Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sussanah
15. lis 2010

@natty53 s temi kousky potravy ve stolici, to se obcas stane, treba kousky hrasku, nebo kdyz mu dam kousat jablicko, tak se tam taky jeste sem tam objevi, myslim, ze je to normalni. Nikdy jsem nic s briskem nepozorovala 😕
@vivien6 ja jsem pouzivala kase pro deti jen zpocatku (jsou hodne sladke), potom jsem je redila 1:1 s nejakou obilninovou kasi ze zdrave vyzivy a ted uz je nekupuju vubec, udelam kdyz tak kasi nejakou obilninovou, do toho trochu jogurtu + ovoce nebo domaci marmeladu a je to. Pouzivala jsem hodne tyhle http://www.countrylife.cz/kase nebo se proste podivej v nejake zdrave vyzive v okoli, urco tam neco budou mit 🙂 A samozrejme i normalni ovesne vlocky, povarene ve vode cca 5minut

vivien6
15. lis 2010

@maryanna ahoj. dakujem. ja sice byvam v nemecku ale tu budu mat urcite tiez tak kuknem. davala si niekedy pre maleho tie kasicky pre deti ? ja ich uz nechcem pouzivat...

sussanah
15. lis 2010

@vivien6 ajo ted koukam, ze jsi v nemecku 😅 No v DM urco budou nejake mit a DM je z Nemecka, ne? 😀

maryanna
15. lis 2010

@vivien6 iba raz.....myslíš kašičky ako od hami, sunarky, nestlé? tak tie nedávam.....
a v nemecku nájdeš napr v DM, majú kopec toho...

vivien6
15. lis 2010

@sussanah dakujem.. presne preto ani ja nechcem uz tie pre deti pouzivat.. su sladke a strasne vela ``zdravych´´ veci je tam plus.. urcite pozrem v regaloch bio. tam bude nieco..

sussanah
15. lis 2010

@vivien6 jj maly je dokonce po case odmital, kdyz nebyly riznute nejakou psenicnou nebo pohankovou kasi, proste to i na neho bylo moc preslazene 🙂 Koukni, urco neco najdes, moznosti je hromada, navic tvoje uz je velka slecna, takze vyber bude velmi lehky 🙂

sussanah
15. lis 2010

@maryanna vidim, ze DM je nas oblibeny obchod 😀

maryanna
15. lis 2010

@sussanah áno je obľúbený, rada tam nakupujem

vivien6
15. lis 2010

@sussanah nasla som.. kupila som take vlocky BIO... tak skusime ci sa to vobec podari aby to papala.. mozno je uz naucena na tu sladku chut... uvidime.. a inak dm je aj moj oblubeny obchod 😉

maryanna
15. lis 2010

@vivien6 len buď ich zalej vodou vriacou a nechaj prikryté, nehc zmeknú alebo chvíľku povar...neviem či máš veľké alebo malé vločky

miska1981
16. lis 2010

ahojte potrebujem poradit s nejakymi vecami ohladne prikrmov:

davam mrkvu zo zemiakom momentalne a chystam sa na dalsiu zeleninu, neviem aku by som mala dat?
a kde kupujete zeleninu? zevraj v hypermarketoch sa nema, na trhu nic nemaju aspon u nas, domacu nemam mat odkial ako to vy riesite?
varite ju spolu? kedy mozem dat masko? po akom case nasleduje desiata ci olovrant a co davate vtedy?
vela otazok, ale len zacinam, tak nemam skusenosti, dakujem.

boruuvka
16. lis 2010

@miska1981 Já jsem postupovala takto: první lžička mrkvičky od hami, za 3 dny brokolice, pak mrkev brambor, brokolice brambor, zahradní směs brambor, pak mrkev a rýže a takhle to prostřídat. Teď hodně vařím mražené směsi (mrkev, hrášek, kukuřice nebo ještě směs s brokolicí) a uvařím to s bramborem. Každý den připravuju čerstvé jídlo. Za 3 týdny jsem přidala dopoledne ovoce - taky nejdřív ze skleničky jablko, hrušku, banán, švestku a teď to dělám čerstvé normálně koupené v obchodě. Tak za 14 dní přidám 3krát týdně maso a 1krát týdně žloudek se zeleninovou směsí.

sussanah
16. lis 2010

@miska1981 ahoj, zeleninu ja jsem kupovala, jak byla k dispozici. Muzes bud mrazenou nebo i normalne z obchodu. Je dobre koukat, odkud je (preferuji dovoz CR) a jak vypada. U mrkve vybiram ty stredni normalne tvarovane, ne ty super velke valce. Proste vybiram tak, aby to vypadalo jako zelenina ne jako fotka z knizky 😉 Zeleninu jsem varila dohromady (hodne v pare) pripadne pridavala postupne, podle toho, co se jak rychle delalo. Maso jsem pridala po cca mesici zeleniny. Byva dobrym zvykem pridavat dalsi porci jidla cca po mesici, poradi asi zalezi na kazdem, jak mu to vyhovuje, tj v cca 10m byste byli na 5 porcich jidla denne snidane-svacina-obed-svacina-vecere.
Zeleninu jsem zacinala mrkev, brambor, brokolice, dyne hokaido, cuketa, potom kukurice, zeleny hrasek, cervena cocka, repa, lilek atd.
Zkus si procist neco o prikrmech tady, tim jsem se ridila ja, je to tam hezky popsano http://www.kojeni.net/prikrmy.php

andelka
16. lis 2010

@miska1981 ahojky, koukám, že máme podobně staré děti a jsme na tom stejně s příkrmy 🙂 My jsme zatím měli 6 dní mrkvičku (dávala jsem Alnaturu nebo Babylove bio ve skleničce), 6 dní brambor s mrkvičkou a zítra bude mít brambor s brokolicí (Hami první lžička brokolice, dávám na začátek vždycky půl skleničky). Po asi 4 dnech bude mít brambor s cuketou a pak uvidím co seženu, možná dám ještě nějakou skleničku, třeba pastiňák. Příkrmy jí teda teď necelých 14 dní, tak za týden a něco dám maso, žloutek, tak obden. Taky asi zkusím na večeři kaši, jestli třeba nezlepší spaní. Ovocnou svačinku dám až potom, asi za měsíc. A zřejmě budu kombinovat doma dělané a skleničkové. Teď jsem koupila bio mrkev, tak jsem to dala na páru, pomixovala a zamrazila. I patizon tak mám. Teď přes zimu to bude blbé, asi budem víc skleničkovat.

cicimon
16. lis 2010

@andelka a nie je to vela davat 4-6dni to iste? skus davat nove kombinacie po 3-4dnoch

andelka
16. lis 2010

@cicimon u nás není, máme dávat delší dobu a přidávat postupně množství, kvůli alergické zátěži v rodině. Nemám dávat ani mléčné kaše, ani lepek ještě. 😉 A ovoce tepelně zpracované. Máme trošku zvláštní režim.

jitulisek
16. lis 2010

Holky, dejte mi, prosím tip na nějaké ovoce,které chutná vašim dětem. Malá nechce ani jabko, ani hrušku, ani broskev. Jedině, co jí chutná, je banán. Nechci jí pořád dávat banán a přesnídávku zatím taky ne. Předem díky za rady. 🙂

cicimon
16. lis 2010

@jitulisek mojej chutilo nastruhane jablko s hruskou....ale zlte jablko,to je sladke

sussanah
16. lis 2010

@jitulisek nas ma rad jeste hrozno, svestky (jak susene, tak normalni), merunky (kupuju susene nesirene ve zdrave vyzive) a zluty meloun. Zkousela jsi ruzne upravy toho ovoce? Treba povarene, podusene, rozmixovane, postrouhane atd? Nebo treba ani vmichane v kombinaci s necim to nesni?

janka108
16. lis 2010

@miska1981 ja kupujem zeleninu v supermarkete, a vsetko mu pripravujem doma, nedavam kupovane prikrmy ... citala som ze deti lubia pastrnak, tak to davam hodne casto s roznymi kombinaciami, cuketa -brokolica -zemiak-mrkva atd. odkedy ten davam do prikrmu maly mi zje vsetko, ma taku nasladlu chut (nikdy som to predtym nejedla, vyzera to ako pretzlen🙂

andelka
17. lis 2010

@janka108 já ani nevím jak to vypadá a v životě jsem to sama nejdla, ten pastiňák. Viděla jsem to v DM, tak jsem se na to tak podezřele koukala co to je, ale tady čtu, že je to dobré, tak to asi zkusím 🙂 Jsem zvědavá jak mu dneska pojede brokolice. 😅

janka108
17. lis 2010

@andelka kupis to uplne vsade, billa tesco a pod. je to balene a vyzera to presne ako petrzeln. po uvareni je to nasladle. kupovane hotove v sklenickach ale neviem. skus cerstvo uvarit

zuzana39
17. lis 2010

ahojte,chela by som sa spýtať kde nakupujete mäsko,ja nechcem kupovať v hypermaketoch a podobne.Zatial som kúpila len 1x morčacie prsia v bio predajni,ale je to dosť od ruky tá predajňa a aj dosť drahé mäsko.Ako to riešite vy?

maryanna
17. lis 2010

@zuzana39 v kvalitnej mesiarni..kde sú dobré mesové výrobky, žiadne poľské meso a podobne......máme predajňu nejak sa volá tatranské čosi, a tam keď kúpim šunku tak ozaj je tam cítiť mesko a podobne...takže ja v marketoch ani nám nekupujem, ...

andelka
17. lis 2010

@janka108 no podívám se, samotnou mě zajímá jak to vypadá, fakt jsem si toho nikdy nevšimla ani to nejedla 😅
Jinak brambor s brokolicí a troškou mrkvičky mu jede - po prvním ochutnání škleb, ale po třetím už otvíral pusu 🙂

@maryanna tak u nás ani nic takového není, sice se snažím koukat na složení, ale ne vždycky je to napsané. Nám kupuju maso v řeznictví, v hypermarketech ne. Tak se jich příště zeptám odkud ho mají. Mělo by to být české ale.

cicimon
17. lis 2010

baby - tazka otazka... malej som doteraz varila a zjedla max cca 60 +- 15,,, dnes kvoli roznym okolnostiam som jej vytiahla vyzivu mrkva-zemiak a zjedla 100... Takze... je ok ked zje vareneho len okolo 60 alebo radsej vyzivy ktorych zje viac? ...fakt by som nechcela davat vyzivy,pokial to nie je nutne

andelka
17. lis 2010

@cicimon výživy přece nejsou špatné, záleží na složení. Já dělám většinou mix - něco domácí a neco skleničku - třeba dneska domácí uvařený brambor, bio zamražená mrkvička a brokolici ze skleničky. Sní toho tak 120g a je jedno jestli je to vařené nebo skleničkové. Vím, že třeba kamarádky holčička nechtěla doma vařenou mrkvičku, ale skleničkovou jedla, tak to kamarádka pak míchala a postupně zvyšovala poměr domácí, až snědla celou porci doma vařené. 😉

p69majka
17. lis 2010

@jitulisek ahoj. ja dávam teda aj výživky z času na čas. A keď jej babán skombinuješ s jablkom, ani tak nechce? Sárka to tak má veľmi rada. Alebo banán s hruškou alebo so slivkami. Iné ovocko sme zatiaľ moc nemali, len raz nektariku a marhuľovú výživu vypľúvala. Chcem skúsiť aj čučoriedky, lebo mám aj mrazené aj zavárané. 🙂

vivien6
17. lis 2010

@maryanna su velke.... uz som skusila vcera malej urobit.. uvarila som jej vo vode..

andelka
17. lis 2010

Tak jsem slyšela názor, že maso stačí od 9-10. měsíce, pokud se kojí, že do té doby to děti stejně neumí pořádně zpracovat. Co vy na to? Je fakt, že my než pozkoušíme různé druhy zeleniny, tak uteče víc týdnů, než kdybych ji měnila co 2 dny 😅 ale do 9měs. to určitě nebude.