Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ijetka
16. bře 2007

No asi tvoje kukačka bude stejná jako můj budulínek 😅 , kojím pořád, no abych to uvedla na pravou míru, přikrmuju a dokojuju 😉 kolikrát se nacpe obídku a ještě pocucá 😀 no závisláček to jsi vystihla 😅
Já dám kaši a někdy si ještě cucne, ale stejně se mi budí ☹ já se asi nikdy nevyspím 😠
S kaší to vyzkoušej, za to nic nedáš a uvidíš jak na tom budete 😕
Držím palečky ať ne jako my 😝 😉

anavka
16. bře 2007

Jo, tu kaši vyzkoušim, i když myslim, že pokud jí to nedám do flašky, tak stejně bude chtít sosat 🙂 Vždycky po koupání už je prostě strašně natěšená na to prso, takže bez něj asi taky spát nebude 😠 Taky mi to spaní asi nebude přáno, protože malá je nespavec už od narození, přes den naspala minimum, třeba jen 3 hodiny a to všude psali, jak novorozenci potřebují spát 18 hodin denně, ty články mi lezly pěkně na nervy 😠

jita2
17. bře 2007

anavka,
musíš to brát tak, že každé dítě je originál a vůbec se nemá dítě srovnávat s ostatníma nebo s knihama...je to nesmysl, páč je opravdu každé úplně jiné 😉
Kamarádka má kluka přes rok a budí se stále po 3 hodinách, někdy zas 2 hodiny v noci nespí atd., a není to ale kvůli hladu, ale jak píšete, je to závisláček na prsu a hlavně se taky budí ze zvyku, je to od přírody nespavec a naděje, že prospí celou noc, je opravdu zatím mizivá...
ale věřím, že to tak u tebe nebude...většinou se to věkem zlepšuje 😉

ijetka
17. bře 2007

anavka
jo ty články mě taky štvaly, Kubu trápily prdy a 3 měsíce bračel než to přešlo, taky spal málo 😠 a teď tohle 😕
Holt to musíme vydržet, nic jinýho nám nezbývá ☹

jita
no nestraš mě, že to bude trvat dlouho 😠 😎

Do rána u nás bylo veselo, Kubík se asi 4x probudil a brečel, cecek nezabíral, nošení po bytě, skákání na míči ani vození nepomáhalo, nevím co se dělo,ale 3dny nebyl kakanec, tak asi to 😠

Ovšem dneska ráno byl v plíně brutus 😝

jita2
17. bře 2007

no tak aspoň bude v bříšku klídek !!!
To já byla včera u doktorky, tak přebaloval ráno táta a byl celej hotovej z toho, že ji musel přebalovat posranou, měla kakání až na zádíčkách...holt se nějak zadařilo 😀 😀 😀

ijetka
17. bře 2007

JO ten můj to stejný 😠
Prej Kubík hrozně smrdí a jemu je z toho na blití 😀 😀
Vy neočkujete? Myslím , že něco si psala, viĎ? 😕

carodkaa
17. bře 2007

Ahoj holky 😉
s tim prebalovanim jsme na tom stejne,kdyz je pokakanej tak ho prebalil za celou dobu asi 2x a to jeste o tom nevedel,pak se hrozne chlubil jakej je hrdina ze to zvladnul!! 😀 😀

carodkaa
17. bře 2007

Tady je dneska tak hnusne,fakt vlezlo,na obed dame malyho nasim a jdeme do aquaparku,jeee ja se tak tesiiim 😎

jita2
17. bře 2007

carodkaa,
tak to je super, pořádně se vyřádíte!!!
ijetka,
nás čeká očkování třetí žloutenky, ale to se může asi měsíc po obrně na lžičku...

dashak
17. bře 2007

ahoj holky 🙂
Ijetko, že by konečně chrupík? 😀

Jinak si každá můžete napsat 100 bodů, protože náš taťka nepřebaloval posranděnou Ivušu eče nikdy 😝 Prý by jí do té plínky přidal 😠

anavka
17. bře 2007

Ahoj holky,
tak včera jsem malý dala zase trochu kaše a pak tradičně musela dokojit 😠 Jenže stejně se vzbudila ještě o půl hodiny dřív než se budí normálně ☹ Dneska jsme dávali už třetí den mrkvičku a to mi ani nechtěla pořádně otevřít pusinu, já se z toho zbláznim....Pro změnu jí ale večerní kašička chutnala, to tu papulu měla otevřenou skoro pořád 😀 No a pak ještě bylo kójo, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat dneska 😒 Jinak my se taky hlásíme do klubu přebalovacích tatínků, ten náš se k tomu hrnul hned od narození a i ke koupání atd. Jo a kdyby mohl za mě mohl někdy i kojit, tak bych se vůbec nezlobila, teda hlavně v noci 😎 Jo a příští týden začínáme s plaváním, tak doufám, že se to malý bude líbit 😉

dashak
17. bře 2007

tak vidím, že mám jediná neakčního taťku 😲
Anavko, mně se kaše vůbec neosvědčila, protože se mi pravidelně ve dvě budila, tak je večer na mlíku a v pohodě.

anavka
17. bře 2007

Hm, mně už se právě budí pravidelně po 3 hodinách, má snad v hlavě budík 😠 Tak jsme právě chtěli zkusit tu kaši, ale zatim to taky nevypadá, že by to pomohlo ☹

ijetka
18. bře 2007

Ahoj holčiny 😀
Včera jsem byla na srázku ze základkou a bomba 😉 jenom jsem měla strach co ti moji dva kluci, vypadla jsem v 18 a návrat byl o půlnoci 😅 . Tatka se postaral na jedničku a Kubík byl v pohodě 😀

Malej mi teď zlobí u jídla, musím dělat "bejkárny" aby něco sněd, přitom ječí ☹ opět mi dochází trpělivost 😠

dashak
18. bře 2007

Ijetko, no vidíš, tak manžel není jen krásný, ale i šikovný 😀 Ale ne, že mu to zase řekneš, by zas pak chodil jak páv 😅

Malá je taky scénáristka, někdy u toho řve až běda. Nevím proč. 😲 A to dneska měla pomixované, měla tam jen maličké kousíčky, ale vztekala se, chtělo se ji chrápat a já ji očividně otravovala 😀

Tak trpělivost 😉 růže přináší. A taky šedivé vlasy 😀

ijetka
18. bře 2007

Díka za pochvalu manži, a nechám si to pro sebe, páva jsem už zažila 😅
Ty jo jsou to s nima nervy 😠 někdy bych i utekla, ale když se usměje je to zlatíčko 😉
Malej docela skousává ty kousíčky ale nevím proč tak vyvádí

A já za chvíli nebudu jenom šedivá, ale bílá 😝

Jo jinak teď jede manža do intersparu pro sunar páč malej cucal jakou dobu a nic nevytáh. Samozřejmě hystérie za pětset 😠 tak jsem zvědavá jak mu bude chutnat 😢
Ach jo 😢

ijetka
18. bře 2007

Tak tatka přivez Sunar premium, tak jsem zvědavá jaký bude mít úspěch ☹

carodkaa
18. bře 2007

Ijetka-vy uz nekojite?

ijetka
18. bře 2007

No já nevím 😢 psala jsem to výš ☹

carodkaa
18. bře 2007

Jinak u nas ty noce jsou opet cim dal horsi jen mi prijde ze uz to neni tema zubama,budi se pred 1,pak nekdy jeste v pul 3,a pak kolem pul 6 ☹,ja jsem mrtva a to jime kasi,kdyz jsme s ni zacinali tak to bylo fajn a budil se kolem pul 5,ale ted 😒

ijetka
18. bře 2007

NO terko snad tě trošku potěším, že u nás je to stejný 😝 je to hnus 😝 neděláš mu taky dudlík?
Já jsem dneska KUbíkovi dávala cucat každou chvilku, tak si svůj příděl asi vycucal 😕

jita2
18. bře 2007

Dnes jsem mluvila se známou, kaše taky absolutně nezabírají, a taky ta různá sytější mlíčka taky nee...ani u nás...
Tak pořád slyším, že některé maminy dělávají, že prostě vaří vločky ve vodě, až je rozvaří na úplnou kaši, asi aby to bylo řidší, aby to teklo flaškou a ten vývar dají dítku do mlíčka, ale nevím, kolik vývaru a kolik mlíčka, v jakém poměru a to dítko prý zaručeně spí jak špalek, jak je syté...tak nevím, jestli to není nelidské, to cpát dítěti...i když prý normálně mamky vaří slabší puding, nebo zkrátka pomáhají ¨si různě a to dítko, když je tím zapláclé, tak spí v noci fak zabité...tak holky, jaký na to máte názor???? 😒 😉

ijetka
18. bře 2007

Jdeme do toho ne?????
My už lepek můžeme tak to asi někdy prubneme 🙂 tím určitě potěším maminu, páč mi pořád "radila" 😀 znáte to ne???? 😀

carodkaa
18. bře 2007

Ijetka-no treba v tom jednom z tech 3 nocnich kojeni mi prijde ze me jen ocumlava,ale ty dalsi 2 to fakt slysim jak polyka a pije,tak ja nevim 😒

ijetka
18. bře 2007

Já už taky nic nevím, hrozně to unavuje, co??? ☹

verunnecka
18. bře 2007

ahojky holky,nevíte odkdy můžu dávat čajíček malýmu byly mu 2 měsíce a už du dávám umělou výživu.

dashak
18. bře 2007

verun, jsou čajíčky už od 1. týdne, třeba HIPP spokojené bříško, ten je fenyklový, větrníček od Čajánku je taky myslím od malinka, taky fenyklový. To jsou granulované. Jinak jsou sáčkové Leros a ty jsou nejdřív od 4.měsíce.

verunnecka
18. bře 2007

děkuji,já jsem totiž slyšela že když není mimčo plně kojeno můžou se čajíčky dávat tak to chci zkusit.

kilona
18. bře 2007

ahojte nekoukali jste náhodou na novu ukazovali tam ,že mateřské mléko se prodává a to 1 litr za 1500kč to je teda přehnané...chtěla bych vidět kdo na to má...pak ho obdivuji

dashak
18. bře 2007

jo, já se na to dívala. To mě omývalo. Já taky kojit nemohla, byla jsem ráda, že malé aspoň pár dnů dávali odstříkané cizí mlíčko, ale pak ji stejně dávali nutrilon nenatal a přibírala ze všech dětí co byly na tom boxu nejvíc.
Na druhou stranu, když člověk neví, co je to za maminu, co jí, jak žije, jestli kouří nebo co já vím, tak snad radši to umělé, tam má člověk jistotu, že obsahuje ty vitamíny co jsou tam napsané. Holt, byznys 😝