Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
21. únor 2010

www.kojeni.net uvádí baklažán od 9 měsíců. Pro Sandru: baklažán je lilek 😉 (taková ta tmavě fialová zelenina hruškovitého tvaru).

xkolie - domácí jogurt podle mě můžeš naprosto bez problémů. V jogurtech není mléko nijak upravované, jen mléčným kysáním, a to probíhá úplně stejně i v tebou vyrobených jogurtech 😉 Nehledě na to, že neleží bůhví jak dlouho v plastovém kelímku z neznámého materiálu 😀
Jestli to čerstvé mléko kupuješ balené v obchodě, tak klidně bez jakékoli další úpravy. Jestli ho máš přímo od kravičky, tak bych ho radší převařila.

momin
21. únor 2010

Pajka jasneee.... my kupujeme od 6 mesicu krupky a maleho to strasne bavi jist.... 😎

petka035
21. únor 2010

ahojte chcem sa spýtať,malej dávam od 5m zeleninku,v pondelok to budú 2tt,postupne jej pridám mäsko,teda bud o týžden alebo o dva.Kedy by som mala zaradiť ovocie?mesiac od začatia zeleniny?teda v 6-tich m?

kkkatarinkaaa
21. únor 2010

dakujem kockyza nazory a cenne rady 🙂
moja Vikinka nema chvalabohu problem s kasickou, myslim, ze ju nijasko nezatazuje...teda je spokojna po papani 🙂
a kasicku mam bezlepkovu NUTRILON ryzovu

momin
21. únor 2010

Patka ja sem pridavala po mesici.... 😉 Pozor na banan! 🙂

xkolie
21. únor 2010

shaula: díky, hned jsem klidnější a zítra to zkusíme

pajka888
21. únor 2010

holky, díky moc

petka035
21. únor 2010

momin dakujem,tak teda skúsim za dva týždne 😉 teda mesiac po začatí prikrmovania

meckat
21. únor 2010

helkaj - ja som kúpila bio pohánku v Bille. trochu ju povarím a nechám 30 min v tej vode odstáť a potom to rozmixujem s nejakým ovocím

meckat
21. únor 2010

Chcem sa opýtať - uvarím polievočku, rozmixujem a podelím do malých misiek a do mrazáka. Pred podaním zmrazenú kocku rovno zohrejem v hrnci - môže to tak byť? Urobím si to tak na 1 týždeň

momin
21. únor 2010

Urcite muze.... 😉 V mrazaku se tomu nic nestane. 🙂
V hrnci mi prijde mnohem lepsi nez v mikrovlnce....
Nevim proc.. nesnasim ohrivane jidlo v mikrovlnce.... 😎

meckat
21. únor 2010

😵 myslela som, len mama sa nad tým pohoršovala, tak neviem, ovocie a zelču mu robím čerstvú , ale polievočku viac navarím a odložím,,,

helkaj
21. únor 2010

Meckat, ďakujem za odpoveď, si zlatá, že si nezabudla.

Ešte by som mala otázočku ohľadom zahusťovania polievok - odkedy môžu deti zahustenú polievku klasicky so zápražkou (olej+múka). Proste omáčka, napríklad biela so smotanou. Ešte som to nedávala, ale veru nepamätíám si, kedy sa začínajú dávať takéto polievočky. Po roku, či neskôr?

tereza33
22. únor 2010

Ahojte, chcem sa opýtať: môjho malého zatial iba kojím, v posledný týždeň, dva mám pociť, že mu už asi len mliečko nestačí. Predtým mi spal cez deň tak cca 5 hod.: hodinu ráno, 3 alebo 3,5 hod. okolo obeda a hodinu niekedy hodinu a pol poobede okolo 16.00 a v noci sa budil 2 - 3 krát na kojenie. Lenže teraz cez deň aj v noci ho mám na prsníku každú hodinu, hodinu a pol. Doteraz pekne prospieval, na začiatku februára mal 8 700 g. Má teraz 5 mesiacov aj 4 dni. Prikrmovať som ho chcela začať až po ukončenom 6.mesiaci, ale teraz neviem, či by som už nemala začať teraz. Čo myslíte môže to byť tým, že mu už nestačí mliečko?

meckat
22. únor 2010

ja som začala tiež skôr, lebo to sa nedalo vydržať-v noci bol tiež každú hodku hore,tak som len skúsila, či to nieje preto. Začala som ked mal 5 a pol. A zabralo. tiež mal tolko kíl. avšak pomaly

meckat
22. únor 2010

polievočku zatiaľ zahusťujem detskou krupicou, poradila mi známa - a zatim ok, neviem včak či je to ceĺkom v poriadku, lebo som sa tu dočítala, že vraj je ťažká na bruško

tereza33
22. únor 2010

meckat, ďakujem. myslím, že asi aj ja začnem skôr.

berenika39
22. únor 2010

meckat, polívku můžeš zkusit místo krupičky zahustit Rýžovou moučkou, dělá to Nestlé. Požít se to dá jako kaše, je to lehký, nesladký. A super je to právě na zahuštování, chce to zkusit - stačí trocha do plévky, dělala jsem s tím i takovou jako zeleninovou omáčku, mixla zeleninku, zředila vodou a přidala trochu té rýžové krupičky. Nebo do špenátu, dodens to dávám do ovoce na svačinu, víc se nají 😉 😉 😉 Je to lepší, ne tak těžké do bříška, ta obyč krupice je lěpší až později, i když pochopitelně to malinko v polévce asi nevadí. Krupic kaši petr jedl až někdy v roce, a to ještě řídkou, jinak ho to budilo v noci 😒 . Najdu ti odkaz.

meckat
22. únor 2010

ja dávam len trochu krupice ked zohrievam, ale skúsim tu ryžovú. Nieje sladká? lebo mám doma ryžovu nutrilon a sa mi zdá sladká

berenika39
22. únor 2010

http://www.kojeneckavyziva.cz/content.aspx?page...

je to ta druhá nemléčná kaše shora. ne, není sladká, vůbec. to je právě na tom to dobrý, že to jde do jakýchkoliv příkrmů. nutrilon nevím, ale tuhle mám vyzkoušenou.

meckat
22. únor 2010

hm - vyzerá to dobre - dikes berenika. kde si ju kupovala v ktorom obch.?

berenika39
22. únor 2010

určitě v globusu, ale i v tescu, prostě v těch velkých hypersuper 😀 😀 😀 , tam to mívají. nebo si to objednej z netu, myslím že na slovensku je taky www.lekarna.sk?

berenika39
22. únor 2010

jo a jako bonus - stojí to děsně málo, u vás max 1 éčko🙂.

berenika39
22. únor 2010

tak ne, je to 1,4 é 😀 😀 😀

http://www.docsimon.sk/tovar/nestle-ryzova-krup...

meckat
22. únor 2010

pojdem do tesca

shaula
22. únor 2010

Taky ji používám na zahušťování stejně jako Berenika, prodávají ji kdekoli, kde prodávají i dětské výživy - Rossmann, Albert, DM, veškeré hypermarkety,...

maly_prcek
22. únor 2010

Ahoj,
potřebovala bych poradit... Začali jsme přikrmovat, 3 dny dáváme rýžovou kašičku do MM (Hipp, jenom pár lžiček) a poslední dva dny se v noci budí od 2h co 2hodiny a kroutí se a prdí... Myslíte že je to z té kaše?

Mám radši začít zeleninkou? A jakou dát, když po mrkvičce se (možná) osypal? (Měli jsme v té době i očkování a mohlo to být i něco z mého jídla, to mu taky dělává, tak nevím, jestli to bylo z mrkvičky nebo néé).
Díky...

maly_prcek
22. únor 2010

Ještě jsem zapomněla napsat, že tu kaši jsem dala v poledne... Může ho z ní bolet bříško v noci? To se tráví tak dlouho?

petka035
22. únor 2010

Ahojte.Malá mi kri krmeni strašne mrnčí,mám pocit ako keby sa išla rozplakať a neviem čím to je. Papá pekne,ústočka otvára a napr.dnes zjedla všetko čo som jej dala(130ml zeleninky)Tak neviem,či jej to dávam pomaly a je nervozna alebo čo

kkkatarinkaaa
23. únor 2010

ahojte-tak pocuvla som vase rady a malej som tu kasicku na vecer uz vcera nedala-dala som jej je mlicko, len 100-vku Humanny/ inak este stale kojim/ a spinkala krasne od 20.30 do 2.30 😵 co je u nas uplna parada 🙂
takze az ked budeme papat prikrmy, tak potom sa ku kasicke vratime....este raz dakujem holky 🙂