Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

andelka
17. bře 2011

@janulka21 http://www.kojeni.net/poradna.php
třetí otázka je podobná jako máš ty. Proštuduj i ostatní, bývá to docela častý problém.

andelka
17. bře 2011

@janulka21 jsem to napsala blbě, myslela jsem že to tam jako bude pod podobnými problémy když dítě nechce ani jedno, resp. když kojení nejde a UM nechce.
Mně se taky moc nelíbí když se větší dítě kojí na veřejnosti (tak od 2let), sápající se dítě nevidím ráda ať je mu kolik chce (pod rok je to samozřejmě jiný). Já právě jsem pomalu Danymu mlíko nahrazovala tak, ať nemusím už moc kojit mimo - a ráda bych si kolem roku nechala kojení ráno a večer, to už ej člověk doma a nemusí řešit sápající se dítě.

mona777
17. bře 2011

@janulka21 a sú zadravé detičky čo ku nej chodia vobec? alebo má štastie

kaja73
17. bře 2011

@andelka už si prave nepamatam,ani len značku. 😲 Ale viem, že napr existuje značka ARDO -oni maju BIO mrazenu zeleninu,ale ja som mala niečo ine.Ale zabi ma, neviem čo.Asi to bolo z tesca,možno.

janulka21
17. bře 2011

@andelka přesně tak 🙂 Na kojení jdu juknout,ale až večer, Anet už chce z postýlky tak jdeme za babi a dědou 🙂) Díky

janulka21
17. bře 2011

@mona777 Spíš si myslím, že má štěstí. Navíc švagrovka neřešila, jeslti příkrm obsahuje sůl a podobný a když jsem viděla jak do rok a půl starýho kluka cpe rýži se žampionama tak už jsem se nedivila ničemu. Navíc dost lidí a týhle doktorce píše na znamylekar dobrý reference ☹

mona777
17. bře 2011

@andelka prosím ta od kedy sa kaše zavádzajú, ja som začala zeleninou potom chcem maso a ovocie ale kedy mam davat kaše - teda najskôr bezlepkové a potom ostatné

mona777
17. bře 2011

@janulka21 no to asi má štastie a velké - nechapem, sprava sa ako niektoré mamičky čo sa nevedia dočkad prikrmovania

sussanah
17. bře 2011

@janulka21 na vzorky Um se zeptej v lekarne, davaji je vetsinou zadarmo. Ja to takhle zkousela asi 3 druhy a pak jsem se na to vykaslala. chtel jsem, aby mel flasku mlika, kdyz treba najsem vecer doma, ale on byl radeji bez niceho 🙂
Ad malo mlika, kdyz jsi kojila doted, je nejvetsi pravdepodobnost, ze s timto mit problem nebudes. Jen to jen o tom ji dat moznost, aby se napila a to mliko se opet dotvori (nabidka=poptavka). Ja jsem taky nebyla nikdy zadna mlekarna a pritom ted vidim, jak se to hezky uzpusobuje, kdyz ma maly tyden mlikovejsi a mene mlecny 😉
Urcite se koukni na ten odkaz, co davala Andelka, jsou tam i zpusoby, jak poresit tkaove to hodne caste kojeni v noci apod. A pokud chces, tak klidne do toho roka koj, na dr se vykasli 😉
@andelka normalne nekdy minuly tyden se i muj kluk po me na verejnosti sapal 😅 Byli jsme u dr, on byl nejaky prochlazeny a znicehonic si vzpomel, ze by si dal (uplne mimo jeho obvykly cas). No jsem koukala jak hrom, on samoze scena (ma ted obdobi scen), ale nastesti jsme to nejak ustali, ale ty pohledy okoli 😀 Precejen, mlady vypada skoro na 2r, ma temer 13kg 😅

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
17. bře 2011

@mona777 no mně vyšly kaše od 8měsíce. Po zelenině, ovoci a jogurtu jako čtvrtý příkrm. Chvíli jsem dávala bezlepkové, ale pak už i lepkové, s tím jsme taky začínali v 8měsících. V tom 6tém jak se teď doporučuje to nebylo moc kam dát, tak až si zvykl na ovoce, tak jsem dávala občas ovesné vločky do toho a pak teprve kaše i lepkové.

@kaja73 četla jsem že Ardo má bio zeleninu ale sákryš, kam jdu tak ju nemaj 😒 V globusu jsem našla jednu míchanou bio, tak jsem vzala aspoň tu.
@sussanah takže taky jste budili pohoršení, jo? 😉 😀

andelka
17. bře 2011

@em_ka nejde o to aby neumřely, ale aby je to příliš nezatěžovalo, aby to bylo pomalé zavádění a aby to bylo vůči nim ohleduplné, co se trávení týče.

U nás dneska konverzace ohledně kaší (mám na ledničce rozpis týdenní, střídám rýžokuku, 4zrnnou, jáhl,8zrnnou, rýžopohank, 3zrnnou, kukupohankovou):
" Nemáš ty kaše překombinované?"
" Nemám, v té 4zrnné jsou ty kombinace jak dny kolem toho, je to jen asi 5 obilnin"
"My jsme dávali každý den krupičku"
"My ne"
😀

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
andelka
17. bře 2011

@em_ka jo jo, já vím. Ty uvozovky tam chyběly 😉 Já tak nějak cítím, že ten náš mírnější systém je správný. Přijde mi to tak logické. Taky nedělám všechno přesně podle doporučení - teda nic nedávám dřív, spíš později, nebo tak mezi.
Taky jsem si všimla, že asi bude brzo "revoluce", viděla jsem v TV jak v Austrálii krmila mamka 5měsíční miminko míchanými vajíčky. Celými a žádné po troškách - plný talíř. Další to dávala úplně nevařené, syrové. Nevim no. 😕

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucinka02
17. bře 2011

@lublana1 no mi na olovrant povacsine ten nejaky prikrm od ovka, maju velmi pestry vyber a hlavne sa mi to osvedcilo, ze nam to chuti 🙂 my velki papkaci nie sme, tak som rada, ze aspon nieco zdrave nam chuti :D A oni robia aj masovu kombinaciu, takze to rozsirujem :D ale ked chces doplnit o tuhu stravu, tak urcite o varena zeleninka, zemiacik, masko. Ake stare mas dietatko ?

mona777
17. bře 2011

baby kedy sa zavádza masko - po kolkých dnoch - teraz čítam špeciál prílohu časopisu Mama a ja a tam je napísané že po 7 az 8 dnoch zavádzania zeleniny mozem pridat masko k zeleninke. No na inej strane som nasla že po 3-4 týždnoch pridávat maso

lublana1
17. bře 2011

@lucinka02 ... dakujem za odpoved 😉 my sme prave velky papkaci a namiesto mliecka uz by som chcela dat tuhu stravu. tak kazdy druhy, treti den davam jogurt a ani neviem, co ine mam dat. na desiatu papame ovocie a na obed masko, zeleninka, ryza, rozne kombinacie... budeme mat 9 mesiacov o tyzden...

andelka
17. bře 2011

@mona777 já jsem dala po měsíci. Dr byla tak mezi, říkala že po 14dnech můžu.

apollo11
17. bře 2011

@janulka21 Já jsem z kojení taky byla kolikrát grogy a těšila se, až s tím seknu.. no a teď, když ho malá odmítá a hrozí nám, že už to nedáme dohromady, tak mi to chybí strašně.. ale naděje je, že pije MM aspoň z hrníčku, jenže s odsáváním už problém.. je toho málo. Ale i tak, člověk musí být vděčný za to, že to šlo tak v pohodě dosud, těch 9 měsíců je základ 🙂 uvidíme, třeba ještě budu za půl roku bědovat, jak ji mám odstavit 😀

mona777
17. bře 2011

@andelka tak počkam este týžden
kúpila som si tú vahu - no ale zistila som že krpec spapal len tak 10 gramov zeleninky - dnes konečne viac - až 40 g - ale z toho určite je vela okolo - ja to važím celý tanier so zeleninou pred a po papaní

pepsyna
17. bře 2011

@andelka ja som v telke videla ako mama drzala na kolenach svoje 4mesacne babo a nechala ho ,,zuzlat" hamburger!!bol to dokument o obeznych americanoch....takze napchavajme svoje deti kadecim, ved robia to tak aj v zahranici a potom sa necudujme, ze nase deti su obezne, ked ich od utleho detsva krmime energeticky nevhodnymi potravinami 😉

andelka
17. bře 2011

@pepsyna myslíš jako že hamburger je vhodnější, jo? 😀 No někdy se taky nestačím divit. 😕

@mona777 taky to tak někdy dělám, že zvážím celou a když nedojí tak ji zvážím znovu ať mám představu. Ale teď už si většinou udělám 150-160g a sní to všechno. Dneska jsem to dělala od oka podle misky a trefila jsem to docela.

sussanah
17. bře 2011

@andelka ty jeste vazis davky jidla?? Prosim te, uz to hazej od oka, vsak uz mas doma velkeho kluka 😉 Jinak jo, pohorseni jsme budili, ale co jsem mela delat ze jo. To je asi tak, kdyz sebou dite v tomto veku placne na zem v obchode, protoze neco chce 😅 Je to neprijemne pro matku i pro okoli, ale holt ustoupit mu nemuzu, jen proto, aby byl klid 😔
@pepsyna tak ten dokument jsem videla taky, byla jsem kvalitne v soku 😕 Ale to byl i ten dr v tom dokumentu 😉

ija1
17. bře 2011

@andelka -ahojky, chtela bych se zeptat, asi jsme taky ten pripad te krupicky 🙂, prosimte koupila jsem Alce ovesne vlocky, ty se davaj varene?....... do ceho je vlastne muzu pridat? Ja se omlouvam, u nas se to fakt nikdy doma nepraktikovalo 🙂

zuhur
17. bře 2011

Ahoj holky, jdu si pro radu. Mám skoro sedmiměsíčního chlapečka. Zeleninové příkrmy začal dostávat cca 5 dní před ukončeným šestým měsícem. Zatím baští mrkev, brambory, cuketu a batáty (brokolice neprošla 😀 ). Zhruba 14 dní dostává večer mléčnou rýžovo-kukuřičnou kaši, protože se budil hlady každé dvě hodiny v noci (takže teď spí tři až čtyři hodiny a já se i trochu vyspím).
Zeleninu jí teda spíš na dvakrát - kolem 12 hodiny sní tak kolem 40g zeleninky a odpoledne zhruba ve čtyři 60 až 70g. Nutit ho nechci, abych mu zeleninu nezprotivila hned zpočátku.
A ta moje otázka - kaši dostává zatím bezlepkovou rýžovo-kukuřičnou. Teď jsem koupila kaši HIPP Dobrou noc, ale už je s lepkem. Můžu mu to už zkusit dát? Je tam uvedeno od pátého měsíce....... 😕

berenika39
17. bře 2011

@zuhur ahoj. kojíš nebo dáváš UM? lepek se ted zavádí při kojení, takže by to bylo ok. s um mlékem nevím.....

zuhur
17. bře 2011

Kojím jak divá 🙂

berenika39
17. bře 2011

🙂 🙂 🙂 pak bych klidně tu kaši dala, je to ted všechno trochu jinak než před rokem, pořád se ta doporučení mění. když se lepek zavede při kojení, je větší šance na to, že se netolerance nebo nesnášenlivost či co díky kojení ukočíruje. dej mu ji 😉 . jinak moc fajn kaše je rýžová od nestlé....ale v sedmém měsíci při kojení je lepek v kaši ok.

zuhur
17. bře 2011

@berenika39 děkuju za radu. Budu doufat, že si stejně jako kaši oblíbí i tu zeleninu 😀