Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

lucikatn
21. zář 2010

@zuzkat1 to je zvlastne ze ma tolko pohybu a malo papa - juuuj keby to bol nas problem ale to asi tiez nie je najlepsie vsak?

lucikatn
21. zář 2010

@ketkous presne tak nebolo vidiet ziaden rozdiel ci s kasou na noc alebo bez nej. No kazde dieta je ine...

zuzkat1
21. zář 2010

@lucikatn ja to nevnimam ako problem🙂 vobec nie... ja ju dokojim a hotovo🙂

vivien6
21. zář 2010

ked uz sa tu bavite o tej kasi.. tak moja ako kedy.. nekedy spi celu noc.. ale niekedy sa zobudi po 3 hodinach a je znova hladna.. 😉

katherine27
21. zář 2010

Babule chcem sa opýtať na mäsko, začínam malému dávať po lyžici, na aké množstvo by sa mal akože potom za cca 5 týždňov dostať? 😵

gabika7706
21. zář 2010

@katherine27 cca 30-35 g

jijitka
21. zář 2010

Holky, poraďte prosím, začnu malému dávat těstoviny. Jaké jsou nejvhodnější - vaječné / bezvaječné, normal mouka / semolina ..... Můžete napsat přímo značku ať to nemusím v obchodě dlouho luštit 😉 Díky ..

sussanah
21. zář 2010

@jijitka urcite zacni bezvajecnyma, pokud uz jste zaradili lepek, tak v podstate normalni bezvajecne testoviny. My pouzivame Panzani, stejne jako pro nas. Pokud jeste nechces lepek, tak se daji koupit taky pohankove testoviny, jsou moc dobre, maji i samotne trochu chut, maly je miloval.

gabika7706
22. zář 2010

@jijitka urcite bezvajecne cestoviny, ak ste este nezaviedli lepok, kukuricne su tiez velmi chutne, v pripade, ze uz lepok mate zavedeny, tak normalne cestoviny, kt. kupujes bezne, len bezvajecnu verziu.

jijitka
22. zář 2010

@sussanah, @gabika7706 - díky 😉

liviaf14
22. zář 2010

ahojte baby, môžete mi poradiť? môj malý začal odmietať príkrmy, aj zeleninu aj ovocie, niekedy proste zatvorí ústa a môžem robiť čo chcem, nič do neho nedostanem. pripadá mi to ako keby chcel iba kojenie, doteraz papal celkom pekne, neviem čo robiť? 😕

danielaviki
22. zář 2010

ahojte, neviete poradit ako mam maleho naucit papt zeleninove prikrmy a kasu na vecer. Ovocne vyzivy celkom papa, niekedy polovicu, inokedy par lyzic. Ale aspon cosi. Ale zeleninku alebo kasu vobec. Mam vynechat ovocie a skusat mu davat len zeleninku? Pride to samo, ake mate skusenosti? Podotykam, ze cerstvu uvarenu zeleninu ani ovocie nechce.Mozno ste tu o tom uz pisali, ale nemala som este cas to hladat. Dakujem.

palculienkastellka
22. zář 2010

@danielaviki ahoj, skusim poradit z mojich skusenosti. malinku som zacala krmit mrkvou a postupne som k nej pridavala aj inu zeleninu. mrkva som aj vzdy ochutnala ci ma dobru chut, aby malej chutila. zaciatky boli aj u nas tazke, ale postupne sa naucila. kasi sme vyskusali niekolko. najviac sa nam osvedcila kasa z DM drogerie AL NATURA . robim malej polovicnu porciu a vzdy do nej pridam aj nejake ovocie.

danielaviki
22. zář 2010

@palculienkastellka dakujem. mrkvickou sme zacinali aj my a ta mu chutila zo zaciatku, potom uz nie. ale troska spapa ked je s jablckom alebo este troska spapal tekvicu s mrkvou lebo to je sladke. Ale ako zemiak, brokolica,jarna zeleninka to nechce vobec. Kasu sme skusali zatial len Sunarku lebo ta ma najmenej bielkovin/maly ma nizkobielkovinovu dietu/ podla mna je chutna aj troska sladka. Skusala som dat do nej aj ovocie. Kasa ma az tak netrapi ,ale ta zelenina hej lebo jeho strava bude pozostavat hlavne zo zeleniny.

sussanah
22. zář 2010

@danielaviki muj maly brambory nechtel ze zacatku vubec (uprimne ono rozmackany brambor s vodou neni zadne vzruso 😉 , snazila jsem se mu davat obecne sladsi zeleniny - mrkev, dyne hokaido, repa, pripadne jsem pristrouhavala jablicko (treba do brokolice, aby to melo chut). klidne mu to jablicko davej kazdy den do zeleniny, nicemu to nevadi, alespon si zvykne pomalu jist. Jeste jsem do zeleniny primichavala odstikane mleko pripadne mlecne kase, takze treba brokolice pak chutnala po bananu, ale fungovalo to 🙂 Az zacal trosku jist, tak jsem postupne ubirala kase a jablka a ted ji cistou zeleninu naprosto bez problemu. Nemuze jeste malemu vadit konzistence? Zkousela jsi dat ochutnat neco proste jen do ruky? Na maleho jeste zabiralo, kdyz jsem mu to nedala ze lzicky, ale prstem, to snedl a pak stridave prst a lzicka. Proste aby zjistil, ze to neni jedovate 🙂

danielaviki
22. zář 2010

@sussanah dakujem vyskusam. on nechce ani z prsta, tak zatne pusinku, ze sa mu tam neda nasilu natlacit ani prst ani lyzicka. kym nemal zuby, tak sa mi podarilo mu tam natlacit prstom, aby aspon ochutnal, ze co mu to davam.skusala som mu dat do ruky surove jablcko, to troska pozuzlal ale potom zahodil a aj banan troska pozuzlal.

lenfilka
22. zář 2010

Ahojte baby, neviem či ste už o tom písali, ale chcela som sa spýtať, kde kupujete zeleninu pre vaše detičky. Môj malý má teraz 5mesiacov a začínam sa obzerať kde budem kupovať mrkvičku a ostatnú zeleninku. Nemám veľmi chuť dávať mu zeleninu zo supermarketu, lebo si o nej myslím, že obsahuje veľa škodlivín. Ale asi inak na výber mať nebudem, že?

bubelko
22. zář 2010

@lenfilka ja kupujem normalne v obchode. na slovensku v bille alebo v tescu - skratka sa snazim vybrat pekne kusky. 🙂

maryanna
22. zář 2010

@lenfilka klasika zo zeleniny, alebo marketov, treba vyberať menšie kúsky, zdravé plody....
bio nie je vždy bio keďže nevieš ako bolo skladované a tým že nebolo striekané mohlo kadečo nachytať takže môže mať ešte viacwj humusu ako normálna z obchodu.....dieťa aj tak neochrániš pred škodlivinami, zas toľko ich tam nie je .......

gabika7706
22. zář 2010

@lenfilka ak nemas pristup k zelenine o ktorej vies, ako bola pestovana, mozes kupit aj mrazenu, ta je zbierana a rychle spracovana v sezone a niekde som citala, ze je aj kontrolovana na obsah dusicnanov a inych "-anov" 😉

palculienkastellka
22. zář 2010

@danielaviki este ti mozem poradit /aj ked mozno tato rada nie je velmi dobra/: ja zabavam pri jedle stellu aj hrackami, ked mi nechce jest. ked jej nieco velmi chuti, tak to zje aj bez ukazovania hraciek. a klasika u nas pri jedle je aspon jedna pesnicka 🙂

furaha
23. zář 2010

mám podobný dotaz jako lenfilka - kde v Praze nakupovat ovoce a zeleninu???

jijitka
23. zář 2010

já se ještě vrátím k těstovinám s přihlouplým dotazem 😅 Když jste s těstovinami začínaly, asi jste je mačkaly vidličkou nebo mixovaly, že?? Takže uvařit raději hodně do měkka. A později nějaké drobnější nechávat vcelku??

jakelina
23. zář 2010

My začínáme s příkrmy, tak sem občas nakukuju. Dávám odkaz na dobré stránky. Dá se tam najít farmář podle místa bydliště. http://www.najdisisvehofarmare.cz/seznam-farmaru

gabika7706
23. zář 2010

@jijitka ja som cestoviny nikdy nevarila velmi do makka, vzdy tak isto ako pre nas, ja neznasam rozvarene cestoviny...Od zaciatku som ich vzdy len nasekala na mensie kusky. Teraz to zalezi od toho, ake tvary varim, napr. fliacky nechavam cele, kolienka trosku nasekam, penne nechavam cele a berie si ich sam ruckou...

vivien6
23. zář 2010

@danielaviki u nas to iste hranie... spievam jej tapusky alebo jej dam do ruky nieco co ju zaujima...to zabera...povecsinou chce veci co nesmie. tak pri jedle jej to dam aby som ju zavavila a papala.. 😉

jijitka
23. zář 2010

@gabika7706 tak těstovinou premiéru máme za sebou a bez problémů. Semolinové těstoviny ani do měkka rozvařit nejdou a rozmixovat taky ne - mixér mi je nasekal jen na kousky tak velikosti rýže. Dál mám v úmyslu taky mu je dávat vcelku do misky, ať zobe 😀

misha_
23. zář 2010

Myslim, ze se nam docela dari s prikrmy. Beatka bude zrava po mne - vsechno musi dojist do dna. Resim jeste dve veci. Jednak jestli musi byt zeleninovy prikrm (prvni) jenom v poledne. Dneska jsme nejak nestihali, takze ho dostala az vecer a jeste jsem ji musela pridat. Pak vlastne ani nevim, kolik toho ma snist. Jestli je potreba to nejak vazit, nebo staci vzit od oka a kdyz nechce, tak to do ni necpat. A druha vec je, ze jsem B. zacala davat caj pred spanim. Vzdycky vytahne 50 ml behem chvilky. Davam ji ho tak hodinu pred tim, nez jde opravdu spinkat, takze to vychazi presne mezi kojenim. U posledniho kojeni mi usina. Pripada mi, ze ji to vyhovuje. Ale... Mate s tim nekdo zkusenosti? Vlastne nevim, kolik (zase jsem u mnozstvi) caje muze vypit, aby nemela plne brisko vody a nechybelo ji tam mlicko.

gabika7706
23. zář 2010

@misha_ kojene deti nemusia pit ani vodu ani caj, pokial su kojene na poziadanie. Preco jej medzi kojenim davas caj ? Mas pocit, ze je smadna? Pyta si? Ked uz velmi chces davat aj ine tekutiny okrem mlieka, zvolila by som cistu vodu.
Teraz, ked zacinate s prikrmamy a organizmus si len zvyka, nedavala by som zeleninu na veceru...mohla by tazit v noci v brusku.
Kolko ma zjest? Kolko chce 😉

gabika7706
23. zář 2010

@jijitka super 😎