Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

evikuu
19. únor 2009

Tak jsme po špenátu s bramborou a mlíčkem a chrupe.
Pokud ti kaši nechce zapijet už kojením určitě to něčím zapít chce!!Všeobecně se s příkrmama má zavádět i nápoj aby se to lépe posunulo v bříšku 😀
Kašičku-klasik hustou dáváme na lžičku vpodvečer a hooodně řídkou s mlíčkem dáváme po koupání na noc Na dnešek spala od 8h do 7.15 ale jíst chtěla až okolo 8ráno takže jí to viditelně stačí 😀

jaannaa
19. únor 2009

tak jsem zkusila dat po obidku čajik (bylinkový) z Avent hrníčku a docela ji to šlo pít, budeme trénovat 🙂

evikuu
19. únor 2009

šikuly 😀

sarihy
19. únor 2009

Ahoj holky,
jdu k vám pro radu...dítku je 5 měsíců, jen kojím, takže se příští měsíc chystám na příkrmy...hodně jsem si o tom přečetla, udělala plán co a jak, no a teď mi začíná vrtat hlavou manžova alergie na pyl...pčíká vždycky v květnu a červnu, jinak je v pohodě, já alergie na nic nemám...Myslíte, že musim k Ellíně přistupovat jako k alergikovi, a tudíž vše zavádět pomalejc, kaše dělat nemléčné s použitím HA UM (ty plánuju až od toho 8.měsíce)...prostě to mít všechno komplikovanější ?? Díky moc !!

tobinek
19. únor 2009

ahoj,ja mam chlapecka 6 mesicu a prave se u nej projevil atopicky ekzem,zjistili jsme ze od manzela segra je alergik a u malyho se to projevilo jako ekzem,alergicky je i na nejake jidlo (treba brokolice),kupuji mu sem tam prikrmy BIO,ale asi mam smulu a budu mu muset vse varit osobne 🙂 .Doktor mi vynadal,ze jsem mu nerekla o alergikovi v rodine,uplne jsem na to zapomela,tgakze bych poradila z vlastni zkusenosti pristupovat k ni jako k alergikovi...Ja to mam taky velice komplikovane.... 🙂

evikuu
19. únor 2009

sarihy: jde už koupit přímo HA váživa ale bohužel moc výběr není :(.Ale aspoň zjískáš inspiraci co je a co ne HA tady jsem ti našla na začátek
http://www.hipp.cz/produkty/zelenina-a-menu/zel...

co je A je pro alergiky

jitulka
20. únor 2009

Ahoj, tak jsme včera zkusili první mrkvičku a nějak nám nejela. Ani lžičkou, ani flaškou:o) Zkusíme to ještě zítra. Ale chci se zeptat jaké dáváte mrňouskům pití? Nevím jestli nemá taky žížu, když už nekojíme a papáme nutrilon. A nemáte někdo zkušenosti někdo s těma hippy šťávičkama a jak teplý ten čaj dáváte?

jitrulka
21. únor 2009

jitulka my měli ptonlém s pitím. malá to dostala ao pusy ale vyplivla to. zkoušeli jsme vodu, čaj, hipp štávy a nic. Ted jsem na radu kámošky koupila granul. čaj fenilkový a tan konečně začala polykat. je tuším od Hami. ale asi musíš zkoušet co jí zachutná. čaj se schladí na 40oC a pak se dává...

smardik
21. únor 2009

jitulka malý mi nechce čaj, takže dávám převařenou vodu tu ije a ty štávy - měli jsme od hippu švestkovou - ta mu chutná, je až od 4měsíce ale my ji dávali kvůli kakaná at se vykadí a zředila jsem mu ji vodou a včera jsme vyzkoušeli jabkovou od hami a ta chutná 🙂, ještě jsem koupila v lahvi čaj - nevím zda hipp nebo hami ale ten jsme ještě nezkoušeli

jitrulka
21. únor 2009

holky - co zavádíte čerstvě příkrmy - stalo se vám že mimi nekaká? Zkouším malé dávat čaj a i stále dost kojím (malá toho moc nesní) ale dnes je to třetí den co nekajdí... je to normální?

jaannaa
21. únor 2009

jitrulka..malá mi ze začátku příkrmů kakala každý den, a tedko se to taky už upravilo že tak obden, nekdy i ty tři dny...ale četla jsem kdesi, že i týden nemusí kakat...

jaannaa
21. únor 2009

jinak.... takhle už baští Lucinka (začlali jsme s příkrmama 6.2.):

19.2. – oběd – cuketa, brambor a brokolice – cca 80 g
19.2. – odpolední svačina – jablko strouhané, převařené – cca 40 g
19.2. – večeře – kaše Nutrilon obilno-mléčná (rýžová) – cca 140 g

20.2. – oběd – cuketa, brambor a brokolice – cca 40 g
20.2. – odpolední svačina – jablko strouhané, převařené – cca 110 g
20.2. – večeře – kaše Nutrilon obilno-mléčná (rýžová) – cca 170 g (CELÁ PORCE)

21.2. – oběd – kedlubna, brambor– cca 70 g
21.2. – odpolední svačina – jablko strouhané, převařené – cca 100 g
21.2. – večeře – kaše Nutrilon obilno-mléčná (rýžová) – cca 160 g

jitrulka
21. únor 2009

jani... no páni, gratuluju. Tak to my začli zhruba stejně a máme hóóódně co dohánět... 😝

jaannaa
21. únor 2009

jitrulka..ze začátku to ale byli taky boje... do odpoledni svačinky jeste přidávám trošičku sunaru (pulku malé lžičky), jinak by mi to nejedla :-/ a jeste k tomu to musí bít trochu vlažné.... jinak planuji za týden změnu jídelníčku, přidám i dopolední svačinu, to budu dávat ovoce a odpolední svačinka bude obilná kaše s ovocem (voda plus pohanková mouka nebo prosný vločky)... pořídila jsemsi knížku Nejchutnější recepty pro kojence (Grada) a je tam spousta super receptíků 😀

jitrulka
21. únor 2009

vypadá to že vaříš doma... doufám že mladá taky jednou ocení mé kuchařské umění. Ale zatím to moc nehrotím abych ji to nezošklivila (pokud se už tak nestalo 😖 ) nějakou kuchařku bych potřebovala taky. nebo rovnou kurz 😀

jaannaa
21. únor 2009

taky zrovna nejsem nejlepší kuchařka...hlavně mě to vůbec nebaví 😠 ...vše se vaří tak dlouho, a pak je to snědený raz dva 🙄

jaannaa
21. únor 2009

ale pro Lucinku uvařit 2druhy zeleniny (jeste k tomu zároven v jednom kastrulku) to mi jde 🙂 hlavně vím ženic nepřesolím :---)

evikuu
22. únor 2009

AHOJKY,TAK DNES NÁKUPY V DM TEDA KORUNKY LÍTALY A JSEM ZVĚDAVÁ JAK BUDE "ALNATURA" CHUTNAT, ALE I HAMI TAM MAJÍ ZA SUPER CENU O 5KČ LEVNĚJŠÍ NEŽ V TESCU NABO U NÁS V LÉKÁRNĚ 😀

aneta15
22. únor 2009

Ahojky,
potřebuju poradit prosím 🙂, malá v poledne baští skleničky a docela jí to jede, ted chci zavést kasi k večeři, ale...nemám už moc mléka a chtěla jem jí přikrmovat BEBOU a vůbec jí nechce s lahvičkou problém nemá ale dvákrát cucne začne to plivat a řvát jak tur a uklidní se až u prsu ona snad radši umře hlady než aby se napila tak schranuju svoje mlíko ale je mi jí líto, vůbec nevím jakto řešit ještě zítra koupín nutrilon ale myslím, že to bude to samé, nevím jestli jí to nechutná nebo prostě chce prso

pavlina05
22. únor 2009

evi, nám Alnatura nechutná 😝 Asi nejvíce kaše od Nutrolonu

Anet, tak jí dej tu Alnaturu, tam se přidává jen voda 😉

jitrulka
23. únor 2009

holky, poradíte mi nějakou kaši na noc, co nezabetonovává.Malá se ted budí jak das, je to čím dál horší, nevím jestli ji ta kaše netlači. my dáváme od Hami, na spaní banánovou. díky...

jaannaa
23. únor 2009

jitrulka, ja davám Nutrilon kaší - mléčnou ... a docela v pohodě.... teda, dnes jsme ji dala pro změnu kaši Hero Baby rýžovou s banány, a pškne jsem ji naštvala, že mi snědla tak 80 g, jindy sní celou porci bez "kecání" (tj. 170g)

jaannaa
23. únor 2009

jitrulka -- Nutrilon obilná, rýžová - mléčná ... přidává se jen voda 😉

many
23. únor 2009

aneta - já když začínala s kašičkou,tak jsem začala kupovat od hami nebo od sunarky nemléčnou a odstříkávala jsem do ní svoje mlíčko 😉 zkus to 😉 začala jsem po malých dávkách,aby mi třeba nezvracel,pár dní jen z 30 ml a dokojila jsem ,pak 60 ml a dokojila a pak si zvykal a já už ale musela odstříkávat celý den,abych nahromadila tolik mlíčka 🙂 někdy jsem hned po ránu třeba nastříkala 100 ml a během dne zbytek,ale pak to bylo čím dál horší,odstříkávala jsem pomalu každou hoďku,abych mu to mlíčko nazbírala,tak jsem to vydržela dělat až do 8 měsíců a teď už kupuju mléčnou a míchám s vodou a pěkně mu jede 🙂

many
23. únor 2009

držím palečky ať jí zachutná 🙂 🙂 🙂

evikuu
23. únor 2009

Ahojda, nejvíc jsem nakoupila HAMI tyhle skleničky jsou super a nám mooc chutnají.
Jinak na noc dávám nemléčnou rýžovou NESTLE a žádný problém na dnešek chrněla od 7 večer do půl 8 ráno a to jsem jí šla budit protožem jsme musely k dr. 😎
Jinak přes den HAMI banánovou nemléčnou a máme připravené sunarky ovocné,a od babylove tak uvidíme 😀

pavlina05
23. únor 2009

jitrulka..jj, ta Nutrilon kaše je mńam 😉

many
23. únor 2009

evikuu taky papkáme od hami 😀 😀 😀

many
23. únor 2009

jaannaa - malá pěkně papká 😉 tak ať jí tak chutná pořád 😉

evikuu
23. únor 2009

JASNĚ VŽDYŤ JSOU JAKO OD MÁMY 😀