Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

jandalinka
8. črc 2008

tak teď jsem to našla na kojení.cz v tabulkách,že opravdu rajčata až později.hm 😖 Skoro až v 1-2roku.Jeje,tak to jsem překvapena,že prý se může malá osipat.Jeje.Já dnes jí propasírovala rajčata a jen šťávičku s brambůrkem.No,tak to jsem zvědavá,jak zítra budem vypadat 😢 😖

lenkazdenek
8. črc 2008

holky ,ale mrkněte na ty skleničkový příkrmy,tam je taky rajče už od půl roku,někde dokonce i kopr,takže asi tak.
Na rajskou sem četal recept na Hami stránkách,jo a hlavní je to rajče spařit a oloupat 😉 zahusštění-no pokud už dáváš lepek tak asi i mouka,ale já bych zahustila rýžovou moučkou 😉 a ochutit beztak nemůžeš do roku solit ani nic.
A když se ti osype tak aspoň zjistíš že na to má alergii 😉 ono správně by se neměly dávat ani jahody,maliny atd

yasmin07
8. črc 2008

Teprve se tenhle týden chystám na příkrmy 😉 Možná už to tu někde je, ale...kuoujete příkrmy hotové (Hami, Hipp...) anebo je děláte doma? Napadá mě, když si mimčo zvykne na kupované bude chtít pak ty dělané doma?

lenkazdenek
8. črc 2008

Rajská polévka
1 lžička rýžové kaše Hami
1 středně velké rajče (40 g), petrželka
1 lžička oleje
Rajče spaříme vroucí vodou, ponoříme krátce do studené vody,
oloupeme a nakrájíme. Zalijeme asi 300 ml vody a uvaříme
doměkka. Takto připravenou polévku zahustíme dle chuti 1–2
lžícemi rýžové kaše Hami. Hotovou polévku zamícháme,
přidáme trochu oleje a najemno nasekanou petrželku

lenkazdenek
8. črc 2008

Yasmin07,já ze začátku kupovala převážně hami nebo Allnaturu ,sama sem začla vařit asi měsíc po zavedení příkrmů

marcim
8. črc 2008

To u nás se spíše vaří a kupuju to,co nedělám.(dýně,fenykl,..zn.Alnatura je dobrá)Ale stejně mám nějakou skleničku doma v ledničce,pro případ nouze.Malý jí vařené i kupované.
A od kdy se může teda to rajče?Já z něj mám docela strach,aby se malej neosypal.Ta polévka vypadá zajímavě...

lenkazdenek
8. črc 2008

rajčata a ostatní potencionální alergeny mám dojem doporučují až po roce

ivulinda
8. črc 2008

jj je to tak.Leni prosím tě chtěla jsem se tě zeptat jestli už malé dáváš i mormální obědy,ale v menším a ne tak kořeněné nebo něco takového.

jandalinka
8. črc 2008

lenkazdenek:díky moc za recept.Vypadá skvěle.Tož uvidíme zítra,co nám "vyraší" 😅 .Já ty rajčata oloupala a povařila a pak propasírovala jen šťávičku,tak uvidíme 😕 .
Jinak s kořením se opravdu bojím,takže zatím jen oliv.olej jako přídavek buď do kupovaných či domácích. 😉

lenkazdenek
8. črc 2008

Ivi,nene dělám furt takový masozeleninový směsi,třeba dnes měla k obědu krůtí maso s bramborem a mrkví,s tím kořením-já dávám pouze kapku olivového oleje nic víc 🙂

ivulinda
8. črc 2008

Leni nemyslela jsem,že jí to kořeníš,ale jestli jsi už třeba zkoušela dát trošku špenátu nebo koprovky nebo tak něco.moje kamarádka jak měla malou tak jí dávala už všechno,tak proto se ptám

lenkazdenek
8. črc 2008

Ivi,to ještě ne ,ale mám koupený skleničky od 8 měsíce a to je třeba kuřecí soté
JInak sem zkoušela třeba udělat br kaši bez másla s um ,masem a zeleninkou ,ale to jí moc nechutilo 😒

gilotek
9. črc 2008

HOlky chci se zeptat. Malej dostává od pondělí první příkrmy - dávám mu první lžičku od Hami - mrkev. Příští týden bych chtěla zkusit další zeleninu. Někdo radí brokolici, někdo třeba brambor. To mu mám dávat celý příští týden jen tu brokolici nebo jen ten brambor, nebo to mám smíchat k té mrkvi? 😅 A kdy mám pak přidávat ovoce a maso? Kaši zatím dávat nechci, malej je cvalík. Díky za rady a zkušenosti.

mircka
9. črc 2008

Ahojky, malému vařím extra a rozhodně nesolím, max. dám kapku slunečnicového oleje. Jinak musíme držet HA dietu. Takže např. taková rajčata jsou u nás zapovězena.
Chci se zeptat, zda neporadíte co dát malému na žužlání místo rohlíku nebo sušenek (taky jsou zapovězeny a nechci ho učit na sladké)? Např. nějaké suchary či něco podobného. Jakou značku a kde kupujete. Díky.

yasmin07
9. črc 2008

Holky, když jste dávaly poprvé příkrm ,,první lžičku", tak jste daly ochutnat a mimčo to dojedlo druhý den? Jde mi o to, jak dlouho se to může skladovat v lednici. A jak jste ten ,,tošek" na ochutnání ohřívaly?

lenkazdenek
9. črc 2008

Gilotek, dává se stejná potraviny minimálně 3-4 dny ,nejdřív jen jeden druh,potom můžeš míchat(brambor s mrkví atd) až vyzkoušíš všechny kombinace zkusíš maso a měsíc na to můžeš ovoce,každou novou potravinu dávej 3 dny abys poznala jestly nemá alergickou reakci 😉
Mirca,já začla nejdřív s kukuřičnýma křupkama,jsou neochucený,prodávají se ve zdravé výživě,já dávám už oár dní třeba i rohlík nebo sušenku,ale maximálně 2x týdně
Yasmin07,vydrží to v ledničce mám dojem 2 dny ,já ten trošek dala do misky a do vodní lázně,teď už ohřívám buď v mikrovlnce nebo mám čerstvě vařený

yasmin07
9. črc 2008

díky za info 🙂 a vaříte z normální kupovaný zeleniny ze supermarketů anebo kupujete nějakou ,,bio"?

gilotek
9. črc 2008

a za jak dlouho jste nahradili polední kojení jen zeleninovým příkrmem?

lenkazdenek
9. črc 2008

Já nejdřív kupovala bio,teď kupuju normální a nebo mraženou zeleninu

svoma
9. črc 2008

Ahoj,já bio nepoužívám,buď normální a nebo mraženou. 🙂

gilotek
9. črc 2008

A za jak dlouho jste nahradili polední kojení jen zeleninovým příkrmem? 😝

mircka
9. črc 2008

Lenkazdenek: díky za tip. Kukuřičné křupky zkusíme a uvidíme 🙂
Gilotek: nám to trvalo tak dva a půl týdne. 🙂

lenkazdenek
9. črc 2008

gilotek u nás asi 2-3 týdny

ivulinda
9. črc 2008

Leni no nevím jaké to je br.kaše s um,ale asi ne moc dobré!dávám zatím kuřecí a krůtí masíčko s bramborem a dneska i dušenou mrkví tak jsem zvědvá jestli jí to bude chutnat 🙂 snad jo...Leni jak dáváš a jakou zeleninu???

svoma
9. črc 2008

Gilotek my taky tak nějak jako Lenkazdenek. 🙂

lenkazdenek
9. črc 2008

ivi,normálně uvařím zelenu s bramborem,masem a pak rozmixuju.
dávám: mrkev,brambor,květák,brokolice,hrášek,kukuřice,cuketa,kedlubna,lilek trošku fazolek,porek
a jinak jako přílohu dávám i rýži nebo bezvaječné těstoviny

ivulinda
9. črc 2008

Aha.Leni,ale my to asi ještě nemůžeme že kedlubnu,fazole,nebo rýži to asi až opravdu později že???

janicka.ziv
9. črc 2008

holky nestalo se vám některé, že vám dítko začalo odmítat ovoce? teda spíš přesnídávky? jako pár lžiček do ní dostanu, ale tváří se u toho děsně a pak už za žádnou cenu nechce ☹ do čerstvýho ovoce kouše ráda, ale tím se moc nenají a nastrouhaný čerstvý jsem teda nezkoušela, ale pochybuju ☹ nemáte nějakou radu?

ivulinda
9. črc 2008

jani mě malá nechce ty polívky ze sklenky.ani se jí nedivím je to hnusné a nedobré,ale přesnidávky jí v klidu.na to fakt radu nemám zkoušej to asi dál.nebo zkus s jiným ovocem 😉

janicka.ziv
9. črc 2008

jj já vím,že musím zkoušet. dřív jedla více méně všechny přesnídávky a různý značky, ale ted je to boj. Ona teda poslední dny má "kecy" i u jinýho jídla, ale alespon těch 130 nebo víc sní, i když dřív jedla taky víc. tak nevím, co to zase má být ☹ 😖
dnes jí odpolko zkusím broskv.sunárek-ten milovala, ale včera ho nechtěla. a když nic, tak zkusím čerstvý banýn a meloun.
jednou bych ráda vlezla do té její hlavy, co se jí tam tak honí