Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

saska.t
28. kvě 2009

holly, urcite nebude mat problemy s kakanim a kludne kedze je to nemliecna kasa prasku kludne mozes dat viac a bez problemov
dokonca aj v mliecnych kasach je tak zanedbatelne mnozsto UM ze sa nic nestane ak sa da viac ...
suhlasim so shaulou ak zarabas s MM vzdy je redsia 😉 tiez to tak u nas bolo pridala som o lyzicu viac a bolo vsetko ok ....

shaula
28. kvě 2009

holly, ale tu zátěž pro ledviny představuje to mléko, a to přece v kaši nemáš, když je nemléčná. Takže není problém do MM nasypat víc rýžového prášku (předpokládám, že máš rýžovou kaši, ale i kdyby byla obilná, je to totéž). Vyzkoušej a uvidíš, jaký vliv to bude mít na stolici, rýže trochu staví, takže pokud už teď máte problémy se stolicí, tak bych na to šla opatrně, jinak ale není důvod.

holly1
28. kvě 2009

no problémy s kakáním zatím nemáme, tak já to zkusím. A proč je vlastně nevhodné dávat kaši z flašky?

shaula
28. kvě 2009

Jen kvůli zvyku - ať si dítě zvyká, že jídlo se jí lžičkou. Žádný jiný důvod to nemá.

zuzula20
28. kvě 2009

Ahojte baby, poradita mi ?
Stale papame to iste dookola a ja by som jej to chcela trosku spestrit, len ked som skusala ryzu, tak ju z toho napinalo (bola rozmixovana), ani vyziva jej moc neberie.
Takze varim len zemiak, kur. masko, mrkvu, brokolicu, karfiol. A davam jej to na odeb aj vecer. Mam uz zacat zaradovat desiatu aj olovrant?
Aj som rozmyslala nad tymi mliecnymi kasami, len neviem ci by to vobec jedla.

shaula
28. kvě 2009

Zuzula - www.kojeni.net. Cca měsíc po zavedení zeleniny se přidává další příkrm, obvykle ovoce. Později přidat kaši (není nezbytná, někdo ji nedává vůbec). "neviem ci by to vobec jedla" - když to nezkusíš, tak se to ani nedozvíš🙂 A proč dáváš masozeleninový příkrm na oběd i na večeři? To jsem ještě od nikoho neslyšela🙂

zuzula20
28. kvě 2009

No, ked ona nic ine okrem toho nechce. Ale nie vzdy tam ma masko, obcas je to len zeleninka. A co jej mam dat na veceru? raz som skusila banan a vecer sa chudatko pozvracalo 😒 Obcas este tu detsku vyzivu, ale to ozaj len trosku, nechce to.

zoeno.1
28. kvě 2009

zuzula my mame na veceru este stale len MM 🙂

grenadinka
28. kvě 2009

NEVIEM CI TO NIEKOMU POMOZE ALE DETI MOC NEMAJU V LASKE LYZICKY.
SKUSTE DVOJ ML STRIEKACKU A ROVNO NA JAZYK JEMNE STREKNUT TROCHU JEDLA

zuzula20
28. kvě 2009

zoeno - ved aj ja este kojim, len pred kupanim davame prikrm a po kupani este dokojim (to ja v takej nadeji, ze by mohla lepsie v noci spat 😀

zoeno.1
28. kvě 2009

zuzula jaaaaaj 😀

shaula
28. kvě 2009

grenadinka - to mi nepřijde moc dobré, za prvé jim v tom děláme chaos - napřed chceme, aby jedli ze stříkačky, později jim nutíme lžičku. Za druhé když se krmí stříkačkou UM, tak se nestříká, ale mimi si musí táhnout samo, takže bych to moc nepoužívala ani u jiného pokrmu.

Zuzula - já dávám na večeři kaši. Ráno tak nějak přežijeme buď s kojením nebo chleba s lučinou, dopoledne ovocná přesnídávka, kolem poledne masozeleninový oběd, odpoledne jogurt, někdy ještě mezitím banán, večer kaše a před spaním dokojím. Průběžně jim přes den zkouším nabízet kojení, ale už moc nechtějí☹

kacka.va
28. kvě 2009

my taky dáváme k večeři kaši. Zjistila jsem totiž, že když jsem dávala zeleninu, tak malá měla pak často v noci bolení břicha.

evaviki
28. kvě 2009

Babyy, prosim poraddte.. Maly ma 5 mesiacov, uz mozme zacat s prikrmami, no a na noc ma dostavat kasu. Aku velku porciu ma zjest a ako dlho ju asi bude papat? 🙂 Maly byva po kupani dooost nervny a place, tak si neviem predstavit, ze si s nim sadnem a zacnem ho krmit lyzickou... 😖 Ako ste to vyriesili?

shaula
28. kvě 2009

Nezačínali jsme kaší🙂

kacka.va
28. kvě 2009

evaviki: a proč chceš začínat kaší na noc?

aji81
28. kvě 2009

Ahoj holky, začínají nám růst dva zoubky a od té doby odmítá příkrmy, myslíte že je to tím? že jí vadí ta lžička?....Ufnukaná není, jinak je veselá!Děkuji za odpověd.

zuzula20
28. kvě 2009

shaula - a aku kasu davate, porad nejaky typ a skocim kupit a vyskusam. Juu, ty mas dvojicky a to ja mam pocit pri jednom dietati, ze dakedy neviem kde je sever. Chlapci su uz dost velky, tak sa netrap, aspon nebudes mat problem s odstavovanim ako moja segra. Vyriesili to za teba.

shaula
28. kvě 2009

No já už teď dávám takovou, která mi přijde pod ruku 😀 Ale začínali jsme nemléčnou rýžovou od Nestlé, byla s mrkví (přišlo mi to jako divná kombinace, nějak mám zafixované kaše na sladko, ale byla dobrá). Záleží, jestli máš dost odstříkaného mléka na porci, nebo dáváš UM - pak můžeš dát nemléčnou kaši, kterou zaděláš právě tímhle mlékem. Pro začátek je to nejlepší, protože dítě tu chuť zná a líp kaši přijme. Nebo můžeš koupit mléčnou, ze začátku taky lepší stejné značky jako UM. Prima je i Nestlé rýžová dětská krupička, sáček stojí cca 28 Kč, ale to je takové bez chuti, tak jsem do toho dávala přesnídávku nebo dušená jablka nebo banán.

zuzula20
28. kvě 2009

Vdaka shaula, skusim kupit tu nemliecnu ryzovu. Ja som toho nikdy moc nenaodsavala, takze nemam ziadne zasoby, ale mam asi pol roka otvorene UM co som robila paniku ze nemam dost vlastneho pre malu. Je to nutrilon ha, maslis ze by som ho mohla pouzivat do takychto prikrmov, alebo to mam vyhodit? A tu detsku krupicku by som jej uz mohla davat?

shaula
28. kvě 2009

Tu rýžovou určitě, zase ji zaděláš tím UM. S obyčejnou bych ještě počkala.
K tomu Nutrilonu - mám stejný problém, dostala jsem od známé nevyužítý zbytek, je to už dost dlouho otevřené. Strašně mi smrdí, ale Nutrilon prý páchne, tak jsem nevěděla, jestli je to jeho "normální" pach, nebo je to už zkažené. Ptala jsem se holek ve fóru Nutrilon, a tam říkali, že to mám radši vyhodit, ono to UM má po otevření jakousi trvanlivost (cca měsíc), a že mi to nestojí za zkažený žaludek, kdyby s tím náhodou něco bylo. Tak to asi fakt vyhodím, i když je mi to líto ☹

evaviki
28. kvě 2009

Kacka.va - tu kasu mi poradila doktorka, ked som sa jej pytala na prikrm. Ze mam zacat rovno s kasou a mrkvickou. Ja totiz stale kojim, ale mam malo mlieka, takze poobede maly dostane navyse 90ml UM a pred spanim mi vypije cca 120 - 180ml UM. Tak mi povedala, ze vecer mam davat kasu.

berenika39
28. kvě 2009

ahoj, nám nějak nevadí, že má malý kaši večer řídkou z láhve. fakt býva mega unavený,normálně jí všechno, lžičkou, ukusuje chleba, ale do dneška nám vydrželo večerní mlíčko, zahuštěné troškou kaše v láhvi. vezmu si ho na klín, pomazlíme se, vypije 250ml a hned spí. takový rituál, ale nemyslím si, že by byl na škodu.

UM bych po třeba dvou měsících, co je otevřené, asi nepoužila. Možná mu nic nebude, ale co když? Utratíme víc peněz za mnohem míň důležitý věci. Shaula, vyhoď ho, ať si to nevyčítáš.

Jinak je dobrá ta rýžová krupička, stojí pár korun, není sladká. Ale musí se udělat a hned sníst, potom to houstne. Párkrát jsem měla v láhvi amarouny 😀 😀

A zoubky u prcka rozhodně způsobily přechodné nechutenství, jedl všechno, ale všeho jen trošku, byl u jídla mrzutý. Když se vyklubaly, jedl zase, jako by měl tasemnici 😀 😀 😀

tinka19
29. kvě 2009

ahojky...my papkáme cca tyzden a pol ale stale mi zje tak 5 lyžičiek..je to ok? rozbehne sa to? ako to bolo u vas?

shaula
29. kvě 2009

Tinka - stejné. Jeden se mi rozjedl cca po týdnu, druhému to trvalo tři týdny. Ale ani pak nesnědli plnou dávku, to trvalo asi ještě další 2 nebo 3 týdny.

zoeno.1
29. kvě 2009

tinka mne tyzden skoro vsetko vypluvala 5 lyz. so do nej nedostala ani nahodou....potom sa to trosku zlepsilo a celu davku zacala papat asi po 3-4tyzdnoch 😉

north66
29. kvě 2009

ahojte, moj maly anjelik ma 5 mesiacov. boli sme u dr a tam nam poradila aby sme zacali s prikrmom zeleninkou, alebo ryzovou kasou. Vravi,ze mala by mohla vazit viac ma 69cm a 6740g. Tak uz skusame dva dni zemiacik s mrkvou pred vcerom to bolo super, malej chutilo no vcera pol lyzicky... ☹ mala je plne kojena. budi sa na kojenie v noci kazde 2 hodiny niekedy aj castejsie. cez den vydrzi max 3 hodiny bez jedla a to len v tedy ked buva v kociku.
prosim vas, myslite ze mozem zacat uz s ryzovou kasou?? 😅

smardik
29. kvě 2009

holky vím že to tu nepatří ale co na opruzeniny? malý má úplně červenou prdelku a rybilka, bepanthen nepomáhá, ted má sudocrem ale lepší mi to nepřijde

shaula
29. kvě 2009

Smardik, pohledej, je tu na to celé téma, tam si určitě z příspěvků něco vybereš.

barmborka
29. kvě 2009

smardík já používám ten sudocrem a celkem dobrý, ale zkus malýho hodně nechávet bez plenek jen tak mělo by to být lepší.Koukala jsem do albíčka Tomík je skvělej a ten test to čekáš nový mimi?