Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

handm
10. srp 2011

@andelka já právě zkusila dneska zapéct cuketku s troškou sýra a to rozpečený ho moc nebavilo 😀😀😀
já taky mozarellu miluju!!!!!!!!!!!!!!!§

andelka
10. srp 2011

@handm aha, no já nezapíkám, já to jen zamíchám do horké zeleninky rozmačkané. Trochu se mu to táhne, ale to neva.
No mozarella, rajčátka, bazalka a olivák, to je mňamka bohů 😵

handm
10. srp 2011

@andelka jo, taky si myslim, že to vymyslel nějaký prudce inteligent, ještě k tomu potřebuju balsamiko 🙂

andelka
10. srp 2011

@handm aha, tak balsamiko nemám, ale i tak to miluju 😵 což mi připomíná, že ve Sparu mají ve slevě, je potřeba nakoupit zásoby a Dany si taky pochutná 🙂

handm
10. srp 2011

@andelka hmmmmmmmmmmmm, asi vyrazím .-)

ajkuska
10. srp 2011

neviete môžem už dať cviklu uvarenú? poraďte prosím

lucy222
10. srp 2011

Tak jsem dnes nakoupila kuřecí, mraženou zeleninu a zítra jdu na ten vývar...Ještě jsem vzala BIO rýži, tak zkusím také uvařit a s něčím smíchat.
Potřebovala bych poradit:
1) kde prosím kupujete nějakou mraženou BIO zeleninu?
2) dnes jsem si koupila 2 jogurty od Hollandie - jedno je Selský jogurt bílý, druhý Krémový jogurt bílý s probio.kulturou...v tom Selském je také živá kultura. Obsah tuku stejný. Ještě tedy uvidím jakou mají konzistenci, ale jinak - nevíte jaký v nich je rozdíl? 😕 Jeden je tedy 200ml a druhý 125, ale je tam rozdíl skoro 10 Kč. Nechápu...Malé dávat ještě nechci, ale chci to nejdříve vyzkoušet.
Jinak dnes jsem dala prvně v krmící siťce jablko a odpo kousek broskve. Malá nadšená. Zapila to z Avent hrníčku a byla spokojenost na obou stranách 😅

imzadi
10. srp 2011

@lucy222 no super🙂) my dnes zase papali kruti maso, poprve 🙂) no moc se netvaril, bylo s bramborem a cuketou, tak jsem do toho dala trosku hruskoveho pyre a pak to zpapal...jsou to ale kombinace🙂) a s vyvarem budes delat co? ja kdyz zeleninu udelam moc tekutou, tak to bojkotuje a zacakani jsme oba jak cunatka 😀

lucy222
10. srp 2011

@imzadi jj, krůtí ve skleničce jsem také koupila - 1 ks....Musím zaběhnout do DM a nakoupit tam. Tady v tom i když je BIO, tak je zase nějaká ryž.moučka 🙄
Udělám kuřecí vývar, uvařím v tom i tu zeleninu, rozmixuji, popř.doustím pohankovou/jáhlovou kaší a zkusím... No, u nás jsou brambory zatím jediným problémem-musím je asi víc naředit mlíkem 😠 😅 Je to věda s těmi dětmi.

imzadi
10. srp 2011

@lucy222 to bylo tez ze sklenicky, od hippu 🙂 zitra bude zbytek s mrkvi ... petrzel se zatïm totalne bojkotuje, tak bude nasledovat spenat, ale ze sklenicky a zkusim dat mozna zloutek...pry se ma jeden tydne ... tak zavedu zloutkove patky 😀

lucy222
10. srp 2011

@imzadi já ještě se žloutkem a asi i s masem tak 14 dní počkám...No, uvidíme po tom vývaru zítra...Třeba ho slupne takovou rychlostí, že dám masko už o víkendu 😅

lucy222
10. srp 2011

@imzadi A Ty jinak hlavně vaříš?

knedluska
11. srp 2011

@lucy222 - prosím tě, co to je krmící síťka? 😕

Jinak holky, když dáváte žloutek, tak dáváte do jednoho jídla jeden celý žloutek? Mě řekla doktorka jednou týdně půlku. 😕

lucy222
11. srp 2011

@knedluska
takova sitka kam das kousek jablka ci jineho ovoce a ditko si to zuzla a to ovoce jakoby propasiruje pres tu sitku. Az tu budu z PC,tak hodim i odkaz. Mala je z toho nadsena. Neni to moc o jidle, ale cuca z ovoce tu stavu 😉 super je to,ze nemuse ukousnout kus kterym by se zacala dusit 🙂

Zloutek zatim nedavam,ale asi bych dala klido cely.

imzadi
11. srp 2011

@lucy222 prvnich 14 dnu byly sklenicky, ted varim, ale to maso zatim jen ze sklenicek ... dam ho jeste dneska a pak tento tyden uz jen zeleninu, pristi tyden zloutek ...to sitko me taky zajima, prosim do IP 🙂

@knedluska ja dam cely zloutek...kdo by to pulil 😀

knedluska
11. srp 2011

@lucy222 - ty brďo, to zní dobře. Tak jsem zvědavá na odkaz. Jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Jsem si akorát představila tu síťku, jak se do toho dřív dávalo mýdlo 😀

knedluska
11. srp 2011

Tak jsem si to našla, vypadá to dobře 🙂

lucy222
11. srp 2011

@knedluska posli to prosim i @imzadi ja se dostanu k PC az vecer 😉 dekuji moc. Mala je opravdu nadsena. 😵
@imzadi no,my zatim jedeme sklenicky + prvni nesmele pokusy o vareni,ale mala toho moc nesni,tak je to jeste o nicem. Dnes jdu na ten vyvar,tak drzte palce at to sni 😅

knedluska
11. srp 2011

@lucy222 - jo jo, pošlu, jenom doufám, že je to ono.

jankadudova
11. srp 2011

Holky, my mame za sebou pet dni na mrkvicce, to bylo celkem v pohode. Pak jsem vcera zkusila brokolici a maximalne dva lzicky a rev a odmitani☹ kvuli alergii nam dr doporucuje jednoslozkovy prikrm, ale brokolice me zklamala☹ Jak byste postupovaly? Smichat mrkev co uz zna s tou brokolici nebo se na ni mam vykaslat a zkusit neco jineho? Nevim☹ pak jeste jeden dotaz. Pisete o ryzi. Jakou varite a jak moc, aby tam nebyly nebezpecne kousky? Jinak pripominam, ze my mame zatim sklenicky.

imzadi
11. srp 2011

@jankadudova tak zkusit dat do brokolice trochu mlicka...to jsi davala ze sklenicky? my taky, od hippu a totalni bojkot, no ja to ochutnala, fakt hnus fialovej 🙂) a ryzi zatim davam ve sklenickach, ale uz jsem si nakoupila, takze uvarim ve vode a pak rozmixuju...

@lucy222 @knedluska dekuju

jankadudova
11. srp 2011

@imzadi Zkusim, dekuju. Ano, mame Prvni lzicky od Hami. Ale me ta brokolice taky smrdi🙂 spis me to zklamalo po prvnim uspechu s mrkvi, ale ta je sladka. Mozna jsem mela zacit s necim jinym...no to je uz jedno. Dekuju. Koukam, ze zamichat se muze prakticky cokoli🙂

imzadi
11. srp 2011

@jankadudova doporucuju dyni od hippu! sladka, moc dobra! celkove hipp nebo alnatura, neobsahuji tolik nezadoucich veci jako hami...

lucy222
11. srp 2011

@jankadudova uprimne - mam doma brokolici od hippu asi mesic a stale jsem ji nedala bo mi to prijde jako docela hnus - mne odrazuje uz ta barva...no a jelikoz vsechny prikrmy nejdrive ochutnavam,tak se mi do ni nechce 😀
jinak jak radi @imzadi na ty prvni lzicky je fajn hipp nebo alnatura - ten hipp je ridsi. Je tam vic vody a mene zeleniny,ale slozenim O.K. 😉
ja takhle ted 'valcim' s bramborama - mala nechce 🙂
a k ryzi - mam koupenou z hypernovy bio,trochu ji rozvarim a pak jeste mixnu 😉

jankadudova
11. srp 2011

Moc dekuju🙂 Ja myslela ze Nutricia je dobra a kamarad z lekarny me predzasobil Hami🙂)

imzadi
11. srp 2011

@lucy222 my brambory samotne take ne, ale kdyz jsou s mrkvi, cuketou nebo dyni, je to ok

lucy222
11. srp 2011

@jankadudova koukej na složení - bývá tam často škrob, rýžová moučka a jiná zahušťovadla.
@imzadi no já zkoušela udělat zatím jen tu br.kaši a to fakt neee...myslím, že jí vadí ta konzistence.

imzadi
11. srp 2011

@lucy222 my potrebujeme taky vsechno hodne rozmixovane a dost ridke, kdyz je to moc huste, plive to...

lucy222
11. srp 2011

@imzadi no,mne to prave prijde u te br.kase,ze ji vadi jak je hutna-myslim ted jakoby se tahne...ja dnes davala sklenicku - dyne s bramborem a take byla takova hutna,tak jsem to redila jeste samotnou dyni a dobry 🙂

jankadudova
11. srp 2011

Holky, kdyz koupim dyni, tak postup stejny? Vydlabat, nakrajet, uvarit a mixnout?