Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

vivien6
3. zář 2010

vdaka 😉 a mala by sa detska voda este aj prevarat ci ako ??

aannggiie
3. zář 2010

@betelgeuzz taky jsem se divila.Dávám trošku tak 1 týdně na chleba nebo do jogurtu

vivien6
3. zář 2010

@aannggiie ahoj odkedy davas malemu jogurt ?

janicka006
3. zář 2010

@betelgeuzz Musím říct,že jsem se jen ptala na váš názor a Ty jsi mi docela hustě odpověděla.Každý můžeme mít názor jaký chceme a ostatní holky mi ho řekly normálně.Je pravda,že mi do toho nic není,ale jen mne to zajímalo,jak to vidí ostatní a jejich názor respektuju.

betelgeuzz
3. zář 2010

@janicka006 Nevím, co je na tom hustýho 😀

pe3cka
3. zář 2010

@gabika7706 z vlastní zkušenosti vím,že to pravda není...

majdula
3. zář 2010

@janicka006 Ja presne vim, jak to betelgeuzz myslela... 😔 Presne kvuli kamoskam, jako jsi ty (odpust, nemyslim to zle), jsem zacala prikrmovat driv, nez jsem puvodne chtela, protoze do me stale hustily "prece uz mu to mliko nemuze stacit, je malej (taky bojujeme s vahou), musi uz zacit jist..." Ted zpetne je mi to lito, pac vidim, ze mlicko by jeste nejakej patek stacilo. U druheho prcka si uz do toho kecat nenecham, ale u prvniho je clovek strasne snadno ovlivnitelnej, takze jestli muzu radit a za kamosku poprosit, vubec se k tomu nevyjadruj, byla by skoda, kdybys ji nasadila brouka a zviklala ji v rozhodnuti kojit... 😉

rainee
3. zář 2010

@ivanka85 preco nekupujes lucku co sa nemusi prevarat? my mame hnusnu vodu doma tak musim kupovat dojcensku vodu, ale u kazdej mi plava ten biely sajrajt ked ju prevarim, takze kupujeme len ruzovu lucku co sa uz neprevara, staci zohriat, je to velmi prakticke 😉

rainee
3. zář 2010

k tomu prikrmovaniu - myslim ze od pol roka je to idealne, urcite nie skor ani pri nekojencoch /UM/ kvoli rozvoju alergii... ale kazde babo je ine a pokial babo prospieva a staci mu len mliecko preco nie.... nasa ma 9,5 m. a veru na mliecko neda dopustit, ina strava az tak nesmakuje 😀

rainee
3. zář 2010

este k tym vodam - som sa nedocitala ci je aj nejaka ina znacka co sa nemusi prevarat, zaujimalo by ma to 😲

lucinka4
3. zář 2010

@aannggiie dakujem za rady 🙂 ...mame domace presnidavky takze pridam to

aannggiie
3. zář 2010

@vivien6 ahoj od 7.měsíce

aannggiie
3. zář 2010

@vivien6 já už vodu nepřevařuju.Naleju jí malýmu do hrnku a tak trošičku vypije

aannggiie
3. zář 2010

@aannggiie bavím se teda o kojenecké vodě.Já vůbec nevim kdy můžu dát normální vodu......tak odkdy ?? díky

aannggiie
3. zář 2010

.................no sama si neodpovím 😅 😅

bubelko
3. zář 2010

@aannggiie ja davam normalnu vodu z vodovodu od pol roka. od 4,5 mesiaca pil lahky ovocny caj, nesladeny, teraz uz len cistu vodu z vodovodu. nikdy som ziadnu dojcensku ani inu specialnu vodu nekupovala. tu po prve nic take nedostat a ked som sa pytala pediatra, co mu mam dat pit, povedal cistu vodu, ked som sa spytala ci prevarat, tak na mna kukal ako puk a opytal sa len, ze na co. ze ci aj sebe prevaram 😉 tot moja skusenost 🙂

bubelko
3. zář 2010

@aannggiie to aby si si nemusela odpovedat sama 😀

ivanka85
4. zář 2010

@rainee ja prevaram kazdu🙂casom ma to prejde ale zatial prevaram..

maryanna
4. zář 2010

@rainee veľmi dobrá je TOMA natura neperlivá, je to kojeecká voda neprevára sa...je lacnejšia ako lucka a je lepšia keďže na Lucku vyšli zlé testy a ja ju nekupujem, ešte za tie peniaze ani kvalitu nemáš.....taktiež je dobrá Korytnica kojenecká taká ružová

erikasadek
4. zář 2010

nechcem vam tu neako hustit do vasej temy.. 🙂

ale baby preboha, zakladna chemia..... kazda voda pramenita , je vapenata.... a po prevareni ten vapnik je na vrchu, j eto ten biely povlak niektore su slabe, niketor eviac vapanate.. 😉
takze staci len ten povlak odstranit jednoducho, ale povedat ze je nekvalitna lebo je biely povlak...... 😀
tak to dostanete..
hlavne ze s vodovodu je zdrava keby ste vedeli co vsetko pijete vo vode tak ju do ust nedostanete, ale nevidite tak ste spokojne.. 😉

kaktusik007
4. zář 2010

@ivanka85 prevaraj... mas malinke babatko na to aby si neprevarala....
@erikasadek uplny suhlas, co oci nevidia, srdce neboli... 😀

aannggiie
4. zář 2010

@bubelko 😀 😀
ok tak končim s kojeneckou 😉

aannggiie
4. zář 2010

@ivanka85 dávej kojeneckou aspon do půl roka

lenocka84
4. zář 2010

ja prevaram klasicku vodu a kojenecku len na pitie ale na mliecko prevarenu obycajnuuuu a nic nam nieje

kejtty
4. zář 2010

@lenocka84 aj my sme od narodenia na obycajnej vode z vodovodu (prevarenej) a zatlal je to ok 😎

vivien6
4. zář 2010

@aannggiie lebo niekto napisal ze by sa malo od 8 - 9. a ty davas skor tak ma napadlo ci aj my by sme uz mohli ale asi nie.my pijeme kojenecku...

vivien6
4. zář 2010

a k, tym vodam..aj ja by som rada davala vodovodnu vodu lenze my byvame v starej bytovke zo starym bojlerom na vodu..voda nejak zvlastne zapacha a ja dokonca tu vodu nepijem..takze si nemyslim ze kazda voda je v pohode..

rainee
4. zář 2010

@erikasadek voda z kohuta nie je vapenata a po prevareni tam plaval taky bordel ze az 😉
my sme od zaciatku davali lucku a nikdy som ju neprevarala, a sme tu 😉

erikasadek
4. zář 2010

@rainee no kazda voda je ina su oblasti kde je tvrda voda a su oblasti kde je makka, zakonite tam nebude vapenec. 😉
ale ked citam my pijeme a nic nam nie tak sa v duchu smejem, ono nic vam nebude teraz!!!!!!!!!!!!!!!
zalezi aka je voda..
nedavno davali super dokument sok v fr co sa tyka vody s kohutika a bol to 2 hodinovy sok!!!!!!!!!!!!!
neverte ze na slovensku tomu tak nie je...
tie co zijete na zapadnom slovensku alebo kde su polia.. verte ze vo vode mate aj 100 krat ak nie viac prekrocenu normu na dusicnany nehovorim aky ma to vplyv na telo, a u deti a tehotnych je zakaz pit takejto vody...
problem je ze E U nedava smernicce ze takato voda nie je vhodna ku pitiu co v praxi znamena ze miliony ludi ju pije ako aj deti!!!!
potom antibiotika a ine svinstvo ktore proste len tie najmodernejsie cisticky dokazu vraj trocha odstanit... n svete su skusobne asi 4!!!!!!!!!
na slovenksu urcite nie..
a najhorsie je ze sa pouziva hlinik!!!!!!!!!!!!
na cistenie vody ... len najmodernejsie cisticky nepouzivaju..
prikald v fr ken pariz nie!!!!!!!!!!!!!!!!
takze co myslit 😉 ako sa na slovensku cisti voda; je to lacny a kvalitny stary sposob cistenia pitnej vody..
problem je ze su prekrocene niekolko nasobne hranice pre EU ziadne problem tato voda je vhodna na pitie. a nikde vam nepovedia ani na urade aku presne vodu pijete!!!!!!!!!!!!!!!!!!
len specialne laboratoria...
hlinik spustat alergii a hlaven alhzaimeru.. preco tak prudko stupa ludi co ho ma a lergie...

takze este stale si myslite ze voda s vodovodu u vas je nezavadna a vhodna aj pre vase deti ak ano tak cin cin , 😠
ani prevarenim sa nic nestrati..!!!!!!!
este som zabudla pri nuklernych elektranach ani nehovorim aky unik radioaktivity, ale nikomu nevadi , co to spravy v tele ani nehovorim..
vysledok nehovori sa o tom vela verejne tajomstvo.. ale co myslite , ludia ktory o tom vedia piju pitnu vodu??
nie.. 😉 😠 🙄

gabika7706
4. zář 2010

@erikasadek co pijete vy doma?