Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sarunatko
2. led 2012

Když se v noci probudí, tak hned kojím. Jinak to takhle trvá asi dva týdny, někdy se napije víc, někdy míň. Po obědě jí nabízím po 2,5 až 3 hodinách. Když se napije málo, nabízím za hodinu zase. Mám jen strach jednak aby neměla málo tekutin a jednak aby jí nechybělo něco důležitého z toho mlíčka.

careamell
2. led 2012

@sarunatko Ahoj, pokiaľ ti malinká dobre priberá a má dosť pocikaných plienok denne, asi 8, tak by som UM určite nedávala, to je asi posledné riešenie. Zatiaľ by jej postačil jeden príkrm denne a to obed. Pokiaľ bude hladná, tak si sama vypýta 🙂

millka11
2. led 2012

@careamell ahoj. Dakujem za rady.

victoriad
3. led 2012

Mamicky, mam taku hlupu otazku, ale ja fakt neviem 😀 ked davam malej na obed zeleninovy prikrm, ako zistim ze ma dost? Sama prestane papat? Ako mam vediet ze jej len nechuti, alebo len vymysla? Bojim sa aby potom neostala hladna...ked jej po prikrme ponuknem este UM, tak vypluva cumel, nechce...ale za taku hodinku uz papa. Urcite jej to zatial nestaci, davam jej tak cca 80-90g zatial, pomalicky zvysujem davku, ale stale ma trapi, ako budem vediet, ci ma naozaj dost...

sarunatko
3. led 2012

@victoriad Ahoj, my jsme začínali na 30-50 g a pak jsem ještě dokrmovala. Teď (po měsíci) sní tak 200 g. Já jsem vždycky poznala, že už nechce, protože se mi v lehátku začala vrtět a neotvírala pusinku.

victoriad
3. led 2012

@sarunatko ahoj, dakujem za odpoved...mne sa obcas vrti aj pocas krmenia, trosku povymysla a zase pokracuje 🙂 inak, mne sa to mnozstvo 180-200g zda hrozne vela 🙂 ked vidim 90g, tak sa mi to zda dost a ked si predstavim ze by mala spapat dvojnasobok, tak to budem krmit aj hodinu...

sarunatko
4. led 2012

@victoriad Hodinu ne. Někde jsem četla, že krmit se má 15-20 minut maximálně. Hlavně nenutit dítě dojídat, fakt sama časem poznáš, kdy má dost. Mně těch 200 g přijde hodně i teď, připadá mi, že by to stačilo na oběd i mně. Včera jsem Lucince dávala bramboru s cuketou, to jí chutná hodně, a snědla 230 g. 🙂

sarunatko
4. led 2012

Holky, můžu dát sedmiměsíčnímu dítěti kuskus a cizrnu?

okcelok
4. led 2012

@careamell ahojky,tak jsem dala malé ovesnou kaši s jablíčkem na večeři v 19.00 a stejně mě usla až v deset večer. Máme s tím celkově problém,myslím se spaním a tak jsem myslela,že ji tím unavím a ono nic. Můžu jí tu kaši dávat každý den?

careamell
4. led 2012

@okcelok Kaše môžeš pripravovať každý deň, ale obmieňaj, kvôli tomu, že každá obsahuje niektorého vitamínu viac a iná menej. Ja dávam pohánkovú, ovsenú, ryžovú nasladko na raňajky.
Deti do 1 roku mávajú obdobia častého budenia, ono, musíme to ešte vydržať, po roku sa začnú fázy hlbokého, súvislého spánku predlžovať. Skús kaše na večer vynechať sú ťažké na trávenie a skús niečo ovocné. Každé dieťatko reaguje inak, niektoré po nej spia aj celú noc, niektorým to bruško moc zaťaží.

okcelok
4. led 2012

@careamell až kolem roku? To se mám teda na co těšit! 😝 Včera usla v deset večer,o půl jedné v noci se probudila a usnula před druhou ranní!! 😠 A pak je protivounká celý den. Taky mě napadlo,že nespí kvůli kašičce,tak dnes zkusím samotná jablíčka. Díky 🙂

okcelok
4. led 2012

@careamell teď mě napadlo,že bych mohla zkusit to mlíčko s ovocem,co prodávají v DM.

dreamer4
4. led 2012

baby, chcem sa opytat, davali ste niektore detickam do prikrmu fenikel???? Moj anjelik ma po antibiotikach dost narusene brusko, aj ked papa probiotika....tak jej stale po dovareni este do horuceho jedla primiesam trochu feniklu, alebo anizu....aby sa aspon spokojne vyprdikovala....len som citala, ze sa to nesmie...len neviem preco, ved aj caj pre babatka obsahuje tieto bylinky....
A este som sa chcela opytat, ako ste uplne nahradili jeden chod mlieka tuhou stravou? ja prikrmujem obedik uz skoro mesiac. kazdy den dam trosku viac stravy,,,,aby si postupne odvikla od mliecka...ale aj ked ju doslova prepcham zemiacikom, aj tak chce stale po zemiaciku mlieco.
dakujeeem

lucy222
4. led 2012

@imzadi prckum uz bude rok - jak to vidis s kravskym mlikem? Myslim na vareni. Na piti je Sunar nas nej kamos a ja jsem rada 😅

imzadi
4. led 2012

@lucy222 ahojky,jak se vede?jinak zacnu s varenim ale pozdeji bych mu ho dala i ochutnat nevareny...a zkusim treba krupicovou kasi a tak...

lucy222
4. led 2012

@imzadi jasny,ze na Sunaru nebude furt,ale zatim jej neplanuji nahradit. Male chutna a tech par Kc nas nevytrhne. A myslim,ze je pro deti fakt lepsi,tak pockam jeste treba pul roku (to jsou plany,uvidime co realita). A varit z mlika budes uz ted na roce? Mne by to prave docela usnadnilo vareni 😅
Jak se mame? Dobry - mala je super,ted jsme byli narychlo i na horach 😵 a ji uz vetsinou nase -resp.ji dame jeji a ona pak stejne prijde loudit 😅 jak vy?

careamell
4. led 2012

@okcelok Skús vyskúšať, my sme ho nemali, tak neviem poradiť. Čo si píšem s kočkami, čo majú rovnako staré baby, tak tým tiež veru detičky v noci nespia. Asi si tým fakt musíme prejsť 😉

imzadi
4. led 2012

@lucy222 my mame hami a taky mu to zatim necham na rano...a co budes varit? no nam se ted klubou stolicky,takze nic moc,hrozne dny a odstrasujici noci...a jeste varis zvlast jidlo nebo uz zacinas davat vase?ja porad varim solo pro neho...je to pro me rychlejsi a snadnejsi...

lucy222
4. led 2012

@imzadi no, já také vařím jen pro ni, ale ona se nají, chvilku na to jíme my a ona hned k nám a "mňam ham" a už nám visí na nohou a otevírá pusinku 😅 Takže dostává i od nás - samozřejmě solíme minimálně a neděláme jídla jako guláš apod... stoličky? Tak to se drž. Malá má 6 zubů - ty vyrostly skoro najednou, ale nevěděli jsme o nich...Prostě pohoda...Ale na stoličky se stejně netěším...
Co budu vařit? Nevím-udělám jí puding, zahustím omáčky už smetanou apod 😉

imzadi
4. led 2012

@lucy222 kuba puding uspesne bojkotuje, byl sice z UM, ale i tak...to radsi zbodne lipanka 😀

lucy222
4. led 2012

@imzadi malá jak je to z mlíka, tak spase vše - tedy krom bílého jogurtu 😅

okcelok
4. led 2012

@careamell tak jsem dneska zkusila jablko s banánem a po banánu se osypala. Takže ten vyřazujeme. No čekají nás ještě krušné časy,ale co by jsme kvůli nim nevydžely! 😉

careamell
5. led 2012

@okcelok Juuj, z banána sa vyhádzala?No prajem veľa nervov a trpezlivosti 🙂

berule
5. led 2012

Ahojky, taky jsem si naivně myslela, že po večerní kaši mi bude malá líp spát, ale budí se ještě častěji, takže zůstávám zase u kojení a radši nahradím dopolední svačinku 😒

victoriad
6. led 2012

Neviem, ci sa to zda len mne tak hrozne vela, ale ked som varila dcerke obed, tak aby to bolo tych cca 180g, pouzila som jeden stredne velky zemiak, dve mensie mrkvicky, kusok cukety a kusok zltka....to fakt dokaze take male dieta spapat? Samozrejme slo 3/4 do kosa, lebo bola nevyspata a nechcela papat.... ☹

berule
6. led 2012

@victoriad taky nejíme tak velkou porci, spíš tak 80-100g a každý den je to jinak, někdy hodně vyhodím, někdy musím přidat.

kachen
6. led 2012

@okcelok Z bananu? Ty brdo, to jde? By me ve snu nenapadlo.

victoriad
7. led 2012

@berule aj moja spapa len tak malo, ked jej davam viac, zacne ju natahovat na vracanie :( len potom neviem ci jej to staci. Ponukas potom Julinke este mliecko?

okcelok
7. led 2012

@careamell
@kachen no myslím se,že to bylo na 99% z toho,jelikož jablíčko už předtím měla a nic. Ale flíčky do druhého dne zmizely,tak to zkusím třeba za měsíc a uvidím.

okcelok
7. led 2012

@berule to jsem taky doufala. Takže taky máme kaši dopo a večer jen kojení. Teď jsem to počítala a malá mě spí za 24hod max 13 hodin,tak nevím,jestli to není málo.
Jen nevím,jestli jí mám po obědě dávat ještě mlíčko,většinou tu 100ml sní,ale sápe se na mlíčko a pak hltá.