Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

imzadi
31. srp 2011

@andelka jojo, pekarnicka je super, porad pecu, chlebiky nebo si delam testo na ruzne housticky, buchty, knedliky, fakt super 😀

@zebra41 tak vy uz mate jogurt jo? no my jeste chvilku teda pockame, ale dneska mi Kubik olizal mou lzicku od jogurtu a byl blazeny 😀 a jinak my teda mame den takto : kojim rano v 6 a 9, ve 12 masozelenina, kojeni ve 3, ovoce v 5, UM s kasi v 19.30 a vetsinou pak kojim kolem jedne ...takze 7x jidlo, sileny 😝

jankadudova
1. zář 2011

@imzadi Ahoj. 7x krmeni je asi normalni...vcera jsem si psala s maminkou co se divila jak ji dite neprospiva a v peti mesicich maji pouze pet krmeni za den 😒

andelka
1. zář 2011

@imzadi já mám pekárnu, ale nějak jsem se s ní neskamarádila ještě 😅
7x je normální, Dany jedl v 9měsících 8x 😉 z toho teda 2x v noci, teď jí teda klasicky 5x denně 🙂

jankadudova
1. zář 2011

Poradite, zkusene maminky🙂 kdyz delam maso a varim, tak tu vodu z nej pred mixovanim celou vylevate? Dekuju. A jeste bych rada zkusila ryzi. Je lepsi sypana nebo muzu udelat sackovanou? Basmati mi pripada moc aromaticka, ale treba se pletu..

imzadi
1. zář 2011

@jankadudova asi jo, ale dnes v noci probehl pokus...malej sni po sedme tech 300 ml UM s kasi, coz mi prijde hrozne moc a budi se vetsinou kolem te pulnoci az jedne, takze dnes v noci pri tomto prvnim buzeni dostal jen caj a uspavalo se, sice s revem a usnutim az po dobre pul hodine, ale usnul a kojili jsme az ve 4 a pak az v 7 ... no uvidime 😀

@andelka jeee, tak to se skamarad, pac se to fakt vyplati...😀 kdyz uz nic, tak v lidlu maji super smesi na chleba, kde das jen vodu a jsou fakt moc dobry...ale samo, ze je nejlepsi si delat testo komplet sam, protoze fakt vidis, co tam davas...

@jankadudova k tomu masu, ja vodu vzdy sleju do hrnecku a prilevam kdyz mixuju, ono to maso nerozmixujes do hladka pokud tam nedas trochu toho vyvaru...a ryzi jsem jeste neprubla, porad cekam na to mrazeni 😀 ale asi uz budu muset... 😀 mam pripravenou jasminovou...

andelka
1. zář 2011

@imzadi dostala jsem ji od tchýně a za 3 roky pekla asi 2x, když byla u nás, se toho nějak bojím 😅 ale už mě dost lidí nahlodalo, že to fakt zkusím 🙂

hpaja
1. zář 2011

Ahojky, chtěla bych se zeptat, myslíte, že můžu dát v 11měs. i bílek? Dělám pro syna k obídku těstoviny zapečené s cuketou a další zeleninkou, budou tam 2 vejce a trochu smetany.... co myslíte? Synovi jsem zkusila dát bílek až v roce a čtvrt, jako maličký měl ekzém, tak jsem se bála... ale dcera je OK.

cicimon
1. zář 2011

@hpaja bielok az po roku..

lucy222
2. zář 2011

Zdravím,
dostala jsem cuketu - jak to prosím připravujete? Nějak oloupat, vykrájet ten vnitřek a povařit? 😕

andelka
2. zář 2011

@lucy222 přesně tak, oloupat, zbavit semínek, pokrájet, uvařit, pomačkat. S bramborem to Dany miluje 🙂

lucy222
2. zář 2011

@andelka malá nemusí brambory...Tož uvidíme...Díky moc...Hlavně je toho hodně-zamrazit ta cuketa jde nějak? 😕
Nj, se nesmějte - kuchař -teoretik 😅

andelka
2. zář 2011

@lucy222 jde, ale je v ní hodně vody, tak je to pak takové blemcavé, no. Jinak se dá zkombinovat i s čímkoli jiným.

imzadi
2. zář 2011

@lucy222 ja zrovna varila vcera...a jak pise @andelka , ze se po tom muzou utlouct, tak u nas nic moc uspech...jinak cukeeta velka jako krava a po vykrajeni a uvareni porce na 2 obedy 😝 dnes zkusim zkombinovat jeji zbytek se spenatem a bramborem...ale obavam se, ze to opet neprojde...co je u nas zelene, to moc nejede 😀

andelka
2. zář 2011

@imzadi my máme malou bio cuketu a ta byla mňamková. Já teda cuketu nemusím, ale dany jo 🙂 ono je každé děcko jiné.

imzadi
2. zář 2011

@andelka koukam, pas uz funguje 😀

andelka
2. zář 2011

@imzadi jj, zradila mě nová technika - měla jsem špatně nastavené soukromí 😅 je to pěkný to tam vidět 🙂

marlin3
2. zář 2011

@andelka moc moc gratuluji! Jéééé až trošku závidím... 🙂 😉

lucy222
2. zář 2011

@andelka také gratuluji 😉 Koukala jsem už jak jses psala aminů 😉

@imzadi
@andelka díky za tipy. Tak já zkusím vykrájet a uvidíme co z toho zbyde...Tohle je domácí, tak také bio, ale obří 😅

@imzadi z těch batátů jde kaše? U nás furt ty brambory neeee...když to s něčím smíchám tak to sní, ale ty obličeje... 😅

andelka
2. zář 2011

@lucy222 z batátů je kaše jak z brambor 😉 a děkuji 🙂 jj, furt jsem nevěděla čím to je 😅

@marlin3 děkuji 🙂

jankadudova
2. zář 2011

Holky, az bude cas na podavani zloutku, jak to mam udelat (zajima me postup) Davame zatim prevazne sklenicky nebo kombinaci sklenicka plus neco k tomu. Tak jak uvarit zloutek a pridat? Mozna hloupa otazka, ale nevim🙂 dekuju

andelka
2. zář 2011

@jankadudova žloutek máme zrovna dneska 🙂 s bramborem a řepou. Asi bych to dala do skleničky. Normálně se uvaří vajco, oloupe a vydloubne žloutek a buď pomačká nebo přepasíruje.

lucy222
2. zář 2011

@andelka super. Teď ještě sehnat ty batáty 😠 u nás je vůůůbec nemají- a ani v okolí...A to je tu dost výběr 😕
Jsem koukala, že jsem psala jak tatar - nj, malá pod nohama 😅

@jankadudova já dnes dávala žloutek prvně - normálně jsem ho uvařila a mixla se skleničkou 😉 Stejně to poznala 🙄 😅

Jdu na tu cuketu - mrňousková spinká, tak mám čas experimentovat 🙂

ivkaj
2. zář 2011

@andelka Pekárnu určitě zkus, u nás se s ní skamarádil i manžel (i když on teda používá jen připravené směsy)
A i když je to mimo téma, Gratuluju k přírůstku !!!

ivkaj
2. zář 2011

@lucy222 cuketa u nás měla úspěch. Ale vařila jsem ji v páře (normálně na tom napařováčku na knedlíky). Samotnou mě překvapilo, že to mělo nějakou chuť.
Na batáty zkus třeba Globus, já jsem je tam koupila. Dneska je měl mrňous s brokolicí a neprotestoval.

andelka
2. zář 2011

@lucy222 též kupuju batáty v globusu a viděla sjem je v kaflandu

@ivkaj tak jo, osmělím se a zkusím ji zapnout a něco uklohnit. A děkuji 🙂

imzadi
2. zář 2011

@lucy222 bataty je idealni smichat s nedobrou zeleninou...,u nas treba brokolice, ta nefrci 🙂

@andelka @jankadudova dneska taky byl zloutek🙂 presne jak pise Andelka, uvaris a ja to rozmelnim prsty a je to...

ivkaj
2. zář 2011

@jankadudova k tomu žloutku - nedávej ho do jídla vytaženého z lednice. Já to tak udělala a přišlo mi jako by se zgrcnul a nešel pořádně rozmýchat.

jankadudova
2. zář 2011

Dekuju vam vsem za rady🙂

monapink
2. zář 2011

@andelka Ahoj,jen jsem jukla do vaseho tema,my mame prikrmy zajete,postupne zavadim dalsi nove veci,mam jedlika problem nemame, a tak jen pro inspiraci koukam a ctu,co dobreho varite a prekvapila mne ta cuketa,take ji delam,oloupu,ale seminek nezbavuju,v parnim hrnci povarim a pak mixnu..Proc vykrajujes ty seminka? Dceri cuketa moc chutna,ted mela patizon s bramborem a mrkvi a jen se oblizovala 🙂

andelka
2. zář 2011

@monapink já se zbavuju jen těch větších, ty malé nechávám. tu naši malou jsem nevykrajovala vůbec, tam byly fakt malinkaté. Já nemixuju, jen mačkám, tak by tam ty větší asi zůstaly.
Na patizon čekám, roste tchánům na zahradě 🙂