Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

zelvatko
1. zář 2010

za jak dlouho vám dětičky snědli 125g zeleninky najednou? My přikrmujeme skoro 3týdny a tu skleničku 125g máme i na 3dny!! Dávám jí to na oběd a stejně sní jen pár lžiček.. není to žádná sláva. Pak to zapije čajíkem a jde spinkat.. po probuzení ji nakojím.. spí, tak 1,5 - 2hod.
Všude píšou, že než si zvykne na příkrm, tak že to může trvat až měsíc, ale já mám někdy pocit, že se k tomu, aby spořádala celou skleničku snad nedopracujeme..

beruska24.9.
1. zář 2010

@zelvatko - zeleninu za 2 až 3 měsíce. Začala jsem v 5m. Ovoce zvládla tak za měsíc, to ji chutnalo mnohem víc. Ovoce měla od 6m.
Také jsem se s tím trápila a zbytečně. Prostě sunar měla radši. Teď se rozpapala, že toho za den sní snad víc než já 😉 Nech to na malé, až bude chtít, tak se rozpapá. Hlavně nenuť, když nechce.

believe2
1. zář 2010

my papame zeleninku necely tyzden, zacali sme mrkvou, po 3d som pridala zemiak....chcela by som sa opytat, ked to uvarim, drobec nezje vsetko, ako dlho to mozem skladovat v chladnicke a podavat ?

janicka.slunicko
1. zář 2010

Ahoj holky mužu s ek vam přidat,moc času nemam tak nemam čas vubec si neco o vas přečíst,tak sand to pujde. Mam dvojčatka a mají 3mesíce korigovane,tak jsem se chtela zeptat o přikrmech jestly je vařit pak doma či je kupovat,koukala jsem v obchode a je strasně moc značek ,nevím či se řídit ,co mají obsahovat ,co ne. a Jak doma začít vařit a co,Dekuji za odpovedi? Ja se ptam dopředu mame ješte čas dlouho,jinak jsou na umelem mléku.

zelvatko
1. zář 2010

@believe2 já navařím víc a nechávám to Barunce v lednici max 3dny..ale to je max!!!

@janicka.slunicko jééé, já ase taky rozmýšlela, jestli vařit nebo kupovat a rozhodla jsem se vařit.. zkus si kuopit mrkvičku v obchodě a uvař si ji doma.. schválně, co ti bude víc šmakovat.. skleničky nezavrhuju, když někam jedem, tak beru skleničku, ale převážně vařím..

aannggiie
1. zář 2010

holky můžu už dát malýmu na chleba gervais nebo lučinu nebo něco takovýho?

aannggiie
1. zář 2010

@zelvatko my jí mame taky na 3 dny a vůbec to nerešim

aannggiie
1. zář 2010

@janicka.slunicko přečti si www.kojeni.net nebo www.babyonline.cz

jinak já jsem chtěla vždycky vařit doma,ale malej neni moc velkej jedlík tak mám všechnu zeleninu připravenou na mrazaku.Teď kupuju skleničky,protože tu malou 125 má na 3x, A míchám domácí stravu s kupovanou

aannggiie
1. zář 2010

@janicka.slunicko Uvař si doma mrkev rozmixuj a dej si to do mističek na led a domrazáku,protože pak by ses z toho zbláznila.A můžeš to takhle udělat s cuketou a fazolkama.Pak si jenom budeš vařit brambory

zuzkat1
1. zář 2010

@zelvatko my papame uz skoro 7 tyzdnov a tych 125g mame tiez na 3 dni ja ju kojim takze vzdy ju dokojim moja nepije ani caj ani vodu..len mm... mne vobec nevadi ze malo papa...aj doktorke som vravela a ona tiez ze kym kojim tak je to v poriadku ze sa dotlaci mliecka🙂

zuzkat1
1. zář 2010

@beruska24.9. moja neje ani ovocie🙂 to mame tiez na 3dni tych 125g🙂

zelvatko
1. zář 2010

tak to jste mě fakt uklidnili.. tady kolem mě co jsou maminy, tak jim dítka papají, po týdnu u některých nebyl problém tu malou skleničku dát najednou..
já Barču teda nedokojím.. jakmile dojí, tak jí dám napít čaje a pak MM dostane až se probudí..
No, přemýšlím, že začnu dávat ovoce ke svačince.. ale nevím ke které svačině.. my odpoledne kojíme ještě tak 3-4x.. no, ještě to není tak žhavé s tím ovocem, tak si to nechám projít hlavou..

zuzkat1
1. zář 2010

@zelvatko ja som zacala zeleninu presne na 6 mesiacov a ovocie asi 10dni davam..nemam pocit ze o nieco prisla.. ty davas caj tak nemusis dokojit... moja pije mlieko, nepije ine.. a ja neviem kolko kojim,lebo mam pocit ze kojim stale🙂

radka.k
1. zář 2010

já zkusila dvojčatům nejprve vařit, to vůbec nechtěli. Koupila jsem skleničku od HIPP mrkev a slupli to najednou, teda napoprvé 1 skleničku pro dva. Ale teď - je to přesně dva týdny od první lžičky - už dlabou každý sklenku. Od pondělka jsme zavedli ty skleničky s masíčkem a ty jim taky šmakujou. Na značku nijak nedbám, vše, co se prodává jako dětská výživa musí dle zákona projít přísnou kontrolou, takže určitě tam nebude nic špatného. A než jim doma vařit koupenou mrkev, když nemám vlastní ze zahrádky, tak to by bylo možná víc škodlivé a plné umělých hnojiv, než tyhle certifikované lahvičky.
Ale dle vlastní zkušenosti vím, že co dítě, to jiná chuť. Můj první syn kupované naprosto nesnášel, tak jsem všechno vařila.

maryanna
1. zář 2010

@aannggiie od 8meho sa môže lučina, cottage cheese, takže už môžeš pomaly zaradiť..🙂

latvia
1. zář 2010

@aannggiie lucina pre deti je naj, aj cokolvek plnotucne bez konzervantov a taviacich soli a podobnych blbin..cottage syr je nizkotucny

aannggiie
1. zář 2010

@latvia ok zaměřim se na lučinu

sussanah
1. zář 2010

@radka.k nerada ti beru iluze, ale ty prisne kontroly na to, co se prodava jako detska vyziva, asi nejsou az tak prisne. Mozna se zameruji na to, aby tam nebyly vylozene jedy, ale kvalitni alergeny, sul, koreni, cukr a jina svinstva tam najdes vcelku bez problemu 😒 Pokud vim, tak UM musi splnovat presne pozadavky, aby mohlo byt prodavano jako nahradni mleko, kdezto u dokrmu to neplati. Nijak zasadne proti sklenickam nejsem, taky obcas koupim, ale poctive si prectu slozeni 😉 Ale jinak klbouk dolu s dvojcaty, od te doby co mam maleho chovam hlubokou uctu ke vsem matkam vicercat 😔

gabika7706
1. zář 2010

@radka.k suhlasim s @sussanah, ked si precitas zlozenie prikrmov (aj percentualne), zostanes prekvapena 😉 konkretne u prvej mrkvy Hipp nie, ale vacsina...

betelgeuzz
2. zář 2010

@believe2 Já radši skladuju jenom 2 dny. Ale měla by sis to rozdělit na ty dávky hned po uvaření, zbytek, z kterého jsi krmila, už neskladovat.

Já mám dobrou zkušenost se skleničkama Alnatura a Babylove z DM. Sůl jsem nenašla zatím snad u žádné a ty složení jsou většinou OK. Hipp solí snad už od 5. měsíce 😒

janicka006
2. zář 2010

když vás tady takhle čtu..tak vůbec nechápu,proč je Hipp tak strašně vychvalovaný...a to ať se týká jídla i kosmetiky(s tou jsme my udělali tu nejhorší zkušenost)
My teda zatím skleničkujeme,protože jsme dostali super mixér,ale jaksi hned se nám rozbil,tak čekáme na reklamaci,ale víc sympatické jsou mi první lžičky od Hami.

hanule05
2. zář 2010

ahoj,
starší dcerce jsem příkrmy vařila, jenom občas, když jsme byli mimo domov, tak jsem jí dala skleničku. A konkrétně s Hippem mám strašný zkušenosti, dvakrát se po něm osypala, poprvní to bylo jenom trochu, takže jsem nevěděla jestli je to z Hippu nebo ne, podruhý se osypala tak, že měla obrovské rudé fleky po celým těle, který se jí potom slily v jeden veliký flek na celým tělu ☹ To jsem vážně měla strach, tak jsme jeli na pohotovost, tam nám řekli, že je to alergická reakce na něco v tý skleničce, že to po několika dnech vybledne. A že prý s Hippem mají takovýhle zkušenosti. Takže Hipp už nikdy 😠

Pak se taky jednou osypala z Sunárku (nebo Sunarky či jak se to jmenuje) a to už jsem ze skleničkama skončila nadobro.

Mladší dcerce budu jenom vařit.

zuzkat1
2. zář 2010

ahojte ja varim,ale zas obćas ked nestiham dam z poharika a pouzivam hipp... nemam ziadnu zlu skusenost,ale pouzivam tie vhodne od 4mesiacov s oznacenim ze pre alergikov a vzdy pozriem aby neobsahovala mlieko a podobne veci🙂 moja nerobi rozdiel medzi varenym a kupenym🙂 z oboch zje tak 50 ml max. a vacsinou len par lyziciek🙂 takze v podstate je hlavne kojena🙂

lubka89
2. zář 2010

ahojte baby chcem aby ste mi poradili... vcera som malemu skusila dat mrkvicku a papal ju ... mam v tom pokracovat ? a ako dlho mam davat mrkvicku ?

katkas1
2. zář 2010

@lubka89 ahoj, aspon 3 - 4 dni a potom mozes pridat zemiak, zase par dni davaj toto, potom mozes pridat tretiu vec, napr. petrzlen, brokolicu, tekvicu.... postupne pomalicky pridavaj zeleninku a potom masko

gabika7706
2. zář 2010

@janicka006 masivna reklama robi svoje 😉

@betelgeuzz babylove su tiez super, ale tie, kt. som pozerala (aj vhodne od 9.mes) obsahovali rajciny, takze tieto by sme my zatial nemohli.

@zuzkat1 hipp ma v ponuke napr. aj spagety v bolonskej omacke vhodne od 4.mes, to uz je 🤐
http://www.hipp.cz/editor/image/_hipp_produkty2...

lubka89
2. zář 2010

@katkas1 a kolko krat za den by sa mu to malo davat?

gabika7706
2. zář 2010

@lubka89 raz denne

lubka89
2. zář 2010

@gabika7706 dakujem a vecer alebo poobede?

gabika7706
2. zář 2010

@lubka89 malo by sa zacinat obednym prikrmom, tak ci to bude o 11tej alebo o 14tej, to uz je na vas, aky mate rezim 😉