Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

knedluska
8. zář 2011

@ja.na81 - a vyjde pak ta kaše levněji než ta mléčná?

ja.na81
8. zář 2011

@knedluska ja ti nevim, ale rekla bych ze jo... protoze tu krabici mlecne kase jsme meli tak tyden asi a krabici UM plus tu bezmlecnou kasi mame rozhodne mnohem dyl (kupuju UM Babylove a to je fakt levne)

knedluska
8. zář 2011

@ja.na81 - no právě, my máme tu krabici taky tak na týden. Tak díky za tip, vyzkoušíme. 😉

buburka
8. zář 2011

Ahojte baby. My tiez veeeelmi pomali zaciname s prikrmami, kedze sme na UM. Prisla som sa trosku inspirovat 😀 Mozem sa opytat? Zatial len flastickujeme Hipp. Zeleninka malemu chuti...davala som uz aj s morcacim maskom ...ale ovocie vobec nechce...ani mrkvicku ked je s jablkom tak nezje. myslite, ze nebude chciet vobec ovocie??? alebo sa to casom zlepsi? mam skusat dalej?

jankadudova
8. zář 2011

@buburka Ahoj. Ja bych dala chvili pauzu, ono ovoce se ma zavadet az mesic po zacatku prikrmu, takze si myslim, ze mas cas. Nektera miminka sni vsechno hned, ale pokud neco odmita, tak proste dava najevo, ze to jeste neni ono. Nebala bych se toho, ze nebude jist ovoce vubec. Jen to trochu odloz, casu dost🙂

knedluska
8. zář 2011

@buburka - já si taky myslím, že je na ovoce ještě času dost. Zatím si myslím, že stačí ta zeleninka a ovoce tak za měsíc. 😉

buburka
8. zář 2011

@jankadudova
@knedluska Dakujem za odpoved. To, ze ovocie az za mesiac, som ani nevedela. Ja len tak po par lyzickach davam na ochutnavku a aby si zvykal na lyzicku...aj ked..ta mu problem nerobi 😀

mery83
8. zář 2011

Ahojte,jak dlouho vaříte dětem z kojenecké vody příkrmy?

cicimon
8. zář 2011

@mery83 ja som z kojeneckej vody nikdy nevarila, z obyc z vodovodu

ivkaj
8. zář 2011

@mery83 já zatím kojeneckou vodu používám. Ale chodím pro ni do takového zásobníku, kde mě litr přijde tak na 3Kč, což je mnohem míň než v obchodě.

bubelko
8. zář 2011

@mery83 nikdy som z kojeneckej vody nevarila 😉
@buburka skusaj a uvidis. u nas zabralo ovocie, ked som zmenila sortu jablk a pridala k tomu banan 😉

ivkaj
8. zář 2011

Mamči, ovoce (jablíčko, hruška) dáváte syrové nebo podušené? Včera jsem totiž zkusila nastrouhat jablíčko a hrušku a moc úspěch to nemělo. Přitom se skleničkama problém nemá. Tak nevím jestli vadila struktura nebo ta syrovost.

cicimon
8. zář 2011

@ivkaj ovocie z flasky byva sladsie ako surove, preto aj detom viac chuti... moja napr tiez velmi nechcela surove jablka, teda nie struhane... az ked zacala jest kusky tak ich zacala viac jest... a zas niektore jablka su kysle, tak mozno aj preto
a zas podusene byvaju prilis vodove... hrusku skus dat taku "odstatu" teda makksiu, tie cerstve byvaju vacsinou tvrde

imzadi
8. zář 2011

@ivkaj ahoj, ja prvnich 14 dnu varila a to jedl v pohode, pak dala syrove a nechtel to vubec...az me zachranilo sklenene struhadlo, ktere z toho udela super pyre...z normalniho struhadla mi to nechtel jist

ivkaj
8. zář 2011

@imzadi no právě, nechala jsem se inspirovat struhadlem;o) Jablíčko je sladké a přidala jsem tam i trošku dýně aby to právě bylo sladší. No uvidím jak to půjde dneska.

imzadi
8. zář 2011

@ivkaj tak to bude problem chuti, ne konzistence...a co svestky? ty jsou ted taky hodne sladke 🙂

imzadi
8. zář 2011

jinak hrasek moc uspech nemel...Kubik snedl tak max 150 g... a vic ani tuk 😝

ivkaj
8. zář 2011

@imzadi dneska ještě zkusím přidat kousek sušnky (i kvůli lepku) a budu zkušet další ovoce. Já se jen tak nedám ;o)

imzadi
8. zář 2011

@ivkaj jojo, susenky jedeme taky 🙂

sova33
8. zář 2011

@mery83 Ahoj, já z kojenecké pořád ještě vařím (ta naše kohoutková není nic moc - občas po dešti je i žlutá).

alenv
8. zář 2011

holky koupila jsem filetky králíka, mám to jen uvařit a rozmixovat? A pak třeba brambor a mrkvičku?

daisy14
8. zář 2011

Tak my dneska měly poprvé květák s brambůrkem a mrkvičkou, sice se po prvních soustech šklebila 😀 , ale pak to snědla. Teď čekám co z toho bude, ale prdí dobře 😀

@imzadi skleněné struhadlo už mám taky doma, jen jsem ho nestihla vyzkoušet. Dneska jsem nadělala spoustu kostiček mrkve a jablečného pyré, tak jsem táááák unavená 😵

mery83
8. zář 2011

@alenv Já jsem to vařila všechno dohromady a pak jsem to rozmixovala.

mery83
8. zář 2011

@sova33 No mě práve dr říkala,že už mužu dávat malé to co nám jen né solené a kořeněné.

A jakej je pro děti nejlepší sýr?

sova33
8. zář 2011

@mery83 To záleží, jakou máte vodu. Mně v půl roce doktorka řekla, že mám vařit z kojenecké. A jsem ráda, protože ta naše je někdy ne úplně v pořádku. My přikrmujeme zatím cca 2 měsíce a chci mu to zavádět postupně (takže mu zatím rozhodně to co nám dávat nebudu, ale to je fakt asi na každém)
A co se týká sýrů, nevím, který je nejlepší, ale myslím, že se určitě nedoporučuje tavený,

imzadi
8. zář 2011

@mery83 @sova33 co vim, na zacatek se doporucuje treba lucina nebo zerve...

jankadudova
9. zář 2011

@alenv Ano🙂 a zamichat do te zeleniny, pokud delas domaci, tak kapku oleje nebo trosku masla. Ja pouzivam zatim maso bud mix ve sklenickach nebo od Hippu samotne maso.

alenv
9. zář 2011

@jankadudova já měla maso samotné od alnatury, ale mělo tam takový hrudky. A nebo mix od Hami.. zjistila jsem, že mají pro malého nejlepší konzistenci.. ale ted jsem zkusila toho králíka.. asi budu vařit dohromady brambor, králíka mrkvičku a rovnou i s tím vývarem mixnu a uvidím, ale zatím máme skleničky, chci to prokládat domácí až na ní přejít uplně

jankadudova
9. zář 2011

No tak ja jsem dnes chtela Maxikovi "doprat" domaci obed - brambory, cuketu a hovezi masicko a pan se na to moc netvaril. Pripada mi, ze brambory mu moc nejedou. Proste jak v tom neni mrkev🙂 tak nic moc. A taky to bylo asi moc ridke diky cukete a to se mu asi taky nelibilo. Tak jsem byla trochu zklamana...ale co nadelam. Muze nechut k jidlu souviset se vcerejsim ockovanim, co myslite?

daisy14
9. zář 2011

@jankadudova Nechuť k jídlu může souviset s očkováním, malá mi taky moc nejedla vždycky druhý den po očkování. Ale taky mu nemuselo chutnat jen kvůli chuti 😉 ,těžko říct, oni ti mrňousci nám to neřeknou 😉 .
Malé brambory taky moc nejedou, dneska se šklebila hrozně 😝 , ale jak jsem vzala do ruky mobil, že ten škleb vyfotím, hned koukala a začala baštit jako divá 😀 .