Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

sisstin
14. srp 2008

monik: jinak to souvisí s CR, je to ten případ, kdyby žena neporodila přirozeně 😉 a dítko by tam měla napořád 😉

nara
15. srp 2008

Ahoj holky,
tak už víc jak týden zkoušíme zeleninový příkrmy (doposud byl malej plně kojený) a není to žádná sláva. Jak dlouho vám trvalo, než děti začali baštit s chutí? Vždycky otevře pusu na první tři lžičky a pak už ne. Dělá jako že se dusí a tak už ho nenutím. Úplně ze začátku toho snědl daleko víc, než teď. Dělám mu domácí jídlo, ale zkusila jsem si i kupovaný, ale to bylo snad ještě horší. Teď dostal večer dvakrát kaši a tam mu celkem jela, asi proto, že je sladká...

monik76
15. srp 2008

nara, my už to zkoušíme víc jak měsíc a pořád žádná sláva. Nehce nic! Tak pořád čekám kdy se to zlomí.

flufla
15. srp 2008

tak to můj pacholek je naštěstí jedlík, přikrmujeme te akorat 3 tydny(dusud také jen MM) a baští už 150 -180g.Rozjedl se asi po 5 dnech 😀 Držím vám palečky, at také začnou...

janinininka
15. srp 2008

my budeme mít příkrmy za necelý měsíc, tak jsem taky zvědavá. budu nejdřív kupovat od Hippu. kolik tak mám dát ohřát poprvé a jaký máte talířky, nebo v čem to ohříváte, zatím nemůžu nic sehnat. a máte už ty učící hrníčky, pijí vám mimča z toho?

nara
15. srp 2008

Já s bráchou, když jsme byli malí, tak jsme prý taky nebyli žádní jedlíci. No tak to asi bude chtít trpělivost, viď Monik76 😉

Janininka já používám mističky z umělý hmoty, koupila jsem je v domácích potřebách a lžičky babylove z DM. Ohřívám to ve vodní lázni i s mističkou. Z učícího hrníčku malej pije, pro změnu jsme vynechali lahev, tu nikdy nechtěl a ani mu to z ní nešlo.

johanka13
15. srp 2008

ahojky,my mame taky obyc baleni 3 lzicek on baby love z dm a jsou v poho.Misku mam zatim keramickou,jeste po mne a davam to ohrivat na 30sec do mikro.Ale mame zadelano na misticky od prybynacka- je tam ted soutez do konce zari,nasbirej 30vicek a poslou ti sadu,tak uvidime.Mala stejne jeste nesedi aby jako papala sama,takze to zatim neresim.No a kdyz to bude nejaka hruza,tak koupime neco v dm,asi mam nebo babylove.Pici hrnicky- urcite jdu do toho co nejdriv,ale myslim si,ze dokud si sama nesedne do zidlicky a nebude pevne drzet telicko,ma co delat s sebou natoz aby jeste chudinka zonglovala s hrnickem,ale urcite bych byla rada kdyby se nam v nejblizsi dobe povedlo alespon pres den tu lajev odbourat 😎 Ted si nasla novou zabavu- kamkoli ji dudu spadne tam ho najde a ma hroznou srandu z toho,ze si ho strci sama do pusinky 😅 dudu mi driv chtela jen na usinani,ale ted mi prijde,ze si na nem slusne ulitava 😀

janula2008
15. srp 2008

Nara:přeju ať se to zlepší, my máme spíš opačný problém, musím jí s jídlem brzdit, už teď má v půl roce 8800 g. 😕 (Ale taky 75cm..)Začly jsme koncem 4měsíce se zeleninou v poledne (teď už i s masem, zatím nevařím, dáváme hippíky a hami, to sní půlku, někdy i celou a k tomu 120 UM), koncem 5měs.jsme začly dávat ovocnou frutapuru nebo hami (sní jeden kelímekm ale snědla by i tři 😕 ), no a teď od 6měs. dáváme ráno i kaši, zdá se mi, že je to velká porce a ještě by si kolikrát i dala...mezitím ji ještě 3x denně během dne kojím a na noc dostává 180UM, tak se mi to zdá kolikrát i moc, ale snědla by i 3x tolik . 😠 😀

johanka13
15. srp 2008

Janula- jeje!!! no to jste na tom stejne jako my!! 😀 UM teda nemame,to by se mi fakt prevtelila v burta! 😅 jenom kojime,ale apetit ma jako blazen a sni mi naprosto vse! 😀

janula2008
15. srp 2008

Johanko: no ja si porad rikam, ze ji preziram, schvalne ti napisu nas denni rozvrh, ale proste se nam nedari to nejak zkrouhnout a na druhou stranu si rikam, ze mam byt rada, ze tak pekne ji a nejaka moc baculata neni, vsechno urcite vybeha, bude po nas dlouha (ja pres 180cm, pritel 187cm)a nema byt po kom extra tlusta. 😕 Takze:kolem 5.hod. rano - kojeni, kolem 8h. rano - kase, kolem 11h. - zeleninovy prikrm, nekdy i s masem (vetsinou dame pulku) a k tomu 120UM, kolem 13.30 h. - kojeni, cca 15.30 - ovocny prikrm (dnes 190 g 😕 ) a pak kolem 18.30 - 180UM a nekdy kdyz nemuze usnout tak se jeste kolem 21h. ududla u prsa a do 5-5.30 h.rano v kuse spi.Proste mi prijde, ze porad jime 😅 😅 .

johanka13
15. srp 2008

nooo,ale mne to taky tak prijde...ze furt ji 😅 hele ja si taky rikam,ze nejake dispozice k obezite nema,ja teda vysoka nejsem,mam 174cm,ale moji rosice jsou cahouni.Marianky tata meri 192cm takze proto je to takova cara! 😀 ale je to presne jak rikas- jak zacnou behat,jde to dolu..vzdyt hele i ted zacla jakoze lezt,no pokousi se,vzdy se rozplacne jak zaba a zveda zadecek 😅 ale uz ted se to strasne zabrzdilo,kdyz se mi mrknes do alba zjistis,ze do 5mes mi pribirala kolem 1kd za mesic!! ale ted uz je to za poslednich 6tydnu pohych 40dg! taky to je tema vedrama jak byly! pila jen cajicky,malokdy chtela kozu,ja mela na kojeni cele Ciny,ale ona nic! 😖 obcas sem tam nejakou tu konzervu,hodne ovoce jedla 😒 ale furt sem do ni prala caj a vodu a stavicky. 😎 ja jsem presvedcena o tom,ze ona by to taky snedla kdybych ji to nabidla,ale radsi to nezkousim,pribira dobre,celkove prospiva a mudra je spokojena,takze neni o cem.Uz jsme koupili prvni kasicku,dala jsem ji asi dvakrat,ani jsem se nedivala na davkovani,jen jsem to hodila od oka,jakoze na zkousku,snedla to,ale nebyula tim nikterak mega nadsena,je mozny,ze nebyla tolik hladova- to spis ja vzdy neco koupim a nemuzu to vydrzet az si to vezme na sebe nebo az to ochutna 😅 😅

johanka13
15. srp 2008

a hlavne ze jedi,horsi by bylo kdyby nejedly,ne? 😉

janula2008
15. srp 2008

Jojo hlavne, ze jim chutna, nedokazu si predstavit ten boj, kdyz mimco sni 3 lzicky a krici, ze uz nechce, u nas se krici po 190 snezene presnidavky, ze chce jeste 😀 😀 .Ta kase ji ze zacatku moc nejela, ale ted uz je to stejny jak u ovoce, udelam ji plnou misku, rikam si, kolik toho zbyde na maminku a najednou koukam,ze uz neni a Simca stale otevira pusu 😅 .

kacamar
15. srp 2008

no holky, budte radi, ze vam basti. co ja bych za to dala. zaciname s prikrmem a tu malou konzervu "prvni lzicka" ma na 3x a jeste dela cavyky jako ze ji toho davam moc. Mlika UM mi za den vypije tak kolem 500ml a tak 100ml stavicky nebo caje. Tot vse 😖 Kaši nepozře ani nahodou 😠 pritom takova dobrota - to po ni dojidam 😅 a to neni zadna vychrtlina - 5 mesicu a 7,5 kg, tak ja nevim, asi pribira ze vzduchu ☹

kraste
16. srp 2008

ahoj holky, my jsme taky jedlíci, malá má v 6měs. 7,7kg, ale má 71cm, takže je akorát. To my sníme celou přesnídávku na svačinku a ještě 100ml nutrilonu a na oběd sní celou skleničku hami, ale to už jí nutrilon nedávám. Ten až odpoledne. Ale je pravda, že za celý den má jen 5 jídel. Ráno v 6h nutrilon, v 9h tu přesnídávku+nutroš, ve 12h zeleninu s masem, v 15h nutroš a v 18h nutroš nebo kaši. A pak už nejí až zase ráno. Jinak přes den vypije ještě skoro celý hrníček vody a nebo čaje.
Johanka13: nevadí, že ti malá nesedí, ten hrníček si udrží. Mě taky malá nesedí a v pohodě z něho pije a když se jí nechce drzět, tak jí ho přidržuji.
kacamar: zkus jí tu kaši dát do flašky místo lžičkou. Moje malá ji první taky lžičkou nechtěla, prskala ji, ale jak jsem ji dala do flašky, tak to zhltla jak malinu🙂

kacamar
16. srp 2008

kraste, z flasky mi to vypila, ale hodne jsem to naredila. Jak to teda delas do flasky? nebo me napada udelat UM a zahustit kasi nebo nevim uz ☹

agatka77
16. srp 2008

kacamar:baf! 😀
taky delam odnrovi kasi do lahve.dam vody jako na UM a pak priblizne odmerek,aby to bylo hustsi nez UM,ale podstatne ridsi nez kase a vymlaskne to na to tata

kacamar
16. srp 2008

nazdaaaaaar a kolik teda tech odmerek? a jakou mas kasi??
to je dneska pocasko co?

pamuk
16. srp 2008

ahojte, my dneska máme v plánu prvně kaši. Chci ji dát z flašky, tak to asi budu muset hodně naředit.
Mám kaši od Nutrilonu - první kaše

kacamar
16. srp 2008

pamuk, tak drzim pesti, me tuhle kasi nevzala do huby, ale davala jsem to lzickou. Priste taky zkusim do flasky 😉

kraste
16. srp 2008

holky, já když jsem dávala kaši do flašky, tak jsem dala o 20ml vody víc jak je napsané na té kaši, ale 4lžičky(jak je psané) a ještě mám v savičce 3dírky, aby to dobře teklo a malá nemusela tahat jak drak. A to mi krásně vypije. Jinak lžičkou to musí mít svůj den, aby ji snědla celou. Jídélka jí normálně, ale tu kaši fakt jakou má náladu .Dnes měla zrovna od hami meruňkovou a tu snědla. Jinak já měla taky poprvní nutrilon-rýžovou a malá mi ji zblajzla jak malinu. Moc jí ta nutrilon chutná, mám i nutrilon jablkovou. Jinak střídám s kašema hami-meruňkovou a rýžovou s kukuřicí. Ty hami moc tou lžičkou nechce, protože jsou takové jak když napěněné.
pamuk: určitě jí kašička bude chutnat.

ivulinda
27. srp 2008

Ahojky holky potřebovala bych menší radu.Co všechno už můžu malé dát a někde jsem četla,že se může dát už i pečivo...DÍKY moc 😀

dzej
27. srp 2008

já bych taky prosila o názor....plně kojím, malé bude příští týden 5 měsíců...co by se stalo, kdybych jí už teď zkusila dát třeba jablíčko nebo něco od Hame ty výživy? Dr. mi říkala, že mám počkat do 6měsíců. Je možný, že když něco dám, že mi malá přestane chtít mlíko?? díky

ivulinka kamošky co mají mimi stejně starý jak ty, tak dávají i masíčko, brambory, zeleninu, a všelijaký ty "žížaly křupky" 😉 taky už se těším až budem baštit 😅

minea
27. srp 2008

dzej, co tě vede k předčasnýmu zahájení příkrmů?

Tohle je vyjádření Laktační ligy:
* Zdravé, donošené, prospívající a podle potřeby kojené dítě nepotřebuje čaj, tekutiny ani jinou potravu navíc po dobu výlučného kojení.
* MM zajišťuje dítěti dostatek živin a tekutin do ukončeného 6. měsíce věku
* Předčasné zavádění tekutin či potravy interferuje s kojením a je příčinou předčasného ukončení kojení.

dzej
27. srp 2008

minea jen se ptám. Vím, že MM je nejlepší, ale spíš tak ze zvědavosti jsem chtěla něco vyzkoušet. No počkáme do toho 6 měsíce 😀

zusma
27. srp 2008

Dzej, pokdu malá přibírá, tak bych s tím taky nespěchala, ale je to na tobě 😉 S tím mlíkem...možný je, že jí normoš jídlo zachutná víc než mlíko, i když to podle mě asi není tak častý. Ale stát se to asi může. I když ze začátku toho normoš jídla dáváš většinou jen málo a postupně přidáváš množství i suroviny 🙂

ivulinda
28. srp 2008

dzej to já ji dávám taky,ale to už je ohrané a moc jí to nechutná.Tak jsem skusila udělat koprovku,rajskou,ale bez oleje a na másle a to jí chutnalo,ale co dál můžu dávat?holky poradte 😀

ivulinda
29. srp 2008

holky notak...

chico
29. srp 2008

Je tu někdo.Jsem nová a rada pokecám. 🙂 🙂

chico
29. srp 2008

Co je s váma snad u nespite.Tak brzo.Tak já začnu mam dvě holky 3 a 6 měsícu.