Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
10. led 2010

Lily - s těmi dětskými jogurty nemám zkušenost, nikdy jsem je nekupovala, moc k nim nemám důvěru a navíc se mi zdály strašně drahé.
Pokud s ovocem teprve začínáš, mělo by být podušené (kromě banánu 😉 ), teprve postupně pak zavádět čerstvé. My jsme byli až skoro do roka na kupovaných přesnídávkách, kluci moje vařené přesnídávky nechtěli a čerstvé ovoce taky ne... Pak se to tak nějak zlomilo, chutnaly jim hrušky, broskve a meruňky, těch bylo v létě dost, a od té doby už celkem ovoce jedí.

aponchie
10. led 2010

lily ty v regalu bych asi nedvala taky v ne nemam duveru rikam si,z edobrej jogurt s bifi.bakteriema nemuze vydrzet preci v regale bez chladu nekolik dni..ten ma zaruku par dni pak s ekazi a osetrenej teplotou vyssi nez 50C se vsecko znici ..to bych radsi fakt koupila cerstve jogurty nicmene mi prijde jeste mala ja bych ju futrovala mlickem vic jak min 😎

lily1983
10. led 2010

Tu v lete nic nerastie, mi tu mame malo slnka, strasne, no cely rok mame len dovozove ovocie, a to nieje dobre.
tak broskve a merunky mozeme?
Ja som jej to jablko predtym tiez varila, a tak to tak urobim aj s tou hruskou, dakujem za radu.a varene jej chutilo, ale bolo by lepsie, keby papala cerstve.banan vobec nechce.skusala som to vela krat, a aj s jablkom aj len tak nerozmackane.skusame dalej, no co 🙂 😉
a namiesto yogurtu vymyslime nieco ine.

lily1983
10. led 2010

dakujem vam maminky za rady, moc ste mi pohodhli zase, ajked mam malo casu, rada vas citam a je to super, ze mozem zbierat skusenosti pre nasu malu. 🙂 😉

shaula
11. led 2010

Lily - meruňky určitě můžete, broskve jsou diskutabilní - prý je to taky potenciální alergen, takže se doporučuje s nimi počkat do roka. Já to nějak přehlídla a v pohodě dávala asi od 9 měsíců 😀

ridarida
11. led 2010

Ahoj děvčata, můžete mi poradit ohledně večeře????
dcerka má skoro 7 měs. byla plně kojena teďka jsme už na příkrmu. Kojo ve 4 a 8h, v 10h ovoce na svačinku, v 13h maso-zelenina, v 16h kojo. Malá skoro vůbec přez den nespí spíše podřimuje 2x po 30min a po odpoledním kojení už je velmi unavená, ale neusne a čím více se blíží večeře a koupání tím je protivnější... na doporučení lékařky dávám večer kaši -malá přibirá tak akorát není žáden cvalda, jednak nechce žáden druh kaše s mlíkem a odmítá láhev takže jsem se uchýlila k řešení: v 18 hustá kaše na lžičku -tu i celkem papá, pak nosit a mezi 18:30 - 19h koupání to má ráda nepláče užíva si to, sice ublinkne trochuu kaše (ale ona ublinkáva od narození a každý nový příkrm odblije) pak uspat u prsu a do postýlky (pak se co 2h budí, většinou zabere dudlík). Lékařka na to nic neřekla jen pokrčila rameny, nijak neporadilla jak ten večer lépe zvládat. Šíleně mě vytáči moje máti a tchýně jak se do mě naváží že jsem střelená krmit dítě před koupáním, prý ať uvařím krupici do mlíka prostřihnu díru do dudlíku a dám flašku, že si zvykne. já spíše prosím o nějaký "normálnější recept" co se vám osvědčilo.

aponchie
11. led 2010

teda ty chtyne co nektere? 😀 myslim,ze delas dobre ono asi ty kojene deti proste nebudou po zavedeni kase vecer sporadane chrapat a nebudit se Terka se mi budila a kojila se v noci do roku a pul a hlad nemela nacpana byla proste s ebudila..jo je na to recept drastickej nechat ju bejt vyrvat nedavat ji prso nic ,ale to bych nedelala zkus to vydrzet a nenervuj se zkus to brat tak,ze proste jsme s nema citi mliko je kojena a je na to zvykla tak to nelamat postupne se kojeni odebira,ale ne urcite vecerni ci nocni to je na rade jako posledni

iluss
11. led 2010

ridarida: já svojí malé dávám kaši v pět a v šest chodíme koupat a po koupání ještě nakojím a pak jde chrupkat. Není prý dobré dělat kaši řídkou a dávat jí to v lahvičce, nejlepší je prý dávat jí normálně hustší po lžičkách.
Není možné, že jak děláš tu kaši hustou a pak se třeba málo napije mlíčka, tak že má po té kaši v noci žízeň a budí se žízní? Moje malá to tak měla, tak proto jsem začla dávat kaši už v pět, aby se mezitím ještě pořádně napila, než půjde spát.
Jo a na tu krupici do mlíka zapomeň, na krupici je tvoje holčička ještě malá, mohlo by jí to způsobit vážné potíže.

Já myslím že je problém v tom spinkání přes den. Měla by dát aspoň hodinku dopoledne a hodinku odpoledne. Večer je pak mrzutá z toho, že je unavená. A to ti neusne ani venku v kočárku?

aponchie
11. led 2010

ale jak to spani chces udelat kdyz vic nechce?me mala spi rano pul hodky po obede hodku vecer pul hodky a pak noc 😲

lily1983
11. led 2010

ahojte, aj nasa mala spi doobeda hodinku a pol až dve, a potom poobede hodinku a pol, dnes bolo menej, ale preto ide už o chvilu spať.v noci sa raz budi, ale uz mi pred tyzdnom prespala celu noc, a to jej dam kašičku zo siestich PL, a potom este ale deci mlieka, presto sa budi o dvanastej a papa.no co uz, tak som dufala, ze bude spat celu noc, a zas sa zacala budit, ale raz to je v poho.
ridarida, to je dost na nervy, ja by som bola určite tiež, ked sa tolko budi, a ani cez den nic, nemas cas si ani oddychnut. myslim si tiez ako aponchie napisala, ze ked je dieta kojene, je ine, my sme na UM skoro od narodenia..tak poradit neviem bohužial, ale velmi drzim palce 🙂

lily1983
11. led 2010

este som chcela poradit, k tomu spanku aspon jednu vec, ze aj nasa mala spi cez den iba v kociku, v postielke by tolko nespala, a minule mala dva krat vecer problem zaspat, a to ju uspavame obaja spolu na posteli, dali sme ju tiez do kocika, a zaspala za dve minuty..

beatrice100182
11. led 2010

ridarida, takposledny tyzden vyzera u nas rovnako.

Nam sa tiez osvedcilo kupanie po jedle - vtedy je spokojna. Ked som ju kupali pred jedlom, preplakala cele kupanie. 😒

Ked chcem, aby v noci spala, moze spat tak 2 hodky doobeda a 2-3 hodky poobede, co nie je tvoj problem.
Co vsak mame rovnake, je to, ze potom je o takej 6-7 taka unavena, ze nevie zaspat. Zaberalo, ked mi zaspala na rukach (do 15 minut bola tuha), ale posledne dva dni nezabera ani to, ani dudlik, proste nic, place jak o zivot, kym jej nedam prsnik, a to ju vecer krmim kazdu hodinu a pol. V noci potom sice spi dobre, ale aj tak....

Netusim, co s tym, poradte, ako ju normalne uspat.... ☹

PS: My sme este stale na MM bez prikrmov.

martii07
11. led 2010

Ahojte,můžete mi prosím některá poradit jak mám zavařovat papání pro malou?slyšela jsem i o zavařování v mikrovlnce,je to vhodné i pro mimina?prosím poraďte!určitě se to tady už někde probíralo,ale nejde to všechno pročíst!Tak se za to omlouvám....

dm1
11. led 2010

martii07 - v mikrovlnke nemam skusenosti a ani som o takom nepocula 😨 . Ja zeleninu a maso mrazim v kockach na lad a potom podla potreby vyberam. Zavarala som iba presnidavky - a to ziadna veda len ciste ovocie povarit, pomixovat, prepasirovat cez sitko a do poharov. Sterilizovala som to tusim 15 min. to staci. nedavala som ziadny cukor aj som si myslela ci sa mi to nepokazi ale nie su super a maly konecne papa aj tie a nie len kupovane ovocko

ava
13. led 2010

jak dlouho muze byt zmrazeny prikrm?

janka3.12
13. led 2010

ahojte🙂 dm1 a sterilizovala si to vo vriacej vode? dik

aponchie
13. led 2010

tak sem koupila tu repu a dala kousek do hrnce spolu s bramborem mrkvi a petrzeli a vypada to fajnove uplne krasne rude voni to po repe me to teda vubec nechutna pac repu nemam rada,ale mala to snedla

ksivcova
13. led 2010

jaka to je repa ?

ga09
13. led 2010

Zdravím všechny co začínají s příkrmem stejně jako mi. 🙂 🙂 🙂 🙂

Chci se zeptat, jak dlouho jste dávali jednodruhovou zeleninu a kdy můžu začít dávat polévečky s masem a s více zeleniny.Díky, 😉

angel78
13. led 2010

ahojte, chcem sa opytat, ci mozeme dat v 7 mesiacoch sladky zemiak, mate s tym skusenost?? a ja som doteraz davala cuketu celu, ale tu som sa docitala, ze ju treba vydlabat. pocujem to prvy krat a ani v ziadnom recepte pre babatka som to nenasla, viete preco sa to ma robit a ci vobec sa to ma dlabat?? 😲

dik

rimmel
13. led 2010

angel, cuketu nemusis dlabat ale osupat, nakolko supka moze byt tahsie stravitelna. co sa toho zemiaku tyka, samozrejem ze mozes 😉

misulda
13. led 2010

Ahojte, nam konecne po tyzdni a pol zacal maly jest. Uz prisiel na to, co s tym v puse treba robit 🙂

Viete mi poradit, mozem zmrazovat jablko mierne tepelne upravene a zmixovane? Vdaka

rimmel
13. led 2010

misulda ano mozes 😉

misulda
13. led 2010

dik 🙂

aponchie
13. led 2010

angel no vydlabat ty seminka je mysleno ty se nedavaji a slupka je silene tvrda ja to orezavam hodne nozem takze ti toho moc nezbude z ni,ale je uzasna..dama s bramborem a mrkvi at to ma barvu a je to chutne

angel78
13. led 2010

dakujem Vam, ja ju supem, ale v malej cukete tie semienka ani nevidno 😒 tak ja som to doteraz nedlabala. a preco sa semienka nedavaju??

iinuska
13. led 2010

angel, lebo su tazsie stravitelne 😉

laska2208
13. led 2010

angel, tie semianienka sa vydlabavaju iba zo starej cukety, t.j. velkej a z mladej t.j. malej nie je potrebne a myslim si, ze ani supat, ked si vsimnes tie kupovane prikrmi, tak tam je urcite aj supka, pretoze su take dozelena a z osupanej teda taku farbu zemiak a cuketa nema

rimmel
13. led 2010

ja cuketu uz davam dlhoooo a vobec si nemyslim ze vnutro je tazko stravitelne 😕

aponchie
13. led 2010

to neni stara cuketa kdyz ma seminka probuh 😀 je mnoho druhu cuket prosim vas mame na zahrade zihave zlute zelene velke male