Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

nikollette
4. led 2010

Slniečko nášmu ked išli zubky, tiež papal biedne málo. Vyslovene odmietal.

nikollette
4. led 2010

Nie je zač 😉

slniecko26
4. led 2010

Dakujem nikollete 🙂 len dúfam, že je to teda zúbkami!!! Ked som nič nevidela 🙂

momin
4. led 2010

slniecko26 Dan taky nechtel papat jak mu lezly spodni zoubky-jine teda zatim nemame 😅

miluska.h
4. led 2010

kocky a pre mna nemate radu? (prispevok z 12:53)

emanka
4. led 2010

miluska, aj ja dávam malej len kupované, tiež sa so všetkým drhla, napríklad, keď jej dám kôrku, tak si odkusne veľký kus a začne ju napínať, ale keď som jej pichla rožok do ruky, tak ten vedela pekne žužlať a aj väčšie kúsky...no a banán tiež najskôr nevedela a teraz jej ho väčšinou popučím, ale vie si už aj odkusovať, ale tiež ju niekedy napne...ale odpoveď je, že už môžeš dávať tie väčšie kúsky 😉
no a kašu jej dávam pred kúpaním a potom jej dávam ešte mliečko v postieľke, aspoň pri ňom pekne zaspinká 🙂

emanka
4. led 2010

no a kašu dávam lyžičkou...ale švagriná kupuje nejakú v krabici a tú dáva vo fľaške 😉

miluska.h
4. led 2010

emanka, dakujem 🙂
my kasu este nedavame, kvoli tym zubkom som to radsej odlozila... sice som mu raz skusala dat do flase, ale nechcel mi to... bolo vtedy take obdobie, ze skoro vsetko odmietal... inak my papame hypoalergenne mliecko, takze mozme dat len nemliecnu kasu... skusim tento tyzden, uvidim, ci mu zachuti 😉

emanka
4. led 2010

za málinko 🙂 tak držím palce, aby už tie zúbky prestali jedovať 😉

misulda
5. led 2010

Ahojte, chcem sa opytat. Kupujte vsetky ryzovu kasu alebo ju niektora aj varite doma (jednoducho uvarit ryzu, rozmixovat a pridat mlieko)? Dasa to aj takto doma? Ak kupujte, tak ktora je podla Vas najlepsia k materskemu mlieku a bez akychkolvek prichuti. Len zaciname prikrmovat, tak nechcem davat nic sladke a pod. A ta kasa sa potom pise ako mlieko alebo dava lyzickami ako kasa? Vela otazok, vsak? 🙂

ava
5. led 2010

misulda - ja jsem koupila od Nestle, ale byla jsem velmi zklamana, protoze obsahuje vanilin - k cemu???? 🙄 Doma jsem ji nevarila, dala bych pozor na zemi puvodu ryze, kterou koupis, mnoho jich je z Ciny a Indie, kde je velke znecisteni zeme a vody, vzdy vybiram italskou ryzi.
Kasi je lepe podavat lzickou, aby si uz maly zvykal na papani.

rimmel
5. led 2010

misulda na ja varim doma vsetko az na tu kasu, varim zvlast obed potom veceru a rano mu dam kasu kupenu lebo jednoducho nato rano nemam cas vyvarat mu to a po pravde ani chut, som rano vzdy taka otapena 😀 poradit ti neporadim ktore lebo zijem mimo ale vzdy kupujem organicke , neosladene, vyhoda je ze obsahuju vitaminy ktore norm.ryza by asi nemala..moje kase sa zalievaju vodou, ci uz ryzove ci obilne ci mix tychto dvoch. podavaju sa lyzickou ako papanicka nie cez flasku ako pitie 😉

misulda
5. led 2010

Vdaka dievcata...ta kasa sa ma vraj davat vecer pred spanim... ci je to jedno?

ava
5. led 2010

jeste k tomu ukusovani - mam pro maleho takove kousatko, do nehoz dam kousek jablicka nebo bananu a od si to pres sitku precedi, pokusuje a vypije tu stavicku z ovoce. http://www.slune.eu/kojenecke-potreby/bezpecne-...

ava
5. led 2010

ja kasi davam jen obcas, na zkousku. Zacala jsem zeleninou na obed a ted nedavno pridavam ovoce na svacinu. Kase by pak mela byt pred spanim a asi postupne take na snidani

rimmel
5. led 2010

misulda to je na teba ja davam iba rano.

icejane
5. led 2010

ava zaujiamve je to hryzatko...pozriem ci nemaju aj u nas

sunea
5. led 2010

ahojte, prosim este raz o zodpovedanie:
... dokedy davat mliecko flaskou? Ciastocne kojim plus UM (od narodenia), v poslednom case cez den prevaha UM, v noci kojenie (cez den kojit nechce, vsetko je zaujimavejsie, nez ceciky...). Zvykam ho na pitie z poharika, zatial nic moc, ale mame este cas. Dokedy ale babo pije mliecko (ktore vlastne nahradza jednotlive chody jedla) z flasky s cumlom? Kym sa nenauci same pit z poharika? Prepacte, je to asi hlupa otazka, ale som matka-amater...vopred dakujem za odpoved.

iluss
5. led 2010

Ahoj, mám otázku:
spapají vám miminka celou dávku obídku (těch 180g)? Mě Lucinka spapá tak maximálně 120g, pak už přestává otvírat pusinku a nechce papat. Tak jí to nenutím. Dá si totiž pak ještě mlíčko, tak jí to asi stačí. Přemýšlím, kdy dávat během dne to ovoce a kdy tu kaši. Obídek má ve 12h. Kaši už večer dávat nechci, protože pak má po ní v noci žízeň a častěji se budí. Asi budu dávat to ovoce a kaši odpoledne a budu to střídat, jeden den ovoce a druhý den kaši. Protože abych dávala v jeden den všechno - ovoce, zeleninku s masíčkem a ještě do toho kaši, tak to se mi zdá moc. To by pak asi nebumbala moc mlíčka. A myslím, že pro ní je teď nejdůležitější zatím ještě mlíčko než nějaké ostatní příkrmy.

Jo a Lucince je 7 měsíců a 1 týden a příkrmy dáváme od 6 měsíců (je plně kojená).

Holky, v kolik dáváte jaké příkrmy (zeleninku s masíčkem, ovoce a kaši)?

icejane
5. led 2010

iluss..mi papkame takto...rano ked vstane dostane UM-to vypije asi 120..o 9,30 vyzivka alebo ine ovocie...potom spinka a ked vstane tak okolo 13,00 obed-zeleninku ktoru este zapije mlieckom....poobede mliecko..vecera kasicka..v noci len kojime...a v priebehu dna mu tiez ponukam prsnik ale to len parkrat potiahne 😵

rimmel
5. led 2010

iluss ja to nevazim, netusim kolko spapa, ....tolko kolko chce on. 😉

kasu rano o 7
desiatu o 10
obed o 1
olovrant o 15
veceru o 18

a ptom moje mliecko pred spanim...a pocas celeho dna vlastne.

icejane
7. led 2010

Maminky akedy sa zavadza hrasok?? ako ho pripravujete?? pasirujete alebo ho len vmixujete do zeleninky??

rimmel
7. led 2010

ja som hrasok dala v 7m tusim a ano, najpr som mixovala teraz nechavam cely ako je.

slniecko26
7. led 2010

Ahojte kočky! Prosím Vás ktoré ste už dávali avokádo ako ste ho pripravili, len ste ho roztlačili alebo ešte dali variť? Dakujem 🙂

rimmel
7. led 2010

slniecko avokado sa nevari 😀 iba ho rozmixuj alebo roztlac vidlickou, ale musis dat pozor a otvor ho az ked je zrele, makke, inak nic neroztlacis 😉

dankolucka
7. led 2010

ahojte dievcata, a co tak cvikla? spenat? a este ma vcera v noci nieco napadlo, ale uz som zabudla 😀

icejane
7. led 2010

dankolucka..ja uz spenat davam davno...cviklu som vcera kupila aj hrasok..tak budeme mat novy obedik 😅

momin
7. led 2010

dankolucka spenat muzes davno... 😉 a cvikla nevim co je.... 😅 😀

iinuska
7. led 2010

Aky spenat davate?Ja mam zamrazene listy, ale nejako neviem, ako ich spracovat 😵

rimmel
7. led 2010

ja spenat este nedavam dam az ked dovrsi 10m co je coskoro 🙂