Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

beruska24.9.
12. bře 2010

erinbrock, jmisa - momentálně bydlím na vesnici a na nákup jedeme jednou za čas. Tak uvidím, co seženu.
Z těch cen mě omývají i u sunaru, ale malá přeci papat musí. Takže budeme postupně zkoušet to, co seženu.

mirka907
12. bře 2010

baby, ako casto sa odporuca davat maso?Niekde pisu, ze raz-dvakrat za tyzden, niekde ze kazdy den, tak si teraz asi mam vybrat 😠 ...som si ista ze sa tu podobna tema uz rozoberala, len ozaj nemam cas citat 375 stran.

gloria78
12. bře 2010

mäso (kuracie) od polroka potrebuje dieťatko každý deň 😉

jmisa
12. bře 2010

Mirko, na to je spousta názorů, stejně jako na lepek a většinou jsou naprosto odlišné.
Já dávám maso v průměru tak 5x do týdne.
Kuřecí moc ne, pokud jo, tak BIO.
Dávám hodně králíka, máme domácí, slepice, krůtí, hovězí, kuře občas taky, ale jak už jsem psala.

mirka907
12. bře 2010

Vdaka baby...Ja som dala v utorok masko prvykrat( telacie) a malej velmi chutilo. Dnes jej dam zas a na zaciatok budem asi davat tak 2-3 krat do tyzdna.

iinuska
12. bře 2010

ja davam masko 5x do tyzdna

beruska24.9.
12. bře 2010

erinbrock - tak jsem dnes malé zkusila znovu jen mrkev, jak jsi radila. Na klíně také nechtěla, tak jsem jí vzala do náruče (jakoby mi seděla-ležela na jedné ruce) chodila s ní po kuchyni a druhou rukou krmila. Držet téměř 8 kilo na jedné ruce, když mám chronický zánět šlach je opravdu úžasné 😒 😖 Navíc jsem v lékárně koupila jinou lžičku. Od Farlinu za 70 Kč (málem mě kleplo 😕 ) z jedné strany silikonová pro mimi, z druhé strany tvrdá plastová pro maminku. Abych se dopracovala k tomu jaký výsledek. Jedli jsme na střídačku - 1lžičku maminka, 1lžičku malá.... 😀 a snědla mi 5x na lžičku a vyloženě si u toho mlaskala. Pak zapila převařenou vodou z flašky (ze lžičky jí pít voda nejde) a pak si dala ještě 3x na lžičku a znovu trochu zapít. Takže zítra zkusím přidat další zeleninu, jen ne tu protivnou nechutnou bramboru 😝 😉

erinbrock
12. bře 2010

beru 😀
voda z flasky nevadi...a jinak uspech...sice ti odrovnala ruku ale jinak slava 🙂 jen mi je lito tebe ta mrkev musela byt uzasna 🙂 chtela jsem napsat jak jsi dopadla a predbehla jsi me 😀 muzu se zeptat jak je stara - nemas to u sve fotky...

mirka
ja davam maso co dva dny a dva dny nic - varim na dva dny, tak me to tak vychazi, zloutek nam zatim moc nejede...maso deti opravdu potrebuji ale pokud nejsou rodice taky velci jedlici masa tak opravdu je mit kazdy den nemusi...🙂 proste bych se tady ridila svym selskym rozumem... 😉

dnes jsme dali taky prvne teleci, u nas se neda koupit a manzel natrefil tak vzal, porazila nas ta cena za kilo, ja ho budu jist asi taky poprve - ty jo ty mimca se maji 😀 jinak davam vesmes kureci...

beruska24.9.
12. bře 2010

erinbrock - malé je 5,5m. Jinak 4m. jsem kojila plně, pak přišla o mlíčko a je na sunaru, takže flašku zná 😉 To byla ta mrkev ze skleničky od sunárku a ta mi chutná. Takže jsme si pochutnaly obě 😀 Půl hoďky po mrkvy dostala sunar a řádí neskutečně 😀 Fotky na netu nemám žádné.

beruska24.9.
12. bře 2010

erin - jen nevím, jestli ten úspěch byl způsoben tou novou drahou lžičkou 😒 tím že byla u maminky v náručí nebo tím, že jí ta mrkev chutná 😕 😀 Ale snědla toho víc než doposud a byla zamatlaná jen kolem pusinky a jednu tečku pod okem a dvě tečky na tričku, jak vyprskla poslední lžičku.

erinbrock
12. bře 2010

tak zitra vypust tu naruc a uvidis 😀 to chce opravdu cas, maly nastesti zacal papkat pekne, lzicka mu trvala 14 dni nez to njejak pochopil ale snedl dost, ale my zacli az v ukoncenem sestem, takze ta tvoje je jeste malinka 🙂 ale ted uz to pujde samo 🙂

beruska24.9.
12. bře 2010

erin - já právě přemýšlela, že zítra to zkusím stejným způsobem, jen jí připravím mrkev s brokolicí. A pokud to bude vypadat podobně jako dnes, tak další den zase zkusím krmit v autosedačce. Přeci jen, dostane něco jiného, tak to pro ní bude zase trochu nové.

katarinava
13. bře 2010

ahoj chcem sa spýtať - síca s príkrmom ešte nezačíname, ale potrebujeme naučiť dcerke na fľašu - na odstriekané MM Viete mi poradiť, ako ste na to išli ?

luciamo
13. bře 2010

Katarinava, naucit dieta na flasu by nemal byt ani najmensi problem, deti uz po chvilocke zistia, ze flasa je lepsia ako prsnik. Skor budes mat problem ho neskor nakojit. Uz bude tahat menej a menej, na to zadne mlieko sa uz ani nedostane lebo flasa dietatko urobi lenivym. A je to iny sposob satia ako z prsnika.

katarinava
13. bře 2010

Malá zoberie cumel do puse a stále ho vytláča jazykom von, ani ju nenapadne, že by potiahla, a ak niečo nakvapká, aj tak to neprehltne.

luciamo
13. bře 2010

Aha, skus silikonovy cumel alebo latexovy. Ci ste skusali oboje? Ak to nepojde, budes musiet prejst na striekacku alebo lyzickami, co je velmi narocne..

katarinava
13. bře 2010

Skúšala som oboje cumle,ale nič. Lyžička ako tak, 50 % spapá. V podstate ju učíme pre jedno doobedie v týždni, kedy musím do práce v inom meste :(

luciamo
13. bře 2010

tak skus este tu striekacku, du smerujes do boka do ustociek, nie priamo do hrdla, casom sa ti podari, ze dietatko si bude samo z nej cucat. Vela stastia..

erinbrock
13. bře 2010

katarinava
tu strikacku tam das jen lehce vicemene jen ten konec uzky - muzes tam s ni dat zaroven treba ukazovacek: nehet smeruje na jazyk a polstarek se dotyka horniho patra tak dva clanky prstu - dite cuca prst a zaroven odsava ze strikacky trosku mu budes muset pomoct ze jemne vstriknes - pokud naberes mlicko do strikacky tak ze tam nechas navic i trochu vzduchu bude se ji to lepe sat...drzim palce 🙂 pripadne do lahve teda duldiku udelat vetsi dirku? nevim...aby to lip teklo...neboj k prsu se rada vrati...🙂 no a jeste teplota mlicka - at neni moc horke - my ho v prsou taky mame vicemene vlazne...🙂 to ji muze taky vadit...

zuzan11
13. bře 2010

baby kedy sa moze davat cvikla? dakujem. A aku overenu zeleninku este mozme? Skusili sme mrkvu, zemiak, brokolicu,karfiol, spenat, cuketu, petrzlen.spenat nechce, mrkva zapeka.

kafulienka
13. bře 2010

katarinava,

moja mala nema ani cumel, ani flasu, odstriekane MM aj ine tekutiny pije z lyzicky...resp z poharika, ale pri malom babatku to musis ratat s 50% stratou, takze radsej lyzicku pri MM... 😀

blka
13. bře 2010

Katarinava, a chce ti malá dudlíka? Taky jsem musela naučit Marečka na flašku. A dokud to neuměl s dudlíkem, neuměl to ani s flaškou. Vždycky ho tím jazykem vystrkoval ven. Tak bych zkoušela nabízet dudlíka.

katarinava
13. bře 2010

ani s dudlíkom si nerozumie, palček by jej chutil ale iné nič, dnes sme skúsili lyžičku a zvládla 50 ml / 45 min. dakujem za rady, budeme skúšať dalej.

fifa79
13. bře 2010

katarinava:nám se osvědčila flaška od MAM, http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=1076220
taky mi z žádných jiných nechtěl pít a tuto vzal hned.Mlíčko z flašky si vezme až má opravdu hlad, jinak to do něj nikdo nedostane.

zuzka83
13. bře 2010

Ahojte, aj vám doktorka kázala dávať drobcom cestoviny? Malý má necelých 6 mesiacov, príkrmy mu dávam už asi mesiac, trochu spapá, asi 4 kávové lyžičky, ale hneď chce mlieko (umelé, MM bohužiaľ odišlo už dávno). Dnes som mu dala varenú mrkvu s rozmixovanými rezancami, chutilo mu to veľmi, len sa bojím aby som mu neuškodila. Niekde som čítala, že múku teda aj cestoviny môžu až staršie deti. Nemáte s tým skúsenosti? A mám mu dávať aj žĺtok z vajíčka. To primiešavate ku zelenine s mäskom alebo kedy mu ho mám dávať? Vďaka

beruska24.9.
13. bře 2010

zuzka - mě Dr. řekla, že lepek od 6.m., ale říkala starý rohlík nebo kůrku chleba na žvýkání, o těstovinách nevím.
Jinak, jak jsem vyčetla, pořádně uvařený žloutek zamíchat do zeleniny (místo masa), tuším že zpočátku snad půl žloutku 1x týdně.

zuzka83
13. bře 2010

Ďakujem beruška, ja som zas nevedela o tom chlebe. Koľko doktorov toľko rád.

ewwe
14. bře 2010

ahojky tak mame prikrmovanie za sebou, mrkvicku spapala asi 11-12 lyziciek, myslim ze jej to velmi chutilo a spapala by ovela viac, ale uz som sa bala, neviem ci mam jej dat kolko bude chciet??
podadte diky 🙂

rimmel
14. bře 2010

ewwe ano, daj kolko bude chciet 😉 a ked ti ozaj spapka dost, mozes aj vynechat kojenie 😉

juvimail
14. bře 2010

Ahojte, prosim o radu pri krmeni synceka. Pri papani (zvlast ked sa snazime o zeleninku) sa neustale hadze, kope nohami a snazi sa vzdy strasne predklanat a netusim uz ako ho mam krmit? Nemate nahodou niektora skusenost ako to zvladnut? Skusala som uz vazne vselijake polohy, dokonca aj v autosedacke, ci stolicke na krmenie. Ziadny uspech...Dcerka je iny pripad, tej som musela hned pri prvej mrkve doohrievat celu porciu, lebo ked som jej dala par lyziciek (ako sa odporuca zacat) a potom skusala dat mlieko, tak mlieko vypluvala a tahala sa za lyzickou...to je pozitok z krmenia. Akurat syncek ma dost trapi, lebo to cim dalje tym castejsie robi aj pri piti mlieka (UM z flase). DAKUJEM