Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

michamicha
16. srp 2011

jsem se chtěla zeptat, držíte taky někdo HA dietu (u dítěte)? jak je to s koprem? nikde jsem ho tam nenašla mezi povolenýma a zakázanýma 😒 ale u ročního už asi můžu dát nebo ne? chci zítra dělat koprovku, malýmu z rejžovýho mlíka, ale nevim jak s tím koprem 😅

jankadudova
17. srp 2011

@michamicha Ahoj, Nevim presne jake ma tvoje dite potize. Ale za prve si myslim ze je uz dostatecne "velke" a za druhe je dobre pripravit z alternativniho mleka, jak pises. Kopr samotny muze zpusobit potize pri tzv. zkrizene alergii - prave kopr napr. u alergiku "podzimnich", kteri jsou alergicti treba na pelynek...Takze si myslim, ze koprovku udelat muzes, dej ji mensi mnozstvi, ale nemelo by se nic stat 😉

imzadi
17. srp 2011

ahoj holky, mam dotaz na lilek...zkousela jste nektera? co s tim? ja asi koupila blbe moc malej a kdyz jsem ho rozkrojila, byl jenom sama takova te penova duzina se seminkama, co se dle meho nekonzumuje...poradite? dik 😉

bubelko
17. srp 2011

@imzadi neviem, ci je to spravny postup, ale ja som zo zaciatku baklazan osupala, nic som nevyberala a cely nakrajala na kusky, podusila a pomixovala s ostatnou zeleninou. najcastejsie som ho kombinovala s cukinou. neskor, ked uz boli vacsi, tak som ho nesupala, len pokrajala na kocky a dalej uz postupovala rovnako - mixovala alebo popucila vidlickou. 😉 viem, ze niektore maminy ho aj zapekali detom, ale ci ho pri tom vydlabavali a ako to robili, to netusim...

pe
17. srp 2011

@imzadi no ja som tu duzinu vyberala von, lebo tie jadierka/semienka by sa mohli tazsie travit, dala som malej len tu peknu duzinku, spravila som jej to ako taky privarok, popucila som to, nechala som tam tu vodu, v ktorej sa varil a dala som tam aj zemiacik a aj trosku mrkvy, ja davam vsade aj mrkvu, nech ma dobre oci 🙂 inak chutil jej viac ako napr. cuketa...

jankadudova
17. srp 2011

Ach jo. Ten muj maly tyran me pripravil o veskery nadseni z prvnich uspechu s mrkvi...odmita cokoli pozrit, dela u toho sceny a ja mu to nechci znechutit, tak mu udelam vzdycky mliko. Zkousela jsem brambory s dyni (Alnatura), bramborovou kasi s trochou mrkve doma delanou...nic. Posadim ho do lehatka ,zavazu bryndak a zacne zachvat☹ jsem z toho smutna

imzadi
17. srp 2011

@jankadudova zkus krmit na kline...to se ten nas rvoun uklidni...at zjistis jestli je problem v jidle nebo zidli 😀 a nema zizen? co zkusit mu dat trochu mlicka na zacatek a zahnat hlad a pak nakrmit zeleninkou...

imzadi
17. srp 2011

@bubelko @pe dekuju, koupim nejaky vetsi...s vetsi duzninou

jankadudova
17. srp 2011

@imzadi Zkusim. On dost spatne otevira pusinku, ale zkusim si ho posadit nebo spis oprit na jklin. S tim mlikem jsem to zkousela, zacne pit, vytahnu a kdyz sahnu po jidle uz rve. Nevim zda je to tim, ze mu to nechytna. Myslim ze spis asi ne, ale treba ta konzistence...nevim. Uklidnuju se tim, ze je maly, kdybychom kojili, tak bych prikrmy jeste neresila, ale nevim jaky zvolit spravny postup. Ale dekuju.

vivien6
17. srp 2011

baby kedy ste zacali prejst na kravske mlieko? my mame zajtra 1 a pol,nechcem este prejst,len sa pytam 🙂

sova33
17. srp 2011

@jankadudova Já bych to vyloženě přes koleno nelámala. Nech ho třeba dva tři dny úplě "odpočinout" a zkus to znovu.

sova33
17. srp 2011

Dávala jste některá už prckům červenou řepu? Pokud ano, jak jste ji připravovaly. Malý má 7 měsíců a řepy doma máme, že bychom uživili celou vesnici.

pettinka
17. srp 2011

@sova33 Povaříš v celku ve vodě do měkka (až jde propíchnout vidličkou), nejrychlejší je to v papińáku. Pak oloupeš. Naše malá měla pyré a děsně jí to chutnalo, řepa je slaďoučká 🙂

sova33
17. srp 2011

@pettinka Moc děkuju. A v těch sedmi měsících už mu to můžu dát? Stejně s tím asi budu mít problém, jak cítím řepu, je mi šoufl 😒

bubelko
17. srp 2011

@sova33 ja som po prvom porode repu ani citit nemohla a ani som ju nevarila a prezil to. mladsiemu som ju par krat urobila a potom uz nie. nemame ju nikto rad, takze ju aj tak nevarievam. svokra ju zavara, takze ak budu deti vidiet u nej, mozu ochutnat aj neskor.osobne si myslim, ze sa nic nestane ak ju z jedalnicka vynechas. 😉

jankadudova
17. srp 2011

@sova33 dekuju za support🙂

ija1
17. srp 2011

@jankadudova - zkousela jste od Hami zahradni zeleninu? Je sladoucka, nase dcerka ji zboznovala.....a je skoro tekuta...... je pravda, ze do roka mi nechtela domaci stravu, jen sklenickovou, ale pak se rozjedla a dneska basti co ma na taliri.....a cervenou repu nemela dotedka ani jednou......... popravde bych ji tim asi nedokazala krmit.........

ija1
17. srp 2011

jinak jeste brambory s dyni ji nejely nikdy, ta sklenicka zrovna moc dobra neni jako chutove............. to spis od Alnatury samotnej pastinak je dobrutka............. a bramborovou kasi s mrkvi by mi dcerka v 5m taky nejedla, je to divna konzistence, takhle malym mrnouskum bych davala stravu skoro tekutou......hoooooooooodne mixovanou...

jankadudova
17. srp 2011

@ija1 No ja to v sechno mixuju v parnim hrnci a jeste redim mlekem nebo kojeneckou vodou, prave aby to bylo co nejvic ridke. Nevim, chutnala mu mrkev, ale zase dost "stavi", tak jsem chtela zkusit neco noveho. Sladkou bramboru s mrkvi jedl celkem s chuti. No proste jsem z toho trochu smutna, ale nemuzu na to tlacit, aby se nazablokoval uplne. Jinak nebaziruju na domaci strave, jsem ochotna kupovat sklenicky. Dekuji🙂

ija1
17. srp 2011

@jankadudova - tak pak asi trpelive pomalu, zkouset co bude chutnat.......... 🙂, u nas treba mrkev moc zase nejede, takze ji delame obcas, ale vetsinou jine druhy zeleniny......

jankadudova
17. srp 2011

@ija1 A co byste mi tedy poradila pro uplny zacatek? Tu jarni od Hami mam, ale syn je alergicky a mela bych jednoslozkove a opatrne, tak se tech "mixu" trochu bojim. Brokolici samotnou ani nahodou🙂 a ziv jen z mrkve a sladkych brambor asi taky ne.

ija1
17. srp 2011

ja davala zahradni zeleninu hami, zahradni zeleninu baby dream (Rossmann), spenat brambor hami, pastinak - alnatura............tyhle mivaly u nas nejvetsi uspech.......

jankadudova
17. srp 2011

@ija1 Tak dekuji za tipy🙂

ija1
17. srp 2011

@jankadudova - neni zac, vzdycky muzete k tomu pridat treba brambor, nebo sladky brambor a smichat 🙂

sova33
17. srp 2011

@jankadudova Nebo zkus ten pastiňák od Alnatury. Já jsem to otevřela a měla jsem pocit, že to je hrušková přesnídávka 😀 Je to fakt takové nasládlé.

jankadudova
17. srp 2011

@sova33 A to je samotny pastinak? zitra vyrazim do DMka🙂 diky holky, ja lvuli tomu mam naladu pod psa a moje maminka, vzdy pragmaticka mi na to rekla "co blbnes, tak to proste bude jist pozdeji. Kolik znas prvnaku, kteri jsou zivi jen z mlika?" 😀

martiska36
17. srp 2011

AHoj maminky, taky se přidám taky bojujeme s příkrmy 😀

Mrkev, pastiňák, cuketa a brokolice mi prošla, ale brambora ani omylem, to dcera považovala za něco jako atentát na sebe a ten řev... Ani samotnou ani s mrkví, ani s cuketou...tak jsem bramboru opustila - samozřejmě dočasně. Máte některá podobnou zkušenost ?

Jinak vařím, nebo používám vše z Alnatury, nedám na ni dopusti, vřele doporučuju.

sova33
17. srp 2011

@jankadudova Ano, je to samotný pastiňák (Alnatura, takže bez jablek apod.) A opravdu se kvůli tomu netrap 🙂 Hlavně že ti chce aspoň mlíko, to je důležité (hlady tedy neumře a tekutiny má taky, takže nejde o život 🙂
Ale vím, jak to mysíš. Náš malý jedl prvních pár dní hezky a pak jeden den bojkot - neotevřel pusu, ani jednou. Taky jsem vyšilovala, ale u nás to vyřešila dýně s bramborem (nebo spíš koupená sklenička a ne domácí mrkev)

imzadi
17. srp 2011

@sova33 ta repa me zajima, do ni bych sla taky 😀 ja repu miluju...teda nakladanou...

@jankadudova vim, ze mas mit jednoslozky, ale co zkusit pridat jablicko? jakmile u nas je v necem jablko, treba hami dela presnidavko mrkev-jablko, tak by se uzral a jablko mi neprijde tak alergizujici...

@martiska36 nekteri dospelaci taky brambory neradi 🙂)) tak to zkus nahradit treba ryzi...a nebo ji dat min...ja treba samotnou bramboru jako kasi zatim nedala...prijde mi to takove chude...

ija1
17. srp 2011

@jankadudova - nebojte, bude jist........mne do roka jedla jen sklinky, domaci jidlo odmitala a plivala, po roce se to zlomilo a uz basti co dostane a kousky, nekousky, normalne nakrajim maso a ona ho rozzvyka..........vsechno se podda 🙂.............. a to jsem fakt uz byla zoufala jak ji to odnaucit 🙂