Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

vivien6
2. dub 2011

@sofia2008 v nemecku zijem tiez,davam malej niekedy griess,to je krupica... ale myslim,ze mas este skoro,pockaj do 6 mesiaca to staci 🙂 tie sklenicky ako napriklad vecerna kasa z keksami napriklad od bebivita,aj hipp maju,videla som ich tiez tu v nemecku,tie by som jej este nedavala.... je tam mlieko,plno cukru..

vivien6
2. dub 2011

baby a co hovorite na skoricu???? ano ci nie?

bobocka
2. dub 2011

@vivien6 ja uz davam a je to v pohode.ale samozrejme trosicku.len na chut.ja davam do grisky ,asi raz do mesiaca ju robim.

sofia2008
2. dub 2011

@vivien6 aha..dakujem..tu kasu som jej dala asi len 3 krat, my mame problem s papanim, mala nam nechce pit mlieko, iba v noci pije, ked spi...my sme taky speci pripad 😠 no tak mame este cas..od 6m dam potom krupicu do prikrmu..a kolko mam dat, mala mi teraz zje tych 150g na obed.

vivien6
2. dub 2011

@bobocka hej aj ja som chcela len do kase niekedy,cukor nechcem daavat,tak vynahradit skoricou,a ako casto napriklad do mesiaca? raz dva? vdaka
@sofia2008 je vela inych variant,co jej mozes davat,ako tie grcky kase co su vo flaskach.osobne ich nemam rada... krupicu si urobis s vodou a vies co tam je a co si tam das... 🙂 od 6 mesiaca by sa mohol zaviest lepok,skus potom len krupicu,alebo nemliecne kase najdes,v DM-ku napriklad,zalejes vodou,das tam banan,jablcko,co len chces,teda co tvoje dieta moze a mas..🙂neviem pytala si sa doktorky? nepovedala ti nieco,cim to mozes vynahradzovat?

bobocka
2. dub 2011

@vivien6 no ja davam asi raz,max 2x.ja davam aj trochu cukru aj trochu skorice.zas nie som uplne proti cukru,ale vsetko s mierou.ja tu grisku robim s plnotucnym mliekom a aj ked maly intoleranciu na bkm nema (mam to aj testami potvrdene),tak to kravske mlieko chcem obmedzovat trosku.este sa ho napije za zivot dost 😀 nemusim to hned prehanat 😀 😀 😀

vivien6
2. dub 2011

@bobocka jasne suhlasim,kde sa ponahlat 🙂 ale tak vy ste uz trosku vecsi ako my... uz mate na cukor a da sa povedat aj na mlieko uz aj cas... cukor som jej dala asi raz,vanilkovy,hned to zjedla,inak my kase ani tak velmi nechce jest,povedala som si no urcite ti budem davat teraz kazdy den cukor aby si to jedla,si zvykne spekulant 😀

bobocka
2. dub 2011

@vivien6 moj maly ale na sladke nie je (po mne v tomto iste nie je 😀 ),on am radsej zeleninu a ovocie a cestovinky.sladke ho moc neberie.to mu len tak trosku supnem tam cukru aby to malo aku taku chut.asi polku kavovej lyzicky,mozno trosicku viac podla toho kolko robim.ten cukor tam dam fakt len naoko 😉 a skoricu tiez len trosku.inak ja som skusala aj slivkove gule a parene buchty a ine deti sa za tym idu zabit a moj misko len krutl hlavou a hovoril nie nie 😀

sofia2008
2. dub 2011

@vivien6 dakujem za radu, dr. to nejak neriesila, kym pribera, tak je dobre..skusim jej tak robit potom tu kasu, tiez nerada kupujem take hotove vyrobky, vsetko jej varim sama..napr. jej na veceru robim mlieko a do toho mixnem zemiaky, mlieko mi same nevypije, len problem mam doobedu, rano o piatej mi vypije v spanku mlieko, tak jej potom okolo 9,00 robim kase s mliekom, na lyzicku spapa vsetko, jogurt moze az od 7m, cize este musim vydzat 😒

vivien6
2. dub 2011

@bobocka sranda vecsina deti je na sladke,a zelenina ide bokom.. 😀 ale to je fajn,nech vam to aj vydrzi nadalej 🙂 moja je uplne na sladke,ked vidi,ze jem coko alebo keks prileti ku mne a zjape namna aby som jej dala... niekedy jej dam oliznut.sa oblizuje az po usi 😀 v tomto je pomne.... ja som zavisla na sladkostiach,ale ju este setrim,nech nema take zuby pokazene ako mamka 😀 ale ona chce vsetko,hlavne to co nemoze 😀 a ked pocuje sustanie prileti jak pes kuknut 😀

vivien6
2. dub 2011

@sofia2008 hej jogurt som ti chcela tiez navrhnut,ale ten sa moze az neskor.. 😠 skus tie nemliecne kase... urcite ich bude tvoje dieta lubit 🙂 no tak ked ti pribera,tak neni ozaj nijaky problem. nam mala tiez dlho odmietala mlieko,ci v noci,ci cez den. a to bola mensia,mala asi 3 mesiace a to bolo mlieko len to jedine co jedla... niekedy nepila nic aj 6-7 hodin .. vzdy som kupovala rozne mlieka,neviem povedat ci to bolo tym,ze som vymenila mleko.lebo mala aj potom take hefty,ze odmietala,vypila az o 2 hodiny.. neviem.

bobocka
2. dub 2011

@vivien6 maly ma rad bebe keksy a tie su fajne sladke,ale klasicke sladke jedla nechce.ja som mu od zaciatku 99%doma varila.ja moc kupovane vyzivky nemam rada.sice ich jeme,ale malinko.vacsina je doma varene,ja chcem vediet co v tom je. a kazdy den malemu robim aspon 3-4druhy ovocia a to ma rad.ja mu dam radsej taketo jedlo.pokial ho este mam pod kontrolou a aj jeho jedalnicek,tak chcem aby to bolo co najzdravsie.cim bude starsi,tym viac chuti bude poznat a uz si bude vyberat.aspon nech ten zaklad ma dobry 🙂

sofia2008
2. dub 2011

@vivien6 my sme mali to iste ,od 3m sa trapime, najprv sa prestala kojit zo dna na den a potom uz ani UM nechcela, 4 druhy sme vyskusali..cize v noci pijeme mlieko, cez den masko-zeleninka, ovocie, zemiakova kasa a mliecna kasa, vahu mame normal, v 5 mesiacoch sme mali 6500g, cize taky priemer..no tie deti vedia potrapit 😠

vivien6
2. dub 2011

@bobocka ja kupujem malej len detske veci,detske susienky ... aj ja varim malej od zaciatku,doteraz jej varim,myslim ze 3-4 krat som kupila sklenicku,ale to ked sme boli niekde alebo tak,neviem presne uz.. osobne proti nim nic nemam,ale doma je doma,vies co mas a tak... ja kupujem v kelimkoch myslim ze ich tam je 6,je to od hipp100% ovocie,kelimky su male ,to davam malej rano ked vstaneme,aby vydrzala trosku kym jej urobim ranajky.. inak vsetko domace.. jasne uplne ta chapem,ja by som robila to iste,vlastne aj budem,zaklad je zaklad... a ked si predstavim,co davali nam nase mamky,a ze by som jej to mala tiez davat,tak by som si to radsej hodila 😀 preto mam pokazene zuby 😀 musime si dohliadat co ti nasi nezbednici jedia,lebo ked vyrastu uz to bude tahsie 😀

vivien6
2. dub 2011

@sofia2008 ako musim povedat ja som bola zufala...nutila som ju,kupovala ine mlieka,vyskusali sme ich asi 6,flasky,cumle,jedneho dna pila v pohode,pootom znova mala dni ze nie.. ale tiez mala v 5 mesiaci okolo 6000 g. takze nejak jej to neuskodilo.. 🙂 teraz pije v pohodke mliecko 2 - 3 krat v noci...ziadne problemy..teraz pijeme Hipp. to jej sedi,nevymysla pije pekne..

bobocka
2. dub 2011

@vivien6 no ja kupujem malemu aj detske keksiky,ale davam mu aj bebe keksy.ale vacsinou ma spaldove tycinky,alebo kukuricne chrumky 🙂miluje tie sunarka keksiky,ale tie mu davam len prilezitostne.tazko hovorit o tom co davali nase mamy a co davame my,lebo vtedajsie materstvo bolo uplne o inom.jasne,hlavny princip ostal.no neboli jednorazove plienky a aj hranice boli zatvorene a tak sme citrusy videli len na vianoce (ak vobec) a suroviny sme mali hlavne u nas dopestovane a pesticidy neboli vtedy verejnym nepriatelom.bolo to ine.a vtedy bol aj sunar (umele mlieko) riadne popularne.,mna mama nasilu odstavovala v troch mesiacoch 😠 pre porovnanie moj syn je kojeny a bude dokym bude on chciet.a teraz na mna moja mama hladi,ze naco este kojim a najvacsie rekvapko pre nu je,ze mam este mlieko.ona si asi mysli,ze zena ma v sebe kanistru a ked sa minie,tak sa minie 😀 😀 😀

sofia2008
2. dub 2011

@vivien6 velmi dobre to poznam 😠 ja som mala stavy na zblaznenie ☹ presne ako ty, flasky, cumle a mlieka..no ale uz to mame za sebou, pijeme v spanku, cakam, kedy jej budem moct dat ten poharik so sosacikom a mozno z toho si mliecko da aj cez den..tak to je super, ze ti pije pekne 🙂 dobru noc 🙂

luciussek
3. dub 2011

@andelka děkuji

mona777
3. dub 2011

@sofia2008 krupicu davaj najskôr do zeleninovo-masového príkrmu - jednu lyžičku a postupne zavadzaj další lepok

sofia2008
3. dub 2011

@mona777 ok, a dalsi lepok, to je co presne 😀

mona777
3. dub 2011

@sofia2008 napr. ovsené vločky, rozne druhy zrna, ja neviem tiež ako presne postupovať 🙂

sofia2008
3. dub 2011

@mona777 dik..ja som uz mojej dala kasu, bola ryzova, kukuricna a bolo na obrazku aj nejake zrno, asi psenica, bola od 4m, tak som videla aj kase od 6m, kde bolo viac zrn alebo boli mliecne s keksom..je to vsetko po nemecky, tak nazvy tych obilnin este neovladam, ale skusim na nete daco pohladat ohladom toho lepku, lebo som z toho mimo..pytala som sa aj v rodine, tak mi teta povedala, ze oni v 6m dali chleba s maslom a sunkou 😠 dalsia, ze jogurt davali, no ani dalej nepisem, co vsetko niektore matky pchaju do deti, nepochopim, moja keby nevymyslala s mliekom, tak ju zacnem prikrmovat az po 6m, my sme nemali na vyber a niektore maju zdrave deti, co sa krasne koja a priberaju a este do nich tlacia somariny 😠 😠 😠 😠 😠

mona777
3. dub 2011

@sofia2008 moje slová - niektoré mamičky by si zaslúžili poriadny výprask za to ako škodia žalúdočku, pečeni malikému babatku

werunka21
3. dub 2011

Holky, když slyším od tchýně, že manžela v půlroce krmila vepřovým se zelím a knedlíkem, tak je mi z toho zle. Zní to jako: Dej to malému taky, je to úplně normální, nic se mu nestane 😠 . Fakt nechápu 😔

bamarama82
4. dub 2011

@werunka21 no vidis a mm je fit ... ale nie ja to beriem s rezervou co mi svokra hovori... houby si uz pamataju babky a tak tvrdia hovadiny a su mudre

janica81
4. dub 2011

Baby?? ahojte..ako pripravite spenat pre Vase babo??? chcem jej zmenit jedalnicek...nieco ine..nove....sme zatial prikrmy len zeleninka...kupila som mrazeny listy tak co s nim?? :.-D

stvura
4. dub 2011

@janica81 ahoj, aj ja idem dnes robit malej spenatik.... 🙂 ...tak jej nakrajam spenatikove listy, dam jeden zemiacik a trosinka medvedieho cenaku (tiez mam cerstvy)...troska podusim a rozmixujem. Kedze mi sme este malicky tak nedavam bielok, myslim ze ani ty este nie, lebo papate ako mi, dva tyzdne...no a pred podavanim kvapnem troska olivoveho oleja.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzudka
4. dub 2011

@mona777 to je ine ked musis do prace.....ale aj tak sa neponahlaj a dalsou zlozkou prikrmu.....nech si dobre zvykne na ten lepok.

dzudka
4. dub 2011

@andelka dakujem za ten kuskus.....zacnem asi az od 7mes. este ma cas
este sme ani poriadne lepok nezaviedli 🙂