Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jita2
3. únor 2007

dashak,
díííííííík 😀

ijetka
3. únor 2007

jita2. katé gratulace k pidi narozeninkám 😀

ijetka
4. únor 2007

Ahoj holky
chválím Kubíka páč krásně papá zeleninku, už si asi zvyknul. Je to šikulka 😀
Včera i dneska krásně kadil do nočníčku 😀 tak mu vždycky zatleskáme 😅

dashak
dva dny po sobě jsem perlila. Jako ty jsem si řekla, že malýmu uvařím v páře...páč nemám chytrý stroj jako ty, tak v hrnci s pařáčkem....každou chvíli jsem dolívala vodu a když už jsem si řekla ještě chvilku a bude to tak jsem to pochopitelně spálila, smrad všude a já vytočená na maximum 😠

dashak
4. únor 2007

Ijetko, já taky dneska zasmradila celý byt 😀 😀 😀 Já jsem vařila Ivance maso v kastrolku (nevím, jestli by se to udělalo i na té páře).

Pak jsem dostala geniální nápad s nočníkem. Tak jsem ho vytáhla, posvlíkala jsem Ivanku a posadila jsem ji na to. Byla jsem úplně překvapená, že na tom vydrží sedět a ještě se strašně chlamala a tak jsme čekali až se vyčůrá. Dostali jsme od kamarádky ten hrací nočníček, co spustí melodii, když tam mimi načůrá. A je taky dobrý, že má vysoké záda, takže miminko se trošku opře. Tos měla vidět, jak byla zmatená, když to začlo hrát - pořád se točila a hledala odkud to jde 😀

No, měla jsem takovou radost, že jsem na nějaké maso úplně zapomněla. Běhali jsme s foťákem, musím to pak stáhnout a přidat do albumku 😀 A jak už jsem ti psala, mám ďábelskou sklerozu, takže až se linul smrádeček tak jsem si na to maso vzpomněla 😅

Takže další kastrol v pr....

ijetka
4. únor 2007

Tak gratuluju, že se povedlo
Malej dneska kandil 3x, jsem z toho vedle asi jím projela hruška kterou spapal 😅

Jinak: máš moc hezkou fotku 😀

dashak
4. únor 2007

Jo dala jsem novou, protože ta předtím byla úplně pidi 😀

jita2
5. únor 2007

ijetka, dashak,
gratuluju vašim šikulkám, jak chodí na nočníček 😉

dashak
5. únor 2007

Jita2, až budou na ten nočníček chodit, to bude teprv úspěch 😀 My jsme se zatím nevykakali, jen čůrkáme. Je mi jasné, že ona tomu moc nerozumí, spíš ji chci seznámit s nočníčkem co nejdřív, aby si na to zvykla. Kamarádka má 22 měsíční holku a začla ji dávat až teď a ta má u toho přímo hysterické záchvaty.
Nicméně dneska ráno jsem ji tam posadila a vyčůrala se asi za 2 vteřiny 😀

jita2
5. únor 2007

dashak,
to je úplně jasné, že je to dobré, je s tou věcí seznamovat a pak to půjde docela přirozeně...i když tomu teď nerozumí, o to to bude pak lehčí... 🙂 No vidíš, jaké jste šikulky...

ijetka
6. únor 2007

Ahoj holky

dashak
gratulace k čůrání 😀

Včera Kubík zase zatlačil, tak jsem hned běžela pro nočníček a bylo taky jenom čůrání 🙂

Tak mě napadlo, kdy bych mohla malýmu dávat nějaký tvaroh, nemyslím bobíka, atd...ale nějaký jiný...
Včera měl poprvé zeleninku s masíčkem a to chutnalo i mě 😀

dashak
6. únor 2007

Tvaroh ještě nemůžeme ani my. Ty jsi nějaká hrrr. To ti řekne mudra, kdy mu můžeš co dát. Aspoń naše mi vždycky v poradně řekne, my už můžeme i omáčky. Já jsem včera pro nás dělala špenát, tak jsem dala i jí trochu udělat na páře. Ale pač jsem si myslela, že ji to nebude chutnat, tak jsem toho udělala málo a ona pak plakala, že už nemá ☹ 😀

Právě jsme přijeli z neuroly, dopadli jsme celkem dobře.
Pak jsem byla v lékárně pro tu chamomillu na zuby a pro jistotu jsem vzala i ten Cal gel, protože ten je fakt super, ale stojí 80,- a vydrží jen pár dní. A dokonce mi říkala magistra, že je jenom na recept, i když si ho platíš sama, ale že mi ho dá. Minule jsem ho kupovala v jiné lékárně a tam nic neříkali.

ijetka
6. únor 2007

No jenom tak mě to napadlo, páč už jsem úplně mimo z babiček 🙄

Až nás budou trápit zoubky (já myslím, že mu polezou snad až na základce)
tak to taky vyzkoušíme 😉

jita2
6. únor 2007

ijetka,
tvaroh nééééééééé 😲

carodkaa
6. únor 2007

Dashak: ted si me pobavila! 😀 tou vetou to ti rekne mudra,kdy co můžeš dát!MY byli nedávno na očkování a ona že klidně na svačinku tvaroh můžu dát..kdybych si to sama nenasla na netu,ze se muze az po roce ,tak ho tim uz laduju 😖

ijetka
6. únor 2007

No to je přesně ono, 😠 pak se v tom má člověk vyznat 😠

jita2
6. únor 2007

carodka,
vidíš, hloupá doktorka 😠

dnes jsem dala jablečnou přesnídávku od hamé, a chytla takovou srajdu, to jsem ještě neviděla...tak nevím, jestli ji to nesedlo, zítra budeme mít zeleninový den, tak udělám zas brokolici s bramborem a žloutkem, minule jí to moc chutnalo 😉

ijetka
6. únor 2007

To Kubinovi se stát nemůže že by ho ta přesnídávka prohnala 😀
No vidíš žloutek jsem mu ještě nedala, teď měl 2dny zeleninku s krůtím masíčkem

womann
6. únor 2007

Ahoj,mimik ma nejakou vyrazku na brisku,takove droboucke tecky-nebo mapicky,nebo jak to popsat.trosku hrube na pohmat,ale jinak svetle.Mate s tim nekdo zkusenost?Objevila jsem to dneska,muze to byt po zloutku?Je mu uz pres sedm mesicu,vcera jsem ho pridala prvne,ale nechutnalo mu to,snedl jen par lzicek... ☹

helik
autor
6. únor 2007

womann
a nejsou to potničky? Ale ty bys asi poznala, že?

holky,
tak jsem zpět, nějak jsem se nechala strhnout k diskuzi o bezplenkové metodě, tak jsem sem moc nepřispívala, ale už jsem tu a jsem ráda, že tu na mě nebudete jako vosy 🙂 Jak se mi krásně dýchá.

Teprve tento týden mám pocit, že David něco konečně doopravdy baští - spapal skleničku mrkvičky s jabkem od Hippu a včera zase krůtí se zeleninkou. Ty Hamé přesnídávky na mě nepůsobí moc dobře.

ijetka
6. únor 2007

Tak mě napadá, že to může být ledacco, třeba a lergie na žloutek (jestli to vůbec jde), nebo potníčky, ekzémek, nebo prostě vyrážka z prac. prášku, aviváže

womann
6. únor 2007

Hm,nevim.Potnicky bych snad poznala,ty se mi nezdaji(meli jsme je v lete).Prasek pouzivam porad stejny,avivaz vubec...
Helik-kupujes Hipp?Ja take,mam s nima dobre zkusenosti 🙂

raculka
6. únor 2007

womann- nám se teď taky dělá taková vyrážka-hrubé ale světle červené, připadá mi to jak lišej, dělá se nám to na zádech a lokýtkách.Taky nevím,co by to mohlo být.Napadlo mě,jestli to není od toho,jak je v zimě zpocený,když je ve fusaku delší dobu.U nás to od jídla asi nebude,já pořád kojím.
Děti mají často alergii na bílek,ale jestli je i na žloutek,to nevím.Snad to nic nebude. 😉

ijetka
6. únor 2007

Ahojky heliku, to je dost že jsi se vrátila 😀 tu vaší debatu jsem ještě nestihla přečíst, jenom jsem tě tam zahlédla, tak se těším na story 😀

Já kupuju taky Hipp, ještě že se to dá koupit, někdy to bodne 😀
Byla jsem chytrá, že mu uvařím doma na páře 3x a vždycky jsem to spálila, tak to dělám ve vodě 😠

dashak
6. únor 2007

Helik, jo musíš povykládat. Když píšeš,že se na tebe sesypaly jako vosy, tak si asi neměla pro ně příliš pozitivní názory 😀

Raculko, nemáte to třeba z lehátka? My jsme to měli po koupání na tom molitanovém lehátku.

Womann, možná jen reakce na nové jídlo. Jinak žloutek jen 1xtýdně. Nedala si ho třeba častěji?

carodkaa
6. únor 2007

Bilek se muze az po roce ne?nebo jak to je?
Ja varim malymu zeleninku v papinaku v pare davam tam tak 1dcl vody a kupodivu se to ani nepripali..zati vcera jsem varila brambory ve vode,ale mela jsem tam ty vody malo..no a mame po hrnci 😅 chjo

jita2
6. únor 2007

helik,
malá mi baštila od Hamé přesnídávky moc ráda, ale ta jablečná byla děs....radši se zaměřím na jinou značku, když budu zas náhodou kupovat přesnídávku...

raculka
6. únor 2007

dashak-to lehátko mě nenapadlo,ale my máme látkové a koupeme na něm už víc jak čtvrt roku,to asi nebude z toho a pereme taky pořád stejně v Lovele.Uvidíme,zkusím ho mazat a když to nesleze,zajdu k Dr.

Na to vaření se teda těším,jak tady čtu,asi budu muset přikoupit nějaké kastroly.Já jsem velice zručná kuchařka,to to dopadne 😀

carodkaa
6. únor 2007

Jita2 mi kupujem Hami a ty jsou dobrý,to je jina značka než Hamé ne?Proč je to tak blbě podobný 😅 ?

ijetka
6. únor 2007

carodkaa
aby se to líp pletlo 😀 😀

jita2
6. únor 2007

carodka,
jo, je to jiný, hami se specializuje jen na dětské, kdežto Hamé vyrábí vše...od paštik až po přesnídávky...tak si myslím, že jsou kvalitnější ty firmy, co se specializují pouze na dětské výrobky, jako třeba HAMI