Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

honzule
1. lis 2009

Korelko, děkuji za odpověď.
Mě právě dr. řekla zeleninku ještě neee, ale že kašičku klidně může, tu smí prý už od 4. měsíců... akorát mi neřekla jakou jestli s mlíkem nebo bez (a přidat mateřské... 😖
Nevím, ale máš pravdu, že malej si tak pocumlá a zase spí, tak asi hladovej není. Zkusím zatnout zuby a ještě vydržet 🙂 do devíti měsíců ale snad doufám nebude potřeba! 😅

aponchie
1. lis 2009

zkusili jsme mrkvicku a ma zacpu jak prase 😝

ojo
1. lis 2009

aponchie, zkus fenyklový čaj, ten je proti zácpě nebo švestková šťáva pro děti 😉

korelka
1. lis 2009

honzul, drz sa, my bojujeme tiez... 😉

gloria78
1. lis 2009

ahoj maminky, ja fakt neviem, čo je to za novodobý trend pchaď do 4.mes. detí kašu, s mliekom, či vodou?!? 😨 zaťažuje žalúdok a rozhodne s tým neprespí viac. može to spôsobiť i pravý opak.
aj nám sa zmenil dr. a doporučil mi, no nedala som. a nikdy som nedávala skôr ako mrkvu, polievku, jablko (t. j. zeleninu od 5,5 mes, kašu na noc od 7-8 mes.
takže ak máte dietičky plne dojčené ako ja, je to preto, že vás cítia a chcú sa pritúliť. ešte stále sú malinké a kaša to nevyrieši.
to je môj názor 😉

sayast
1. lis 2009

ahojky holky 🙂
apon,jestli muzu doporucit,tak na nasi julku strasne pomaha svestkova presnidavka nebo stava 😉. staci trochu. me mala nevezme nic nez prso,tak jsem do ni po lzickach dostala 30 ml svestkove stavy za cely den a jak se hezky vykakala 🙂. bez problemu.

co se tyce kasi, bavila jsem se o tom s dr a pak hledala i v chytre knizce pediatrie co jsem mela do skoly a doslova tam bylo napsano, ze kase se vubec nedoporucuje,ze je to akorat kaloricka zatez pro dite, i do dospelosti zpusobuje obezitu a na nocni spani vliv nema zadny. nam dr doporucila pridat treba na noc znovu zeleninovou polevku

jinak holky,moc prosim,nechce se mi docitat 😅. jak je to s jogurtem. od kdy a jaky a co tvaroh. Moc dekuju

evinkaa
2. lis 2009

sayast: Já jsem začala dávat jogurty teď, asi před třemi dny. Malé to hrozně chutná, buď jí ho dám jen tak, nebo do něj přidám přesnídávku nebo ovoce. Jsem hrozně ráda, že si pomlaskává. 😀 Doporučuje se zezačátku dávat jogurt bílý s živými kulturami, já dávám Holandii. Ještě pro úplnost, malé bude za 3 dny 8 měsíců.

aponchie
2. lis 2009

jej svestkovou stavu neee 😀 to je sladke a ona je kojena spis prej slabej hermanek ?ja delala caje radsi pytlikove doma nez granulkove ty sou sladke moc.ale verim,ze dobre no ja volala sestricce a ta rikala ,ze si zvyka na to a ze nemam davat jeden druh pokazde pac ja to delala tak,ze prvni den mela mrkvicku pul sklenicky te malinkate druhej den zbytek mrkve treti den brokolice pul ctvrtej den brokoli dojedla a to je spatne prej ze uz ji mam davat kombinace mrkev brambor spenat brambor a hodne kojit at ma tekutiny coz neni problem pac doji co 2hodky

rebeka1977
2. lis 2009

ahoj, tak aj nasa Eluska dostala dnes prvy krat mrkvicku...tvarila sa vseliako, zajtra to snad pojde lepsie....
Mna ani tak netrapia prikrmy ako to, ze mi nechce pit UM, ona ho totiz vypije len ak je v polospanku, ked je hore a pyta si jest, ak sa priblizim s flasou tak koniec, place, vrieska, vytlaca jazyckom...ked zaspava a zacne cmukat - to je u nas znak, ze chce papat, a vystihnem ten spravny cas, tak vypije krasne celu flasu. Pijeme Nutrilon HA, no nie je to typom mlieka, lebo som vyskusala aj ine. No neviem, zatial sa len potichu trapim ja, lekarke som to spomenula, no nebrala to nejako vazne... Ja sa len chcem spytat, ci to mate aj vy niektore tak, ci to nesuvisi s casom (mamae 4 mesiace), ked treba zacat davat prikrm. Dik

kuchy
3. lis 2009

Ahojte, náš malý je na UM, MM má jen na žízen,měla jsem málo. ted má něco přes 4 měsíce a je stále hladový. Myslím,že už by mrkvičku mohl,pěkně umí lžičkou a kaši na noc, chudák se budí v noci hlady....příkrmy jsou psané od 4 měs. za času našeho dětssví dávali maminy krupičku někdy i od 2.měs a jsme tu a zdraví.-)))

rimmel
3. lis 2009

kkuchy ak maly pribera v poriadku neni dovod na prikrmy...ved to nie pre srandu sa s nimi ma zacinat az po ukoncenom 6.mesiaci 😉 prajem vela zdarov...ak sa ti zda ze je v noci hladny a ze neplace lebo chce maminku, daj mu UM kolko len chce..v tomto obdobi ma papat iba mliecko..ak je hladny, daj mliecka viac.

rimmel
3. lis 2009

sayast tvarok tusim prve dva roky nie..ci rok boze uz si nepamatam..a jogurt od 8mesiaca moze.

kuchy
3. lis 2009

rimmel. asi ano,počkám,až mi dá mudr.povel...zatím zkusíme přežít na mlíčku 😀

aponchie
3. lis 2009

kuchy on nepribira?

martinka1981
3. lis 2009

Ahojte kočky,my papame skoro mesiac. Mala mi zje asi 90-100g zeleninky s mäskom a potom vybumba ešte 130ml UM. Neni to vela? Kolko ma byť jedna porcia na obedik prikrmu?

rimmel
3. lis 2009

martinka...tolko kolko zje 😉

evinkaa
3. lis 2009

martinka1981: Plná porce zeleninky na oběd je 150-200 g, některé děti spapají až 250 g. My baštíme 200 g, někdy i víc. 😉

rimmel
3. lis 2009

evinkaa wow to aj normalne vazis? :D ja aj kebyze chcem neviem ti povedat kolko toho spapka :D

martinka1981
3. lis 2009

Ďakujem 🙂 tak sme asi na polceste....aj toto množstvo kym spapa je boj,všetko vytlači z pusy von tak jednu lyž. aj na tri krat 😀 ale vie aj pekne papkať,len ju zaujima všetko naokolo. A najlepši je podbradnik ten si chce cpať do pusy namiesto jedla 🙂 ....Ja tiež važim,nech viem kolko si da.

rimmel
3. lis 2009

no ja teda nevazim...ved je to jedno kolko spapa ..ono vie kedy ma dost a kedy je este hladne a vie nam to ukazat 🙂 zbytocne by som porovnavala s ost.babtkami ze kolko ony spapali a kolko moj..co je zbytocne 🙂

haniak123
3. lis 2009

pridajte sa k nam a podelte sa o vsetky rady v novej skupine, ktora je urcena pre vsetkych, co miluju svoje ratolesti nadovsetko 🙂
http://www.facebook.com/pages/Slovensko/I-love-...

evinkaa
3. lis 2009

rimmel: Já vážila hlavně zezačátku, abych věděla, kdy prostě dosáhnem plné dávky. Teď vím, kolik asi dělá 200 g v talířku, tak většinou odhaduji. Když se mi chce, zvážím to, není to žádná práce a mám aspoň přehled. 😉
martinka1981: Nám to šlo zezačátku taky pomaličku. Než jsme dosáhli plné dávky, trvalo to asi 3 týdny, není kam spěchat. Přikrmuji od 5. měsíce, protože malá nepřibírala, byl to boj. Teď je to taky drobeček, ale papá, tak snad všechno brzy doženeme. 😅

martinka1981
3. lis 2009

Evinkaa ja tiež dokrmujem od 5.mesiaca ,naša nema problem s vahou,je to taky bucko od narodenia 😀 3650G.
Strašne vymyšla pri tom jedeni 🙂 a posledne lyžičky su najhoršie 😅 no musime to neako vybojovať. Teraz sme prešli aj na Nutrilon 2 teda lepšie povedana sme v AT kupili Aptamil lebo u nas na SK jaksi podražel Nutrilon 😕 tak trošku štrajkuje pri mlieku.Ale neviem či je to tym že išla na 2 alebo že som jej dala Aptamil.....

janulla84
4. lis 2009

Ahojk holky omlouvam se ale nechce se mi to procitat prosim poradte zitra zaciname s prikrmy kolik by te mrkvicky mela mala spapat a jak pak poznam jestli je plna nebo ji to nechutna a mam ji pak jeste docpat Nutrosem????Predem moc dik za rady

rimmel
4. lis 2009

janulla ja som nikdy nic nemerala ..naco..mala vie kedy ma dost....a to ked ides k nej s lyzickou a zatvara pusinku, ci otaca hlavicku inam, ci vypluva jedlo ci je nepokojny/a 😉 a ak chce viac tak bude za lyz.otvarat pusinku..
ak sa ti nebude zdat ze chuti, zober jedlo medzi prsty a tak jej to daj mozno si zobere ..ono hlavne nech ochutna, potom jej zachuti a bude chciet viac :D

ak chutit nebude, daj mliecko samozrejme.

rimmel
4. lis 2009

evinkaa a preco je treba mat prehlad? prepac ja to nemyslim zle ak to tak vyznie len sa pytam 🙂 cize preco treba mat prehlad kolko dieta spapa ak pribera poriadne....ved kazde dieta papa inak, ine mnozstva ? a ked si aj spravis prehlad, naco ti to bude vediet ze spapala vtedy 200 a vtedy 230gramov?

aponchie
4. lis 2009

ja si taky myslim,ze kdyz pribira a prospiva bych to vubec neresila na co taky 😎

aleachim
4. lis 2009

holky někde jsem tu četla, že by se lepek měl zařadit mezi 4-8měsícem, protože později hrozí alergie. Já myslela, že je to přesně naopak, tak teď nevím, zda lepkové věci dávat či ne.

janulla84
4. lis 2009

A jeste muzu jako hnedka od zacetku postupne davat vsechny prikrmy urcene od konce 4 mes jako zeleninu,maso,presnidavky stavy a tak?

janulla84
4. lis 2009

A mozna blba otazka ohrivate prikrmy ve vodni lazni nebo v mikrovlnce???? Moc dikkkkkkkkk