Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

p69majka
1. pro 2010

@miska1981 keď ich nebudeš dávať často, tak to nevadí, ten cukor. 🙂 Všetko s mierou neuškodí.

lublana1
1. pro 2010

...ahojte baby, chcela by som sa vas opytat, ako dlho vam trvalo, myslim dni, tyzdnov, kym ste na obed nahradili mliecko zeleninovym prikrmom uplne? a kolko ml prikrmu to bolo?

sussanah
1. pro 2010

@lublana1 u nas to trvalo cca mesic, snedl v te dobe neco mezi 150-200ml prikrmu, mel 6,5m

cicimon
1. pro 2010

@lublana1 moja je obed uz 2mesiace a stale nezje viac ako 80g, aj to len ak ma naladu

tak neveim, kedy prestane s mliekom 🙂)

helulela
1. pro 2010

@lublana1 u nás stejně jako u sussanah, rozjedl se, když jsme po měsíci přidali kaši

ija1
1. pro 2010

ahojky, chtela jsem se zeptat, zacali jsme az tedka s kasema, 2 tydny jedla mlecnou kasi......od Hami, a Nestle........
a tedka se rozhodla ze proste kasi nee........ kdyz do toho pridam rozmnanganej bananek tak spapa, ale jinak samotnou vypije malinko a uz krici ze nee............ davali jsme kasi do savicky takhle na noc.......... tak tedka krmime ze lzicky ale je to onervy.......u nas proste nemuze to jidlo byt obcas bez problemu....................
myslite ze ovocne kasicky bude?......... nebo je proste vybirava...........

bubelko
1. pro 2010

@ija1 skus ju spravit hustejsiu a tak davat lyzickou - mne ani jeden nechcel riedku kasu 😉
@lublana1 u prveho to trvalo asi tyzden (mal nieco cez 4 mesiace) a u druheho asi 3 tyzdne (mal nieco cez 5 mesiacov) 😉

ija1
1. pro 2010

@bubelko - dekuji moc, zkusim 🙂, to me nenapadlo, dotedka jsem ji delala takhle............ a nestezovala si........
ale co chci no, maminka zmlsana tak co pak ditko 🙂

gijar
2. pro 2010

ahojte,my papame prikrmy 2tt a dnes mi maly absolutne odmietol mrkvu so zemiakom a kuskom petrzlenu....cuketu aj cuketu so zemiakom papal az po mlieku,znizovala som davku. spenat a mrkvicku spapal 180g bez problemov hned na 5ty den ci kedy som to zaradila. mlieko mal potom este 60ml,pytal si.
dnes ani pred mliekom ani po mlieku to nechcel zjest,kaslal z toho a plul. tak som musela dat normalne celu davku mlieka 150ml. mohol mu tam vadit ten zemiak ?(vcera mal spenat s petrzlenom a ten papal dobre). on je vyborny papkac/jedlik...no neviem co sa dnes stalo...skusala som aj hustejsiu kasu rozriedit vodou,teda tu zeleninovu myslim a nic, takze konzistencia nevadila.

dajna11
2. pro 2010

baby aké ste začali dávať celkom ti e prvé príkrmy??čo ste dávali a čo deťom chutilo?

terina25
2. pro 2010

@dajna11 ja som začala dávať teraz.malý bude mať 5 mesiace.a začala som mrkvou

dajna11
2. pro 2010

@terina25 dakujem,,mrkvička....potom pridať zemiak?tak nejako?už je to dávno čo som prikrmovala dceru a zabudla som🙂)

andelka
2. pro 2010

@dajna11 my baštíme příkrmy přesně dneska 4 týdny 🙂 a měl už mrkvičku, brambor, brokolici, dýni, květák, pastinák, patizon a z toho různé kombinace. Teď nás čeká špenát a cuketa.

gijar
2. pro 2010

@dajna11 tak ja som zacala cuketou,potom mrkva,spenat a az teraz po 2tt takmer som pridala zemiak a maly mi ho dnes vyplul a vykaslal. skusila som dat na olovrant mrkvu cistu,len ci to bolo tym zemiakom a bolo...mrkvu sprasil hned 🙂 takze nasmu zemiak ocividne nejde este dolu hrdlom bo ho z toho davi 😒

dajna11
2. pro 2010

@andelka fuuuha teda to je zeleninyy 🙂 🙂 .......a chutí to?ako to prpavujete?

dajna11
2. pro 2010

@andelka fuuuha teda to je zeleninyy 🙂 🙂 .......a chutí to?ako to pripravujete?

fanka33
2. pro 2010

tak som skusala zamiesat mu to co varim do kupovaneho, ale hotova katastrofa. Dnes mi nechcel uz ani to kupovane. Co mam s nim urobit?

andelka
2. pro 2010

@dajna11 já kombinuju skleničky a domácí - mrkev, květák, patizon, cuketu a brambory vařím normálně (uvařit doměkka, rozmixovat, dát do tvořítek na led a zamrazit - brambor teda ne, to vařím čerstvý na dva dny), dýni, brokolici, špenát a pastinák jsem měla skleničkové. Dany mi sní úplně všechno, v jakékoliv konzistenci, kombinaci, domácí i kupované. Ty skleničkové výživy jsou hlaďoučké, mazlavé jakoby, doma vařený brambor s mrkví je hustší, ale zbaští mi to stejně. O víkendu začnem zkoušet ovoce na svačinku - jabko, hrušku, banán. to taky nakrájet nadrobno a uvařit a rozmixovat (kromě banánu, že.)

dajna11
2. pro 2010

@andelka super.dakujem,už sa teším ked budeme mixovať a skúšať 🙂 🙂

hori
2. pro 2010

babenky, mam dve otazky: ako riesite spenat? kupujete mrazeny alebo mate cerstvy? a ta druha... ako riesite nahradenie "svacinky" ovockom? po zelenine sa moze dat este mlieko, ale po ovocku? ako mi ma potom mala vydrzat do dalsieho krmenia? ved bude z toho hladna... rozmyslam, ze tam budem pridavat nejake piskoty...

andelka
2. pro 2010

@hori no, taky jsem nad tím uvažovala, amotný špenát ve sklince jsem neviděla, tak mám špenát s bramborem. Ani listy jsem moc neviděla, tak později asi zkusím sehnat a koupit listy mražené. No a svačinky budu řešit brzo, zatím předpokládám, že se nic nezmění, stejně jako když dávám oběd - takže po ovocné sváče dokojím. Možná až bude pít i něco jiného než mlíčko a k tomu ovoci trochu kaše nebo nějakou dětskou sušenku (piškot určitě ne), tak kojení odpadne. Aspoň se ho na chvíli budu moct zbavit 😅 nechat ho dýl hlídat. 🙂

andelka
2. pro 2010

@dajna11 tak ať ti Lukášek pěkně baští 🙂 je ještě malinký 🙂

hori
2. pro 2010

@andelka no jj, mas vyhodu, ze kojis, UM po ovocku uz nie je vhodne dat... jj, nejake detske susienky alebo hladat piskoty, ktore su len zo zltka, nie z celeho vajca...

cicimon
2. pro 2010

@hori ja moju dokojim vzdy ked zje malo...teda skoro vzdy, ale nie uplne hned po jedle,,,tak cca po 30min, kedy ako... pokial nezje plnu davku resp tolko, ze je najedena, este by som dokojila na tvojom mieste

cicimon
2. pro 2010

@hori aj tie detske susienky su diskutabilne...dnes som pozerala zlozenie niektorych a tiez obsahuju cukor, susene mlieko...a to uz radsej nakojit ako dat susene

andelka
2. pro 2010

@hori spíš kde není cukr 😉 a nejlíp ani pšenice. Aha, já jsem myslela že to je jedno, jestli se kojí nebo dává UM. Tak asi pak místo mlíka voda nebo čaj po ovoci, což?

hori
2. pro 2010

@cicimon no ano, ale ja uz nekojim... moja je na umelom... a dokina povedala, ze po zelenine mozem normalne mlieko dat, ale po ovocku uz nie... lenze ked mi to pred mesiacom hovorila, tak som este ovocko neriesila, aby som sa jej spytala, ze cim malu teda zasytit...

cicimon
2. pro 2010

@hori no ale ked zje malo ovocka, tak radsej mlieko ako by mala byt hladna

hori
2. pro 2010

este ma napada dat do tej ovocnej kase nejake ryzove vlocky... ked teda susienky asi nie...

cicimon
2. pro 2010

@hori @andelka ak uz zavadzate lepok mozte dat ovsene vlocky napr, burizony