Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

erinbrock
25. led 2012

@opica ahojky mne ten druhy taky jedl daleko hur nez prvni ... opravdu to chce trpelivost...za 14 dni to bude v pohode...zkousej dal...holky tu kdysi psaly ze davaly na ukazovacek a maly si to muze z prstu olizovat...bude to dobre...ten muj uz ted krasne basti...a trvalo to snad mesi nez se naucil a zacal jist plne davky az tak po dvou mesisich...kazde dite je jine... prvni snedl 250g ten druhy mi ji s bidou 200...takze opravdu hlavu vzhuru zasmat se a vydrzet...ja taky busila hlavou do zdi neboj... 😉 😉 😉 nevim jeslti varsi nebo kupujes...zkus kdyz tak zmenit kupovane za varene nebo naopak...nekdy to na ne taky zabira...pak jeste holky davaji MM do prikrmu trochu pokud kojis... vydrz 🙂 🙂

31majka12
25. led 2012

Ahojte mam na vas otazocku....maly ma 5 mesiacov uz 2 tyzden prikrmujeme zeleninkou ...ciastocne dojcim...ale kedy by som mu mohla dat prvu kasicku na vecer?

opica
25. led 2012

@erinbrock vdaka za povzbudenie ;)
kojim, asponze to ma k dispozicii ;) i ked sa snaim nech je hladny, ale aj tak neje. uz som skusala aj kupovane prikrmy a to je detto ;( to mlieko mi nenapadlo, tak skusim.
ale asi to je bezne, len ja som v strese, kedze ten prvy bol bezproblemovy vo vsetkom a toto druhe presny opak. ani spat, ani jest, tusim aj zuby ho stvu, no katastrofa ;)
este mi kamoska vravela,ze to moze byt tym,ze este stale mi kaka len raz za par dni (nestresujem, kedze vidim, kolko realne zje okrem MM), tak uvidim zajtra, ci to bude lepsie, kedze dnes mal zas "kakaci den". este raz vdaka ;)

radlinka
25. led 2012

@31majka12 ked bude mat ukonceny 6.mesiac. 😉

radlinka
25. led 2012

@ewisam ja by som sa pridrziavala len obeda, ostatna cast dna je MLIEKO. Takze na obed zeleninka, ci uz mate mrkvove pyre, mrkva-zemiak, pripadne doplnite postupne inu zeleninku. Staci ked spapa par lyziciek, ak bude chciet mliecko, mozete dokrmit, pripadne mu to tam zamiesat. 😉 Pocas dna sa este odporuca mlieko, neskor okolo tych 6 mesiacikov na veceru napr. kasa 😉

radlinka
25. led 2012

@opica ahooj, skusala si mu do prikrmu zamiesat napr. jeho mliecko, ked ho tak miluje ? papate prikrm z flasky alebo z lyzicky ? skus ho mozno krmit v case, ked aj vy obedujete, jednu lyzicku das jemu, druhu sebe (ale sebe zo svojho taniera). Deti su velki huncuti a velmi vymyslaju, ale ked vidia rodicov obedovat alebo vecerat, tak by zjedli snad vsetko. Inak aj to je velky pokrok ak ti spapa par lyziciek, lebo princip je naucit dieta pouzivat zuvacie svaly a spoznavat nove chute. Tak ziadne strachy, chce to len vela trpezlivosti, pripadne primiesat inu zeleninku a pokracovat. 🙂 napis potom ako sa vam dari. x

radlinka
25. led 2012

@opica inak na tie zubky je dobry gelik, pripadne mozete kupit homeopaticky VIBURCOL ( su to cipky) a pouzivaju sa podla potreby. Ja davam len 1/2 cipku na noc a maly v pohode spi, daju sa dat aj pocas dna. Vsetci ich velmi chvalia. Nam ide 5 zubov naraz, takze des...ale drzime sa statocne. 🙂

ewisam
25. led 2012

@radlinka potrebujem drobca naucit aby bezomna vydrzal 4-6 h a teda bez MM v case od cca 8 do 12-13 a podla toho aky je hamco nevydrzi. Teda by som mu na desiatu dala mrkvicku a potom vcase obeda polievocku samozrejme po navrate domov sup na mliecko...otazka je ci mu to skor neuskodi ako pomoze

31majka12
25. led 2012

@radlinka a preco na tych krabiciach od kasi pisu ze od 4mesiaca....?
to ked bude mat maly 6mesiacov....tak mu dam kasu urcenu pre deti od 4 mesiacov?

opica
25. led 2012

@radlinka vdaka.uz som aj nad tym rozmyslala, len on jedava v lehatku, lebo este nesedi.
zajtra kazdopadne skusim to MM a uvidim, ci to bude mat efekt.
viburcol mam, aj gely, ale nejak nestresujem. ked to bude nutne, tak pouzijem.

radlinka
25. led 2012

@ewisam prosim napis mi kolko ma tvoje babatko mesiacov, podla toho sa da spravit program na papanie. Inak ti blizsie mozem napisat len tolko ze ak prikrmujete od 4.-5.mesiacov, tak obed je zeleninovy prikrm, neskor sa pridava masko -> teda masovo-zeleninovy, ale to masko az po nacviku viacerych druhov zeleninky na ktore si postupne zvyka. Mojmu chuti hlavne to masko hydinove. Od ukonceneho 6.mesiaca pridavate na veceru kasu, ostatne jedla ako ranajky, desiata, olovrant su mliecko. Aj pred spanim na noc mliecko, ak mu tak velmi chuti a je hladosko. 😉

radlinka
25. led 2012

@31majka12 jaaj moja, precitaj si vsetky obchodne prikrmy, ich zlozenie a potom sa pozri, pre aky mesiac su urcene a co vsetko tak vedia nakombinovat, co by ani 6 mesacne deti nemali odporucene. Kazdy sa riadi podla vlastneho rozumu. Hadam nedam synovi jahodovy prikrm, ked ma aj 8 mesiacov a je tam napisane pre 6-mesacne. Kedze sme netestovali jahody (su dost silny alergen), tak mu snad nekupim takuto obchodnu vyzivu. No niekto skusil, nic mu nebolo, ale nam to proste nechuti.
Ja nekupujem prepac, pripavujem doma a rozmyslam trosku, co by som pripravila na desiatu, obed a olovrant.

My mame 8 mesiacov, tak na desiatu mame nase ovocie, niekedy pridam detsku piskotu, inokedy zamenime za jogurt, obed mame masovo-zeleninovy prikrm (skusali sme aj ryzu), cestovina nam moc nechuti, tak sme odlozili a poobede tiez bud ovocie, pripadne nieco zaujimave, na vecer moze mat podla chuti kasu/mliecko. Nas je velky jedak, vsetko co testujeme a pripravime zbasti, takze v tomto nemam problem, akurat ak by nam nieco nesadlo, ze by bolelo brusko, vyhadzal sa a pod. tak odlozime na neskor.

radlinka
25. led 2012

@31majka12 skus kasu, ale pozor aby tam nebol LEPOK pokial zacinate a este ste netestovali. Daj mu iba uplne tu najjednoduchsiu kasicku a POZOR nemliecnu, do ktorej rozrobis tvoje mlieko pripadne umele mlieko. 😉 My sme mali len tie prve kase, ale ja kludne davam aj pre mensiu vekovu kategoriu, zatial nemliecne, rozrabam s Nutrilonom.

radlinka
25. led 2012

@opica no skus ho trosicku vyssie polohovat, ak sa ti da v lehatku, nase sa dalo, tak si v nom maly rad posedi. 😉 Skus to s tym mlieckom a vymiesas, uvidis zaci svoju oblubenu prichut a snad mu bude lepsie chutit. Netreba do nicoho silit, ono to same pride. Nas nemal mrkvu vobec rad, ked sme zacali pridavat ine druhy zeleniny, tak sa rozpapal, ze som nestihala krmit. Najradsej ma zeleninu a masko...vtedy si hovori hmm mnamky 😉
Viburcol je super vec, my pouzivame len polovicku, aby sa mu lepsie spalo, tolko zubov naraz je az dost na takeho maleho cloviecika 😉 vela stastia v papkani 😉

31majka12
25. led 2012

@radlinka
@radlinka no ved ano tu bezlepkovu prvu kasu od Hami som mala na mysli....ovocne este nie...lebo ovocie sme este neskusali

ewisam
25. led 2012

@radlinka maly ma 5 mesiacov a o tyzden cca zaciname krmit zeleninkou, zatial len kojim

soucke00
25. led 2012

Ahoj, taky začínáme přikrmovat, protože jsem už kojila 12x-14x denně. Zkusili jsme mléčnou rýžovou kaši bez cukru, po který byla malá hyperaktivní. A včera a dneska mrkvičku. Dneska spapala naráz asi 60g.

erinbrock
25. led 2012

@radlinka
@31majka12 ahojky ja myslim ze muzete zacit davat i ryzovou mlecnou kasi...pokud nemate nejaky problem...tak neni duvod odstrikavat MM a davat do kase nebo UM...a s tim lepkem po troskach zacit...piskotky, chleba, rohlik, susenky...Hami kase aj nam moc chutnaly...🙂
s kasi navecer klidne zacni...udelej treba jen mensi davku...at ho moc nezacpes...a uvidis...ale nektere deti se potom casteji budi, maji vic zizen...prvni kluk mi kase vecer vubec nejedl a druhy se jich nemuze nabazit....
@opica drzim palce...hlavne klid...ja taky stresovala..maly mi zase tyden nic nejedl ani nepil...teda 5 dni..byla jsem z toho zoufala...a pak z niceho nic a obrat k lepsimu...treba ma jeste cas...a jeste chce holt maminku 🙂

erinbrock
25. led 2012

@soucke00 ahojky mi taky zacinali trosku driv...drzim palecky at se krasne rozji a neboli brisko... 🙂

slena
26. led 2012

maminky,prosím o radu:zhruba před 3 týdny jsme začali se zeleninkou na oběd (vařím) ,teď už bych chtěla přidat maso,ale nevím, jaké kupovat,resp.jakou část. Třeba z kuřecího,krůtího můžu koupit prsa?A z hovězího co?Nějak se v tom nevyznám 😕 ráda bych pokračovala v domácím vaření,ale s tím masem su bezradná 😒 děkuju za rady 😉

ewisam
26. led 2012

@slena Ahoj ja som v mudrej knizke citala, ze najvhodnejsie je kuracie, ja by som volila prsia, morcacie alebo zajacie masko.... a vraj by bolo vhodne to zo zaciatku mliet, preto to, co sa dobre melie 🙂

wvwvw
26. led 2012

Ahojte.mam na vas zopar otazociek.maly ma coskoro 9 mesiacov a je kojeny.prikrmy zvladame celkom dobre,len neviem ci ich papa dost.
Kolko by toho mal asi spapat na obed? Doktorka nam kazala davat aj polievocku,uz ju davam asi tyzden.kolko by jej mal zjest?
Mam pocit,ze od kedy mu davam polievku,spapa menej obedu.asi polku toho co predtym.polievky mame zatial len trosku...
A este jedna vec.odkedy davate vasim malym jogurty?vsade citam inak,,

jajka81
26. led 2012

@slena ahoj, my papame telacie stehno, je to zdravé a má to veľa železa - môj maly je trochu chudokrvny...

jajka81
26. led 2012

@wvwvw Moj Risko má 6 mesiacov a 3 týždne, je kojeny a od polovice decembra papame masovo-zeleninove prikrmy. Zatiaľ mu dávam len na obed bez polievocky a spapa asi 180 ml. Potom ho vždy ešte dokrmim mlieckom....

slena
26. led 2012

@ewisam
@jajka81 díky za tipy 🙂

cicimon
26. led 2012

@wvwvw jogurty po skonc. 8mes... a to mu davas polievku a hned aj druhe? take male deti este nezjedia 2 chody, uplne mu staci len jeden, nemate sa kde ponahlat... a je celkom logicke, ze ked zje polievku ze dalsieho zje menej..

kkomtesa
26. led 2012

@kachen To maso mě taky štve, nedávám ho malému, a když už je velký příkrm zeleninový, tak je s bramborem, což taky nedávám, ale na výlet to teda koupím. Ale ještě můžeš objednat na Zdravíček.cz, tak by měli mít českou zeleninu i přes zimu.

kachen
26. led 2012

@kkomtesa Ja ji maso davam, ale ne porad. Proc nedavas brambory?

marcet
27. led 2012

@wvwvw malej sní 150 g masozeleninového příkrmu a to mu stačí,pak už ho ani nekojim....nakojim ho až tak za 3 hodiny

wvwvw
27. led 2012

@cicimon ja som si aj myslela, ze este mu tolko chutit nebude. teraz spapame okolo tych 180 az 220 g. Niekedy je to vsak viac, niekedy menej. a s kojenim je to cez den tak, ze kedy ma chut si potiahne, ale uz to nie je take kojenie co kedysi. teraz mam skor pocit ze s nim zahana len smad, nie uz hlad.