Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

dadis
13. pro 2009

kalerab/kedlubnu som davala radsej az po roku, kvoli naduvaniu. Ale petrzlen papal skoro od zaciatku, po mrkve druha najoblubenejsia zeleninka...sladucka...mnam...inak aj alnatura/DM Markt predava petrzlenovu "hipku"...ta bola u nas casto v jedalnicku aj neskor - masko som mala uvarene/pomlete/zamrazene v kocke k tomu som uvarila som zemiacik/ryzu/cestovinu, pridala petrzlenovu/mrkvovu "alnaturahipku" a bol chutny obedik..

ksivcova
14. pro 2009

Ahojte.od kedy možem davat malemu banan ??

momin
14. pro 2009

Od pul roku,ale maly se po nem nemohl vykakat tak ze zacatku radsi po troskach... 😉

ksivcova
14. pro 2009

dakujem,ja malemu davam mrkvičku s jablčkom,aj mrkvičku s zemiačikom,čo take by som ešte mohla zaradit di jeho jedalnička?je dobre davat nejaku kašičku?

momin
14. pro 2009

Aha ty prikrmujes od 4 mesicu. 😅 tak ja myslim ze kousicek toho bananu by si mohla zkusit!
Jinak ja sem do tech 6 mesicu davala asi taky jenom jablicko..banan..mrkvicku,brambor.
Muzes i hrusku,ale s te Danika bolelo brisko-ale kazdy to ma jinak 😉 Mozna kousek kvetaku s tou mrkvickou..ale to spis od 5mesicu nebo i pozdeji.. 😎

ksivcova
14. pro 2009

Ty už asi davaš malemu i masičko že??,Ja sem moravačka jen žiju na slovensku ..proto jednou pišu tak a pak zase tak 🙂

momin
14. pro 2009

ja davam uz skoro vsechno. 🙂 To co ti pisu,tak cerpam z jidelnicku co mi kdysi dala lekarka at mam predstavu... ja uz si to totiz moc napamatuju 😅 a je tady od toho 4 mesice i to maso. 😕 ale ja sem ho davala asi az od 6. Uz fakt nevim... 😀

evikg__2
14. pro 2009

Mne lekarka povedala, ze mam po 6.mesiaci zacat davat zeleninovo-masove prikrmy, ale mala to nechcela takto hned papat. Tak som zacinala s trochou mrkvicky. Ked zvladla zjest celkom dost mrkvicky, tak som pridala zemiak. Neskor som pridala brokolicu, potom kalerab, karfiol. Ked uz tie zeleninkove isli, tak som dala masko (lekarka odporucala kvalitne telacie-ma najvyssi podiel zeleza a pripadne kuracie). Ked zvladla zjest taketo kasicky, tak som pridala aj ovocne pyre (uvarene jablcko, hruska), neskor aj banan. Ale ten sa mi zda strasne sladky, tak to radsej kombinujem s kyslejsim jablckom. Teraz mi lekarka povedala, ze mozem skusit dat aj kvalitny biely smotanovy jogurt (bez ecok a sladidiel). Vcera som to prvykrat skusila na olovrant a chutilo. Da sa don pridat aj ovocne pyre, ak by to babu taketo nechutilo.
momin: tvoje babatko je este ale dost malicke, takze neviem. Masko je dost narocne na travenie, dlho trci v traviacom trakte. Ja by som na tvojom mieste radsej este trosku pockala.

shaula
14. pro 2009

Evikg- vždyť Momin má už skoro 9měsíční dítě, tam už maso dávno klidně dávat může 😕

momin
14. pro 2009

evig 😀 😀 😀 vzdyt sme starsi nez vy!!

shaula
14. pro 2009

Já myslím, že se Evikg spletla a příspěvek neměl být na tebe, ale na Ksivcovou 😉

evikg__2
14. pro 2009

hej, myslela som ksivcovu 😀

momin
14. pro 2009

😀 😀 Aha...

andreahrbacova
14. pro 2009

holky a ještě jeden dotaz co s etýče brokolice a květáku,nemylsím bio.Dáváte mražený a nebo kupujete normální?

momin
14. pro 2009

Ja kupuju normal.. ale doma si ho vzdycky naporcuju a dam do mrazaku.. nez bych to zpotrebovala asi by to nevydrzelo.. 😉

evulatko
14. pro 2009

Ahojky holky, chtela jsem se zeptat,kdyz varite pro prcka, mixujete pak to jidlo a nebo jen mackate ? My jsme ted zacaly, teda poprve Lucka dostala od Hami prvni lzicku, to docela jedla, podruhe to same, ale pak jsem zkusila moji rozmackanou mrkev a bramboru a to ji moc nechutnalo a az se z toho davila☹ Poradite,jak na to ? Diky moc🙂

ava
14. pro 2009

mixuju ponor.mixerem, ale neni to tak hladke, jako kupovane sklenicky. Myslim, ze je to i lepsi, detem vic chutna to hladke, je to snazsi, ale nechci na to dite moc zvykat..

iinuska
14. pro 2009

ja od zaciatku len popucim vidlickou. , vobec nemixujem

evulatko
14. pro 2009

Dekuji, holky.-)
Iinuska a kdyz to jen rozmackas, tak s tim prcek problem nemel ?

iinuska
14. pro 2009

evulatko, nie, prve razy ho par krat naplo, ale v pohode, zvykol si

momin
14. pro 2009

evulatko Danik se mi taky davil.. neni kam spechat s tema vetsima kouskama. klidne mu to mixuj uplne na kasicku. My kouseme kusy jidla az ted... 😉

evulatko
14. pro 2009

Momin a kdyz to budu mixovat, nebude pak pozdeji problem prejit na vetsi kousky ? 🙂

momin
14. pro 2009

Rika se to ale ja sem tomu nikdy neverila ani neverim. Cetla sem nekde..a je to pravda ze v 7-9 mesici se saci reflex meni na kousaci.. Dokud se Danik davil tak sem proste mixovala.... ted uz ani nemackam vidlickou lenom to podobu varechou jak to varim a on to krasne pokouse...

ludmilabb
14. pro 2009

ako riesite prikrmy ked idete napr. do mesta?

momin
14. pro 2009

Sklenickama... 😉

evulatko
14. pro 2009

Momin a to mas nejaky tycovy mixer ? Moc se v tom nevyznam, budu muset koupit🙂 A zeleninu kupujes normalne v obchode ? Prijde mi, ze ted moc kvalitni nesezenu...

babulka123
14. pro 2009

ahojte.. ja mam 4 mesacnu Ninku a zacali sme pekne s mrkvou , zemiakom.. dnes po 7 dnoch chaluje do seba uz 50g zeleniny, zemiak, mrkvu, cviklu , pastrnak.. velmi jej to chuti a uz ked ju davam do sedacky ttak normalne vidno ako sa tesi..
ale chcem sa spytat, chcem jej zacat davat mixovane jablcko.. pride mi kysle, je mozne ho "dosladit" rozdrvenymi detskymi keksami alebo takym niecim ? viete mi poradit?? dakujem

babulka123
14. pro 2009

aha a dokrmujeme kvoli tomu ze Ninka je na UM mlieku od 2 mesiacov { z mojich zdr.dovodov somnemohla dlhsie kojit} a dr. mi hovorila ze uz mame zacat.. troska som sa bala ale mala je uuuuplne spokojna..

evikg__2
14. pro 2009

ja to tiez iba rozmixujem v ponornom mixeri, ale nie uplne dohladka, takze to moze v pohode prehltat. Kedze nemame este ani jeden zub, tak sa mi to zda zbytocne ju trapit, aby hryzla. Ked stari ludia pridu o zuby, tak tiez jedia iba kasicky, no nie? 😀

emanka
14. pro 2009

babulka, neslaď to keksami, na tie má ešte čas a ani ničím iným, skús si radšej zohnať sladšie jablko 🙂 ...ja som malej pred týždňom dala 1.krát jablko(hipp) a tvárila sa ako keby jedla citron 😀 tiež bolo trošku kyselkavé, ale určite nie až tak ako sa tvárila 😲 ....a zjedla cca 4 lyžičky...skúsime neskôr