Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

salma22
20. črc 2010

@latvia dakujem krasne

imiska24
20. črc 2010

Ahojky,tak moje malá papá příkrmy krásně.Teda zatím jen zkoušíme zeleninku z lahviček od Hami.Akorát mi přijde že se malá víc v noci budí a šíleně celej den prdí.Je to notrmální?Nemůže jí nějak hodně vadit ta zelenina?

maryanna
20. črc 2010

@imiska24 ahoj, my keď sme začínali tak sa tiež budil Teo niekedy , mal také nepokojné noci, to je o tom že dieťa si zvyká na príkrmy, predsa len telíčko musí pracovať inak, tráviaci trakt sa musí trošku potrápiť takže aj preto.....to sa upraví časom, niekto si zvykne za pár dní iný za dva týždne , tri....a podobne.....
mne sa napríklas zdalo že teovi vadí karfiol (kvetak) aj keď mu chutil ale po ňom sa vnoci mrvil a tak......ale teraz je už všetko oka

imiska24
20. črc 2010

Ahoj Maryanna,
taky mi přijde že to má po květáku,a možná i po brokolici.A jak má ted kakat?Musí kakat každej den?

aannggiie
20. črc 2010

Ahoj holky
Kdy začnete dávat maso? Až budou jíst pořádně zeleninu? Nám totiž moc nešmakuje

aannggiie
20. črc 2010

Brokolice, květák a fazolky nadýmají.Tohle zkusim radši až později
A ještě se zeptám.Můžu vařit brambory s mletým kmínem

tygrous
20. črc 2010

@imiska24 Jee, nas maly se posledni mesic taky casto v noci budi a ja porad premyslela, proc😉 Ale teda trva to uz urcite mesic, co vlastne davame prikrmy a jednu noc je to dobry a pak nekolik noci zas horsi... A taky vic prdi, po kvetaku urcite a po zelenem hrasku si myslim, ze taky. A kadi ted jednou denne vzdycky rano, kdyz ho rozbalim, takze ani nemam posledni dobou pokadene pliny 😉 (driv to bylo i 6x za den a to uz bylo fakt na palici 😅

tygrous
20. črc 2010

@aannggiie Ja jsem poprve dala maso asi 3 tydny po zelenine. A nejdriv 1x tydne a ted 2x tydne a postupne to budu zvysovat, az se dostanem na 6x tydne. A asi nekdy ted zkusim dat i zloutek...
Ten kmin nevim, nekde jsem myslim cetla, ze az snad od 8.mesice? Ale nevim to jiste 😅

bufina
20. črc 2010

Ahojte, chtěla bych se zeptat.... Začala jsem malýmu (7 měsíců) na sváču mixovat jabko s banánem. Chtěla bych mu třeba dát i broskev, ale mám strach z toho aby se třeba neosypal, protože malá se loni v létě oprudila po tom co broskve jedla, tak z toho, jak pak tu šťávu asi čůrala. Sice jsem mu už broskvovou přesnídávku koupila a dobrý, ale nevím jak to dělat doma, jestli tu broskev nemám předtím trošku uvařit?

gabika7706
20. črc 2010

@bufina nasa dr radi broskyne a marhule najprv uvarit, potom supku dole a tak popucit, ale ja som ziadne ovocie Martinovi nevarila. Ked ale mas zlu skusenost s broskynou, skus najprv uvarit...

gabika7706
20. črc 2010

@aannggiie Maso som zacala davat az tak po 4 - 5 yzdnoch od zaradenia zeleniny, kmin by som este nedavala, moze ho nafukovat, preco chces uz teraz jedlo ochucovat? 😉

tygrous
20. črc 2010

@gabika7706 Ale kmin je prave proti nadymani😉... Schvalne jsem to znova hledala a na kojeni.net je kmin uvedeny 8.-9.mesic... Ja bych ho prave treba k bramboram s kvetakem dala, az radsi az od toho 8.mesice.

aannggiie
20. črc 2010

@tygrous díky.já si myslela,že kmín právě můžu,když se z něho dělá čaj na prdíky,když nebyl fenykl.No dobře tak nedám 🙂 A jak baští tu zeleninu? Nám ta zeleninka moc nešmakuje

venuss
20. črc 2010

ahoj holky, chtěla bych Vás poprosit o radu.Můj syn vůbec nechce papat mrkvičku.zatím jsem zkusila jen mrkvičku s bramborem. sni 2-3 lzicky a pak me nepusti do pusinky (nenutim ho). Je od 3tiho mesice na nutrilonu,kteryho taky moc nespapa. vazi 7kg v 5ti mesicich. Zda se mi,ze malo papa... Mam zkusit jinou zeleninu misto mrkvicky?

gabika7706
20. črc 2010

@tygrous ano, ale ja mam osobne taku skusenost s Katkou, ze jej ten caj napr. nerobil dobre, posobil presne opacne. Simonko ma len pol roka, tak jemu by som do jedla este nic nepridavala.

aannggiie
20. črc 2010

@gabika7706 chtěla jsem zkusit,že když to bude mít nějakou chuť tak mu to jídlo třeba bude chutnat 😒

aannggiie
20. črc 2010

@tygrous OK počkám na 8-9 měsíc

aannggiie
20. črc 2010

@venuss mrkev se dává,protože je sladká,ale nic si z toho nedělej nám to taky nešmakuje 😔 prostě zkoušet a zkoušet

venuss
20. črc 2010

@aannggiie tak to jsem rada,ze nejsem sama...snad mu brzy zachutna mrkvicka a spapa vsechno. 🙂

aannggiie
20. črc 2010

@venuss zkus ještě jenom mrkev bez brambory jestli si to ještě nezkoušela

venuss
21. črc 2010

jj,zkousela.ani tak mi to nechce...jeste mi kamaradka poradila jinou lzicku,tak uvidime...

roxy_1
21. črc 2010

Ahoj holky,
uz nejaky ten den prikrmujeme,bastime zeleninu,zkouseli jsem i kralici maso,pak nejake ty hotovky od Hami s masickem a zeleninou a ruzne domaci i kupovane ovocne presnidavky s piskoty.na veceri davame kasicky....chtela jsem vas porposit zda nemate nektera nejaky sikovny odkaz na nejakou tabulku jaky druh zeleniny a ovoce muze kojenec od urciteho mesice?? uz jsem bastili mrkev,kvetak,brokolici,brambory,kedluben,ryzi....
dekuji predem za rady 🙂 😉

aannggiie
21. črc 2010

@venuss 😀 no zkus to,ale myslím,že lžičkou to nebude 😉
Zkoušela si malýmu dát do ruky tu kukuřičnou křupku?

aannggiie
21. črc 2010

@roxy_1 jestli tohle všechno baštíte tak to se máte.Tiše závidim 😉

beruska24.9.
21. črc 2010

roxy - tady je něco, co můžeš od začátku (kdysi jsem si to vypsala z netu):
mrkev, brambory, brokolice, cuketa, okurka, pastiňák, dýně, červená řepa, květák, špenát, fenykl, kedlubna, kukuřice, jablka, hrušky, třešně, švestky, meruňky, mirabelky, hrozny, meloun, banán, avokádo, borůvky, kuřecí, krůtí, jehněčí, králičí, telecí..........
Jinak tuším maminky doporučují stránky kojení.net (nebo tak nějak). Prostě zkus pohledat na netu 😉

lenocka23
21. črc 2010

@venuss nas nastastie papa vsetko... jednoducho hlad je mrcha... 😉 ale s tou inou lyzickou to skus, my sme tiez zacinali vseliakymi a nejak extra nepapal, nakoniec sme skoncili na Ikeackych.. zdaju sa mi sice trosku velke, ale s inymi mu to fakt ide horsie... 🙂

maryanna
21. črc 2010

@imiska24 ahoj, môj kaká každý deň, niekedy je výnimka a až obdeň ale ja to nejako neriešim, proste kedy sa vykaká vtedy to bude....ako zdravo je ak sa kaká každý deň(to platí aj pre dospelých) ale zas každé dieťa je inak pripravené na príkrmy, inak to telo spracováva...ale zas keby nekakal týždeň tak už by to bolo na zamyslenie

roxy_1
21. črc 2010

@aannggiie no me to taky prekvapilo ze Tobimu tak chutna ale nejak mi dochazi inspirace a chtela jsem mu jidelnicek o neco zpestrir 😅
@beruska24.9. moc dekuji 🙂

aannggiie
21. črc 2010

@roxy_1 ty už vůbec nekojíš?

roxy_1
21. črc 2010

@aannggiie kojim jeste v noci asi 2x a pak jeste 2-3x rano pak uz varim obed chystam 2 svaciny a na veceri kasi,po kasi dam malemu jeste na zapiti z prsu...