Začínáme s příkrmy. Jaké máte zkušenosti, tipy?

helik
24. led 2007

Ahoj,
jak plyne z názvu tématu, zajímali by mě Vaše zkušenosti se zaváděním příkrmů, nějaké tipy, jak to mimču usnadnit. My jsme začali temto týden mrkvičkou, bramborou a jablíčkem a moc nám to nejede, pořád chceme jenom mlíčkooo ☹ Podotýkám, že jsme na UM, takže příkrmy zavádíme už teď. Příkrm podávám na lžičce a bojím se, abych to malýmu nějak neznechutila, protože mi připadá, že když vidí lžičenku, už se od ní odtahuje ☹ Ředili jste třeba zezačátku všechno mlíčkem? Já ne, dávám pyré, ale třeba by to pomohlo?

shaula
12. kvě 2009

No vidíš, u nás mají křupky mnohem větší úspěch než dětské sušenky. Jednak jsou tvrdší, jednak se rozpatlávají, takže my zas radši křupky.

zuzana8
12. kvě 2009

ahojte babenky, mám 7mesačnú dcéru,ktorá papá príkrmy už od piateho mesiaca, od kedy sa dáva syr? Môžem jej ho zaradiť do jedálnička a aký druh?? Nikde na nete som to nenašla a dávate s rohlíkom aj rastlinné maslo alebo len taký suchý??? ďakujem

shaula
12. kvě 2009

Se sýry nespěchej, obsahují příliš mnoho solí, pozor hlavně na tavené. Tvrdé sýry se doporučují po 2. roku věku, ale od 9. měsíce se mohou dávat sýry typu žervé nebo lučina. Už posté doporučuji www.kojeni.net, to je taková moje bible pro zavádění příkrmů.
Rohlík zatím moc nedávám, suchým se mi kluci dusí, zkoušela jsem ho zatím 1x se žervé. Asi bych nedávala ty uměliny typu Rama, lepší je kvalitní máslo v rozumném množství.

andtka
12. kvě 2009

Ahojky, dáváte některá holky těstoviny? Nevím, jaké koupit. Díky

andtka
12. kvě 2009

Jinak my taky radši kukuřičné křupky než sušenky. Davídek má sice už 6 zubů, ale neumí pořádně kousat. Vždycky si ukousne velký kus a pak se začne dávit, tak mu to radši nedávám. Křupky se krásně v pusince rozpustí. 😉

shaula
12. kvě 2009

Andtka: těstoviny bezvaječné.

andtka
12. kvě 2009

Shaula: díky a myslíš, že je jedno jaká značka? Stačí obyč bezvaječné? Díky moc.

shaula
12. kvě 2009

Já myslím, že je to jedno, maximálně můžeš mrknout na složení.

andtka
12. kvě 2009

Shaula: díky

janzi
12. kvě 2009

Tak som dnes tie chrumky vyskusala, a teda malej isly 🙂 este mala plnu pusu jednej a uz sa docahovala po saciku a chcela druhu. Zjedla asi 4 a na spankoch sa jej vyhodili take flaky cervene a aj pri ocku jej to ako keby trosicku napuchlo 😕 takuto reakciu mala aj pri jablku tak som jeje ho viac nedala. CO ju mohlo na tych chrumkach tak podrazdit, v zivote som nepocula o alergii na kukuricu. CO maju jablko a kukurica spolocne ze by mala na to alergicku reakciu 😒

shaula
12. kvě 2009

To taky slyším poprvé.

saska.t
12. kvě 2009

andtka - ak mas zavedeny lepok staci bezvajecne, ak nie tak treba kupit kukuricne alebo ryzove cestoviny dostanes v kauflande alebo v tascu 😉

mikulka
13. kvě 2009

Já kupuju bezvaječné a bez lepku ve zdravé výživě. Jsou moc dobré, takové mušličky.

holly1
13. kvě 2009

ahoj, potřebuju zase poradit 😉 Dá se mrazit bramborové pyré? Samostatně bez jiné zeleniny?

zoeno.1
13. kvě 2009

holly zemiak sa nemrazi,ani pyre 😉

mishusha
13. kvě 2009

ja som zemiak normalne mrazila...teda pyre... tak teraz neviem 😖

holly1
13. kvě 2009

zoeno, ani kdybych to smíchala s jinou zeleninou?

zoeno.1
13. kvě 2009

holly ja aj polievocku mrazim bez zemiaku,ked ju idem dat jest malej,tak vzdy do nej uvarim cerstvy zemiak.
nechcem kecat,neviem ci nejako mrazenie znizuje obsah zivin v zemiaku,to neviem,len viem ze neni chutny....ved aj ked mate zemiaky v pivnici a vam zmrznu,tak uz nie su dobre,nie?ci?

holly1
13. kvě 2009

zorno, to je fakt, tak asi ne, díky 🙂

zoeno.1
13. kvě 2009

neni zac 😉

mikulka
13. kvě 2009

Holky, já mrazím komplet pyré zeleninu, kde je i brambor a je to pak normální, dobré.

andy80
13. kvě 2009

já taky, když je to namíchané s brambory, tak to mrazím, když mám br. kaši nebo samotnou bramboru tak nee

mishusha
13. kvě 2009

ja to mrazim aj ciste zemiakove..aj s inou zeleninou...a chut ostava normalna... 😉

zuzik_p
13. kvě 2009

Holky, dnes jsem 2.den dala mrkvicku, snedla vice nez vcera, dokonce jsem nasla par kousku v plince 🙂 Ma mamka mi ale rikala, ze bych to mela namixovat s vodou jako kasicku, aby ten prechod nebyl takovy nasilny. Ja si ale myslim, ze takhle se to delalo kdysi a davalo rovnou do lahve, ted uz je to jinak.

shaula
13. kvě 2009

Zuzik, a ty jsi ji dávala "suchou"? Pro začátek se opravdu dělá řidší konzistence, ne sice tak řídká jako do flašky, ale taková kašovitá. Asi jako když si koupíš ovocnou přesnídávku. Nezapomeň, že do té doby měla malá v puse jen mlíko (tekuté), takže tužší strava je pro ni úplně neznámá, třeba jednoho mého prcka to prvních pár dní dusilo a natahovalo (a to jsem to měla fakt řidší).

dada134
13. kvě 2009

Ahoj holky,
máme dvojčátka a jelikož jsou na UM a zbaští toho dost,tak možná po ukončeném 4.měsíci začneme s příkrmy.Vy už toho máte tolik napsaného,že totžko zvládnu vše přečíst.Jen se chci zepta,co si o tom myslíte:Pijeme nutrilon 1 HA (preventivně),tak až budeme zavádět kaše,myslíte,že máme ze začátku zvolit radši nemléčné?A třeba a v půl roce mléčné?(Někde jsem totiž četla,že stačí preventivně 1HA dávat do půl roku) 😕

shaula
14. kvě 2009

Ahoj, taky mám dvojčata, narozeni o měsíc dřív, taky jsme dávali preventivně Bebu 1 HA (ale jen na dokrm). Ve tvém případě bych radši opravdu dávala nemléčné zadělávané používaným HA mlékem, obzvlášť když s kaší budeš začínat tak brzo. Ono se tím nic nezkazí, tak jen pro jistotu.

zuzik_p
14. kvě 2009

Shaula, diky za odpoved. Delala jsem ji opravdu "suchou". Dnes tedy zkusim s trochou vody, MM mi nejde rucne odstrikat.

shaula
14. kvě 2009

Já taky ředím vodou, buď tou, ve které jsem vařila, nebo kojeneckou.

berenika39
14. kvě 2009

dada134: ahoj, kdepak tě to nepotkám? letí to jak blázen, vy už řešíte příkrmy? tak to znamená, že jste v pohodě, Peta posílá pozdrav kámošům!
Tím, že zůstaneš u HA nic nezkazíš a nebudeš si to vyčítat někdy později. Jsou na něj zvyklí, tak bych to neměnila. Nemléčných kaší je dost. Ale pokud jim mlíčko stačí, nespěchej, ne? Ted se nějak dává mlíčko - i umělé, až do půl roku. Pokud začnete třeba v pátém měsíci zeleninkou (a to je mnohem lepší než začít kaší), uteče měsíc, kaši nebudete třeba ani potřebovat a po půl roce přejdete na normální UM.
Mějte se hezky!!!!