Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

macu.k
28. čer 2007

Holky kupujete někdo přesnídávky od Hamé? Jsou levné, tak by mě zajímalo, jestli jsou i dobré pro dětičky?

dashak
28. čer 2007

macu.k hamé kupuju v makru za 8,90 a neshledala jsem žádnou vadu 😀 Akorát je tam asi cukr. Ale naše má 15měs a 7,5kg takže ji to neuškodí

macu.k
28. čer 2007

Právě, že je tam akorát ten cukr, ten je třeba v Hami taky, takže by měly být o.k. 🙂

isacek
28. čer 2007

macu.k
já taky občas kupuju od hamé, ale neslazené.
Sice nejsou tak dobré, ale i tak je malá baští 🙂 .

zevina
28. čer 2007

nám hamé taky chutnají 🙂 s neslazenou jsem se přechytla jen jednou, sice ji malý jedl, ale moc tomu nedal, protože mám vitálního aktivního hubeňoura, tak cukry neřeším, z něčeho tu energii musí mít 😉

jita2
28. čer 2007

macu.k
ten cukr je ale úplně ve všech přesnídávkách a kde píšou, že není, tak když si přečteš složení, tak to vyjde fakt nastejno, takže já už nepřebírám značky, páč to nemá cenu,a spíš to ředím jogurtem, aby to nebylo tak zbytečně sladké 😉 A kupuju jakékoliv, i když chuťově se mě zdají hamé šizenější než třeba super husté a chutné přesnídávky Včelka Mája (mňam 😀 )

mapris,
ve sladké aktivii cukr nejspíš je 😉

dashak,
to vůbec nevadí, že vypadá Ivanka jak drobeček, nejdůležitější je, že pěkně papá, určitě má třeba lepší apetit než třeba nějaké daleko těžší dítko, tak si myslím, že prospívá dobře, dostane do sebe všechny důležité látky a může to mít i dědičné, bude mít dobré spalování a jednou nebude mít problémy s váhou 🙂

macu.k
28. čer 2007

Jita2, já jsem koukala na ty Včelka Mája a připadali mi takový obyč, tak jsem se to bála koupit... tak je určitě zkusíme 🙂

kristi
28. čer 2007

prosim, prosim.....koupila jsem prvni prikrmy, v DM tu jejich Bio radu Alnatura..mate nekdo vyzkouseny???

jita2
28. čer 2007

macu.k,
co myslíš tím obyč? 😉 Prostě normálka 😉

macu.k
28. čer 2007

jita2, no já jsem zatím kupovala jen Hami a Hipp, já se bála, že ty levnější nejsou tak kvalitní, ale asi to tak nebude co?

mapris
28. čer 2007

raculka,
no, je to spíš moje zbožný přání, aby se učila na bílej, takhle to aspoň dělala moje kamarádka - prý se ovocných najedí až až. Její syn jedl snad bílej jogurt do dvou let, teď jsou mu 4 a bílej nesní, což prý je škoda. A sestra mu občas do toho trošku něco přimíchá. Ještě nevím, zatím jsem ho dávala jen jednou.
Ty z dmka se mi líbí, stojí myslím tak 29 kč a jsou to 190ml. A jsou biologicky testované a nejsou přislazované. Terce prostě chutnaj. Dneska snědla jednu skleničku a vynechala mlíčko - tak doufám, že tom bude i nadále. Nějak se jí snažím naučit na čaj, a zatím úspěšně, tak snad to nezakřiknu.

jita2,
jo jo, zrovna jsem to před chvílí studovala. No, zatím jí dávám obyč activiu a zatím jen zkouším. Pak zkusím nějaké jiné. Ona toho moc nesní, jen pár lžiček a u tý activii mi vyhovuje, že je to takhle malý balení. Navíc Terka je zatížená alergií, tak proto zatím activii.

macu.k,
já teda zatím jiný než hippky nezkoušela - protože hipp jsou pro alergiky. Ale myslím, že na ceně to nezáleží, ale záleží na složení, co obsahujou a tak. Terka třeba od hippu nemohla tu se špenátem. Byla v tom smetana 😠

jita2
28. čer 2007

macu.k
tak to fakt nevím, ale zkus včelku, doufám, že zachutná, teda banánová přímo píše, a hrušková taky 😀

holčiny moje,
jsem moc šťastná, že se nám podařilo během dvou tří dnů vymýtit granulovaný čaje. Sice jsme zrovna přecházeli na obyč, když měla průjem, a to zrovna potřebovala hodně pít, ale my už neměli granulky, ten den došly. Ale pila málinko první den, to mohla jen slabý černý čaj kvůli průjmu,tak ho tak pocucávala a dnes pila už i holou vodu, sic toho zatím nevypije tolik, kolik granulovanýho, ale pije, to je důležitý, tak jsem moc ráda. 🙂 🙂 🙂

mapris
29. čer 2007

jita2,
tak to ti zavidim. Já jsem ráda, že jsem malou teď během 14ti dnů naučila vůbec malou něco pít, tak pije granulovaný čaje, ale musím dělat 2x denně čerstvý, protože mám pocit, že se rychle kazí. Taky chci postupem času přejít na vodu, ale ještě chvíli počkám.

Holky, teď řešim jak s bílejma jogurtama. Jestli míchat s něčím nebo ne.

kristi
29. čer 2007

mapris, max. s domaci marmeladou

dashak
29. čer 2007

maprisku a jak děláš čaje? Ty granulované přece nemusíš připravovat dopředu. Já když vypila flašu, tak jsem ji do toho nalila vodu, dala půl lžičky granulek a hotovo. Teď už nedávám nic, pije holou vodu. Ale včera jsme zas byli na návštěvě a nechtěla pít ze svojeho hrnku, protože my měli skleničky, tak furt křičela to to, tak jsme ji dávali pít z toho a za chvíli měla mokré tričko, jak ji to kolem té sklinky prokapávalo 😀 😀 😀

jogurt samotný kdybych dala, tak malá ho sní, ale bude vřískat že má málo, takže já do toho dávám celý banán + třeba půl broskve nebo jiné ovoce a nalámu pár piškotů.

A proč ji vlastně do toho nechceš nic dávat?

zevina
29. čer 2007

kristi, marmaládu zatím nee ☹ ani domácí, je tam habakuka cukru, nějaké želírovací látky, konzervanty... ovoce je lepší volba 😉

jo, mája banánová, ta je 😉 hruškovou jsem u nás v krámu zatím neobjevila, ale určo by nám šmakovala 😀 ale i hamé jahoda, borůvka, mmmm 😅 a teď jsme vyzkoušeli ovocnou kašičku s rýží a taky je mňam 🙂 jsem hrozná, prostě užírám 😀 😀

taky vidím výhodu granulek, že udělám jen potřebné množství 😉 my jako kojení toho čaje tolik nevypijem a pytlíkový nám kvasil 😠 ale v případě nouze, když jsme někde vyjetí a čajík dojde, tak malý nepohrdne ani vodou 😉

kristi
29. čer 2007

ja vim, jsem si delala srandu..

jita2
29. čer 2007

zevi,
ani nevíš, jakou já mám právě práci sehnat tu máju hruškovou, měla jsem ji doma jen jednou a to mi ji koupila kamarádka, když se jela podívat na malou, takže ani nevím, kde ji kupovala, ale jsou fakt málo k sehnání ☹

mapris,
tak to tak neber s těma jogurtama, když ti ho s chutí sní bílej, tak buď ráda a střídej to, jeden den s ovocem, další den holý atd. A nebo pokud jí to ovoce dáš samotné, jde o to, aby ho aspoň dostala, tak jí klidně bílý dávej 🙂

nomisek
30. čer 2007

jita2, kde kupujete ty přesnídávky včelka mája, v obchodech jsem našla pouze jablečnou 😠 ale vyhovovaly nám nejlíp, jsou tak husťoučké 😀

mapris
1. črc 2007

dashak,
no, dělám granulovaný, ale asi se mi to jen zdálo. Už je to v pohodě. Vypije mi denně tak 150 ml. Ale nechce pít s flašky, to mi to kouše a nazdar. Tak jsem koupila takový ten hrníček s pítkem, co jsme mívali my, ale to zas má všude. No a od aventu pítko taky nechce, protože to taky kouše. Zkoušela jsem čaj, vodu ... Teď zatím pije ten čaj. Chci ale koupit tu malou flašku aquily - co má takovou tu hubičku - musí se zmačknout flaška, aby to teklo - tak to chci na malou zkusit. Jinak s jogurtem je to tak - už jsem se bavila s pár maminama, že by bylo dobrý, aby se dítě naučilo jíst bílej jogurt. Jednak je to výhoda a jednak si myslím, že ochucených bude mít až až ...

jita2,
no, my to teď máme se svačinama vůbec nějaký divný. Ráno (kolem 3) a pak kolem 9tý má mlíko, tak v půl 12 zeleninu. Pak ve chce v půl 3 přesnídávku, a pak má hlad v půl 6tý a to mi docela slušně vříská - tak jsem jí už dva dny za sebou dala jogurt - bílou activii, zblajzla jí jako nic a ještě měla málo. Na a večer má mlíko. Teď se mi ale budí v noci už ve 2 na mlíko - což se mi nezdá, když večer vypije skoro 200. Přemýšlím, jestli to není tím jogurtem. Manžel šel s malou ven, tak jsem ho pověřila, aby dal ten jogurt dřív. Včera jak měla v půl 6tý ten jogurt, tak chtěla ještě - tak jsem jí dokrmila přesnídávkou ... Nějak v tom máme madlajs... ale zas jí k večeru nechci dávat mlíko, jsem ráda, že ho sama odbourala.

jita2
1. črc 2007

nomisek,
právě, jsou fakt výborné a husté, prostě poctivé, my je kupujem v kauflandu, většinou tam mají víc příchutí, dnes jsme právě kupovali banánové 🙂

mapris,
malá má v noci taky pořád hlad, jedou dostává v noci mlíko, tak jsem zrovna dnes přemýšlela, jak ji jednou odstavím (z umělýho 😉 ), že by nejspíš neměla v noci jíst, už je velká, ale co se dá dělat, když jí čaj nestačí...pak stejně mrčí, dokud nevyměknu a nedám jí mlíko, většinou tak kolem 4 hod. nad ránem. Asi je pravda, že ten holý jogurt moc nezasytí, ale jestli je to tím, tak to fakt nevím, některé děti to dělají fakt už ze zvyku, že se na to mlíko v noci budí ☹

mapris
1. črc 2007

jita,
no právě. Tohle má ale asi dva měsíce, co se vzbouzí kolem 3-4 na mlíko a dneska ve 2. Jenže večer dostane 210, to mi neříkej, že jí to nezasytí. Ale spíš asi ne. Předse jenom to mlíko je zasytilo víc. Zkusím se zeptat doktorky někdy na tu kaši, ale zas nechci z malý udělat cvalíka. Mně právě taky čaj nechce, a mrnčí tak, že dostane mlíko. Napadlo mně, zvýšit dávku, tak to zkusím. Silnější mlíko jí zas dělat nechci. Třeba se to jednou už zlomit musí. V kolika měsících pak vlastně vynechají i to ranní mlíko a co večer? Jak to vlastně s tím umělým mlíkem je? Asi se budu muset po tom někde juknout víc na vebu a nebo napsat na www.umelavyziva.cz ty doktorce. Ta mi vzdycky poradila.

nomisek
1. črc 2007

jita, tak to se teda divím, protože jsem tu včelku máju také objevila v Kauflandu, ale měli jenom jablečnou ☹

jita2
1. črc 2007

nomisek,
víš, asi jak kde....v Šumperku ji mají vždy tak asi čtyři druhy, jak kdy...stojí buď 9 kč nebo 9.50 kč, dnes to kupoval manža, takže už přesně nevím, ale zblajzla bych tu banánovou klidně místo Marušky 😝 😀

mapris,
možná ji to zasytí, ale jak říkám, možná je to taky o zvyku, že ví, že to mlíko dostane, tak si o něj zamrčí, těžko říct, hele, a to s tím vynecháním jsem si skoro úplně jistá, že pořád je pro děti mlíko to nejdůležitější, hodně jsem o tom četla, nesnaž se mlíčko nějak vynechávat nebo omezovat, jasně, potřebují i jiné věci, ale mlíčko je skutečně pořád nejdůležitější, pořád platí, že by měla Terezka vypít půllitr denně, nikdy ji to nemůže uškodit, jen pomoci. Já mlíčku přikládám opravdu velký důraz, tak ho pije dvakrát až třikrát denně (započítána i noc), páč je důležité. A co se třeba týče pozdějšího věku, třeba po roce nebo kolem dvou let a vůbec pro dítě, denně ten čtvrt litr toho mlíčka vypít 🙂 🙂

isacek
1. črc 2007

holky tak jste mě tu navnadily na včelku máju 🙂 .
Byli jsme v delvitě ve Stodůlkách a tam mají asi šest druhů, tak jsem koupila meruňku, jahodu a broskev.Ještě měli jablíčko a něco z mrkvičkou a pak už nevím.A jedna stála jen 8,- 😵
Tak jsem na ně zvědavá.

jita2
1. črc 2007

isacek,
dobrá cena!!! Uvidíš, jsou dobré a husté 🙂

nomisek
2. črc 2007

ach jo, my tady nemáme ani jedno. Staví se nám akorát Kaufland asi 20 km od města. Včelku máju jsem kupovala v Jihlavě..... To jsou teda potvory, že mají jak kde. Až na ni narazím, budu muset nakoupit do zásoby. 😀 A stím ujídáním jsme na tom stejně 😝 mě taky moc chutná, na jiné se teda ksichtím, když je mám dojíst 😅

mapris
2. črc 2007

no, včelku máju jsem ještě nevyzkoušela, ale podívám se na složení. My jsme spokojení s těma s dmka.

jita,
no to ona ma tak 500-600 ml mléka denně. Dneska jsme byli u doktorka. Má moučnivku, proto se v noci budí. Ne na hlad, ale protože jí to bolí. Tak srážím horečky a potírám pusu genciánou .. ☹

jita2
2. črc 2007

mapris,
aha, takže to je bolestí, chuderka malá, tak na ni myslíme a posíláme s Maruškou pusinku, ať se Terezka brzo uzdraví 🙂

macu.k
2. črc 2007

Tak u nás v obchodě mají jen Včelku Máju s mangem a to je až do 8. měsíce 😒