Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zabka4
28. čer 2010

@maryanna pozri si moj fotoalbum prave som tam dala fotky su uplne na konci tak teraz vyzera

latvia
28. čer 2010

@zabka4 este ma zaujima- mas len pocit ze chudne, alebo si ju aj vazila? kolko pribrala? lebo opticky sa ti moze zdat chuda, ale nemusi to tak byt. a ja by som sa s gramazami netrapila. daj jej jest co davas a medzitym jej daj cucnut trochu mlieka....nepoviem ti presny casovy interval, proste ked budes mat dojem ze by si rada cucla tak jej trochu mlieka sprav. cca tie 2 hodiny po jedle? priblizne...od oka 😉 lebo ked si vsimnem, tak papa o 9., potom okolo jednej, a to su cca 3-4 hodiny, tak jej medzitym skus dat 100ml mlieka, uvidis ci bude chciet....alebo medzi obedom a jedenim o 4..
a zvaz ju, ak mas vahu(postav sa na vahu s nou a potom bez nej, odrataj)

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 idem pozrieť a súhlasím s latviou....

latvia
28. čer 2010

@zabka4 mala je krasna, vyzera byt spokojna, s jedenim by som sa netrapila 😉 pokial ti neplace hladom, tak je dobre.dieta nedostatok potravy urcite nejak da najavo.ak je spokojna, nieje co riesit. v tychto mesiacoch ti uz bude priberat pomaly, natiahne sa jak spageta 😉

maryanna
28. čer 2010

@zabka4 no mne sa zdá byť oka, tak aj môj teo vyzerá teraz, malú hlavu má a proste nemá pneumatiky nikde tak tiež by tak mohol pripadať ale váhu má oka...skús si ju odvážiť či to len tvoj pocit alebo naozaj je to tak...

zabka4
28. čer 2010

@latvia mne sa zda ze sa vyskovo vysvihal.je dlhsia tak mozno aj to to robi svoje...ci? a ja by som ju az zvazila ale nemame vahu ani kuchynsku ani normalnu.a kolko bude priberat teraz od pol roka hore uz nie kazdy mesiac kilo ze?

latvia
28. čer 2010

@zabka4 😀 kilo urcite nie....moj maly mal na 8m 7770g, teraz na 1.rok 9kg

zabka4
28. čer 2010

@latvia no malá mala na poradni 8200 gramov a to sme boli pred 2 tyzdnami a tak kolko jej mam davat teda tych ml mlieka? som z tych krabiciek uplne pomylena...a si predstavte ze niekto sa toho drzi stale...sa mi aj zdalo divne ze na prvej krabicke 2 bolo napisane že ma jest iba 15O ku...ja som jej davala normalne 200 ml.

latvia
29. čer 2010

tych 800ml by mala vypit....

bufina
29. čer 2010

Ahojte, začala jsem asi před 10ti dny dávat malýmu mrkev a brambory. Chutná mu to, akorát že má docela problémy se vykadit. Hodinu tlačí, než z něho něco vyleze. Čaj vůbec pít nechce, max 3x z flašky potáhne a končíme. Je to kakání takový jen ze začátku? Mám už sice starší holčičku, ale nepamatuju si, že bych u ní tohle řešila. Byla od narození na UM a čaj pila vlastně pořád. Malýho kojím, takže nikdy jiný pití nedostával.

jijitka
29. čer 2010

@bufina - bohužel radu nemám, jsem v tomhle "začátečník", ale máme stejný problém. Taky jsem několikrát zkusila kombinaci brambory a mrkve nebo mrkev samotnou a dva dny nekadil vůbec, dneska bobkuje jako králík 🙂 , ale bříško ho nebolí.
Myslím ale, že jen jeho trávicí systém si musí zvyknout, navíc mrkev působí proti průjmům.

maryanna
29. čer 2010

@bufina keď sa začína s príkrmami väčšinou majú deti problém kakať zo začiatku, môj tiež nechcel piť čaj vtedy a keď som dala mrkvu tak som ju buď kombinovala sniečím čo nezapeká alebo som mu šupla večer do mlieka pár kvapiek probiotík......a bolo fajn, kakal pekne.....aa akú zeleninu dávaš? len mrkvu a zemiak(brambor)?? lebo sú zeleniny ktoré poháňajú, ako špenát, brokolica, karfiol kaleráb a podobne....vysaď mrkvu, ja ju tiež nedávam často , dávam ju že napr jednu malú mrkvu do príkrmu kaleráb zzemiak, a podobne.....a ak nie tak skús kúpiť od HIpp alebo Hami šťavu slivkovú laebo marhuľovú , zrieď a daj vypiť, mali by to urýchliť...

bufina
29. čer 2010

@maryanna Dneska dostal kombinaci brambora, mrkev, květák. Ještě mám květák samotnej, tak mu to do toho přimíchám. Špenát nebo brokolicu chcu dávat od víkendu. Jinak díky moc, šťávu mu půjdu zítra koupit.

maryanna
29. čer 2010

@bufina aha, no ja by som mrkvu vynechala, veď keď nemôže kakať tak mu ju nedávaj dlhšie a potom skús, u nás to fungovalo že keď som ju dala neskôr tak už ho nezapekalo....keď už si telo zvyklo na príkrmy.....

salma22
29. čer 2010

dnes som jej prvy krat urobila kakauko...take slabsie.... sice ho nedopila cele ale chutilo 😀

kaja23
30. čer 2010

ahojky,
chtěla bych vás poprosit o radu...konečně začneme s příkrmy, malý ukončí 4. měsíc. Dr nám řekla, že oběd mám nahradit zeleninovým příkrmem, to je mi jasný, ale první večeři nahradit kaší...a vůbec nevím jakou ☹ Požíváme UM, sunar HA, tak nevím, abych něco nepokazila ☹ Neměla jste některá stejný problém?díky K.

latvia
30. čer 2010

@kaja23 a musis zacinat?maly je hladny?lebo ak je spokojny na UM tak by som este nezacala, a ked,tak len jednym prikrmom,zeleninou. ku kasi - kup si nemliecne, zarob najprv umele mlieko ktore pouzivas a zahusti ho nemlicnou kasou

maryanna
30. čer 2010

@kaja23 ako píše latvia, a učite sa nemá začínať dvoma príkrmami naraz, to je strašná záťaž na dieťa! pokojne len jeden obed zeleninový.......kaša má čas tak o tri mesiace...

latvia
30. čer 2010

@kaja23
http://www.hero.cz/SUNARKA/Produkty/39/
http://www.hero.cz/SUNARKA/Produkty/792/

ked fandis sunaru 😉

ak je ti to jedno,tak su aj od inych znaciek. od 4. mesiaca sa mzou pouzivat - ryzova,kukuricna, pohankova, jahlova...su vsetky bezlepkove.v zdravej vyzive tiez najdes instantne ciste (tie co som vypisala) 😉

sussanah
30. čer 2010

@kaja23 my jsme sice kojili, ale pokud pouzivate HA, tak ma asi nejake alergicke predpoklady. Proc musite uz ted prikrmovat a proc hned 2 prikrmy? Maly spatne prospiva? Pokud je v poho, asi bych na tvem miste pockala jeste tak 3-4 tydny a pak zacala jednim (zeleninovym) prikrmem 🙂 No a pokud chces zacit kasi, tak si kup nemlecnou kasi (napr ryzova, kukricna) a smichej ji s doma udelanou UM HA 😉

bufina
30. čer 2010

Díky moc za rady, už začal kadit líp. Sem se ještě chtěla zeptat, jako poslední sem mu do jídla přidala květák, teď mám koupenou brokolicu. Nevím jestli brokolica a květák nadýmají, aby to pro něho nebyla "vražedná" kombinace 😀 Tak jestli to můžu dát dohromady nebo ne, na pár dnů chcu vyřadit tu mrkev.

latvia
30. čer 2010

mozes skombinovat, brokolica nenaduva ak odrezes len ruzicky,stonky vyhod 😉

sussanah
30. čer 2010

@bufina ja bych byla s kvetakem opatrna, nam delal taky velke problemy, ale po mesici uz to bylo v poho. S tim cajem me napada, zkousela jsi mu dat treba jen cistou vodu? U nas nakonec nebyl problem s tim co pije ale jak. Nechtel s flasky pit, ale zacal pit hnedka z hrnecku a pak az asi po mesici z flasky 😉 Zkus radeji jeste udelat cuketu, na tu jsme meli dobrou reakce, nestavi.

bufina
30. čer 2010

@sussanah Dík, tak ten květák radši ještě vynechám. Malej z flašky pije v pohodě, večer mu z ní občas dávám kašu, ale ten čaj mu nejede, voda taky nic moc, teď mám na zítra nachystanou hroznovou šťávu, tak uvidím.

nika
30. čer 2010

@bufina my květák a brokolici zařadili až později cca 2 měsíce po zavedení příkrmů a v pohodě. mrkev dávám vyjmečně - staví nás a to hodně. i banán máme omezeně.
malá miluje cuketu a dýni, můžu jen doporučit.

bufina
30. čer 2010

@nika Nad dýní jsem taky dost přemýšlela. Jak se vaří, se nějak loupe nebo ne?

sussanah
30. čer 2010

@bufina ja ji oloupu, nakrajim na kostky cca 1-2cm a delam na pareasi 10-15min. Potom rozmackat nebo rozmixovat, je uz dost mekka 🙂

nika
30. čer 2010

taky loupu a postup stejný, kupuji ji v Albertu mají tam Hokaido v biokvalitě, větišnou udělám celou a zamrazím do malých kelímků. 😉

bufina
30. čer 2010

@nika Taky jsem koukala na tu Hokaido v Tescu, ale mají ju tam teda jak kdy, ale jestli v sobotu bude, tak ju určo vezmu.

hathor1231
30. čer 2010

ja co som citala,tak by sa hrach,fazulka,brokolica,karfiol... nemali kombinovat a malo by tam byt len jedno z toho. ale zalezi od babuska. ja malej davam denne taketo kombinacie a no problemmo,aspon rychlejsie lozi aj s pohonom 😀 skus a uvidis 😉 a stonky karfiolu a brokolice by sa nemali jest vobec lebo obsahuju najviac dusicnanov... my sme na zaciatku mali z brokolice redsiu kaku,ale teraz uz nan nereaguje...

@latvia cau bolonduska 😀 si nam cez noc osprostela 😀 😀 😀 adminky-to nie je urazka 😀 😀 😀 co si so sebou porobila??? 😀 ale pristne ti to viacej ako tmava 😉

hokaido som skusla vypestovat len straaasne naprsalo a vyhnili 😒 to som mala semienka az z rakuska dovezene 😒 ale mam ju rada 😵

idem hajat 😉