Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

janulka21
18. led 2011

@dana3262 Jak píšeš, Anet taky přibírá, je jí půl roku a má 7 kg takže to hladem nebude, že se v noci budí. Hmm, a co teda večer? Kaši nedávat až od toho 10 měsíce a tyhle jak píšeš?

slunicko76
18. led 2011

@dlabinecka jo, je to takove dietni!🙂
to mel pan profesor takovy nazor, ze musime ochutnat vse, co davame detem. Nejvetsi hnus byl Nutrilon SOja a takovy ty ruzny sirupy (leky), treba na na teplotu nebo ATB! oni jsou na spicce jazyka sladke a pak pekne horke!bleee!🙂

janulka21
18. led 2011

@dlabinecka Náhodou, ta s rýží a kukuřicí od Sunarky je s vodou dobrá, nechápu, proč jí to nechutná 😀 já jí včera snědla 🙂

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 Já nemléčnou nikdy nedávala!!! Poprvé měla taky tu nestlé první kaše. Celou dobu dávám mléčnou a nevidím v tom problém, takže ani - tu s banány bvych klidně dala ( teda já ne, poněvadž Eliška po Hami zvrací). Ale bavila jsem se o tom i s laktační poradkyní a ta na mléčné kaše nic nenamítala!!!
Já jsem u ní seděla, hladila, dělala šššš.... Nebrat do rukou, ale být s ní - fungovalo to v pohodě. Uplně stjně usíná. Dám jí do postýlky, sednu si vedle ní, ona na mě kouká a v klidu usíná 😉
Ježiš, no nijak zvlášt jí neříkají, taky Anetko, Anet, Anetinko(což je teda docela síla 😅)...

dana3262
18. led 2011

@janulka21 ja kojila plne do 9.m a maly se budil do 5.m 2-3x a od 5.m do 9.m 6-8x (kazdou hodinu) a po tom 9.m se to ustalilo na 4-6x. Myslim, ze to je dite od ditete a ze tim, ze je vecer nacpeme to moc neovlivnime. V tech 9.m, kdy se budil v noci kazdou hodinu, tak pres den vydrzel i 3h, takze hlady to asi nebylo.. To se srovna. Akorat se clovek trapi kdyz to resi.

mimi21mimi
18. led 2011

Chcela som sa poradit v akej forme zavadzat lepok, poradi mi niekto?
Ovsene vlocky asi lepok neobsahuju ci hej?

slunicko76
18. led 2011

@janulka21 mne se taky budi, a jidlem to fakt neni. Prs jen tak podudla a spi dal. Kasi jsem to nevyresila. je to porat stejne. proste asi chtej maminku. Dudlik u nas nefunguje, ten odmita od zacatku (ale to mi teda neva)

dlabinecka
18. led 2011

@slunicko76 ty bláho, tak to mi povidej, malá měla přes svátky anginu a měla ATB Ospen - fuj, bylo mi jí fakt líto a byl teda pekelnej boj do ní něco dostat 😅 Jej, tak to je dobrý, alespon víš, proč to ty děti prskaj 😀 Právě, že jsou dietní -proč by to jedli, když si můžou dát pěkně sladoučký, tučnoučký mlíko, že?? Já si taky dám radší dortíček, než suchar 😉

dana3262
18. led 2011

@janulka21 ja nevim..muzes to zkusit, ale myslim, ze rozdil ve spanku nebude stat za to. Ja koupila kdysi nestle prvni kasi a byl v ni cukr, tak jsem ji mela parkrat k snidani ja 🙂

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 😀 tak to teda taky nechápu - asi si řekla, že když ti to tak jede, tak ti jí radši nechá 😅

dlabinecka
18. led 2011

@mimi21mimi kaše, těstoviny...

slunicko76
18. led 2011

@janulka21 Jani, a o co tobe jde? ze chces jit vecer ven a nebo resis to spani?

mimi21mimi
18. led 2011

@dlabinecka moze uz 5 mesacna cestoviny?

dlabinecka
18. led 2011

Ne ne!!! Lepek se zavádí ideálně až po ukončeném sedmém měsíci!!

dana3262
18. led 2011

@mimi21mimi ovesne vlocky lepek obsahuji. Je to myslim celkem dobra forma jak s lepkem zacit. Ale neni kam spechat. Rika se, ze je dobre s lepkem zacit v dobe, kdy jeste kojis. Nasemu malemu bude rok a jeste jsme ho nezavedli. Tvoji je 5.m, to je jeste hodne malinka. 9.-10.mesic je asi zlaty stred 😉

slunicko76
18. led 2011

@mimi21mimi take mi to prijde brzo, dnes je opravdu trend zavadet lepek v dobe kdy se jeste koji,ale urcite az po zavedeni ostatnich prikrmu. my do toho sly v tom 8.m

bubelko
18. led 2011

@janulka21 urcite by som na tie narodky isla - teda ak ma kto strazit malu 🙂 a ano, dala by som prikrm a potom sa zas vratila do normalu.
co sa kasi tyka - obe deti mlai nestle (presne tu, ktoru mas doma) velmi radi, ale davala som, az ked sme ako prikrm zaradili ovocie. obe boli kojene a nic sa im nestalo 🙂 ta dokonca chutila aj mne, ked som ju dojedala 😀 😀 😀

mimi21mimi
18. led 2011

@dana3262
@slunicko76
Ja uz nekojim, podarilo sa tri tyzdne kojit aj to s dokrmovanim, takze nasa mala je uz na prikrmoch na radu nasej doktorky od ukonceneho 4. mesiaca, nakolko papala velmi malo UM.

slunicko76
18. led 2011

@mimi21mimi aha.a nepribirala?a ted ji vic a pribira lepe?

janulka21
18. led 2011

@dana3262 Ou, tak to tě obdivuju, mě tohle vstávání každou hodinu předvedla Anet týden jak byl anemocná, měla šestou nemoc tak to bylo i tím a myslela jsem, že po tom týdnu normálně umřu 🙂)))

janulka21
18. led 2011

@slunicko76 Tak nějak obojí, večer chci jít jen ted na ty narozky, jinak mi neva, že nechodím a s tím spaním chci taky něcoudělat, ale jak jsem četla tolik názorů tak mi je jasný, že se s tím "nic" dělat nedá. Prostě pomalu odnaučovat a pak se bude budit třeba jen 2x. Taky jsem ale pak řešila co se k té večeři dává, všude se píše ( né jen tady na MK ) že k večeři kaši.

janulka21
18. led 2011

@bubelko 🙂)díky moc 🙂)) Plánuju zavést ovoce za 14 dní, to bude mít měsíc k obídku zeleninu tak jí začít dávat ke sváče ovoce popř. přesnídávky, střídat to a myslíš, že teda až pak zkusit dávat tu kaši. Na tom Nestlé je napsáno v červeným rámečku bez přídavku cukrů a píšou na ní, že se přidává voda, to už je v pohodě, ne? A ještě mi, prosím řekni, ty jsi to ovoce vařila? kámoška dává nevařený a prý taky dobrý takže další názor od názoru 😀 Já mám v plánu ho vařit aspon první dva měsíce.

janulka21
18. led 2011

@dlabinecka Vid 😀 manža jí taky ochutnal a tomu teda nechutnala tak malou politoval, cože jí to cpu za blivajs 😀 tak jsem jí snědla já 😀

slunicko76
18. led 2011

@janulka21 ja bych to teda vyresila tak, ze kvuli tem narozkam bych dala UM mliko (pro jednou) a pak zavadela normalne dal prikrmy! Postup je takovy:
1. masovozeleninovy prikrm
2.Ovocno mlecny prikrm (ovoce, jogurt)
3.kase

slunicko76
18. led 2011

@janulka21 ja to ovoce jen prelila horkou vodou.

janulka21
18. led 2011

@slunicko76 Tak jí teda zkusím pro jednou dát Nutrilon, snad ho bude chtít a když ne tak jí dám to co měla k obědu a až se vrátím tak jí nakojím. S těma příkrmama díky 🙂

slunicko76
18. led 2011

@janulka21 no vidis, tak y rozumny reseni, jen ta zelenina je takova hladova! detisky po ni mivaji driv hlad nez treba po mliku.

dlabinecka
18. led 2011

@janulka21 Jinak, já teda nečetla diskuzi na téme nemléčné kaše, ale absolutně nechápu, proč bys mléčnou dávat neměla. Docela jsem o tom ted přemýšlela a nevidím žádný důvod...
A pokud to bue pro jednou, tak bych to vůbec neřešila. Tak jí dejte prostě tu mléčnou kaši, kterou pravděpodobně jíst bude a další den pokračujte, jak jste zvyklí. po zelenině bude opravdu mít asi hlad dřív a předpokládám, že jí ani ještě tolik nesní...

evlyn
18. led 2011

@janulka21 ještě prý dětem docela chutná UM Babylove z DM drogerie...

mimi21mimi
18. led 2011

@slunicko76 Ano teraz uz je to ovela lepsie, ona spapala ako 4 mesacna na jednu porciu max 90 ml, teraz co papa prikrmy, tak uz da aj 120 mlieka mimo toho, takze je to super.