Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

aannggiie
22. črc 2010

@lura hlavně se podívej ať jsou naturel-prostě ať jsou bez chuti

lura
22. črc 2010

@aannggiie Díky za radu 🙂. Zítra je koupím a vyzkoušíme to 😉 - jsem zvědavá, co bude prcek dělat...

aannggiie
22. črc 2010

@gabika7706 chci dát taky jenom trošku na ochutnání.Žlutý meloun se řadí mezi citrusy??? Tak to by mě nenapadlo.
Víno je u nás taky víno na pití 🙂 a Hroznový víno jsou ty kuličky -modré a bílé

aannggiie
22. črc 2010

@lura bude mu to chutnat-rozpustí se mu to v puse a zbytek budeš mít všude přilepenej 😅

aannggiie
22. črc 2010

@lura ty si ještě nic nevyzkoušela?

helik007
22. črc 2010

@aannggiie Já jsem malému dala červený meloun,ale bez peciček a to samé s hroznovym vínem a u toho vína mu nedavám tu šlupku-tak to jakoby otočim naruby tu kuličku a nechám ho,at to ožužlá a moc ho to baví... 😀

lura
22. črc 2010

já jsem synovi dneska ukrojila podlouhý proužek červeného melounu - strčil kousek do pusinky a zbytek silou rozmačkal v ruce 😀 a tvářil se jak bojovník 😀

aannggiie
22. črc 2010

@helik007 ok díky.A mě to bude taky bavit až mu to budu držet?? 🙂 😉
A melouna taky žužlat nebo může malý kousíčky

lura
22. črc 2010

@aannggiie zkoušela jsem jenom ten meloun a hroznové víno (bez šlupičky a pecek)

lura
22. črc 2010

ale po melounu jsem mohla jít vytírat 😀

aannggiie
22. črc 2010

@lura jsem zvědavá jak to dopadne u nás,ale myslím,že úplně stejně.A pak začne řvát až mu to seberu 😖

aannggiie
22. črc 2010

@lura no je mi to úplně jasný

lura
22. črc 2010

@aannggiie no ono nějak nebylo co sebrat, protože pod nim zbyla jenom růžová louže 🙂

helik007
22. črc 2010

@gabika7706 meloun vodní je druh plodové zeleniny.patřící do čeledi tykvovitých...nemyslim si,že by to mělo něco společného s citrusama..Vodní melouny jsou tvořeny vyjma vody dále cukrem v podobě fruktózy, bohaté zdroje vitamínu C...

lura
22. črc 2010

ale někdo tu probíral ten žlutý meloun...

helik007
22. črc 2010

@aannggiie No pokud by tě to nebavilo držet,pak ty kuličky můžeš oloupat,odpeckovat a namixovat 😀 😀 😀

lura
22. črc 2010

ale ten se mi zdá tvrdší

luciferova
22. črc 2010

pozor, mojho syna z tych ryzovych chrumiek dusilo (kukuricne su v pohode), tie sa mu az tak dobre netopia v pusinke 😉 ale ak maju vasi drobci zuby bude to lepsie 🙂 detto s melonom, dasienkami si "odhryzol" velky kus a nevedel, co s nim... dusilo ho a napinalo.. takze som melon zatrhla ☹

lura
22. črc 2010

@luciferova No zuby má, ale zatím jen 4. Další dva ale už vidím bělat se pod dásničkou..., tak to tak obstojně ještě nekouše... i když au au - já jsem pokousaná 😉

aannggiie
22. črc 2010

@helik007 už jsem rovnou koupila bez pecek 😉 ,Škoda,že neprodávaj i bez šlupek 😅

aannggiie
22. črc 2010

my máme jenom jeden zub a druhý se klube.
Jinak já bych ještě rýžový nedala

aannggiie
22. črc 2010

@helik007 Jj taky jsem pochopila,že byla řeč o žlutým melounu

helik007
22. črc 2010

Joj a kdo se bavil o žlutém melounu??? 😀 😀 No ja myslim,že je to fuk-něco o melounech.... 😀 😝 http://cs.wikipedia.org/wiki/Meloun

editah222
23. črc 2010

Melouny všeobecně jsou (podle více odobrných zdrojů) velice vhodné už jako první ovoce. Myslí se tím všechny melouny - vodní, žluté, galia, cantalupe... (určitě to píšu blbě, protože jen vím jak se to vyslovuje, ale snad to je srozumitelné 🙂 )
Je to super ovoce pro děti, které maji problém s pitným režimem, je v nich hodně vody. Moje dcera miluje hlavně vodní meloun. 🙂

erikasadek
23. črc 2010

@editah222 😉 🙂

aannggiie
23. črc 2010

@helik007 meloun jako meloun........vlastně ne.3 druhy mám doma a nic si za ně nemůžu koupit 😅

aannggiie
23. črc 2010

dneska má šimánek prostě melouna 😉

aannggiie
23. črc 2010

a ted jsem si ještě vzpomněla......co řikáte na javorový sirup místo medu.Musím něčim osladit ty merunky je to fakt hnus

jijitka
23. črc 2010

@aannggiie - javorový sirup může být alergen, ale výborný je např. kukuřičný nebo rýžový sirup - kupuju v obchodech se zdravou výživou 😀

aannggiie
23. črc 2010

@jijitka ok díky za radu