Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

ivkaj
3. říj 2011

@sova33 Díky za odkaz. U nás mají i ten choceňský jogurt, tak to budu aspoň střídat.

sova33
3. říj 2011

@ivkaj Jo, ten je docela dobrý. U nás ho nemají, ale já zatím kupuju ty Bio (jsou dobré, ne moc drahé a aspoň trochu podpořím paní ten obchůdek, za který jsem tu opravdu vděčná 🙂

ivanka85
4. říj 2011

@lucy222 ja som napisala lekvar, nie stavu..dzem..

lucy222
4. říj 2011

@ivanka85 aha, džem..nj, já bych někdy potřebovala slovensko-český slovník - jak už jsem v tom nevyrůstala... 😉
Děkuji 🙂

aninenka
4. říj 2011

ahojte, ja som taka neskusena mamicka, poradte mi prosim ako priprvait mrvku ako prikrm. Uvarit ju alebo len tak surovu nejak postruhat alebo? chcel som najprv zacat so stavickou z mrkvy ale nejak vela stavy mi z toho nejde....

paveronika
4. říj 2011

Maminky potřebovala bych poradit, jakou přílohu dáváte dětem k řepě??A ještě jedna otázečka..v jakém věku můžou děti buchtičky s pudinkovým krémem??Včera jsme se s manželem nemohli shodnout 🙂

jankadudova
4. říj 2011

@aninenka Ahoj. Prvni prikrmy urcite povarit! Povarit, rozmixovat na jemno. Nekdo je zastancem kousku uz od zacatku, ale myslim, ze je to brzy, miminko si musi zvykat pomalu. Stavu jsem mela bud z odstavovace nebo kupovanou. Ja jsem "sklenickova", ale ted uz taky obcas neco vytvorim🙂 Kazdopadne urcite zeleninu varenou.

jankadudova
4. říj 2011

@sova33 Ahoj. Poradis mi prosim jak zkusit uvarit testoviny? Mam bezvajecne, ale nevim s cim a jak to nakombinovat. Dekuju 😉

sova33
4. říj 2011

@jankadudova Ahoj, já jsem je přidala normálně do zeleniny nebo právě do těch hotových skleniček (zelenina+maso). Těstoviny jsem jen pomačkala, takže tam byly kousíčky, ale maléme to vůbec nevadilo (as iměl zrovna pořádný hlad).

sova33
4. říj 2011

@aninenka Určitě zeleninu povařit (nebo můžeš dělat třeba v páře) a přidat trochu másla nebo oliv. oleje.

ja.na81
4. říj 2011

@paveronika Ahoj, ja jsem varila repu + brambory + maso (a mam ten pocit, ze tu kdysi nekdo psal, ze repu vari i s jablickem). A buchticky s kremem? Mnam mnam 😉 ale od kdy je deti muzou nevim... ja bych to tedy svemu rocnimu synkovi nedala... mozna tak ve skolce?

ja.na81
4. říj 2011

@aninenka ahoj, zeleninku urcite uvarit poradne do mekka a rozmixovat na hladkou kasi, je to pro ty prcky velka zmena oproti mleku, tak at si pekne pomalu zvykaji. Ja jsem teda stavicky nedavala (to jsem hodne slysela od starsich maminek, ze drive se zacinalo stavickama...), nejprv jen tu mrkvicku, pak mrkvicku z bramborem, pak pomalu zkouset i jinou zeleninku... uvidis, jak se na to bude prcek tvarit 🙂

jankadudova
4. říj 2011

@sova33 Dekuju!🙂

ined77
4. říj 2011

@jankadudova 🙂 ...mě tak napadlo...a co třeba zkusit..asi teda maličko později...třeba puding z toho mléka co můžete nebo rýžovou kašičku uvařit 🙂 .víš, ozvláštnit mu to 😵 .
ale neboj, on jak prcek bude mít hladeček, vypije to 😉 .

jankadudova
4. říj 2011

@ined77 Ahoj. To byl vcerejsi bojkot asi🙂 Maxik ma rymu, tak se mu asi i spatne pije, kdyz hur dycha nosem. dnes je to lepsi, mliko pije, zase jsem se mu ale netrefila do chuti s obedem -. sklenicka od Sunarku. Sice snedl, ale moc se netvaril🙂
dekuju ti za tipy. Ja treba odpoledne zkousim kasicky a davam do nich trochu z ovocne presnidavky, nebo jenom ovoce, podle toho jak co mel treba predchozi den. Vecer totiz kasi nema, to spis je "kasomliko" z lahve, tak mu to vyhovuje, lzicku pri vecerni unave nechce ani videt🙂 Pudink me nenapadl. asi bych mu ho neumela udelat... 😒

ined77
4. říj 2011

@jankadudova 🙂 ..tak jestli má rýmu, tak to je jasné, to je pro tak malého prďolku opravdu otrava ☹ .
my dáváme večer to kašomléko taky 😉 .mně se to osvědčilo i u synka...přesně tak, na lžičku prcek unavený, malá to z lahvičky v sobě v minutě...a to doslova 🙂 .jak jindy pije mléko i 15 min., tohle do ní zahučí 😀 .
no puding bych udělala tak, že bych připravila nějaké množství UM a do toho svařila normál puding-prášek 😉 .akorát teda nevím co to přesně obsahuje, ale určitě to pro třeba půlroční mimi ještě nebude, ale měla jsem na mysli později..třeba řekněme v 9ti m. 😉 .
mmch..vybrali jste krásné jméno 🙂 .

ined77
4. říj 2011

@jankadudova 🙂 ..jo a ještě...k těm jogurtům..nemohl by malý třeba ze sójového mléka?pochopila jsem teda, že jde o alergii na BKM...teda jestli se nemýlím 🙂 .

jankadudova
4. říj 2011

@ined77 Ano, presne tak. Nevim zda sojove mleko...zeptam se na to alergologa, ale to by asi mohl. Dekuju za pochvalu jmena🙂 Ta alergie se u nej projevila strasne brzy, asi v 5 tydnech a cele martirium skoncilo ukoncenim kojeni...bylo to narocne. Moje dieta nepomohla a specialni Nutrilon ano. Takze on od te doby mleko jako takove nebo teda bilkovinu nemel. Uvidime co bude🙂 prikrmy snasi dobre, ted zrovna kvedlam ovocnou presnidavku s rozdrobenou susenkou - uz davam lepek🙂 Mate moc krasne deti!

monapink
4. říj 2011

@jankadudova Ahoj,jukla jsem sem a jestli muzu poradit,take mame alergii na BKM,sojove ani kozi mleka se nedoporucuji nahrazovat,hrozi riziko zkrizene alergie,telo by nemuselo reagovat hned,ale casem.. zde tema,kde se Ti mozna hodi par rad:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/alergia-...

makinka2
4. říj 2011

Ahoj holky 🙂 Dlouho jsem tu nebyla, nějak není čas. Tak mi už máme za sebou všechnu zeleninu a už týden jíme maso ze skleniček. Zítra bych chtěla uvařit svoje a zamrazit. Holky poradíte kolik toho masa mám potom malé dát? někde jsem četla, že 1 polívkovou lžíci, je to pravda? Malé je 6 a půl měsíce a časem se ta dávka asi bude zvyšovat, že jo? Moc díky za odpovědi.

jankadudova
5. říj 2011

@monapink Ahoj. Diky, ja jsem si to nastudovala z moudre knihy. Diskuzi znam, ale radsi se radim s nasim alergologem, dr. Fuchsem, osobou nejpovolanejsi🙂 Proste bude muset ten nas chlapec pit svuj Nutrilon a kdyz ho odmita, tak holt pockat az bude mit vetsi hlad. Drsna metoda, ale celkem ucinna.

monapink
5. říj 2011

@jankadudova 😉 dobre,ja to myslela v dobrem,ja nebyt teto diskuze bych byla ztracena a dcera neustale ubrecena od bolesti briska,doktori nam do ted moc nepomohly,uvidime jak to bude dal..tak snad synovi brzy zachutna 🙂

jankadudova
5. říj 2011

@monapink S praktickymi lekari je to na nic. Nase doktorka je celkem ok, ale spis na prevenci a ockovani...kdyz zacal mit Maxik potize, tak mi moc nedokazala pomoci. POrad jsem jen poslouchala, jak je to normalni, ze boli brisko...bla bla bla. Jsem zdravotnik, tak jsem se do toho patrani pustila sama, na alergologii jsem se taky objednala sama, to bych se asi nedockala. Nerikam, ze clovek nema verit doktorum, naopak je duvera dulezita. Jen kdyz se ti neco nezda, neni dobre cekat "co tomu rekne pani doktorka". Takze me moc nema rada, ze jsem takova stoura, ale to je mi fuk🙂 hlavne ze se Maxikovi udelalo lepe. Jeste jednou diky.

monapink
5. říj 2011

@jankadudova mluvis mi z duse,uz jsem se do toho take dala a ted mne moc mrzi,ze jsem cekala tak dlouho,jenze ty jeji reci,jak rikas bla bla bla! a ted uz budu konzultovat vse,co se tyce alergie jen s odbornikama,ty nam snad pomohou 😉 Na alergologii jsem se take objednala sama a vyzadala jsem si na pediatricce i gastro poradnu,take u ni nejsem oblibena,chtela jsem prejit,jenze dobri a vyhlaseni doktori v okoli neberou a u ostatnich by to bylo z blata do louze,takze zustavam,ale odhodlana uz vzdy pri jakemkoliv problemu jednat okamzite a durazne 😎

jankadudova
5. říj 2011

@monapink Spravne🙂 take jsme byli na gastru. Doporucila mi to v lete zastupujici pediatricka, kdyz ta moje byla na dovolene. Rikala mi, ze bychom tam meli jit i kdyz nejsou potize, ze s touto diagnozou proste ruku v ruce jde alergolog i gastroenterolog. A reakce nasi doktorky potom? "no vidite, tak si tam zajdete"....no myslela jsem si svoje. Proste, kdyz se mi neco nezda nebo i v budoucnu, udelam si to po svem a pripadne si vydupu nejake doporuceni. Me proste pripada, ze ti praktici se o nove veci uplne nezajimaji, maji toho hrozne moc, vsude tolik deti, ale...🙂 Tak vam drzim palce!

luthien.k
5. říj 2011

@jankadudova myslím, že vím, co Ti Fuchs řekne na sóju 😀

ined77
5. říj 2011

@makinka2 🙂 ...ahojky..jj, je to tak 😉 .já mám třeba masíčko uvařené a rozmixované zamražené v kostkách na led...tak prostě do příkrmu když je potřeba přihodím 😉 .kostku dávám jen jednu, myslím, že to pro začátek stačí+jednou týdně vařený žloutek 🙂 .příkrmy tudíž vařím bez masa a jen přihazuju při převaření 😉 .

@jankadudova 🙂 ...také děkujeme za pochvalu 😵 .
jejda, to je pech..takový prďolka a už takové trápení ☹ .nech si pěkně poradit od dr. ať ti nějaké tipy dá 😉 .
a ještě se zeptám..na tu alergologii se můžu objednat i sama?nepotřebuji doporučení od dr.?mně se totiž to katunčino bříško prostě nezdá ☹ ..takové střídání zácpy a průjmu 😨 ...i když teď bych to tipla na nějaký ten zoubek, protože hlodá dudlík jak veverka a ostatní taky 😅 ..ale přesto...dle naší dr. je to také ''normální'' 😒 .

jankadudova
5. říj 2011

@ined77 Na alergologii doporuceni potrebujes. Ja si ho vyzadala zpetne, ale je potreba kvuli pojistovne🙂

imzadi
5. říj 2011

holky, vite nekdo jak na fenykl? jsem ho dnes koupila 😀

lucy222
5. říj 2011

@imzadi fenykl? Netuším.
Děkuji za tip ohledně Activie sladké bílé - dnes jí snědla celou 😵 A také jsem prvně do ní dostala nějaké kousky - mixla jsem těstoviny 😵 Do teď jsem jí trávila a najednou ze dne na den dobrý. Sice jsem je musela dát do její oblíbené přesnídávky .. 😅

Mám dotaz - nějaký typ na omáčku pro prcky? Nebo resp. s čím dáváte těstoviny/rýži když ne se skleničkama? 😕 Díky. 🙂