Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

mariro
13. únor 2012

@beruska24.9. @lila1981 jasne ze mozes rohlik dat aj ked nema zubky ,vyskusaj a uvidis

beruska24.9.
13. únor 2012

@msonulka - pokud odmítá jídlo i mlíko, můžou to být zoubky....
jídlo nenuť, nechávej ochutnávat, každé dítko se časem papat naučí (teď se mi to kecá 😀 u první jsem to také hrozně řešila). pít mléko a jíst jídlo je rozdíl, dítko se to musí naučit. prý pomáhá strčit lžičku s papáním do pusinky jakoby na střed jazyka a lehce jazyk stlačit - dítko by mělo instinktivně potravu ze lžičky stáhnout......no nevím, mě se to nepodařilo ani u jednoho dítka 😉 😕

beruska24.9.
13. únor 2012

@mariro - já vím 🙂 první dcerka ho dostala v půl roce a hned si ho zamilovala 😵 druhá (5,5m.) zatím jen ochutnala/ožužlala kousek housky, ještě chvíli chci počkat, ale když na mě tak závistivě koukala 😵 😀

beruska24.9.
13. únor 2012

@petkaaa - trávicí soustava miminka si musí zvyknout na jinou stravu než je mlíčko 😉
zkus den dva klidně tři nechat jen na mlíčku, aby se bříško srovnalo a pak zkusit znovu stylem - první den 1 lžička, druhý den 2 lžičky......
jo a do vařené zeleniny (před krmením) přidej maličko rostlinného oleje (já dávám slunečnicový)

lilia1981
14. únor 2012

ahoj dakujem tillebo ja uz neviem co a ako je to moje prve dieta a je stale hladny

msonulka
14. únor 2012

No jsem z toho na nervy....dnešní oběd znova děs a hrůza. Nedostala jsem do ni ani lžičku, jen ji zahlídla tak začala vřeštit, problém je, že pak jsem do ni nemohla dostat ani to mlíko, asi měla strach, že to vyměním zase za tu lžičku 🙂. Jinak přes den a noc jí krásně, respektivě pije. Uvažovala jsem, jestli na to ještě opravdu není malá (zralá), přece jenom každé mimčo je jiné. Tak ať pak nemá z té lžičky trauma 🙂 :/. Dneska tu pusinku měla na klíč. Říkala jsem si, že bychom od toho teďka upustili a zkusili třeba na noc nějakou tu kaši, ať teda má i jiné chutě než to mlíko? Fakt nevím...už se těším na dobu, kdy na to budu s úsměvem vzpomínat :D

beruska24.9.
14. únor 2012

@msonulka - tak týden, 14 dní počkej, nech jen mlíčko, aby malá ´´zapomněla´´ a pak to zkus znova. jo a ještě mě napadá.....první dcerka nechtěla lžičku, tak jsem krmila prstem 😀

beruska24.9.
14. únor 2012

@msonulka - a ještě si dovolím jednu zkušenost, kterou jsem zjistila teď, u druhého dítka...zkus to tolik neřešit, být víc v klidu, dítko to z tebe vycítí 😉

petkaaa
14. únor 2012

@beruska24.9. dakujem za radu. dnes som zasla za laktacnou poradkynou a ta mi poradila to iste. Resp. pockat s prikrmami aspon do toho 6. mesiaca. Dnes sme napriklad boli len na mliecku a nemala som pocit ze by bol nejako extra hladny. Spal ale znova poobede len pol hodinku. Mozno sa hlasi aj prvy zubok, lebo je celkovo taky nejaky nervozny a ten spanok teda nic moc. Nuz asi sa len treba obrnit trpezlivostou, noci dospavat doobeda s drobcom a vydrzat 🙂 🙂 🙂

lena5
14. únor 2012

Holky koupila jsem červenou čočku.Myslíte,že bych mohla trošku našim 7 měsíčním dvojčátkům přidat do zeleninky?

briketa
15. únor 2012

@msonulka mne deti zacali jest az po ukonceni siedmeho mesiaca. skratka vtedy boli pripravene.

snufi
15. únor 2012

Maminky máte některá prcky, kteří u jídla chviličku nevydrží v klidu. Mám půl roční holčičku. Příkrmy papáme nebo spíš nepapáme měsíc. Snažím se do ní nacpat aspoň něco, ale po pár lžičkách se mi začne přetáčet, chce na bříško - když ji nenechám přetočit tak začne řev a je po jídle úplně... Takže ji chvilku nechám, pak zase otočím - dáme dalších pár lžiček a pořád dokola. V sedačne nechce papat vůbec. Máte některá podobné zkušenosti?

sarunatko
15. únor 2012

@lena5 Určitě červenou čočku zkus, mojí dcerce chutná s mrkví, dýní a vaječným žloutkem.

llluckaaa
15. únor 2012

@lena5 Ahoj, určitě, já ji taky často přidávám. Chtělo by to tu loupanou, aby moc nenadýmala.

miracle
15. únor 2012

@msonulka
Neboj, ona si zvykne. Zatial nie je na lyzicku pripravena, daj jej pauzu. Potom skus zmiesat prvy prikrm s troskou mlieka a postupne mnozstvo prikrmu zvysuj.
Ja som bola na prasky zo starsieho, ktory asi po mesiaci prikrmov odmietol co i len usta otvorit a tak sa vo veku 8 mesiacov asi 2 tyzdne iba dojcil.

beruska24.9.
15. únor 2012

@snufi - první jsem zkoušela krmit ve vajíčku - nechtěla tam být, tak jsem nosila v náručí, chodila po kuchyni a krmila 😀
druhou mám jakoby ´´posazenou´´ na klíně, zády k sobě, aby měla zádíčka podepřená a je v takovém polosedu, jednou rukou krmím, malá má buď v ručce druhou lžičku, se kterou šermuje 😀 nebo zkoumá flašku s vodou, kterou držím v druhé ruce a tou rukou ji zároveň jistím.
někdy bych potřebovala na sebe skafandr 😀 zelenina je všude 😝 😉

beruska24.9.
15. únor 2012

jinak 14 dní od začátku přirkmování začínám vidět nějaký pokrok - včera vydržela 2h., pak teprve mlíčko, dnes to bude asi ještě o něco déle, protože už to jsou 2h. co jedla a právě vytuhla na zemi na dece 😀

ariela22
16. únor 2012

Ahojte dievčatá....Tak sme boli v poradni a že malá priberá veľmi málo☹ a predpísala nutrilon.......... Ak jej ho budem dávať tak stratím mliečko úplne?čo si o tom myslíte......Zdá sa mi že odvtedy ako dávam príkrmy tak je dosť bacuľka....

pajoslava
17. únor 2012

Ahojky, prosím máte zkušenost s příkrmem od Hipp - http://www.hipp.cz/produkty/zelenina-a-menu/bio...
Koupila mi to pro malou mamka a já nevím nevím.. to maso mě nějak neláká. Sice papáme od Hipp, ale zatím jen zeleninku.
Děkuji za odpovědi 😉

romcovaklarka
17. únor 2012

@pajoslava Ahoj, vím, že je to sklenička od 4 měsíců, ale mně to teda přijde na masko ještě fakt brzo i v těch 5,5 😒 Nemyslím, že ho tak malé mimčo nezbytně potřebuje, ale je to jen můj názor. My máme zeleninku od 6 měsíců a s masem jsme ani ještě nezačli, i když už se chystám.

cicimon
17. únor 2012

@pajoslava zlozenie je ok, ale ak este nedavas maso, tak kludne flasku odloz a das neskor, ved v skrini postoji

pajoslava
17. únor 2012

@romcovaklarka Určitě bych jí ho nedala teď, ještě nemáme vyzkoušenou všechnu zeleninu 😀 Ale tak mě zajímá, jestli ho tu vůbec schraňovat či poslat kdyžtak někde dál 🙂
A papáte domácí či skleničky?

pajoslava
17. únor 2012

@cicimon Tak tak, ještě se nechystám, jen mě zajímalo, jestli s tím má někdo zkušenost 🙂

cicimon
17. únor 2012

@pajoslava a s masom nemusis cakat, kym budete mat vyskusanu vsetku zeleninu, ved su druhy, ktore sa mozu jest az okolo roka... a maso by sa malo zacat jest cca po 3-4t od zaciatku prikrmov... tak ale ked zacnete tak to kludne moze zjest

romcovaklarka
17. únor 2012

@pajoslava Jo takhle, tak já to blbě pochopila 🙂 My papáme domácí, resp. on skoro nic, co jsem mu nabídla, nepapal asi 6 neděl (jako příkrmy - je kojenej), teď se konečně rozjedl, takže jsme vlastně ještě jen na začátku zeleninky 😅 ale tak za 2-3 týdny už bych mu tam první masíčko chtěla dát, ať si zvyká.

pajoslava
17. únor 2012

@cicimon Jj, pak to zkusím, chci ale ještě více té zeleninky, zatím ochutnala mrkvičku, brokolici a dyni 😉

@romcovaklarka Tak my papáme asi 14 dní 🙂

lena5
17. únor 2012

@pajoslava Ahoj já tohle maso zkoušela a dětem vůbec nechutnalo.Určitě tam není nic špatnýho ale mě to připadlo snad jak kuřecí paštika 😝 Mám doma ještě takové hovězí a neměla jsem zatím odvahu zkoušet.Asi to dám radši hafíkovi 😀 Já dětem kupuji kukuřičné kuřátko,má dobrou chut.K tomu masu já někde četla,že v 6 měsících se nějak vyčerpají zásoby a je potřeba to železo doplňovat masem.Já příkrmy dělám domácí,někdy kupované a chutnají nám oboje.Než jsme se dostali na plnou dávku tak to trvalo snad měsíc,možná i déle.

cicimon
17. únor 2012

@lena5 my sme tiez mali flaskovu vyzivu hovadzie - dobre to bolo ekd sa to zmiesalo s ryzou a napr brokolicou

pavlinka_zetko
17. únor 2012

Maminky potřebuju poradit. Dáváte dětem (synovi je 9 měsíců) mezi jednotlivými jídly i něco do ručičky? Např kukuřičný křupky? Já to nechci dělat, aby se nenaučil mlsat. Chtěla bych, aby uměl jíst 5x - 6x denně a aby nejedl v "kuse celý den." Jak to děláte vy?

romcovaklarka
17. únor 2012

@pavlinka_zetko Já teda křupky dávám, syn mi vůbec nejedl příkrmy, jen to plival a prskal a přijde mi, že teprve u těch křupek pochopil, co s tím jídlem má v puse vlastně dělat. Ale už se to snažím omezovat, určitě mu je nedávám jen tak, aby se zabavil. Ale jinak myslím, že zobnout si něco mezi jídly, pokud to bude kus jablíčka nebo třeba okurka, není nic proti ničemu i v pozdějším věku 🙂