeleniny jakoby kaši, ale nemyxuji, jen mačkám vidličkou. Mixuji jen maso.

pia22
14. kvě 2010

Kocky mozno ma ukamenujete, ale nechapem, preco maminy davaju davaju drobcom v prikrmoch kusocky, alebo potravu len tak popucia, ked este nemaju zubky. Ved pre taky maly zaludok je zaberak spracovat tie potraviny, nieto este tie kusky. Aj ked ich mimi dokaze prehltnut. Ono mne to pripada skor pohodlnost maminy😉

beruska24.9.
14. kvě 2010

brusi - tak to zkusím. To mě nenapadlo. Díky!

brusinka.pusinka
14. kvě 2010

beruš není zač 😀
pia protože si zvykaj na kousací režim 😀

latvia
14. kvě 2010

pia 😀 nemam kamen, tak nehodim 😀 😉 ono to odporucaju odbornici, vraj... a na zuvanie potravy niesu potrebne zuby 😀 bol tu uz priklad bezzubych pribuznych ktori vedia odhryznut z kaleraba dasnami 😉 😀 prepacte, mam dnes divoku naladu 😀

blumka
14. kvě 2010

no napr. moja mala (teda teraz uz velka) nemala rada uplne nahladko vymixovane prikrmy...zo zaciatku, tie uplne prve ano ale velmi rychlo sme presli len na pucenie vidlickou a s hrudkami jej viac chutilo...a to sme zacali jest v juli a prvy zub mala az v oktobri...netreba mat zuby aby si dieta rozzulo co mu treba, sak to je uvarene do makka, ne?

latvia
14. kvě 2010

😀 cau blumi 😀 jasneeeeee, ja som mala pohodlne mimi, to vsetko na hladko aby len hltal 😎 toz, u nas mixovanie casto aj dnes.ale vie papat aj kusy, teraz predchvilou odkusaval z mojej pecenej bandurky 😀

brusinka.pusinka
14. kvě 2010

😀 a toto zbylo z hrozna 😀

latvia
14. kvě 2010

😀 bol u vas roj kobyliek?? 😀

gs208
14. kvě 2010

luthien.k > "Jynak kdyz se da mas- d- studene v-dy, dela se tak vyvar, kdyz d- h-rke, tak se lepe udrzy ta stava a vse uvnytr masa (mas- se zatahne)." // toto není pravda a je to jeden z velice rozšířených mýtů. Zde > http://www.cuketka.cz/?p=780 je výtah z knihy, kterou mimojiné napsal fyzikální chemik, která se těmito nepravdami v gastronomii ve své knize zabývá

brusinka.pusinka
14. kvě 2010

LAtvi né jen jeden maličký otesánek 😀 😀 😀

latvia
14. kvě 2010

gs 🙂 ani mne sa to nezdalo 😉 to tak moze platit mozno pri rychlom osmazeni masa na oleji, ale nie pri vareniii

gs208
14. kvě 2010

co se týká zválcování marketingem a spojitostí s televizí. to mě osobně dost pobavilo. jestli si tu někdo myslí, že když nemá doma televizi, tak se působení marketingu vyvaroval, tak toto tvrzení je opravdu přinejmenším úsměvné. jen na začátek, všechny lidské psychické funkce jsou selektivní - výběrové - a to není můj momentální výmysl. Dá se to aplikovat na působení reklam - člověk na sebe nechá působit jen ty reklamy, které chce a o které má zájem.To že někdo nemá televizi neznamená, že se automaticky vyhne všem.Denně jsme všichni vystaveni tolika reklamám ( stačí se projet po městě) a opravdu vnímáme jen ty, které chceme. Leda, že by někdo bydlel na samotě a vše si vyráběl sám, od potravin po oblečení a já nevím co všechno. To je nemožné.

Stejně tak selektivní pozornost funguje i na zjišťování informací. Některé jsou zde přesvědčeny, že mléčné výrobky jsou pro lidský organismus škodlivé a tak automaticky hledají jen články, které potvrzují jejich mínění. Tím se nechci někoho dotknout, ale stejně tak existují články, které o mléčných výrobcích mluví v pozitivním slova smyslu. Já si nemyslím, že je nějaká absolutní pravda. Osobně jsem zastáncem toho, že by se mělo jíst vše, některé potraviny by měly být zastoupeny více, některé méně. Ale absolutně mě překvapují názory typu, že svému dítěti někdo v životě nechce dát mléko či mléčné výrobky ( v tom případě, jestli to dotyčná čte, tak by mě zajímalo provedení)

latvia
14. kvě 2010

to sa pekne citalo 😎

luthien.k
14. kvě 2010

gs, vydys, Ty myslys, ze se ma jyst vse, vegetaryany sy t- nemysly, vegany take ne, makr-by-tycy take ne... Kazdy mame pr-ste sve presvedceny, ja - t-m, ze KM neprynasy nasemu zdravy t-lyk, jak se tvrdy, spyse na-pak. Jynak netvrdym, ze mlecne nykdy, ale dalek- -mezenejy, nez jak je zvykem (t- stejne cukr a byla m-uka). Pr-vedeny je jedn-duche pr- ty, c- znajy alternatyvy KM 😉

J- a t- s t-u televyzy byla sam-zrejme nadsazka 😉