Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jankadudova
16. srp 2011

@imzadi Alnatura me dobrou sklenku dyne a brambor. Na rajcata radsi pozor🙂 ale zas na druhou stranu...vsak on si s tim ten tvuj jedlik poradi🙂

michamicha
16. srp 2011

ááá, koukám, že došlo k přejmenování diskuze 😉

@jankadudova alnatura má dobrý skleničky, malej dneska zbaštil celou velkou Karotka, brokolice a těstoviny 😉 jinak kupujeme ty s dýní, ale bez kuřecího - to máme zakázaný... a cuketa s bramborem taky dobrá 😉 já mu k tomu vždycky uvařim krůtí nebo telecí a jak mu to šmakuje 😉

imzadi
16. srp 2011

@jankadudova dyni davam od hippu a varim k tomu brambory sama...to rajce me fakt prekvapilo, i ta sunka, no proste vsechno, ale zblajznul to jako malinu 😀

jankadudova
16. srp 2011

No holky uprimne...nazev diskuze je dost "divny", kdyz to chi rict slusne🙂 kdo to vlastne prejmenoval a proc?? Admin?

imzadi
16. srp 2011

@jankadudova lepsi nez to s mlekem 😎

jankadudova
16. srp 2011

Aha, to jsem myslela🙂 nevsimla jsem si dnesni zmeny. Tak pardon...ale stejne, to predchozi "mlecny" zvolil admin??

imzadi
16. srp 2011

@jankadudova nejspis jo...meni ted nazvy vetsiny temat, co jsem si vsimla...vzdy na horsi variantu 😝

holky, taky vam ty prckove po tech prikrmech vic kadi? my treba ted kadime pres den, ale i v noci, coz neznam od jeho druheho mesice...

michamicha
16. srp 2011

@imzadi tak náš kadí většinou jednou denně a spíš dopoledne 🙂 jenom když mu leze ven další zub, tak i 4x za den 😅

sova33
16. srp 2011

@imzadi Ten náš taky kadí několikrát denně. K těm skleničkám - od Alnatury jsme zkoušeli včera dýně, brambor, fenykl. Měli jsme i samotný pastiňák (ten už teď vařím doma), dýni s bramborem, z ovoce hrušku.
JInak jsme měli i tu brokolici tuším od Hami a jedl ji v pohodě samotnou, špenát s bramborem taky.
Cuketu, mrkev, brambory jinak vařím doma.

jankadudova
16. srp 2011

@imzadi No my jsme sice teprve na zacatku, ale kaka vetsi mnozstvi, jinou konzistenci a zapach...ten uz taky neni moc miminkovsky 😀

sova33
16. srp 2011

@ameliejulliette Až budeš mít nějaké výsledky a dojmy z dýně, ráda se poučím. Chystám se na ni totiž taky.

jankadudova
16. srp 2011

@sova33 samotny pastynak je ta biloa vec?🙂 ma to dobrou chut? Ja se bojim, ze kdyz to nebude alespon trochu ladke po mrkvi nebo batatu, tak to nebude chtit jist☹ nevim. Alnatura je zda se hodne oblibena. Je to nemecke??

sova33
16. srp 2011

@jankadudova Ano, německé a dováží to DM. Většinou je to opravdu jen ta zelenina (žádná jablečná šťáva apod.), jenže dováží jen něco.
Pastiňák je něco jako petržel, ale jemnější. Já jsem to koupila ve skleničce, protože u nás jsem ho neměla kde koupit čerstvý. Samotný jsem mu dala jen pár lžiček, viděla jsem, že to jí, tak jsem to zamíchala s mrkví a bramborem. Můžeš mu to třeba k té mrkvi přimíchat rovnou, není to nijak výrazná chuť.
Jenom musím dodat, že náš malý je opravdu jedlík (zatím nebylo nic, co by nakonec nejedl, spíš jsem musela jen upravit konzistenci nebo teplot) - doufám, že jsem to nezakřikla.

andelka
16. srp 2011

@jankadudova pastinák je sladký. Většinou ho kupuju alnatura v Dmku. A většinou míchám s mrkví + cokoliv jako přílohu.

jankadudova
16. srp 2011

@andelka takze pastinakm, mrkev a jeste neco tretiho? no zkusime, uvidime. dnes mela uspech slasdka brambora - dekuju za tip 😉

ivanka85
16. srp 2011

@jankadudova mohli by ste skusit aj tekvicu a cuketu, nasmu chuti aj to..

andelka
16. srp 2011

@jankadudova není zač, jsem ráda že chutnala 🙂 no většinou k tomu dávám brambor, nebo pohankové vločky. Ta cuketa a dýně jsou taky fajn, to určitě zkus 🙂 Po bramborách s cuketou se malej může utlouct.

xovicka
16. srp 2011

Holky, kolik té zeleniny mají děti ze začátku sníst. Já přikrmuju cca týden. Doktor povídal, že můžu až 120 ml, to teda nedám ani omylem, ale zase zvládá víc než tři lžičky. Většinou mu udělám 40-60 ml, většinou to sní. Velké nadšení sice neprojevuje, ale jí. Zatím jí cuketu bez problému, bramboru jen když k ní stříknu trochu mlíčka, kedlubnu bez problému a brokolici jen když ji do něčeho dobře zamaskuju. Zítra začnu s mrkví. Teď přemýšlím, kdy mu mám jak zvětšovat dávky. Já pořád čekám, že mu to třeba začne chutnat nebo něco, ale to zatím nevypadá. Mám prostě využít toho, že to neplive a natlačit do něj co nejvíc? A kdy mu k tomu mám začít přidávat maso? Doktor říkal, že až se rozjí, ale co to znamená? Od jaké dávky se to bere, že je rozjezený? Lžičku ovládá bez problémů, trénovali jsme už před zeleninou na večerních kaších. Zpravidla mi ten oběd neplive, jen se tváří stylem, proboha co to zase je...

jankadudova
16. srp 2011

@xovicka Maso ma cas tak klidne mesic po zelenine, netreba spechat. A to co pises je super! To jsou na zacatek krasne davky. Jen muj nazor - pokud prikrmujes tyden, tak je toho zbytecne moc. Melo by se zacit jednou slozkou a tu zkouset aspon tri dni a pak pridat dalsi. Kvuli alergicke reakci a tky je to docela bomba na to zazivani, ktere je zvykle na mleko. Ja jsem taky na zacatku, ale delam to tak, ze to necham na nem. Pokud ji, davam🙂 kdyz nechce, dostne mleko. Vazne neni kam spechat 😉

sova33
16. srp 2011

@xovicka Ahoj, týden je ještě krátce, náš malý se rozjedl až tak po dvou až třech týdnech (do té doby jsem počítala lžičky, které snědl - maximum bylo 27 😀 A teď už sní těch 120g s přehledem, spíš se blížíme 200 🙂 Maso jsme zkusili poprvé asi po třech týdnech (krůtí) a myslím si, že potom se fakt rozjedl. Teď jsem mu už dávala i žloutek.
A uvidíš, třeba mu zachutná ta mrkev, ta je dost sladká. Nebo na malého zabrala i dýně 🙂 Je pravda, že já to většinou hned všechno kombinuju - mrkev+brambor+něco nového (vždycky mu dám samostatně pár lžiček ochutnat a pak to zamíchám do toho známého - nevím, jestli se to tak má dělat, ale nacpat do něj 120 ml brokolice nebo kedlubny se mi nechce)
A souhlasím s @jankadudova , na první týden se mi těch druhů taky zdá zbytečně moc.

jankadudova
16. srp 2011

Holky, da se nekde sehnat dyne v obchode? Nebo jen sklenicka? V Globusu nemaji☹

ameliejulliette
16. srp 2011

@michamicha
@jankadudova
@sova33
Nevím, komu co 😀 Pastiňák mi přijde chutný i samotný, nicméně když ho vmíchám do čehokoli, tak to má úspěch. Alnatura je fajn, třeba mrkev se nedá srovnat s Hami mrkví... (Hami je břečka.) Ale brambor a cuketa u nás dnes nějak nefungoval ☹ K dýni jsem se nedostala, ještě teď se na mě směje, že ji mám pokrájet a uvařit 😀

ameliejulliette
16. srp 2011

@michamicha Proč máte zakázaný kuřecí?
Diskuse se přejmenovávaly ve velkém, vždycky tam byl nějaký divný dovětek a přijde mi, že se ten nový název spíš než k celé diskusi vztahoval k prvnímu příspěvku, admini pak sami uznali, že něco je fakt divné, tak navrhli, aby se na ty divné nové názvy upozornilo, i já jsem prosila o změnu tohoto názvu na původní, protože to s tím mlíkem bylo podle mě dost mimo mmísu... 😝

ameliejulliette
16. srp 2011

@jankadudova Já kupuju na farmářských trzích...

imzadi
16. srp 2011

@jankadudova ted je maji v kauflandu i albertu a sklenicky dyne jsem kupovala od hippu, bud v DM nebo lekarne...
@xovicka ahoj, my prvni tyden jedli cca pulku male sklenicky, nejakych 60 g...dalsi tyden uz asi jednu sklenicku, to je 130 g ... no a po trech tydnech jsme na 150 az 200 g podle toho, zda mu to jede, ci nikoliv...maso jsem zacala davat prvne tento tyden...

jinak bacha na kedluben, je to zelenina s jednim z nejvetsich obsahu dusicnanu, moc se nedoporucuje...

sova33
16. srp 2011

@imzadi Jo, s tou kedlubnou je to pravda, hlavně se má spotřebovat hned uvařená, nemá se znovu ohřívat.

imzadi
16. srp 2011

@sova33 a treba i spenat, se doporucuje ze zacatku jen ze sklenicek a max 1x tydne...chci ho zkusit dat pristi tyden se zloutkem, nebo k cemu davas zloutek Ty? dik

sova33
16. srp 2011

@imzadi Já jsem ho rozmačkala do zeleniny (mrkev+brambor+cuketa)

michamicha
16. srp 2011

@ameliejulliette syn má alergii na vejce a protože stejná bílkovina je i v mase, tak nám na alergologii řekli, že kuřecí maso dávat nesmíme a je fakt, že se po něm vždycky trochu osypal ☹

eldzej
16. srp 2011

nevíte prosím vás někdo, jak bych mohla zpracovat červenou řepu pro malou? v mrazáku už něco mám a už nemám moc místa... chtěla bych ji zavařit, ale nevím jak udělat ten nálev, jestli nějaký... dík