Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evinkaa
19. srp 2009

Andy: Na kojení.net se píše, že tak po 2-4 týdnech, co se zavede zeleninka, se může přidávat maso a v té době by se mohl zařadit druhý příkrm - ovocný. Pak si myslím, že je doba, kdy by mohla mít Kristýnka 2 příkrmy denně.

verona20
19. srp 2009

ahojte...no tak vam sa to kupuje v zahranici...tiez som zila 6 rokov vonku, ale pochybujem, ze v BA kupene masko bio by malo do cinenia s bio...neverila by som a navyse kde take kupim, poznate niekto nejake bio farmy v okoli BA?...mam dilemu ci dat kupovane bezne v obchode alebo zhanat ine|?

evinkaa
19. srp 2009

verona20: Já jsem o tom hodně moc a dlouho přemýšlela, jaký maso pro malou koupím, ale asi zůstanu prostě u klasiky, co jíme my. Já tomu BIO moc nevěřím... Hlavně se na mě, holky, nesesypejte, je to jen můj názor. 😉 Takže já koupím nějaké pěkné maso u řezníka, které si řádně prohlédnu.

hava77
19. srp 2009

zzuzca, aj ja mam papkaca a zje po 2 tyzdnoch prikrmovania 200g zeleniny a za pol hodku este 160 mlieka 😅
od zaciatku papka zeleninu velmi pekne este si aj mlaska a robi mnam mnam, az mi je to k neuvereniu....
chcem sa spytat este k ovociu na olovrant, ked mu zacnem davat tak zie napr. banan a potom uz nic? a az navecer zase mliecko? alebo dat ovocie a este aj mliecko?
suhlasim s evinkou ....k tym bio si tiez myslim ze je to zbytocne....treba kupit u masiara pekne masko a hotovo....
myslim ze by si dieta malo zvykat na normalne potraviny aby nebolo potom haklive a alergicke na vsetko co nie je uplne bio, senzitiv a pod....

ingulka
19. srp 2009

ahoj hava77 😉 mas krasneho chlapceka 😉

sloto
19. srp 2009

ahojte, ja len chcem povedat, ze mame krizu s kakanim asi za sebou 😉 a pomohol nam nocniiiiiik. mala sa na nom naucila vykakat aj vycikat. no a snazim sa ju nalievat vodickou - po lyzicke. za den natlacim do nej asi 30 ml -co je uz uspech

hava77
19. srp 2009

ahoj ingul no to som rada ze ta "vidim" 😵
dakujem, aj martinka je krasavica asi po mamamine 😉 vsak?

ingulka
19. srp 2009

hava77 😉 no skor sa podoba na ocka, aspon to kazdy tvrdi ☹ ale od pol pasa dole je cista maminka 😀 😀 😀

hava77
19. srp 2009

no u nas je to vraj cely tatino! a aj od pasa dole 😀
dlho som ta nevidela v temach, kde si sa tulala? 🙂 ....este stale funguje nasa "stara" tema nadej pre pokrocile...
zastav sa dakedy 😉
a ako sa mavate? este siu na materskej alebo uz v praci? a mala? poslucha?

alias313
19. srp 2009

jooj tak ja som uz pomaly v koncoch 😖 drobec na zac.4 m zacal pekne papat mrkvicku, chutila mu, potom som skusila karfiol ten jedol raz -za lyzicku a potom uz ani raz so spenatom sme na tom rovnako.potom som mu po kusku striedala aj mrkvu aj inu zeleninku, tak po troske papal. teraz som sa skusala znovu vratit k mrkve so zemiakom/aj k cistej mrkve, ale neuspech, proste mu to jednoducho nechuti.je vobec mozne aby detickam nieco take bez chuti chutilo?vsak je to bleee aj pre mna...a na vecer sme davali tu ryzovu kasu-spapal dva balenia a doost uz ani ta nechuti, tak som mu dnes kupila tiez ryzovu s bananom-bolo tam ze od 4m a ta mu teda nechutila ani na prvy krat...mam sa teraz na vsetko vykaslat a nevadavat mu vobec nic?alebo v tom len pomalicky pokracovat?

misutovo
19. srp 2009

Ahojte,

mam viacero otazok, prosim poradte ak viete. Ako sa varia sladke zemiaky- priblizne tak dlho ako normalne? Pridavaju sa do prikrmov so zeleninou alebo skor na sladko?
Varili ste uz niektora fenikel - myslim nie semienka na caj ale zeleninu- ako dlho sa to vari?
A este jedna vec. Malinku po masku dost bolieva brusko, mame uz skoro 8 mesiacov a co som si vsimla ostatne babatka papaju masko uz 4-5 krat tyzdnne. My sme sa dostali na 3x tyzdenne ale mienim jej to zredukovat tak na max 2x tyzdenne lebo ma s tym problem, tak rozmyslam ze radsej na to pojdeme pomalsie. Nemyslite ze jej budu chybat vitaminy alebo bielkoviny z maska?

Dakujem za rady.

bereninka
19. srp 2009

misutovo, znám odpověd jen na jednu tvou otázku.
Maso dávej klidně 2-3 týdně, nebo víckrát týdně méně. Když jí nesedí, nelámala bych to.

editahlb
20. srp 2009

Ahoj holky, taky pridavam jeden nazor - hlane pro ty, co prikrmuji drive jak v 6 mesici - pozor na maso! Detske ledviny nejsou na takovou zatez jeste pripraveny, je to pro ne tezke ztravit masicko tak s tim radeji pockejte at jim neuskodite 😉

misutovo
20. srp 2009

Bereninka a Editahlb,

dakujem za odpovede. Este ma napadla jedna vec. Kupila som rozne druhy tekvic, ktore moc ani nepoznam. Mozu sa babatkam davat hocake sorty tekvic alebo len hokaido a cukiny? Dakujem.

zzuzca
20. srp 2009

hava77-najskor odveci, ja som tiez zo zvolena 🙂 v prahe len docasne...akurat sa tam chystame 🙂

tak konecne nejaky jedlik 😀 vacsinou mamky zapasia s tym ze im deticky nejedia, tak my vlastne mozme byt radi... ja uz to ze zeleniny zje taaak vela -tych spominanych 280 g neriesim. ked mu chuti tak dobre. skor ma trapi to, ze prestal jest ovocie. uz som skusala vsetko mozne, domace -nasurovo postruhane, podusene, kupovane... 😝
ohladne tych intervalov, ja som davala ako pises, obed-maso+zel., olovrant - ovocie a potom az mlieko na noc - kojim... to mi ale to ovocie este jedol. asi dam s ovocim tyzden pauzu a potom uvidim. keby si pytal kojenie medzitym tak mu dam, ale on si nepyta 😒

zzuzca
20. srp 2009

a este, ked toho ovocia na olovrant nezjedol vela, tak som dokojila....ked sa uz dostal na slusnu davku tak mlieko uz nie.

no a teraz teda sa vratime na zaciatok 😒

evulinkab
20. srp 2009

holky, od kdy muže mimi těstoviny?

berenika39
20. srp 2009

bezvaječné v osmém +-, vaječné po roce, nejradši dělám kupované "babiččiny nudle", takový ty úplně vlasový, je to za minutku uvařený, nemusí se to krájet a dobře se mu to žužlá a polyká. dávám je se špenátem, nebo s omáčkama.

evinkaa
21. srp 2009

Holky, tak my už konečně slušněji baštíme zeleninku. 🙂 Natálka chtěla víc druhů dohromady. Já jsem to asi ze začátku dělala blbě, vždycky jsem zkoušela několk dnů jeden druh a pak jiný, abych zjistila, kdyby jí případně něco nesedělo. Ale co jsem jí dala dohromady brambory, cuketku a mrkev, tak by se mohla ubaštit. Sníme už 80 g a možná by dala i víc, ale nechci ji přecpávat. Hned mám lepší pocit, že ten náš drobek trošku jí, když mlíčko jí nejede zdaleka "podle tabulek". 😝

dzina
22. srp 2009

ahojte, my sme dnes zaradili k zemiacku a mrkvicke brokolicu ale musela som to ponorným mixerom rozmixovat,lebo malu to drazdilo len vidlickou roztlacene?vy ste aj doteraz vsetko mixovali ci len roztlacate, dakujem za odpovede.

evinkaa
22. srp 2009

dzina: Já vůbec nemixuji, všechno propasíruji přes umělé sítko. I brokolici. 😉

evinkaa
22. srp 2009

Jééé, dzina, my mámě věkově stejně "mladý" mimča!!! 😀

hava77
22. srp 2009

ja nemixujem, len roztlacam vidlickou....dnes som munechala aj take kusky a papal este krajsie ako ked je to uplne roztlacene 🙂

dzina
22. srp 2009

dakujem za odpovede, ja by som uz cez sitko dnes nestihala lebo bola vyhladovana, az to hltala,....tak som to narychlo mixla,..ale cez to sitko to je asi pracnejsie nie?ci zalezi ake dierky su asi na nom vsak?
evinkaa ano ja som si to vsimla este ked som pisala moju otazku 😉 nasa sa narodila 5.3.2009 a Vasa?

misutovo
22. srp 2009

Ahojte,

papaju Vam babatka kasu bez problemov? Mne mala nechce kasu ani vidiet. Ani ryzovu ani kukuricno-pohankovu ani psenovu. Nechce ju doobeda a ani na vecer. Pritom v prikrmoch ryzu, pseno aj pohanku papka bez problemov.
Myslite ze mam len ponukat dokola alebo jej proste vobec nechuti?
Mam totiz pocit ze nechce nic ine ako to, na co som ju na zaciatku prikrmovania naucila. Na obed zeleninu s prilohou a na olovrant ovoc. presnidavku. Mimo to nezje nic ani kukuricnu chrumku.
Dakujem.

tekvica
22. srp 2009

misutovo, u nas fici najma ta kasa,bud bananova od nestle, alebo tie od babylove, neochutene.
zas zvysok nejak pluve, sa to naucil a prska .

monika77
23. srp 2009

misutovo my máme ten istý problém ... aj keď sa občas stalo, že zjedol kašu, ale väčšinou je to celý cirkus okolo toho ... my máme dokonca aj so zeleninkou veľké problémy ... papá jedine ovocko ... tiež neviem či ho nútiť či čo mám robiť

maminy keď ste mali problém s papaním príkrmov ako ste to riešili? pretože som niekde čítala, že na obed by mal už len zel.-mäs. príkrm bez mliečka ... lenže keď mi odmieta príkrm, musím stále dávať mliečko bo by bol hladný ... ako to riešite vy?

misutovo
23. srp 2009

Tekvica,

a babylove je naozaj neochutena kasa? Snazila som sa jej kase varit sama aby som sa vyhla ochucovadlam a cukru.

Monika,

myslim ze ked ma maly len 6 mesiacov je to skor o ochtnavani ako o jedeni. Kludne mu davaj mliecko. Mne na obed zje mala uz plnu davku zel-priloha, semtam masko a aj tak ju potom este dokojim. Proste si to vyzaduje. Stale mu to len ponukaj a on si casom zvykne. Ked bude starsi pojde mu to lepsie. Aj u nas to bolo tak.

monika77
23. srp 2009

misutovo tak to si ma upokojila ... dúfam, že si teda na tozvykne ... ovocko zmastí už nejakých 100 ml, aspoň to mu šmakuje :o))

misutovo
24. srp 2009

Ahojte,

zistila som ze malej chutia piskoty, za 3 dni mame 8 mesiacov tak jej ich skusim davat.
Nie som si celkom ista ale ze kedy ich zaradit. Myslela som ze doobeda.
Ako mate rozdelene jedlo pocas dna? Rada by som si to porovnala.