Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

honzina
5. pro 2007

Ahoj maminky. Do vaší diskuse vůbec nechodím, ani si ji nečtu, ale asi budu muset začít...
Která z vás je tu na příkrmy největší odborník? 😀

honzina
5. pro 2007

Včera jsem založila tuto diskusi: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Můžete mi tam poradit? Co si o tom myslíte? Co bych měla dělat - mám to nějak řešit nebo vydržet?

Díky moc.

ronie
5. pro 2007

Ahoj honzi-četla jsem tvou diskuzi a teda neřekla bych že jsem odborník na příkrmy 😀 😀 Ale už od 4.měsíce sme začli zkoušet zeleninku apod. Do cca 2 měsíců sem kojila, pak chvíli jen odsávala a pak sme pomalu přešli na nutrilon. Momentálně baštíme v poledne maso se zeleninou a odpoledne ovoce. Vím jak je odsávání náročné a já osobně bych to takhle jako ty nevydržela-jsi dobrá, ale pokud vypije tolik tak už opravdu začni dávat příkrm-jak někdo psal, když vypije mimčo přes litr tak se má začít přikrmovat. Já bych začala zeleninou-ono to ze začátku bude po troškách, takže asi změna nebude chvíli patrná. Já to dělala tak, že sem dala co snědl zeleninky a mlíčko a postupně snižuješ mlíčko, ale Oli je chytrolín a prostě musí mít mlíko jako první, takže dostane teď 90 mlíka a potom skleničku maso-zeleniny nebo ovoce.Být tebou-zkusila bych i třeba kaši nemléčnou z tvého mm-místo jednoho krmení(spíš přes de-ono na noc je to dost těžké do bříška). Ale určo bych začala, já vím, že není kam spěchat, ale v tomhle případě bych teda už skákala z okna-si fakt dobrá, žes vydržela..

honzina
5. pro 2007

Ronie, díky za reakci.
Myslíš, že bych to měla konzultovat s naší dr.?
Já se v těch příkrmech, kašičkách a mrkvičkách totiž vůbec nevyznám... nevím kdy se má co dávat a kolik... Tak abych ještě neco nedokonila... 😅

honzina
5. pro 2007

A taky mi je docela "líto" začít dávat něco jiného než MM, když ho mám dost (zatím)...
Myslela jsem, že to do jeho půl roku zvládneme bez čehokoliv jiného... Ale tenhle stav se mi taky nezdá být úplně v pořádku...?

lendy1
5. pro 2007

Tak já mám pár dotazů, když začínáme s příkrmy, třeba ti něco z toho honzino taky pomůže, jestli někdo poradí 😉

1. Dneska jsem dala Davčovi mrkvičku, sice se šklebil, ale ani to neprskal a něco snědl, ale kolik mu toho mám dávat-mám mu dát kolik toho sní, nebo jen pár lžiček a denně zvyšovat?
2. Můžu mu dát k obědu mrkvičku a večer ještě kaši? + stejná otázka -kolik - pár lžiček, nebo kolik sní?
3. Čajíky - mají samé až do 6.měsíce, můžu mu dát třeba nějakou šťávičku zředěnou kojeneckou vodou?
4. v čem ohřívat příkrmy-máme termotalířek, což je super věc, ale určitě ho občas zapomenu, když někam půjdem. Dá se ohřát celá sklenička třeba ve vodní lázni a co nesní dát zase do ledničky?

díky moc za rady...

matlahon
5. pro 2007

Ahoj holky prosím poradte mi. Naše malá jí tak nějka divně. Za pár dní nám bude 7 měsicu a dr. říkal nahradit pouze 1 příkrm do 8 měsíce☹ což mi přijde divný, ptž jsem od narození na UM. Takže ráno kolem 6 máme UM, pak kolem 9 zase UM, na oběd kolem 12 sní zeleninu - ale megaporci 200g zapije to čajem a kolem 16-17 máme UM a pak před spaním UM. Přijde mi, že byc klidně mohla už něco víc, ale ovoce totálně odmítá i v podobě štávy a tak... tamprostě nevím co ji dávat. Kaše se prý má až od ukočneýho 8 měsice☹( přijde mi to divný dávat pořád zeleniny a brambor☹ Nevím jak ji nějka obměnit jídleníček.... v posledná době se začala zase v noci budit, takže jíme už ve 4 pak 8, ale pak už kolem 10 brečí hlady.... žádný pravidelný intervaly.. a jako poslední, ale to sem asi nepatří, doma mi přes den vuuuuuuuuubec nespí☹(

lendy1
5. pro 2007

matlahon, myslím, že to co řekla mudr. je blbost a ještě když jste na UM- mrkni na předešlou stránku, tam jsem psala odkazy na jídelníčky + jaké potraviny kdy jíst. S příkramama na UM se může začít už od ukončenýho 4.měsíce.

navi
5. pro 2007

přidávám se k otázkám, které na které se ptá lendy, přesně v tomhle taky tápu 😅

lendy k tomu pití mi Mudra řekla, že máme dávat ředěné šťávičky, ale žádné exotické ovoce, nejlíp jablečnou nabo švestkovou. Nebo jen obarvit vodu dětským černým čajem a trochu ostadit hroznovým cukrem

matlahon
5. pro 2007

Když je nám 7M tak máme být jako 6-7 nebo 7-8?? Mj holky kolik je to asi na gramy 200ml zeleniny?? U nas to teda vážím a malá zabaští 200g asi je to moc, ale klidně by snědla i víc, jen se jí to bojím dát. TEd jsemse jí snažila zase dát babán... prostě NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, tak nevím co místo toho.

slevik
6. pro 2007

Ahojky,
tak já nejprve odpovím a pak se taky zeptám 😅

Lendy 😉
1. mělo by se to dávat postupně, první den pár lžiček, druhej víc a třetí už větší množství, já teda dávala první den pár lžiček, druhej už klidně plnej malej hrníček a třetí den ještě víc (teda to, co mi jedla, třeba samotnou mrkev mi Verča nechtěla 😔 )
2. mělo by se začít jedním druhem, buď zeleninou nebo kaší a zvyšovat taky postupně 😉
3. já sehnala čajík i od 4. měsíce, v lékárně 😉 je to teda bio a vyhovuje nám 😎 jinak stejně ze začátku vždycky dokojíš po jídle 😉
4. jednou ohřáté jídlo by se nemělo skladovat, je lepší si oddělit potřebné množství a to ohřát, buď ve vodní lázni nebo přímo na sporáku 😉

Matlahon - někdy je dobré dr. příliš neposlouchat 😀 My dáváme od poč. 6. měsíce kaši, pak jsme najeli i na zeleninku a ovoce 😉
200g zeleniny je 200ml zeleniny, což je tak akorát dávka 😉 Některý mimča sní i 250g 😉 A nám ovoce taky nejede 😖

slevik
6. pro 2007

Jo a málem bych zapomněla se optat 😀
Koupila jsem omylem nemléčnou kaši a přemýšlím, co s tím 😒 . Jinak dáváme mléčnou, ředíme jen s vodou. Mlíčko neodstříkám (kojím už míň, tak není), UM nepoužíváme... Jedině mě napadlo smíchat ji s tou mléčnou, ale to by asi bylo míň výživný, co 😕 ?

ronie
6. pro 2007

sleviku-i nemléčné se daí míchat jen s vodou:
http://www.hero.cz/SUNARKA/Produkty/261/

ale nevím jakou máš ty-ale podle mě by to mělo jít s každou 😅

slevik
6. pro 2007

Ronie - díky za odkaz 😉 Mám od nestlé rýžovou. Asi to bude nejjednodušší smíchat s tou mléčńou a pak s vodou...

lendy1
6. pro 2007

slevík, díky moc 😉
po čajíku se poptám...

ronie
6. pro 2007

lendy já dávám hodně ředěný šťávičky od hippi a hami 😉 a teď střídám s takovýma těma nápojema od hippu-prej na uklidnění,,maminčino pohlazení,, no tak dneska nám to teda nepomohlo..už řve přes půl h ☹

slevik
6. pro 2007

Lendy - není zač 😉

lendy1
6. pro 2007

ronie, tak přesně tyhle šťávičky jsem už pořídila, tak je říznu kojeneckou vodou a je to.
Hm, tak čajík na uklidnění pořizovat nebudu-žádná účinnost 😀 to je škoda, někdy by bodnul, kdyby zabíral 😀 pak by mohli udělat taky čajík pro klidný pláč, lepší motoriku, delší ranní spánek a tak - to bych šla hned koupit 😀 😀

ronie
6. pro 2007

já už sem na pokraji nervového zhroucení pač Oli už asi 5 dní skoro nespí- v noci se budí po 1-2h-už koukám kde bych sehnala mák na odvar 😀 😀 😉

lendy1
6. pro 2007

hm, tak koukám, že to je nějaká potíž v 5.měsících, mě spal Davča celou noc - od 18.30 do 6.00 a teď posledních pár dnů se budí v noci i 2 - 3 což nikdy nedělal a navíc nejí-hraje si s flaškou, chechtá se a vypije mi třeba jen 50ml a to to do něj rvu i 1/2hod. - hrůza 😠 😝

lendy1
6. pro 2007

teda přez den nejí, v noci by zase jedl pořád 😝

ronie
6. pro 2007

my v noci krmíme jen jednou kolem 3h jinak dostane napít nebo dudlíka-on by dokázal jíst furt-to bych mu mohla klidně dávat každou hodinu 180ml a určo by to vypil 😝 Sme na těch 5 dávkách krmení za den. Asi sou to zuby, ale nějak nejsou vidět, cítit, nic-tak nevim ☹

lendy1
6. pro 2007

no to jsem se ještě chtěla zeptat: jak mám poznat, že má jen žízeň - třeba v noci? To mu mám zkusit dát rovnou čajík a když bude ještě křičet, tak mlíčko?
Nějak v tom tápu...

ronie
6. pro 2007

no já jsem pořád myslela, že má hlad-tak sem krmili 2 krát, ale pak sem jednou zksila dát napít a usnul-ale možná je to spíš zvyk a dudláním něčeho se uspí..

matlahon
6. pro 2007

Ahoj holky díky za info. No u nas se prostě jí víc než 200g, ale co s tím nadělám. Prostě zeleninka ji jede o 106 a zbytek bleee☹ Zkouším pomaloučku ovoce, ale zatííím neustále bnez výsledku. Malá mi od narození spí v noci nonstop, ted se sice lehoučce budí, ale jen an čajíček a spíme dál. Zato přes den ani oko nezamhouří.

iwca
8. pro 2007

Ahoj holky, tak jak přikmujete? My jsme dneska začali mrkvičkou a Elišce moc chutnala. Snědla asi 5Og a pak jsem jí dokojila. Dala by si ještě víc, ale měla jsem strach, aby se jí neudělalo špatně 😒 Myslíte že jí můžu plnou dávku 200-300g zeleninky dávat hned nebo je lepší pozvolna? Nechci to moc uspěchat, ale když vidím jakou má radost z nové chuti nechci jí to odepřít.

orisek1
9. pro 2007

iwco, taky jsme tento týden začali s příkrmy - s mrkvičkou. Martínkovi to taky očividně chutnalo a každý další den snědl víc. Na tom dítěti asi poznáš, kdy už má dost(např. přestane polykat, začne sebou šít, přestane otvírat pusinku apod.). Dokud chce, tak bych klidně krmila dál (teda do nějaké rozumné dávky). Plnou dávku hned první den asi ne, ale třetí, čtvrtý den už jo.
Nejsem si ale jistá, kolik ta plná dávka je. Píšeš 200-300g. Já jsem někde četla, že to je 150-200g, tak teď nevím.

schnek
9. pro 2007

od kdy se může začít s lepkem?

iwca
9. pro 2007

orisek1: No mělo by to být tak 200g, ale někde tady v začínáme s příkrmy jsem četla že nějací jedlíci snědí až 300g asi budem patřit mezi ně 😀 Nechci jí přecpávat tak uvidíme 😒 Už malému dáváš i nějaké ovoce?

orisek1
9. pro 2007

iwca-ovoce nedávám. Začali jsme tento týden ve středu s mrkvičkou na oběd. dnes už zkusíme mrkev s bramborou. Ovoce chci dávat až úplně nakonec po zelenině a masu.

Nevíte tu některá, jak to teda má být s tou kaší? Už docela nezvládám noční kojení skoro každé dvě hodiny, tak bych chtěla pár lžic kaše vyzkoušet, jestli Martínek nebude přece jen víc spát. Ale nevím, jestli můžu už teď, když jsme teprve začali s tou mrkví.