Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janulka182
16. kvě 2010

icerna mame uplne rovnaky problem. tiez mi mala pekne papala a teraz 5 dni uplny utlm. ked vidi lyzicu zacne sa jedovat. este aj tu vahu mame takmer rovnaku, ale nasa doktorka mi nehovori, ze je mala chuda ale ze je v norme. tak sa netrap, prejde to a mala sa rozpapa. teda aspon ja sa tym utesujem 😀 .

icerna
16. kvě 2010

no ved asi to neham tak,ona sa natahuje za vsetkym co jeme,ale ked jej dam ze si myslim ,ze chce ,tak ju nadrapuje...
dakujem si ma ukludnila 😉

icerna
16. kvě 2010

dakujem janulka 😵

beruska24.9.
16. kvě 2010

latvia - vidět není nic, ani nateklá dásínka, ani bílá čárka, prostě nic.
První zoubek vylezl před 3m., druhý asi 14dní na to, byla ´´jen´´ ukňouraná a strašně slintala. Jenže předtím byla na flašce, tak nemůžu porovnávat.

beruska24.9.
16. kvě 2010

icerna - malá chce také všechno, jak mě vidí jíst. Ale jak vidí lžičku, začne se kroutit, otáčet hlavičku a prostě, že jíst nebude. Nakonec jí udělám UM, jinak by se uřvala.

editah222
16. kvě 2010

Malá papá docela pěkně, ale oproti většině děti celkem málo. Před 14 dny měla taky obodobí nejezení, nedostala jsem do ni vic jak dvě tři lžičky, tak jsem ji misto jídla zase kojila. Už jsem začala mít pocit, že bude na MM až do 15 let a ona najednou zase začala krásně papat 🙂

Takže alergen je vlastně všechno 😒 No, nezbyvá než zkoušet. Editka se, zatim, nikdy z ničeho neosypala a ani neměla žádné jiné potiže tak budu doufat, že to tak zůstane. 🙂

rainee
16. kvě 2010

my akurat testujeme prve prikrmy 2.tyzden ale teda musim povedat ze po par lyzickach je koniec, resp. prikrm je vsade inde mimo pusy 😕 vobec jej to nechuti, ani s primiesanym mlieckom. okrem toho doma spravene mi nejde tak dobre rozmixovat ako ten kupeny, myslite ze je problem keby som zatial davala len kupene az neskor varene ked to bude vediet lepsie pozut?
mate skusenosti s prikmom zn.babylove? som videla rozne druhy za super cenu dokonca bio 😀

editah222
16. kvě 2010

Rainee - já kupuju babylove, jsou dobré. Někomu, ale vadí, že obsahují rajčatový protlak.
Myslim si, že žádný zásadní problém by jsi se skleničkama mít neměla, jen některé děti pak odmitaji doma dělanou stravu. Já dávám skleničky jen velmi málo a většinou do nich ještě povařim mrkev, kterou rozmačkam vidličkou. Vadi mi, že ty skleničky jsou moc mixované. 🙂

latvia
16. kvě 2010

babylove som mala tusim zemiak cuketa 🙂 a chutilo...ja som prve priikrmy davala kupovane flasticky

flavi
17. kvě 2010

baby dakujem za rady, ja sa tiez obavam toho UM v kasiach prave preto, ze som alergicka a maly uz sa tiez neraz vyhadzal, tak sa snazim obmedzovat prilezitost na zle reakcie. maly ma 8 M prave, presli sme na kukuricnu kasu, ale neviem,ci ta tiez nezapeka, fakt si nic nepamatam, hoci mam starsiu dceru... doktorka mi povcedala, ze v poho uz mozme aj biele jogurty a na kojeni.cz som citala ze az ked ma 10 M tak neviem, dcere som urcite davala skor, ale ona nemala ziadne ekzemiky na rozdiel od maleho...
a vraj mozme pecivko s KIRI syrom, alebo maslom, to sa mi velmi nezda, lebo kiri je z tvarohu a smotany (tak pisu na obale) a tvaroh sa nema do roka :(
uz neviem, co by som mu... ved ovocia je teraz malo v obchodoch, jablka, banany - tie miluje, ale ho zapeka z nich - nejake slivky, hrozno... co este by som mu mohla dat?
mimochodom, kupila som mu JEDNU slivku, tu velku co ich volaju blumy - stala 50 centov jedna! chutila mu, ale sak zbankrotujeme na ovoci :P

latvia
17. kvě 2010

pre deticky je syr Apetito kiddyboo, bud ako taveny syr alebo aj tycinky podobne korbacikom 😉 takze toto mozes. a tiez uplne najjednoduchsia smotanova pomazanka MANA, v takom kelimku, neobsahuje tvaroh, len smotanu, tak tu mozes dat.
a ked sa uz bojis jogurtov , tak ani syry by si nemala ani maslo, to je tiez z kravskeho mlieka 😉

latvia
17. kvě 2010

z ovocia skus nektarinky, uz su dostat v supermarketoch a nezapekaju, takisto broskyne, hrozno, hrusky, zlty melon je vyborny

icerna
17. kvě 2010

dobre ranko 🙂 ako sa maju vasi papkači 😵
mala mi kakala vcera 2x ,uz aj dnes rano,tak ju asi trapia tie zubenky,ma to take oliate a bielu bodku na dolnom jasienku,ale tu uz ma 2 tyzdne 😒 tak neviem co to ma 😅
latvia mozem sa ta spytat?ty si odbornik na stravu,alebo to mas vsetko len tak nastudovane?neber to tak,ze by som sa starala do teba,ale ja len ze by som si od teba pytala rady co sa kedy moze 😅 lebo som ostala total vygumovana od prvorodenej. hadam sa neurazis 😕 😉

latvia
17. kvě 2010

😀 neurazim, niesom odbornik na stravu 😉 mam precitane niektore veci, prediskutovane s pediatrami a neriadim sa uplne tabulkami 🙂 nerobim vsetko asi ako "by sa malo", ale myslim ze svojmu dietatu neskodim. vsetko s rozumom

editah222
17. kvě 2010

Latvia - já se jen chci zeptat na to Kidyboo, to je tavený sýr? Já myslela, že ty jsou pro děti nevhodné kvůli tavicim solim 😕 Apetito znám, ale nevim co je kidyboo 🙂

Melouny jsou boži, daji se koupit za dobrou cenu a malá je má docela ráda.

latvia
17. kvě 2010

apetito kiddyboo je vyrobeny pre deti, sol tam asi je, ale minimalne mnozstvo, ked som ho chutnala tak slany nebol.malemu chuti 🙂
http://www.strategie.sk/sk/sedy/spravy/marketin...

latvia
17. kvě 2010

blbo som to napisala 😝 kidiboo....a je bez konzervacnych latok, neviem teda ako kiri

wewe4
17. kvě 2010

mám takú otázku mimo receptíkov 🙂 ... ako vám bábenká kakali po nasadení príkrmmov. my sme začali minulý víkend, mrkvičkou, potom zemiak a chystáme sa na brokolicu.
..asi po 3-4 dňoch už mal aj husté kako 😅 ale už štvrtý deň nič, ani husté ani riedke 😕 ...nevyzerá, že by mal nejaké problémy s bruškom, ale som myslela, že bude častejšie kakať 😨
inak papá celkom v pohode..nie veľa ale pár lyžičiek pekne otvára pusinku, nevyplúva..

icerna
17. kvě 2010

som rada latvia 😀 tak keby nieco,tak sa mozem pytat? a kolko ma tvoje dietatko?ja som to pri starsej asi zo starostlivostou prehanala,vsetko som jej pretlacala,aby sa neudusila,celkovo som bola taka pokakana zo vsetkeho,asi preto ze bola prva 😅 a teraz mam na nu niekedy nervy,ked ranajkuje hodinu 😠 a celkovo nieje taky papkac,ale pri druhej nechcem byt taka,chcem aby bola samostatnejsia. lebo starsiu som dlho krmila,ked pomaly jedla a tak...sparavila som chybu v tomto 😖

latvia
17. kvě 2010

http://www.belsyry.cz/nase-syry/kiri.html

ked som si pozrela zlozenie kiri, tak ma az zamrazilo 😖 tolko Eciek az strach.... apetito je v tomto ovela lepsi

editah222
17. kvě 2010

Kidiboo je v podstatě tavený sýr, ty neekupuju ani nám, kvůli obsahu tavicich soli (ta nemá vliv na slanost výrobků, ale na tavení). Na webu apetitu se o tavich solich nic nepiše 😠

Wewe - naše malá naštěsti se stolici problem nemá. furt min.2x za den 🙂

icerna
17. kvě 2010

tak to kidiboo strasne lubi starsia,ona celkovo vsetky syry a ked sme v obchode,tak namiesto sladkosti si vyberie ten syr 😅

wewe aj moja mala predtim kakala pravidelne kazdy den a zacali sme s prikrmami a 5 dni nic chudatko a tak plakal ked kakala,oproti riedkemu ,take hrube,chudiatko,potom sa aj bala kakat,musela som jej drzat nozicky,aby jej to slo lepsie a potom sa bala aj ked som ju prbalovala,stale sa vystierala. a stale kakala po 5 dni,ale vetry mala 😨

latvia
17. kvě 2010

ale coby si spravila chybu, kazda matka, hlavne prvorodicka sa boji , ci svojmu babatku neublizi 😉 to je normalne....aj ja som zo zaciatku bola taka 😀 maly ma uz 10 mesiacov, tak pomaly zacinam prechadzat na "tazsie veci"....ale je to o kazdom babatku, ci bude dobry alebo zly papkac, aj keby sme sa neviem ako snazili 😉

wewe, mys sme mali aj po materskom mlieku hustu stolicu, po prikrmoch este hustejsiu, teraz sa obcas stane, ze kaka velmi tazko...minule sa mu hovienko zastavilo v ritke a ani von ani dnu, tak som musela pouzit teplomer 😅 dnes ale kakal uz 2x, a to nieje este obed 😉 takze mam dojem ze to budu žuby 🙂

latvia
17. kvě 2010

edi, ano, aj apetito kidiboo obsahuje taviace soli, to asi kazdy taveny syr. kto nechce davat tavene, moze rozne smotanove natierky, myslim ze ich je na trhu dost. 🙂

aaronka
17. kvě 2010

Holky zkoušely jste některá instantní kukuřičnou kaši Mišutka? Od jakého věku se může dávat?

latvia
17. kvě 2010

neskusala. kukuricna sa moze od uk.4m, kedze je bezlepkova

aaronka
17. kvě 2010

latvia díky 😉

daniella1978
17. kvě 2010

Ahojte baby možno to tu už padlo , chcela som sa len opýtať v ktorom mesiaci ste začali prikrmovať, moj ma tri mesiace a čítala som už že dávaju zeleninku a kuracie mäsko

luthien.k
17. kvě 2010

dan, to je moc brzy!!! Plně kojené dítě se doporučuje přikrmovat až po ukončeném šestém měsíci (jsou i maminky, co plně kojí o měsíc dva déle, záleží taky na mimču, my kojili déle, prostě jídlo odmítal), nekojení nejdříve po ukončeném čtvrtém měsíci. Začít je dobré vždy po poradě s pediatrem.