Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

luthien.k
21. pro 2009

Holky, o víkendu jsme začali dávat první (vlastně druhý příkrm - po večerní kaši, kterou dostává coby "husté mléko", ze lžičky nechtěl) - mrkvičku - a řekla bych, že až na to, že moc zatím neví, jak s tím v puse nakádat 😀 , tak mu to chutná - ale - dneska jsem v plínce našla tu mrkev snad stejně, jak jí snědl, vůbec mi nepřipadala strávená... Je pravda, že jak mu to chutnalo, tak mu tatínek i přes mé protesty 😠 dal těch lžiček docela dost, ale asi to nebylo na poprvé to pravé 😒
Začínaly jste opravdu jen tou jednou, dvěma lžičkama zeleninky? Jak se to projevilo na stoličce?

aponchie
21. pro 2009

nam taky prvnich par prikrmu projelo jako nove trubkama 😀 hlavne bych to nehrotila moc s masem a zloutek nedavam vubec vejce silene nadymaji tak to u nas nehrozi ,maso ted vubec neji jen ovozel pac kdyt je kojena ma bilkovin dostatek nepotrebujes masisko

luthien.k
21. pro 2009

Na maso zatím ani nepomýšlím, jen prostě jestli dávat zeleninku opravdu raději po malých troškách, než si na to trávicí soustava zvykne...? Rozum říká, že ano, ale když člověk vidí, jak mu to chutná, tak mu to nedejte, že jo? 😉

aponchie
21. pro 2009

mala me jedla na poprve celou tu mini slenicku 125ml skrabala a otvirala pusu takze tech 125ml neni zas tak strasne moc to bych dala max

luthien.k
21. pro 2009

Nikdo další nenapíše zkušenost s prvním zeleninkovým příkrmem, tj. kolik jste na začátku daly a jak jste zvyšovaly "dávku"?

momin
21. pro 2009

Teda Danik mi zbastil hned na poprve celou davku. Vim ze by se melo pridavat postupne ale kdyz mu tak chutnalo... 😅

janelillith
21. pro 2009

...ja mam dvojicky-dievcata, zacali sme asi pred 3 tyzdnami...mrkvou...zjedli mi na prvykrat asi 10 lyziciek....a potom chceli uz mlieko...trvalo to asi tyzden...a teraz mi jedia tu sklenicku co ma 125ml na polovicu...zatial viac nechcu....a zapiju to 120 ml UM...

slniecko26
21. pro 2009

Ahojte! Chcela by som Vás poprosiť o radu ako ste začali podávať ovocie. Najskôr ste ho varili? S ktorým ovocím by som mala začať ako s prvým? Dakujem za rady 🙂

kessiee
21. pro 2009

luthien.k asi malinkeho kojis, vsak, ked zacinate s prikrmmi teraz. ja som postupovala podla tohto sprievodcu
http://www.hami.sk/data/na-stahnutie/sprievodco...
a drobcovi ide papanie krasne, doteraz mi neodmietol este ziadnu zeleninku, uz papkal mrkvicku, zemiak, brokolicu, karfiol, po kazdych dvoch vyskusanych druhoch mu ich zmiesam a papka krasne. skus 😉

lamarika
21. pro 2009

slniecko ze začátku bys měla ovoce tepelně upravovat. Jukni sem http://www.kojeni.net/prikrmy.php je tam postup i s jakým druhem začít ;o)

dm1
21. pro 2009

slniecko26 - ovocie na zaciatku treba trochu podusit a zacat mozes s jablckom, bananom, marhula.... no v zime je to horsie trochu s tym cerstvym ovocim... rovnako ako pri zelenine kazdy novy druh skusat 3-4 dni par lyziciek a ak nie je zla reakcia tak zvysovat davky

luthien.k my sme zacali zeleninu ked mal maly 5m lebo slabo priberal / je stale kojeny /. na zaciatku papal len par lyziciek a vzdy som kojila este ale postupne si davky sam zvysoval. Teraz spapa okolo 180g podla nalady a vacsinou uz vobec nechce mliecko len si trochu zapije a uz nechce. najviac mu chuti spenat+zemiak+zltko. V 7 m sme pridali aj masko - zatial len z domaceho chovu kralika a aj ten mu chuti. dnes sme vyskusali trochu cervenej repy pridaj do cukiny a zemiacika a maly papal ako nikdy predtym. zatial tiez neodmietol ziadnu zeleninu spapa vsetko co mu dam. varim sama len obcas ked niekde sme tak ma hotove z poharika

lamarika
21. pro 2009

luthien: já jsem dala malýmu hned celou skleničku, strašně mu to chutnalo a nechtěl s tím přestat. Když jsem mu dala vařený, tak měl ve stolici pidi kousíčky (myslím, že to nebylo nic neobvyklého) 🙂 Jinak malýmu jsem zvýšila dávku asi před 14-ti dnama (tj. po měsíci přikrmování) a to ze 120g na 200g, ale celejch 200g ještě nesní spíš tak 160-180g. Malej si pořád ještě šetří místečko na mlíčko. Vynechat kojení a nahradit ho jednou dávkou příkrmu se nám ještě stále nepodařilo. . . .

Holky, takže třeba na snídani můžu dát takový ty kaše s ovocnou příchutí? Jo a jakou značku jogurtů kupujute? 😕

dm1
21. pro 2009

lamarika mame rovnako stare deticky 🙂

ja davam kasu vecer. zarabam s MM ale davam uplne neochutenu nesladku a pridavam tam ovocie sama. Lebo vo vsetkych tych ovocnych sa mi zda ze je kopu cukru. Jogurt som skusala 2x lebo mi kazal doki uz. On kazal activiu bielu sladku ale ja som dala obycajnu. 1x nechcem moc spapat ale na druhy krat ked som tam dala trochu ovocia tak spapal celu. ale som sa rozhodla ze z jogurtom este tak 1-2t pockam. ale asi budem kupovat zvolensky biely obyc. lebo activii akosi neverim....

lamarika
21. pro 2009

dm1: jéééé a aji se nám kluci stejně jmenují 😉 😀 A už zavádíš i snídaně? Já pořád nevím co mu na tu snídani mám dat. . . 😅

dm1
21. pro 2009

lamarika to som si nevsimla! moja neterka z ciech vola maleho stale Matysek 😉 . Ja okolo tej 6-7 stale kojim, 9-10 - ovocie a potom obed. Vecer ma kasu s MM a potom kojim len na zaspinkanie. skor pridam zachvilu olovrant lebo ten nemame. ale sa mi zdalo este skoro aby mal uz 4 jedla sa mi zdalo ze by sme sa potom malo kojili.
a ty uz co davas okrem obedu?

lamarika
21. pro 2009

Já zatím okolo 7 kojím, pak okolo 9 ovoce nebo přesnídávka, okolo 11 oběd + mlíčko, okolo druhé ovoce, okolo 16 mlíčko a mezi 18-19 mlíčko a hurá do hajan. Mně právě přijde, že už toho mlíčka moc nemám a že i když malýho nakojím, tak má ještě hlad a to hlavně právě ráno. Tak jsem si říkala, že bych mu tam už taky začala něco dávat a dokrmovala bych ho mlíčkem. Jo a my taky rodili císařem 😉

lamarika
21. pro 2009

Jinak mlíčko má kdykoliv "na vyžádání" 😀 A taky mu dávám na zabavení papkat takový kukuřičný křupky, ty mu strašně chutnaj, ale jsou pak úplně všude 😀

dm1
21. pro 2009

tak to ja mam mlieka dost este aj odsavam na tu kasu vecer. ja musim este ten olovrant potom pridat tam dam ten jogurt zachvilu ale na ranajky si este pocka to by som chcela dlhsie davat rano a vecer len mliecko. aj z vlastnej pohodlnosti lebo rano este po kojeni vacsinou zaspi tak si neviem predstavit rano o 6 mu ist robit papu. takto nakojim a spime dalej 😉

a ako vies ze som isla cisarskym? a kedy sa narodil? nas 30.4

lamarika
21. pro 2009

My právě taky ještě po ranním kojení ležíme v posteli, ale nějak to musím dořešit. Malej se nakojí a pak se mi stále sápe na prsa a vzteká se, protože mu už asi toho moc neteče 😒
Máš to napsaný v albíčku u jedný fotečky 😉 Tak my jsme o jeden den starší, Mates se narodil 29.4. 😀 😀 😀
A kyd mu chceš tak zavést ranajky?

dm1
21. pro 2009

neviem sice sme zacali prikrmovat skor ale ak pojdem podla toho ze pri kojenych deti sa zacina v 6m a vzdy po mesiaci sa pridava novy chod a my uz mame 3 chody teraz tak asi este 2t pockam a dam 4. - olovrant a az potom mozno po mesiaci okolo 9m dam tie ranajky. neviem mozno doki bude kazat skor lebo mi odzaciatku slabo priberame. ale to ma proste geneticke po mne aj mm tak s tym nic nenarobime a moze papat kolko chce aj tak nepriberie vela

lamarika
21. pro 2009

Z toho přibírání si nic nedělej 😉 My máme zase opačný problém, malej už má skoro 10,5 kg 😅 Ta váha s ním asi brzo praskne 😀 S váhou fofruje šíleně nahoru 🙂

dm1
21. pro 2009

lamarika nas mal pred 10dnami 6580g... pekny rozdiel teda. Ti nezavidim nosit ho

lamarika
21. pro 2009

no, není to žádnej med a malej má teď tulivou, takže se ode mě nehne ani na centimetr, ale naštěstí máme manducu 😉 Rozdíl to je teda pěknej 😀 😀 😀 Bude se ti alespoň líp stavět 😉

bas
21. pro 2009

Ahojky maminy,chtěla sem se zeptat co dávat malému za příkrm když nechce pít mlíko jsou mu čtyři měsíce,zkoušeli jsme i ty příkrmy od himi a sunárku,ale vůbec je nechce.

dm1
21. pro 2009

bas aj ked ti bude papat prikrm tak mliecko potrebuje je este malicky si myslim. nas tiez na zaciatku nechcel moc zeleninu lebo podla mna este nebol pripraveny a potom zrazu zacal papat krasne.
a ako dlho ti odmieta mlieko? kojis alebo ste na UM?

bas
21. pro 2009

Jsme na UM a ani sem nekojila.Já sem teda nekojila žádné z mých dětí,ale právě tohle vůbec neznám,pili mi mléko pomalu do roka a pak jedli skorem všechno.

dm1
21. pro 2009

bas neporadim lebo kamosky co im odmietali mliecko mali ovela starsie deticky ako ty. Ale mozes skusis si myslim kasu tam je pridame UM tak aspon to by mal. obyc.ryzovu ta sa moze od 4m

aponchie
22. pro 2009

lamarika tak asi nebude problem v nedostatku mleka nebov tom ,ze by mel hlad kdyz tolik vazi na svuj vek ne? 😝
cim vic kojis tim vic mleka mas jen jine slozeni podle veku ditete a jeho potreb ,ale jestli v noci nekojis je mozne,ze se laktace snizila..

luthien.k
22. pro 2009

Holky, díky za postřehy, já bych nerada dávala skleničky, protože jsem se dočetla, že když si zvyknou na skleničky tak potom vařené doma moc nechtějí... Je to pravda? Navíc bych řekla, že to asi docela leze do peněz...? 😉 Pokud děláte papání doma, mixujete to úplně dohladka nebo necháváte kousíčky? Návod na zavádění příkrmů na kojeni.net říká nemixovat, ale rozmačkat vidličkou nebo propasírovat... Tak nevím. Já tam trochu kousíčky nechala a nijak mu to nevadilo, až na to, že jsem je našla v té plíně...

iinuska
22. pro 2009

luthien, ja od zaciatku pucim len vidlickou.Zatial som davala len doma pripravovane prikrmi, o tom ci potom odmietaju varene doma som nepocula