Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

pata31
6. zář 2010

@irafa dakujem za odpoved 😵 😵 asi treba len vydrzat, ze? sak ju nebudem kojit do 18.rokov 😀

erikasadek
6. zář 2010

@leelo j aby som contrex nedavala detom.. 😉

skus nieco ine 😉 ;. ja kojenecku som nikdy neprevarala nevidim dovod... 😉
ale contrex nie je vela inych kojeneckych.. 😉

aannggiie
6. zář 2010

@vivien6 já dávám kojeneckou a nepřevařuju.Až jí dopije dám klasickou neperlivou minerálku.Myslím si,že už vodu-kojeneckou nemusíš převářet

aannggiie
6. zář 2010

@petronelas taky kojim a dávám jogurt tak 4x do týdne

icerna
6. zář 2010

blumka mi mame to iste 😢
malu tiez dost zapeka,neviem uz co jej dat ☹ a zistila som,ze z mrkvy najviac 😲

blumka
6. zář 2010

@icerna u nas mrkva praveze v pohode...ale ostatne vsetko...som myslela ze cuketa alebo tekvica budu ok, ale este aj z toho...ja uz fakt neviem co mam robit

bubelko
6. zář 2010

@icerna @blumka mne odporucali na poradni pridat cuketu, fenikel alebo podusit jablcko. to sice pomohlo, ale nakoniec najlepsie boli banany. po tych maly kakal ako masinka, ale kazde dieta je ine, tak treba skusat 😉

blumka
6. zář 2010

@bubelko fenikel ju zduval este ked bola uplne malinka, to ani skusat nejdem, jablcko ani cuketa nepomaha a banan sa jej praveze bojim dat, lebo ten sa dava pri hnackach na stiahnutie, nie?
ale mozno dnes skusim 😉

bubelko
6. zář 2010

@blumka ja som tiez myslela, ze sa davaju len pri hnackach, ale niekto tu vyssie spominal, ze maju dvojaku funkciu. v najhorsom ju opat zapecie a to uz poznas. pripadne jej skus dat pit slivkovu stavu - niekto to tu vyssie spominal, ze funguje tiez. 😉

zelvatko
6. zář 2010

tak u nás mrkvička pořád nic moc.. něco sní, ale není toho moc.. dneska dostala brambor s květákem a spapala skoro všechno co jsem jí nachystala.. je moooc šikovná!! jInak nám babička navařila vééééélkou zásobu jablkové přesnídávky, tak se těším až začnemem baštit i ovoce..snad to bude lepší jak začátky se zeleninou.. 🙂

blumka
6. zář 2010

@bubelko uz aj slivkovu stavu som skusala..lanovy olej, jablka, slivky vsetko naraz a nic...asi ma taky traviaci system alebo co...skusim ten banan...
a nemoze to byt v tom ze ci je banan prezretejsi alebo taky zelensi? ci to je jedno?

bubelko
6. zář 2010

@blumka asi hej. ja som davala taky normalny, ani moc zrely, ani moc zeleny, takze neviem. ale niekde vzadu sa to fakt rozoberalo. pripadne skus napisat latvii, ona by to mohla vediet. 😉
tak drzim palce, nech zaberie 🙂

blumka
6. zář 2010

@bubelko dakujem.. 😉

vivien6
6. zář 2010

@aannggiie nje na neprevaram.. my co kupujeme vodu sa uz nemusi prevarat.. len som sa opytala tak blbo lebo jedna holka to spomenula.. tak som sa zacudovala.. 😉

icerna
7. zář 2010

ahojte baby 🙂
blumka ako sa mate?mne mala cca pred pol hodkou kakala po 5 dni a taaaaaaaaak plakala,az sa zajakavala chudiatko moje,take tvrde hovnačko mala a bolela ju asi ritka,po 10min sa ukludnila a zaspinkala na ciciku ☹
mam probiotika ,nedavala som jej ich asi 2 tyzdne ,tak skusim nasadit a uvidim. lebo ceketu a vsetky tieto jedla okrem bananiku mame odskusane a nic nepomohlo 😖
ozaj baby co davate vigantol,tak mi volala dr. a vraj nemam davat ,pretoze zistili,ze ta guma co s nou davkujete obsahuje skodlive latky,tak musia vyrobit nove 😲 😠 ☹

rainee
7. zář 2010

takze my asi prejdeme na tu Tomu natura, aspon usetrim 😉 bohuzial ja nemozem dat vodu z kohuta ani keby som moc chcela, my tu mame strasnu vodu - samy chlor a mangan 😝 este sa chcem spytat kde kupujete dojcensku korytnicu lebo ani v bille ani tescu ju nemaju.
pomaly zacneme papat aj jogurty, ktore biele su najlepsie? vraj maju byt probio tak ma napadla hned acitiva...

blumka
7. zář 2010

@icerna juli kaka kazdy den ale nenormalne bobky alebo velmi huste to ma...
ja davam aj probiotika
tu je info o vigantole http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

aannggiie
7. zář 2010

ahoj tak taky čekám na rady.Šíma se taky nemůže vykadit 😔

aannggiie
7. zář 2010

slyšela jsem,že přezrálý banán prožene a nedozrálý staví

aannggiie
7. zář 2010

@rainee activii né.Dávej holandii

rainee
7. zář 2010

@aannggiie taku znacku som u nas v potravinach nevidela, no musim to preskumat 😕

jasminet
7. zář 2010

@rainee hollandiu maju v tescu aj bille, inak mozes davat aj napr. zvolensky.

pampalini
7. zář 2010

@aannggiie Ahoj, co třeba švestky? 🙂

leopolda
7. zář 2010

Švestková šťáva od Hipp,prý projímá.

aannggiie
7. zář 2010

@pampalini dala jsem švestkovou přesnídávku,ale že by ho nějak prohnala.... 😒 prostě si po ní káknul.
Zítra koupím i přesnídávku i šťávu.

Dala jsem mu dnes jenom dušenou cuketu s máslem a vykadil se,ale nevim jestli zrovna zabrala cuketa nebo jahodová přesnídávka anebo tenhle supr mix 😕 😕

aannggiie
7. zář 2010

@rainee určitě najdeš.nebo můžeš dát taky řecký má hodně tuku.Koupila jsem ho na doporučení holek a Šíma se po něm může utlouct.
Anebo ten co radí Jasminet,ale ten zase neznám já 😉

pampalini
8. zář 2010

@aannggiie No to je jak s dospělýma, na každého působí něco jiného 🙂 Chce to zkoušet ale nám švestičky zabíraj 😀

aannggiie
8. zář 2010

@pampalini dávala jsem jenom jednou.Budu ordinovat víckrát 😉

kramlinka88
8. zář 2010

Ahojky, měla bych jeden takový dotaz....

mám malinký problém se synem, nemůžu do něj zaboha dostat žádné ovoce... Zeleninu papá krásně, až skoro předpisově, ale jakmile přijdu s ovocem tak na rvní lžičku je natěšený ale jakmile zjistí co to je tak to vůbec nechce... zkoušela jsem syrové ovoce, vařené ovoce, přesnídávku a nechce prostě nic....dávala jsem zatím první jabko pak banán a dneska hrušku a bez úspěchu 😒
nemáte někdo nějaké tipy co s tím ???

bury
8. zář 2010

@kramlinka88 - já jsem zatím úplně nezkušená, ale buď bych počkala a zkoušela to později a nebo ovoce míchat do zeleniny a pomalu podíl zeleniny snižovat, až si zvykne na chuť ovoce 😉