Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

carodkaa
6. únor 2007

ijetka
nic jinyho me totiz nenapada 😀

ijetka
6. únor 2007

no holky já kupuju hamé a hipp, zítra razím do města zubaři 😢 tak mu zase něco nakoupím, miluje hruškovou a jeblečnou přesnídávku....no on vůbec to ovoce miluje 😀

womann
6. únor 2007

dashak-casteji jsem zloutek stopro nedala,vcera ho mel prvne...A urcite jen zloutek,bilek ne,davala jsem pozor.
U nas z Hippu mela uspech ta kase v hnede sklenicce-muze se dat tepla i studena-byla myslim jablecno-hruskova.A potom to jejich ovoce,a stavicka 😉

dashak
6. únor 2007

Raculko, to může být i z toho látkového lehátka - malá měla taky záda a ramínka, doktorka nám předepsala nějakou mastnou koupel, ale zaboha si nevzpomenu název. Ale furt to měla, až pak mě napadlo to lehátko, ono totiž nikdy pořádně neuschlo, tak se v tom vevnitř asi rozmnožil nějaký kentus. A na tom látkovém to klidně může být taky. My už malou koupem ve velké vaně, protože ona vždycky strašně řádí a lozí a na to ji byla vanička už malá.

womann, tak možná jen reakce na něco nového. Malá se taky jednou osypala a zas to zmizlo. A nedala si nějakou přesnídávku? Ty jsou kyselé, tak to mohlo vyvolat nějakou vyrážku

0401
6. únor 2007

Hami má dobré přesnídávky a Hamé taky. Mám tam pár známých a prý do papkání malých dětí jdou jen kvalitní suroviny 🙂

macejka
6. únor 2007

Ahojky holky
tak malej mi nějak odmítá příkrmy nevim jestli je to průjmem co teď má,že mu neni dobře.Je fakt,že nevypije ani moc mlíka,ale dneska i včera jsem mu dala mrkev s rýží(jako dietku kvůli tomu průjmu) ale absolutní neúspěch,mračil se a plival to.Takže mi budeme na mlíku(umělim)asi až do roka ☹ 😅
Přemejšlim,jestli mu nedám třeba banán ten je snad taky dietní a sladkej,mohl by mu chutnat.Ovšem aby mi pak jedl tu zeleninku. 😨
Máte některá zkušenost s průjmem u kojence(malýmu je 5 měsíců),spíš mám na mysli medikaci nebo dietu,co pomohlo.

0401
6. únor 2007

Macejko nezoufej, má malý teplotu? Pokud ne, tak stačí, aby ti aspoň pil ať není dehydrovaný. Jinak mu zkus dát trošku mrkve s mateřským nebo umělým mlíčke. Naše malá v tom věku spapkala jednu celou lžičku mrkve a to byl fakt úspěch! 🙂

macejka
6. únor 2007

0401

teplotu naštěstí nemá.Dávám mu často napít čaj nebo i ten rehydratační roztok,ale napije se jak kdy.Snad nás průjem brzo opustí.

dashak
6. únor 2007

Macejko, kukla jsem do knížky, jestli něco poradí a píšou, že pokud papá tuhou stravu, tak se má vynechat nejčastější jídlo na 1-2 týdny. Tak se zkuste vyprdnout na příkrmy a dávejte zatím mlíčko. Jinak banán zatvrzuje, ale pokud by měl malý infekční průjem, tak to spraví jedině léky.

Ta vyrážka je už OK?

0401
6. únor 2007

Macejko, malý už ten banán papal?

womann
6. únor 2007

macejko,hipp vyrabi neco na prujem-kvuli ztrate mineralu.Jmenuje se to Hipp ORS 200,a melo by to byt prirodni.

dashak
6. únor 2007

jj, macejka psala v umělé výživě, že ho dávají.

ijetka
7. únor 2007

macejko
u nás je to s papáním taky tak, někdy baští krásně a někdy taky nechce
dneska jsem byla u zubáka a koupila jsem mu rýži s brokolicí, byla jsem zvědavá protože rýži ještě neměl.....totální neúspěch asi 3, 4 lžičky a konečná 😒

helik
autor
7. únor 2007

holky, dáváze některá kaše? Já jsem zkoušela rýžovou nemléčnou od nestlé, ale malej snědl minimum, nevím, možná kdybych ji nedělala tak hustou....anebo je na kaši ještě brzo? A dáváte některá kaši dudlíkem? Dík.

womann
7. únor 2007

Davam od sesti mesicu Nestle osmizrou,po lzicce,a slavime uspech 🙂

ijetka
7. únor 2007

helik
my když jsme s kašeme začínali, zkusili jsme kde co, ale zachutnala mu Sunarka s rýží a banány, mléčná...tu fakt miluje, dneska jsem mu koupila ještě jednu a pak jahodovou s jogurtem. Tak uvidím jak mu bude chutnat tahle

Tu kaši baští lžičkou, papá s ní krásně

macejka
7. únor 2007

dashak

prdim na příkrmy,když je teď odmítá a dávám jen mlíčko s příkrmama zase začnu až se uzdraví tak chvíli po tom.A jestli je průjem infekční zatim nevim,výsledky výtěru budou až v pátek.

0401

malej zatim banán neměl,pouze zeleninu vesměs kupovanou od Hami

womann

od Hippu ten rehydratační roztok jsme dávali včera i předevčírem,ale stále máme průjem.Sice už né tak moc vodnatej jako předtim,ale řídký to je ☹

děkuju holky 😉

dashak
7. únor 2007

Helik, my dáváme kaši většinou od Hami banánovou, meruňkovou, hruškovou, vícezrnnou. Zkoušeli jsme i Sunarku. Ale jsem věrná své značce 😅
Kaši už večer nedávám, dávám ji jako ranní příkrm. Většinou přes cumel, protože u toho mi ještě pak usne. Když dávám lžičkou, tak to rychleji vychladne a zřídne, takže to mám v termohrnku.

jita2
8. únor 2007

helik,
je lepší kašičku a vůbec všechno dávat přes lžičku, aby se dítě naučilo lépe papat lžičkou...i kvůli pozdějším zoubkům...většinou se doporučuje pouze lžička...

carodkaa
8. únor 2007

helik urcite je to lepsi davat pres lzicku,my jsme zacinali s Hipp ryzovou, ale z toho se nam delela presne ta voda jak pise Dashak,a ted davame Sunarku na dobrou noc ryzovou s banany a ta to nedela a malymu hrozne chutna 😉

ijetka
8. únor 2007

Tak holky včera jsem kaštánkovi koupila ten hrneček, natěšená co s tím bude dělat a jak se bude tvářit...nezklamal hodil ksicht 😖 a mlátil s ním do stolečku 😒
Je mi jasný, že si musí zvyknout, tak uvidíme jak dlouho mu to potrvá 😀

Včera zase udělal krásný 3 šíši 😀 , vždycky mu za to tleskáme a zrovna jsme se bavili s manželem, že máme radost s každýho "hovna" 😀

carodkaa
8. únor 2007

ijetka jakej si mu koupila ten hrnecek?s takovou tou tvrdou savickou?taky po necem takovym pokukuju 😉

ijetka
8. únor 2007

no přesně ten....jsem zvědavá kdy ho přijme
Tak mě napadá, holky nám radily neposazovat ani na chvilku, ale jak by jsme je krmili? Možná, že oni to mají přísnější, když s dětičkama cvičí ☹
Já u Kubíka pozoruju, že občas, když ho mám na ruce tak jakoby položí hlavičku na ramínko, většinou levé, nemůže to něco být?
Já plaším se vším, furt se mi něco nezdá a tak 😢

jita2
8. únor 2007

Ijetka,
já malou krmím jen v autosedačce...no jinak to ani nejde..vleže těžko...dívej, že si položí hlavu na ramínko, snad není nemoc 😉 , malá mi teď dělá to samé, položí si hlavu na rameno, ale na moje, a já ji kolíbám a ona mi vydrží tak ležet třeba čtvrt hodiny, a já ji říkám básničky a moc se jí to líbí, ale nevím, jestli je to u Kubíka to samý...

jita2
8. únor 2007

ijetka,
já jsem taky koupila hrníček, ale malá ještě neví, že má zaklonit hlavičku, aby se napila, no a vleže by to nešlo, páč to má velké dírky, tak byla šťastná, že jsem ji dala flašku...tak to zkusím o něco později...

dashak
8. únor 2007

Ijetko, dokud malá neseděla sama, tak jsem ji krmila v autosedačce. Na neurologii mi doktorka řekla, že když si sedne sama, tak OK, ale v žádném případě neposazovat nebo nepostavovat pasivně. A to už sama sedět umí! Berte to fakt holky vážně, to s naším cvičením nemá nic společného.
Taky jsem dělala na rehab. sestru smutné oči, že v poradně 6měs. miminka sedí a Ivanka je furt takový hovňous. A ona se mě suše zeptala - "jak sedí a kde sedí"? Tak já ji říkám - "no u sestry v tom jejich kanclíku na přebal.pultě". A ona se mě zeptala - "aha, a jak si sednou"? Tak ji říkám - "maminka je položí do lehu a pak přitáhne za ruce do sedu".
"No, a jsme u toho, a to je to nejhorší co můžou udělat. Tak to jim vůbec nezáviďte, to je jejich problém, že ničí děcku páteř. Ivanka až bude připravená, tak si sedne sama a vůbec vás k tomu nebude potřebovat"

Ijetko, IP už asi nestihnu, čekám návštěvu. Večer mě už manža nepustil ke kompu. Tak kdyžtak večer jo?

carodkaa
8. únor 2007

ijetka mame jidelni zidlicku ktera je da napolohovat tak ze je tam asi jako v autosedacce mozna jeste vic naklonenej takze nesedi rovne a papa takhle v poho 😉 jo Tada dela taky to ze naklani hlavu kdyz ho chovam,tak asi je to normalni

jita2
8. únor 2007

dashak,
jak říkám, co doktor,to názor...někdo k tomu má přístup přísnější, někdo povolnější...každopádně chápu, že neničit zádíčka, já malou taky nepřitahuju, aby si sedla, jen občas posadím na klín...tomu asi člověk neujde, ale není to často, hodně toho malá proleží na zádech nebo na břiše 😉

ijetka
8. únor 2007

No asi jo
jita2
u Kubišty je to tak, že si tu hlavínku pohládá na svoje ramínko
říkám to manželovi a to zase bylo....prosim tě ty furt něco máš, co by mu bylo....tak ho tak nesleduj...jenom odpočívá....já vím ☹

jita2
8. únor 2007

ijetka,
myslím, pokud nemrčí, že by ho něco bolelo, nebo by byl nesvůj, nemusíš se obávat, ale znáš to, doktor nejsem...můžeš se optat u doktorky... 😉