Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

europa8
23. lis 2009

Ahojte,
mne pediatricka povedala,ze od zaciatku prikrmovania postupne zvysovat davku a do 3 tyzdnov uplne nahradit jednu mliecnu davku zeleninou.

blucka
23. lis 2009

aponchie,porciu prikrmu pomalinky zvysovat az nahradi jednu porciu mlieka..

ladybirdie
23. lis 2009

Rimmel: Dakujem za radu. Meno Áron je madarske, aj mne sa velmi paci 🙂

aponchie
23. lis 2009

blucka ano ,ale ne ve veku 4-6mesicu to je zacatek prikrmu ..4m u nekojenych u kojenych 6mesicu..postupne tyden po tydnu jako doplnek mlicka..az bude starsi tak to zcela nahradi mlecnou davku prozatim ne..zatim to slouzi jako neco navic k mlicku a primarne hlavni potrava nadale zustava mleko at UM nebo MM 😎

kdybych to delala jak rikate tak v 7mesicih bude stezi pit dve mlicka za den coz je nesmysl..kase,zelenina ovoce atd atd.. 😉

hoogy
23. lis 2009

europa aj ja som tak robila ja som zacina len takym vyvarcekom zo zeleninky a potom som postupne zahustovala az o nejake 3 tyzdne sme nahradili jedno mlieko prikrmom. a potom som zacala s ovocickom. teraz mame dva prikrmy denne. dalsi sa zatial nechystam zavadzat lebo kase nam len zatazuju zaludok ☹

blucka
23. lis 2009

Aponchie, to je jasne, ze mliecko beriem ako hlavnu potravu, to by som si nedovolila im nedat dostatok mliecka, netlacim na to,prikrmujem len obednu davku, len som nevedela, co robim zle ked mi jedno mimco horko tazko dalo do seba 3lyzicky papanicka predtym to docela slo.

blucka
23. lis 2009

...myslim, ze sme sa trochu nepochopili.. 😉

aponchie
23. lis 2009

no tak to jo,hele to je fakt kazdej den jinak jestli ma nekdo stesti a decko mu sni denne uplne stejne a predpisove tak smekam ja jeden den nedala vubec pac nemela naladu na nic byl amrzka fnukala lezou ji zuby a jeste ju prudit jidlem nebudu radsi sem ji dala prso kdy chtela a byl klid..dneska snedla tretinu sklenicky polevecky brambor zelenina a caj nechtela vubec takze prso opet a spala dve hodky po tom zitra to zkusi dojist,ale netlacim na ni.me teda osobne vic vyhovuje kojit klidne i castreji nez se chystat s jidlama alespon prozatim..ovsem nikomu to neberu..ja s ni prave i spim v noci a je nam dobre sice kojim i 6x za noc nekdy,ale jsem vyspana a to s tim jidlem davam nesutale uz treti tyden jen pul sklenicky a kojim a delat to tak budu jeste asi tyden a pridavam pomalicku masicko..nekdo to supne hned po 3dnech zeleniny,ale ja to delam velmi zdlouhave a opatrne neni kam spechat strava do roka je nejdulezitejsi..takze laktacni na muj dotaz jestli jako ma mit celou davku nahrazenou misto mleka jen udivene neeee urcite ne kojene deti ne a navic by to bylo stresujici pro ne v obdobi rustu zubu rustoveho spurtu separacni uzkost a jeste sebrat prso to by byl narez takze prej kojit co si zada a je jedno jak dlouho ci jak moc ba naopka to muze byt casteji na ukor zizne po dokrmu takze prej mam cekat cca mesic dva nez to nahradi zcela jedno kojeni a vubec to nemam resit.. 😎

aponchie
23. lis 2009

asi sme obe kecali o necem jinem 😀

hoogy
23. lis 2009

aponchie mas pravdu s tym,ze kazdy den s prikrmom je iny. nas maly raz zje tak,ze ziram a raz do neho ledva natlacim pol kelimku. raz chce ovocicko inokedy nie.aj deti maju svoje dni 😀

blucka
23. lis 2009

Aponchie, to s tebou suhlasim, netlacit, opatrne a nespechat, ja keby kojila, tak by som asi zacala az od 6mesiaca, ale bohuzial mliecko som stratila....no ale som kludnejsia ked je normalne, ze aj po 3tyzdncoh papania prikrmov nemusia zjest celu porciu, to som nevedela ci je ok.Ja im dam novy druh zeleninky tak 3dni davam a potom skusim novy druh.
Ale mate pravdu kazdy den je iny. 😉

ava
24. lis 2009

devcatka, chci se zeptat tech, ktere vari domaci prikrmy, kde berete vhodnou zeleninua ovoce. Neni problem sehnat na trhu bio zeleninu a v nekterych marketech i ovoce, ale co treba cuketa, dyne a z ovoce tresne apod.? Zatim se na prikrmovani vicemene pripravuju, maly ochutnava, ale nevim, co bude v zime, jestli sezeneme kvalitni a cerstve ovoce a zeleninku, sklenicky nechci davat. diky

katy2
24. lis 2009

Ahojte, chcem sa spytat, kolko je taka normalna porcia zeleninoveho prikrmu. Varim doma, tak to neviem odhadnut. Zatial s prikrmami bojujeme, tak sa pytam, aby som zhruba vedela kolko mi mala vlastne z normalnej porcie zje.

rimmel
24. lis 2009

katy nejestvuje nic ako norm.porcia..kazde babatko ma iny apetit a vie kolko potrebuje a kedy ma dost takze sa riad podla babatka 😉 ked uz neotvara pusinku ci sa otaca prec od lyzicky ci je nepokojne, uz ma dost 😉

katy2
24. lis 2009

no moja tomu zatial moc neda.... ale snad sa to casom upravi... ale nieco vzdy spapa....

rimmel
24. lis 2009

katy neboj, ona zacne normalne papat ked nato bude pripravena 😉

evinkaa
24. lis 2009

katy2: Uvádí se, že plná dávka zeleniny je 150-200 g.

matja
24. lis 2009

katy, áno, plná dávka je 150 - 200 g, ale tvoja Hanka je ešte maličkááá 😉 Neváž to, nechaj to na ňu, nech si papá, koľko jej chutí. Môj malý má 9 mesiacov a plnú dávku nezje 🙂 Vôbec ma to netrápi 😉 Teda tiež to nevážim, ale viem, že keď mu dám výnimočne kupovanú výživu, tak zje max. ten malý 125 g pohárik.

katy2
24. lis 2009

dakujem vam za rady... ja som si to len chcela trosku skontrolovat... ale ja to zatial mozem merat tak na lyzicky.... 😀

aponchie
24. lis 2009

tak sem koupila od hame v kaufu je akce na hamanek je dobrej i chutnej,ale ta polivka zeleninova je peklo,vsecko to tece z pusy ven ani ju nezavre .to dat z flasky by slo asi lip..takze tekute ee 😒 bude u nas Mares chceme jit s kamoskou tak sem zkusila esti mi vypije uz z flasky mliko a tak sem ji vecer na noc nakojila a dala ji po 5min kojo jeste flasku s mlikem hipp co mam ve forote doma,vypila asi60ml skytala teklo ji to ven a zeby spala dele?usnula v 7,30v9,30dalsi dlouhe kojeni pak v 00,30 pak uz to nepocitam takze uplne stejne neli hur po tom dokrmu.zitra dem ockovat zeptam se na to..este se nekde v moudre knize psalo,ze dite v 6ma vydrzet celou noc bez jidla 😀 😀 😀 😀 ha ha ha tak to me hlava nebere u nas ani nahodou

hoogy
24. lis 2009

aponchie neboj to je normalne aj u nas to tak vyzeralo, mali sme vsetko mokre kym sme davali polievocku. nedavaj jej z flase dolezite je aby sa naucila jest z lyzicky. ha a ze dieta v 6m ma vydrzat celu noc bez jedla. no nas maly vydrzi teraz,ale asi len posledne dva tyzdne aj to len ked sa vecer dobre nadunda. kazde dieta je ine.

hoogy
24. lis 2009

baby nemate niekto nejaku web stranku s nejakou prehladnou tabulkou co kedy dieta moze(ale nokojene).dakujem 🙂

moda08
24. lis 2009
europa8
24. lis 2009

hoogy-skus www.kojeni.net,je to aj pre nekojene deticky.My sme zacali pred 3 tyzdnami zeleninou, postupne som zvysovala davku a znizovala UM,teraz spapa tak 120 g prikrmu a za tym trochu mlieka,ale problem je v tom,ze nas maly nechce pit mlieko pocas dna,najhorsie je to rano,trva to uz druhy mesiac a predtym papal uplne v pohode.neviem cim to moze byt.Kolko ti vypije Martinko UM za 24 hodin a v akych intervaloch?
Co sa tyka prikrmov,pediatricka mi hovorila,ze po zelenine treba zacat davat maso (morcacie,kuracie,kralicie),ale ja by som ho chcela zacat davat az v ukoncenom 6.mesiaci-co teda vy uz mozete.Zatial by som to chcela natiahnut len so zeleninkou.

hoogy
24. lis 2009

dakujem, ja som len envedela najst nejaku prehladnu tabulku,ak to mrknem 🙂 no my uz sa krmime od 4 mesiaca lebo sme nekojeny a uz papame vselico.alevyhrava brokolica so zemiakom, mrkvou a kralicim maskom a potom este spenatik so zltkom 😀 to ked robim tak manzel beha okolo mna,ze to tak rozvoniava 🙂 no a k tomu mlieko, nas maly tiez nie je velky fanda mlieka....vypije asi 600ml denne,ale to akoze ked som optimista a neratam to co zostava vo flasi. ale my uz davame obedik a olovrant prikrm. na jeden krat mu zarabam 150 a zvacsa zostane tak 50 vo flaske. a vecer mu davame 210 a to vypije skoro cele tak 30 zostane. ked pekne pribera tak to neriesim. keby som mu dala kus masa zakazdymtak by to asi viac ocenil 😀 😀 😀

aponchie
24. lis 2009

hoogy ona umi ze lzicky jist od prvni sklenicky az sem cumela otevirala pusu a normalne bastila,ale tekute ji dela problem to ma otevrenou pusu a jakoby ceka co ji tam vleti hutneho prave takze na to prdim to o te lahvi jsem rekla se srandy,ale jinak vubec neresim z ceho ji dam prikmr ve forme mleka pokud nekam pujdu umi z flasky a koji se s polednim prikrmem plne a kdyz sem ji dala flasku na zkousku vecer s mlickem na dojeti sosala normalne a prso chce teda silene 😀

barbie1985
27. lis 2009

Ahojte chcem sa opitat kedy mozem davat malemu ovsene vlocky??A este ako sa pripravuje pohanka??Dakujem

matja
27. lis 2009

barbie, ovsené vločky môžeš dávať vtedy, keď zaradíš lepok (niekto vraví od 7. mesiaca, iný od 8., my sme s lepkom začali, keď mal náš drobček 7 mesiacov a 3 týždne)
Pohánku môžeš uvariť ako ryžu, ja však obľubujem pohánkové vločky, tie stačí zaliať horúcou vodou a o chvíľku sú mäkké.

barbie1985
27. lis 2009

matja mi uz mame 6 a pol mesiaca ale uz papame pecivo takze mozem dat aj tie vlocky?? 😉 😉 Inak mne sa ta pohanka co som kupila nejak nezda,su na nej take supky to malemu nemoze uskodit?? 🙂 lebo ja napr malemuaj kukuricu pasirujem 😒

hoogy
27. lis 2009

no aj my uz zaciname davat pecivo lebo tiez mame 6 a pol m.tiez si myslim,ze tie vlocky sa asi mozu davat ked sa zacne zavadzat lepok. ja som chcela zacat neskor,ale dnes som citala nazor jedneho doktora,ze by sa lepok mal zavadzat medzi ukoncenym 6 a 7 m.