Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
30. led 2007

Téééda holky co se týče zoubků praskám závistí 😢 my opět nic 😢
Nám snad vylezou až kolem 8mi měsíců 😢 Gratujluju
Jak jsem to četla, tak jediný kdo nemá zub jsme asi my, ještě teda carodkaa, ale malej už leze, to u nás nehrozí 😠

macejko co pupínky?

raculka
30. led 2007

ijetka- a na nás jsi zapomněla ?! 😀
my máme 6,5 měsíce a zatím jsem zub neobjevila,lezeme zatím jen tak spíš pozadu,ani si nesnaží si sednout 😅
ale nijak se tím netrap,až začnou lézt,tak je budeme muset víc hlídat a se zubama to taky není žádná sranda ( jak znám od kamarádek, proplakané noci 😝 )
ale to naše zlatíčko je jinak taky pěknej divoch a čipera 😎

dashak
30. led 2007

Raculko, naše malá taky nejdřív lezla dozadu. To prý dělají děti, když se po narození málo zapijou 😀

ijetka
30. led 2007

ahoj holky
raculko móóóc se omlouvám, ale říkám pořád že mám ve vás zmatek 😀

No s tím málo zapítím, nevím. Manžel "chlastal" tak že si ustlal venku na houpačce a domu do postele ho zatáhla moje mamina, nemohl ani chodit. Z "akce" si nic nepamatoval a druhý den, když za mnou přijel, tak byl ještě přiopitej 😀 😀

Jo a Kubina, taky leze dozadu jak rak, ale to je jenom takové odrážení, zapře se nožičkama a odrazí se. Pak nemá mít plešku 🙂

andik
30. led 2007

dashak tak vidíš,já to zkusila taky a malej spinkal taky lépe.Se zoubkama taky nemá problémy,takže zatím je to vše ok a jsem ráda. 🙂

ijetka nám začali růst zoubky až po vánocích,měl 8,5 měsíce když se mu vyklubal první 🙂 najednou to jde nějak rychle,skoro každý den má nějaký zoubek venku 😀 ted už má 2 dole a třetí leze,2 nahoře a další 2 se klubou,už jdou vidět.Je to legrační a taky nezvyk,celou dobu žádné zuby a ted už je má 😀 Jsou pěkně ostré a docela to bolí,když kousne 🙂

raculka
30. led 2007

tak ten náš byl zapitej taky obstojně,takže to tím asi nebude 😀
ijetka-není ten váš znamení taky rak ?? možná to bude tím 🙂

jita2
30. led 2007

ahoj,
my máme doma ráčka, ale žádný náznak toho, že by chtěla lézt, ani dozadu, to si asi ještě počkáme...
ijetka,
nespěchej na zoubky, čím později, tím lépe, ony se pak tolik nekazí, protože to mlíčko není na zoubky prý zrovna nejlepší....tak není kam spěchat..

ijetka
30. led 2007

raculka
tak náš budulínek je taky ráček tak asi proto

jita2
mě vylezly zoubky ve 4měsících a vypadaly mi až na základce 😉
Fakt se moc těším

Jinak holky překvápko......sice nemáme zuby ale pozor.... dneska jsme zase kakali do nočníku 😀 huráááááááá. Je to dívný Kubík kadí obden ale dnes udělal změnu..... jsem moc ráda. 😀

jita2
30. led 2007

ijetka,
šikulkyyyyyyyyy 🙂 🙂 😀

ijetka
31. led 2007

Tak dneska jsem uvařila malýmu bebu a zkusim zase kaši, moc tomu nefandím 😖 , když neuspěju s tímhle tak jsem ještě rozvařila rýži a přemýšlím co do ní dám....
Tak uvidíme 😕

jita2
31. led 2007

No a já dnes dala poprvé kaši, ale na dopolední svačinku, ale jen vyjímečně..nebudu jí už dávat...protože odmítla úplně přesnídávku...tak jsem zkusila, co jsem měla vzorkový balíček od Nutrilonu, teda ta kaše je sladká, určitě musí obsahovat spousty sacharidů, a asi proto jí moc chutnala...no ale zítra už bude muset zase tlačit ovoce dopoledne 🙂

ijetka
31. led 2007

Jakou kaši dáváš? Tu "hubenou" 🙂 kaši asi neseženeme, viď?

carodkaa
31. led 2007

Ahoj holky,tak mi lezem kupodivu popredu a to jsme taky raci 😀 S tou kasickou jsem uspela az na 3.pokus furt jsem davala malymu tu ryzovou od Hippu a nejela mu, ale vcera jsem koupila Sunarku na dobrou noc ryzovou s banany,a tu snedlu celou s chuti a spinkal do pul 5 a to je u nas fakt rekord kdyz se predtim budil po 2 hod. 😉

dashak
31. led 2007

Jita2, taky mi Nutrilon poslal vzorek kaše. Ještě jsem ji neprubla, ale zarazilo mě, že Nutrilon a Hami je jeden výrobce - Nutricia.

Jinak já jsem dneska zkusila udělat tu květákovou polívku, co jsem vám psala v receptech. Byla výýýýýborná, malá tak otvírala pusu, že jsem myslela, že si vykloubí čelist 😀

Akorát místo vloček jsem dala zásmažku z mouky na másle a místo bazalky trochu petržele.

A teď ta veselejší historka 😀 Na svoje parní nutriční centrum nedám dopustit. Tu polívku jsem teda normálně vařila, dala jsem do kastrolku květák. Pač jsem strašná skleroza, tak jsem na to nějak zapomněla a do reality mě vrátil až strašný smrad spáleniny linoucí se pobytě. Ten kastrol nevím jestli bude ještě použitelný, zatím se furt odmočuje 😀 Tak jsem se naprdla, dala další květák a tentokrát do svého milovaného parního stroje. Za 15 min. to bylo hotové a pak jsem to akorát sypla k té zásmažce, rozředila vodou, přidala suš. mlíko a hotovo. Byla to krásná hladká krémová polívka.

Ale můžou ji až děti od 7. měsíce kvůli lepku

jita2
31. led 2007

Dashak,
koukám, že máte DNES 10 měsíců.....tak gratuluji 🙂 🙂

jita2
31. led 2007

ijetka,
to byla obyč. rýžová od Nutrilonu, měla jsem vzorek, ale dávat ji už nebudu, to bylo spíš jen ze zvědavosti...ještě máme čas..no a o těch hubených zatím nic nevím ☹ 🙂

dashak
31. led 2007

Jita2 děkuji 😀
Dneska jsem už založila druhé album.

ijetka
31. led 2007

Teď jsem na to mrkla, je rozkošná a má nádherný velký oči, na ně kluci poletěj.. 😀
Ty mini narozeninky byly 26. přesně?? Jestli se nepletu. Taky velká gratulace 😀

Jo jinak kaše v Bebě taky neuspěla, to jsem tušila...opět vypil prsa 😒

dashak
31. led 2007

No, to jsem fakt odvázaná, že na ně kluci poletěj 😀 Tata koupí flintu a požene je.
Jestli myslíš Ivančiné mininarozeninky, tak ty má dneska 31.1.

jita2
1. únor 2007

ijetka,
tak si řekni, že bude zdravý jako rybička...to mě se o mlíčku z prsa může nechat jen zdát, kojila jsem sice do 5. měsíce, ale už od 2. měs. s příkrmama, protože malá neustále plakala hlady a já jsem si z prsa moc mlíčka nevystříkala, tak to bylo jen okrajově, ale vydržela jsem to 5 měsíců, pak už to nešlo vůbec...a moc mě to mrzelo, že jí nemůžu dát to nejlepší ☹

ijetka
1. únor 2007

jita2
i to je super, lepší než nic, jak já lituju holky co nemůžou 😢 my zatím taky bojujeme a to ze vším. S ekzémem, kašema a UM, zeleninkou....to je furt něco 😒

dashak je si spletla registraci a narozeninky 😅

macejka
1. únor 2007

Holky

když prckům vaříte jídlo doma,děláte to z obyč.vody z kohoutku nebo z kojenecké?

dashak
2. únor 2007

Macejko, já vařím z kojenecké. Mělo by se aspoń do roka. Já si to radši nelajznu, když je malá nedonošená. Ale když mi dojde, tak to neřeším a musím prostě uvařit z kohoutku a nebo když mám obyčejnou neperlivku, tak použiju tuhle.
My kupujem vodu v makru - 5l Makro quality, vyjde kolem 14 kaček. Ta se mi zdá dobrá, protože třeba Fromin má po uvaření na hladině ty vápencové usazeniny, tak jsem to ještě vždycky cedila přes plátýnko.

jita2
2. únor 2007

My taky kupujem tu stejnou v Makru, když jsem náhodou neměla, dala jsem taky neperlivou, ale jinak tu kojeneckou......

ijetka
2. únor 2007

Já když mám kojeneckou tak z ní, jinak z obyč neperlivky. Někde jsem četla, že stačí koj. voda do půl roku, na vaření. Ale stejně až pojedu na nákup tak ji zase vezmu.

Holky Kubišta se zase včera vykandil do nočníčku a hurá spapkal na noc kaši (asi už šestou), která mu zachutnala a v noci jsme kojili jenom jednou 😀 jééé to byla krása, včera taky hezky baštil obídek (zeleninku) a dneska taky krásně papal. Měl mrkev, brambor a květák 😀 .

Tak jsem zvědavá na dnešek

dashak
2. únor 2007

Ijetko, gratulace!

macejka
2. únor 2007

Aha takže z kojenecký.Já zatim ty přikrmy-první lžičky kupuju,ale až budu malýmu vařit tak abych měla přehled,děkujuuu.

jita2
3. únor 2007

ijetka,
taky gratuluju, jsi šikovná s tím nočníkem, dřív, naše maminy dávali děti na nočník taky hodně brzo, třeba od půl roku už určitě, měly látkové pleny, a to byla jiná dřina, tak je to zkrátka donutilo a děti uměly chodit hodně brzo na nočník...no a dnes je to o pohodlí, s těma papírovýma plenama není tolik práce, tak všechny maminky nedávají děti tak brzo sednout na nočník...každopádně smekám před každou mamčou, která si tu práci dá, a vychytá to....taky pomalu budu kupovat nočník...malá si snad během měsíce a půl sedne...

dashak
3. únor 2007

Jita2, vidím, že dneska máte taky mininarozeninky 😉 Tak gratulujeme 😅

milca111
3. únor 2007

Macejko,
ohledně té vody na vaření příkrmu.Já osobně to vařím z normální vody z kohoutku.Když jsem si totiž četla návod na přípravu kaše od sunaru,tak tam píšou,že se smíchá s pitnou vodou a to ta z kohoutku jistě je 😉.O kojenecké vodě se tam nepíše.A to byl návod na kaši pro děti od uk.4 měsíce.Ona taky ta kvalita obyčejné balené vody není moc jistá.Ve zprávách jsem nedávno slyšela,jak nějaká firma,nepamatuji si na název,ale dodává se do firem do těch strojů na vodu dopadla v testech úplně zoufale.Bylo tam mockrát překročeno množství škodlivin. ☹ ☹