Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

latvia
18. čer 2010

@lin18 moj mazor je, ze to co ma po sebe zrejme koprivka nebude 🙂 alebo to vyzera uplne ako koprivka?

lin18
18. čer 2010

No vyloženě kopřivka to není...jsou to červený pupínky...normálně bych to tipla na potničky...kdyby to měl jen na bříšku, ale to, že to má kolem pusy mi říká, že to bude asi z jídla...anebo jen z dudlíku? Ale to by zas neměl na břiše...
Eriko no tos mě moc nepotěšila....jemu už právě samotná zelenina moc nejela tak jsem se těšila až bude moct i tu míchanou a s masem

erikasadek
18. čer 2010

@lin18 nestracaj nadej.. 🙂
vyskusaj odznova vylucuj pomaly kazdy den dufajme ze je to zbytocna panika; 🙂
potesim ta josh ma na vela veci reakciu nebudem ti ukazovat fotky aby si sa nezlakla minule aj na neaky virus. proste kata alergia + virus.. skoncil v nemocnici .. 3 dni vysypany, a po 3 dnoch nic.. keby nemal aj jedne den horucku//
ale chcel som ine..
unas to boli banan , a jablko , vysadila osm uplne asi tak na pol roka a znova po 6 mesiacoch sme vyskusali.. a zazrak, nic..
nereagoval v krvy , ale len na pokozke, an jablko hned na banan po par hodinach...

takze evesaj hlavu, aj keby tak po par mesiacoch imnita sa zlepsuje a zmizne to samo , zaklad je ze nereaguje aj v krvy..
drzim palce. 😉 🙂

latvia
18. čer 2010

@lin18 my mavame pupiky okolo pusy ked moc slinta.... a po telicku kopec potniciek.....
nemala by koprivka aj svrbiet? 😕 uz si nem pamatam 😝

erikasadek
18. čer 2010

nemusi vobec svrbiet. 🙂

latvia
18. čer 2010

@erikasadek takze bezhistaminova reakcia?

latvia
18. čer 2010

parkrat som aj ja bola na pochybach ci dana skupinka pupienkov je to prave alergicke orechove....ale nejaku velku reakciu sme nemali...

erikasadek
18. čer 2010

@lin18 pozri ako moj syn dokaze vyzzerat po jablku , alebo ako reaguje na virus

takze sa netrap bude to dobre..................;

erikasadek
18. čer 2010

josh dokaze mat reakciu pupienku po ustipnuti komarom , vyzera to miestami akoby dostal kiahne doslova par namuchnutych a naliatych pupienkov..
nesvrby; 😉
zmizne po par dnoch;; 😉
znak alergie je ze sa hybu f 😉 laky.. 😉

latvia
18. čer 2010

@erikasadek no kraaasa 😒 to vyzera ako reakcia na antibiotika

erikasadek
18. čer 2010

no vidis a to olo len jablko , alebo banan, alebo noha komar 😉
a trup n akonci virus;. takto moze hocikedy reagovat teraz na obycajny virus ☹

maryanna
18. čer 2010

@latvia ahoj, http://primar.sme.sk/c/2755216/pri-crevnych-pro...

tento odstavec Menej zrelé banány vďaka obsahu škrobu a vlákniny zabraňujú zápche a opačne veľmi zrelé sa používajú pri hnačke.

latvia
18. čer 2010

@maryanna dik 🙂 som o cosi mudrejsia 😀 mne robia oba typy zapchu 😒

maryanna
18. čer 2010

@latvia hh no ja tiež lebo to o zrelosti som nevedela....

lin18
18. čer 2010

eriko díky...no takhle to nevypadá...spíš jako jebáčky...prostě je to vystouplé nad kůži....možná i ty potničky...fakt nevím....A je teď hrozně protivnej a plačtivej, skoro nejí a má zvýšenou teplotu...já to tipuju na zoubky....ale to asi nesouvisí....

latvia
18. čer 2010

@lin18 teraz ked tak rozmyslam, tak 3 dni dozadu sme mali ako keby vela poniciek na ramenach....ale nikde inde.....nic nove do stravy som nedavala....rozmyslala som co to moze byt, ramena a paze niesu na potnicky najidealnejsie.....tak tiez to mozu byt zuby, tie nam lezu uz pekne dlho 😝

lin18
18. čer 2010

lat no já doufám, že mu vyrostou všechny naráz...tohle zažívat ještě jednou tak mě už odvezou do blázince anebo najdou ležet pod oknem....protivnější a ubrečenější dítě jste neviděly....
Ale ta vyrážka ho snad nesvědí...aspoň se nijak netvářil když jsem to zkoušela. Jak vypadjí potničky?

latvia
18. čer 2010

milimeter velke ruzove bodky -aspon my take mame

erikasadek
18. čer 2010

@lin18 j asom ti ukazala extrem. 😉 aby si bola kludnejsia; 🙂

lin18
18. čer 2010

eriko no já nijak neplaším...spíš se mi fakt nechce začínat se vším od začátku tak mě zajímalo za jak dlouho by se osypal abych mohla eliminovat.... 😉

erikasadek
18. čer 2010

@lin18 skus eliminovat nezaskodi to ver mi. 😉

hathor1231
19. čer 2010

@latvia pozri, ak chcem prikrmovat dieta,co ma 5m a zapeka ho,tak to beriem ako znak ze je nepripravene. a myslim,ze je to logicke. niektore mimca zacnu skor a nic im nie je,vtedy to mas jedno,ale ak zacne mimco skor a nesadne mu to,tak co na tom riesit? telicko ti to da vediet a ty budes ignorovat a dalej prikrmovat? ale to je moj nazor,nikomu to tu nebudem vnucovat. nejdem tu pisat blboly ako vsetko je na rodicoch...

leelo
19. čer 2010

@latvia takyto vysyp ako popisujes mal moj syn asi pred tyzdnom, ked sme boli na slovensku a prekonal tam vraj 5.chorobu. teplotoval, hnackoval a potom sa ten pociatocny vysyp z ramienok rozsiril aj na brusko a chrbatik.
mozno tvoj maly tiez niecim, ale miernym, presiel a ani nevies

lidiab
19. čer 2010

Ahoj maminky, mam na vas dotaz - mimco se nam narodi na konci srpna, tedy prvni prikrmy prijdou na obdobi zimy a casneho jara kdy zadne kvalitni ovoce ci zelenina neni. Myslite ze by bylo vhodne ted zmrazit nejake kvalitni letni ovoce a zeleninu (treba boruvky, maliny, cukety atd) a davat do prikrmu? Pochopitelne bych davala i zeleninu a ovoce dostupne i v zime, mrkev, brokolici, jablka atd.

sunea
19. čer 2010

@lidiab Jasne, mozes zamrazit. Ja som to ale nehrotila, s prikrmami sme zacali v 12/2009, pekne mrkva, zemiak, co bolo vhodne a dostupne, nemala som nic zamrazene. Co sa tyka ovocia, to som pridala az neskor - jablcka, ked sa nasli pekne hrusky. Podla niektorych teorii je najlepsie jest sezonnu zeleninu a ovocie, nieco na tom bude. Ked zamrazis, nic tym nepokazis. Sikula. 🙂

latvia
19. čer 2010

@hathor1231 😝 pozeram 😉 ja to vidim trochu inak 🙂

uankab
19. čer 2010

@lin18, moze to byt reakciu aj na petrzlenovu vnat, petrzlen je velky alergen... vysad, vyskusaj casom, uvidis co sa stane... ja viem, chce to vela nervov, ale da sa to 😉
nasa Magdalenka zareagovala na mrkvu tak, ze bola cela cervena, vyhadzana uuplne vsade a trvalo tyzden pokial sa to vycistilo...

mia1111
19. čer 2010

ahojte, chcem sa s vami poradiť... drobcovi som začala dávať zeleninové príkrmy keď mal cca 5,5 mesiaca. Stále ho kojím, ale mám problém - nechce tú zeleninku papať. Prvých 10dní jedol až moc - vždy zjedol celú hippku - mrkvička, mrkva+zemiak, ale po brokolici - tú odmietol - potom nechcel ani mrkvu ani nič. Tak sme mali 2-týždňovú pauzu - na odporučenie pediatričky a potom sme začali papať od začiatku. Papá, ale strašne, prestrašne málo. Keď zje 5lyžičiek, tak sa vytešujem. Najnovšie ho trošku klamem - dávam mu 2lyžičky presnidávky a za tým lyžičku zeleninka+mäsko. Tvári sa, akoby som mu dala najhnusnejšiu vec na svete, tak mu hneď zasa rýchlo vtisnem 2lyžičky presnidávky a tak stále dookola. Inak mi mäsko+zeleninu nezje.Samotnú ovocnú presnidávku zje tak pol hippky - čo tiež nieje bohviečo. Má cca 9,5kg - čo nie je málo, ale mrzí ma, že nepapá viac zeleniny. Nemôžem mu teda ešte ani jedno jedlo nahradiť, vždy ho musím za zeleninou nakojiť...Skúsila som aj sladký zemiak - strašná dobrota, ale pre mňa, malý sa tváril, ako by zjedol ocot, pritom je to tak sladučké a lahodné... Fakt už nemám síl, neviem, či nerobím chybu tým, ako ho kŕmim, ale keď mu dám len samotnú zeleninu s mäskom, nezje ani lyžičku. Takto aspoň tých pár lyžičiek doňho dostanem, aj keď je to spolu s ovocnou výživou... Nemôže mu to uškodiť? Nemáte nejaké tipy, ako ho naučiť papať aj zeleninu? Budem vám za každú radu vďačná....

florule
19. čer 2010

@mia1111 tak my jsme začali přikrmovat po šestém měsíci. Kubík začal papat zeleninu moc pěkně, ale pak se to začalo zhoršovat. Ještě před měsícem mi snědl max. třetinu skleničky se zeleninou, ovoce taky nechtěl, takže jsem pořád dokojovala. Ale pak se to najednou ze dne na den zlomilo a rozjedl se. Teď zbaští na oběd celou skleničku, začal papat i ovoce, jogurty. Takže já bych to na tvém místě nehrotila a dala malému čas

sunea
19. čer 2010

@mia1111 suhlasim s @florule, daj mu cas, nenut ho. Moj syn ma rok a este nevazi ani tolko, ako tvoj 😉 (a to je dost velky papkac). Mozno ho tlacia zuby, tak preto moc nechce. Co sa tyka nejakych receptov, tak to fakt nehrot, ked nechce, nenut, po case skus napr. mrkvu s cervenou repou a kuskom masla, je to sladke, mnam. Aj zemiakova kasa s masielkom je dobra, mozes mu do toho odstriekat trochu MM a bude sa zalizovat za usami.