Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

p4
5. črc 2011

domaca? to je mnamka. ja som leniva na to. a pritom sa to robi ako normalna zeleninka. 🙂 moj uz papal aj bananovu a broskinovu vyzivu. ja som mu ju zacala davat hned ako bez problemov spapal celu davku 4roch zelenin a papa pekne stale. aj ked momentalne zistil,ze to jedlo sa da aj plut,takze hroza. 😀

bambulka0406
5. črc 2011

ahojte 😉 baby, kolko by malo zjest zeleninky dieta, ked vypije na jednu davku 200 ml mlieka? myslim to tak, aby uz potom ziadne mliecko nevyzadovalo. moj vcera zjedol 100g mrkvy. vazila som ju v surovom stave pred varenim a za tym este vypil 100ml mlieka

kopretinka26
5. črc 2011

Já jsem taky začla s vařeným, neměla hnedka kupované, ale vyplivovala to, a vůbec to nechtěla.Nic jiného mi teda nezbylo.🙂

iwulka23
5. črc 2011

@p4 tak my tesco zatial nemame 🙂ale bude :D ..ale chystame sa do PP tak pojdem mrknut..isto jej kupim..predsa piskota bude isto lepsia jak dajake kusatko z ktoreho nic nema.. 😀

iwulka23
5. črc 2011

@p4 noo papalaa domacu..waw..az som prekvapena ako jej to islo 🙂 aj celkovo sa mi tie vyzivky podarili🙂 aj tatino ohodnotil na 1🙂 noo je to uplne jednoduche ta domaca vyzivka 🙂 a predsa..mas to domace..vies co si do toho dala..a podla mna je aj omnoho chutnejsia 🙂)) mala z vyziviek takych kupnych papala zatial len jabkovu a malinovu..raz som kupila bananovu,ale mi pripadala extremne sladka tak som jej radsej nedavala..to este davnesjie..na zaciatku prikrmovania..lebo som nechcela velmi na sladke naucit..
a na to plutie sa veruze ,,tesim" :D

iwulka23
5. črc 2011

@kopretinka26 ono to tak zacina ai u kazdeho maleho boba-vypluvanim..to treba mat len trpezlivost..a skusat..ked jeden den by spapalo len 2 lyzicky ..na druhy den 3-4 ..na dalsi den 6 lyziciek..a babo by si zvyklo..a si neskusala urobit tak ze jej do kupnej primiesas domacu varenu..na zaciatok len kusok,potom pol domacej pol kupnej..a stale viacej domacej primiesavat a nakoniec by len cisto domacu papalo a by ani nevedelo ze ma domacu 😝

kathuska
5. črc 2011

Maminky, když malý nedojí mrkvičku atd., kterou jsem vařila doma (rozmrazila z mrazáku už mixovanou), můžu mu jí schovat do lednice na zítra? nebo se to už nemá znovu ohřívat? díky... 🙂

renca_hanych
5. črc 2011

@kathuska já mám zamrazené vždy 2 porce v jedné doze, takže jednu sní jeden den a druhý den vytáhnu rozmraženou z lednice, vše rozmražené by se mělo sníst do 24 hodin, déle bych to nenechala, zeleninka ráda kvasí, taky vařím doma a praktikuju to takhle a malý se z toho ještě nepo....kadil 😉

kathuska
5. črc 2011

@renca_hanych no tak to dělám asi stejně.. já mu na oběd vytáhnu namražené kostky zeleniny, sní tak půlku toho.. ještě to moc neumí. to pak schovám do lednice, a dávám druhý den znovu na oběd. pak už to kdyžtak vyhazuju. no on právě teď měl průjem, tak jsem se bála zda to nemá z toho.. 😅

mimi21mimi
6. črc 2011

@iwulka23 Ano to su oni a vydrzia dlhsie ako Marina, ale tie stoja 40 centov , takze to je neporovnatelne 😀

iwulka23
6. črc 2011

@mimi21mimi idem dnes na peluhy do hyperky..maju v akcii 😀 pozrem aj tie piskotky..tie opavie..a ked tak skocim aj do lekarne po tie piskoty..🙂 som zvedava jak malej pojdu 🙂

mimi21mimi
6. črc 2011

@iwulka23 Vidiiis, v lekarni ma to nikdy nenapadlo pozriet, pritom mlieko tam kupujem lacnejsie ako v supermarketoch! Ale tak moja krpata uz toho spraaska teda hodne.

iwulka23
6. črc 2011

@mimi21mimi mrken najprv v tej hyperke a potom aj v lekarni..no aj timka je velky papac..preto chcem tie piskoty.ze ked bude po hodine od papania uz vystrajat ta ze jej dam piskotu..lebo ona je schopna aj kazdu hodinu papat 🙂uvidme no ako jej to pojde 🙂 a jake mlieko papate??..aj teraz napr.obed:) mala kalerab so zemiakom..a az na neuverenie spapala vsetko 🙂

mimi21mimi
6. črc 2011

@iwulka23 Ja davam Hami.... asi po 8-9 mesiacoch sa mi podarilo trafit mlieko, z ktoreho prestala grcat konecne.... ja varim pre malu kuraci perkelt, strasne lubi knedlu. Ona obeduje az ked sa zobudi.
Inak rozky nedavas este? A kukurcine chrumky si medzi jedlom neskusala?

iwulka23
6. črc 2011

@mimi21mimi hami sme ani neskusali...my sme skusali najprv sunar-zle,potom nutrilon-zle..nakoniec sme pri BEBE 🙂 a super 🙂..rozky este nie..kukuricne chrumky som jej skusala davat..len u kamosky sme boli co ma o mesiac starsieho frajera ..tak skusala skusala..celkom jej to slo..ale je problem najst tie nesolene..som tie piskoty nevidela..ani v hyperke ani v kauflande..kupila som jej klasicke dlhe piskoty..aj ked su dost sladke..ale tak ked pocmula stipku tak sa jej nic nestane dufam 🙂

mimi21mimi
6. črc 2011

@iwulka23 V Kauflande maju aj tie detske keksiky, aj v Tescu ich maju, ale nie pri klasickych sladkostiach, ale tam kde prikrmy... a v Kauflnde kupujem aj tie nesolene kukuricne chrumky a zatial sa mi nestalo ze by tam neboli 🙂

iwulka23
6. črc 2011

@mimi21mimi heeej pri tych prikrmoch som bola..lebo som malej cumel na flasu kupovala novy...a som tam pozerala..tak malu tam kadejake keksiky..ale hroznee draheeee..dnes mi detska sestricka v poradni povedala ze jej kludne mozem dat marinu keks..ze do mlieka na olovrant ..alebo len tak..a tie kukuricne fakt u nas dnes nemali..boli sme s kamoskou ..a ona bola pozerat..este sa rozplívala ze jake su fajneee dlhe..nepolamane..a jej kricim ze nech vezme aj mne jedny nesolene..a hovori ze neemajuuu:(

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cicimon
6. črc 2011

@8petule8 kukuricne chrumky su ok, ale bez soli ked uz..

cicimon
6. črc 2011

@iwulka23 a lepok ste uz zaviedli? v marina keksoch je okrem vajca aj cukor a ine... to by som este nedavala, ked uz tak radsej obyc piskoty

weri1
6. črc 2011

@8petule8 zkus se podívat v bio krámcích nebo se zdravou výživou, tam mají...kukuřičné, jáhelné, pohankové, rýžové...bez soli

iwulka23
7. črc 2011

@cicimon tak zatial som malej lepok nedavala....ani neviem scim mam zacat..marinu keksy mi kazala davat sestricka..len tak rozmocit do mlieka..aj obycajnu piskotku uz papala..

cicimon
7. črc 2011

@iwulka23 tak ked si jej uz dala piskoty tak tym padom uz mala aj lepok.... a zas clovek sa nemusi riadit podla vsetkeho, co riadia dr/sestricky ... hlavne propagatori nutrilonu/sunaru a pod znaciek... staci aj obyc z obchodu

sussanah
7. črc 2011

@8petule8 urcite se koukni po tech bez soli, ve vetsine zdrave vyzivy je maji, nekde i v supermarketech. My jsme jeli na krupkach dobre do toho roku, byva na vyber kukuricne, jahlove, pohankove

@iwulka23 kdyz mela klasicke piskoty, tak nejen ze mela lepek, ale i cele vejce (vcetne bilku).
@cicimon nekdy si rikam, jestli to tem pediatrum fakt neni blbe, ze tak propaguji za kazdou cenu a nechavaji si za to platit a pritom mnohdy cpou do deti to, co by v dannem veku ani jist jeste nemely 😖

iwulka23
7. črc 2011

hej..uz mala aj piskotu aj tu kukuricnu chrumku ...vcera som jej do domacej vyzivky dala piskotu..aj teraz na desiatu som jej urobila vyzivku s piskotou..nemame v rodine ziadnu alergiu na lepok ani nic podobne..mne moja mama davala od 2 mesiacov kravske mlieko(priamo z druzstva) a krupice a piskoty..atd..a som tu..🙂 ale tak ja zase az taaak neprehaaanam 😎 pomaly,postupne..dufam ze bude dobre 🙂

iwulka23
7. črc 2011

@sussanah hej to viem ze mala aj vajce..aj v marine keksoch su cele vajcia..ale piskoty som jej kupila tie co maju len 26% vajcia aj muky..takze kolko toho vajcia moze byt v jednej piskotke??..nie vela podla mna..

sussanah
7. črc 2011

@iwulka23 no pokud nemate v rodine zadnou zatez, tak je to asi v klidu. Ono kdyz se u nekoho projevi alergie, tak je v konecnem dusledku vcelku jedno, jestli tech piskotu mel 2 nebo 10 😉
Je to na kazde z nas samozrejme, co dava svemu ditku na jidlo. Ja napr byla taky na kravskem mleku od 3m a mam ho rada do dneska. Ale zas je potreba brat v uvahu i druhou varku genu ditka, protoze napr nas mlady, ac ja s mlikem problemy nemam, tak mleko v jidle (varene, ne na piti) poradne nezvladal dobre do 1,5r, v 6m si to dost dobre u nas nedokazu predstavit.

cicimon
7. črc 2011

@sussanah no asi nie, aj ked moja dr. mi nastastie nikdy nic nenukala - aj pri prikrmoch povedala, ze je jedno, ci budem davat vyzivy alebo varene.... ale mozno nic mi nepropagovala mozno preto, ze kojim, tazko povedat

iwulka23
7. črc 2011

@sussanah presne..nemame nic v rodine..ani ja ani manzel..takze duuufam ze aj mala bud v poriadku..uvidime ako bude dalej..ale tak snad bude vseeetko v pohode 🙂 mám znamu co malemu urobila detsku krupicu na normalnom mlieku z obchodu ked mal jej maly asi 4 mesiace..a nic mu nieje..je tu 🙂 je to fakt skoro,ale tak skusa uz kadeco ..je to v poriadku vsetko 🙂

sussanah
7. črc 2011

@iwulka23 no pristup typu "snedl to a je tu" je trosku kratkozraky. To ze mu to ted nic neudelalo jeste neznamena, ze je to vhodne jidlo. To je asi tak, ze taky se muzes cpat hamburgrama od rana do vecera a je velmi pravdepodobne, ze tady budes i nadale 😉 Ale jak uz jsem psala, je to na kazde z nas. Je to tve ditko, davej mu co uznas za vhodne, ja jsem reagovala jen v podstate na dotaz co se tyce piskotu apod.